Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) gban válasza Rive (#39500) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na akkor körbenézek, hátha mégis megvan.

Postázást nem vállalok.

(#39502) gban válasza gban (#39501) üzenetére


gban
Közösségépítő

Így elsőre azt mondom, már nincs meg. De kap még egy esélyt majd.

Postázást nem vállalok.

(#39503) frescho válasza bacsis (#39495) üzenetére


frescho
addikt

Lett volna 3 evvel ezelott. Csurig huzva sem tud versenyezni egy i5 6600-al a legtobb programban. Legyunk realistak:

Ami lapban normalisan elmegy az nem olcso. mATX nincs. Throthling problemak vannak. Gyari huto egy szemet. i5-2500-al vannak egy szinten, ami mondjuk 3 generacioval ezelotti.

Nem problema mentes es meg csak nem is igazan olcso paltform. De majd talan a Zen...

Mas off tema: Sracok olyat szivtam PCIe flash storage-HP szerver es mysql kombinacioval, hogy csak na. Ha megy szuper, de sikerult ugy beakasztani, hogy komplett cluster ment a levesbe, meg most is azt csinalgatom ujra. :o

https://frescho.hu

(#39504) Ranagol_5 válasza frescho (#39503) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Mitől dőlt el a mysql?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#39505) Yutani válasza bacsis (#39495) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az FX-nek kellene 6GHZ, hogy egyenértékűnek legyen tekinthető egy i5-tel, csak az a baj, hogy ilyen magas frekit nem lehet még 14nm-en sem biztosítani. Látod, hogy az Intel is megáll 4GHz körül, mert ennél magasabban nagyon megszaladna a fogyasztás az alacsony csíkszélesség ellenére is. Gondolom én.

#tarcsad

(#39506) Sanchez638 válasza Yutani (#39505) üzenetére


Sanchez638
addikt

"Intel is megáll 4GHz" majd a kövi széria...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39507) frescho válasza Ranagol_5 (#39504) üzenetére


frescho
addikt

1.5T-as DB, 800.000 tabla, thin lvm snapshotokkal, ejszakankent 16 szalon dumpolva, master-2slave felallasban. Sok mindenre gondoltunk, de arra nem, hogy kifutunk a metadatabol + bizonyos fusionIO-gep-OS komboknal a teljesitmeny erdekesen ingadozik. Szoval rosszul alltak a csillagok, volt egy hosszan futo dump a lassult fio miatt. Ennyi az egesz, de ket napja takaritom a romokat.

https://frescho.hu

(#39508) cbmfan


cbmfan
senior tag

kerámia procira mivel ragasszam bordát? letört rögzítő pöcök, de a lap még használható.

(nem kell hurrogni, P1 166 és noname lap az áldozat, nem valami nagyobb K6.)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39509) Rive válasza cbmfan (#39508) üzenetére


Rive
veterán

A foglalat alá tolj be egy damilt, néhány lábbal odébb meg ki. Aztán rakd be a procit, bordát, a leszorítórugót meg a pöcök helyett damillal szépen, masnira...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#39510) cbmfan válasza Rive (#39509) üzenetére


cbmfan
senior tag

és tegyek rá egy papírt is karácsony előtt nem felbontható felirattal? :D inkább ragasztanám, az biztosabban tart.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39511) Rive válasza cbmfan (#39510) üzenetére


Rive
veterán

Akkor középre egy pici paszta, két sarokba meg szimpla pillanatragasztó...

De szerintem ez barbárság, és a damil igazság szerint jobban is tart.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#39512) cbmfan válasza Rive (#39511) üzenetére


cbmfan
senior tag

találtam aralditot, középen pasztázva és közel négy sarkára ragasztót kenve rögzítettem. garantáltan nem fog lejönni kb. idők végezetéig.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#39513) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok!
Van egy eléggé régi s745-es gépem, amit tuningolgatok.

De nem nagyon értek még ehhez, szóval segítségeteket kérném.
Annyit tudok, hogy egy bizonyos idő után plusz feszültséget kell adni a cpu-nak, a memóra órajelét vissza kell venni, kell egy jó táp..Nagyjából ennyi.

A gép:
Asus K8N
AMD Sempron 3100+ 1.8Ghz@2.3Ghz
1GB DDR 400 RAM
FSP 250-60MDN-120 tápegység

2.3 fölé nem tudok menni. Illetve tudok, de a gép rendszerint megfagy.
Most 2.3Ghz-nél vagyok, nyomattam rá IBT-t ( Intel Burn Test ) de semmi fagyás.

Hogyan csikarhatok ki többet?
Válaszotokat köszi!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#39514) joker1220 válasza frescho (#39491) üzenetére


joker1220
őstag

Tiszta sor hogy nem minden a Ghz, de az órajelet húzzuk és ez pont olyan mint a kocsiban a nagy kipuff, jópár pszihológiai lóerővel ruházza fel a tulajt :DDD ;]

Igaz bacsis? :DD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#39515) frescho válasza Enigma1945 (#39513) üzenetére


frescho
addikt

Hutes rendben? (paszta, hutoborda)
Memoriat visszaosztottad?
Egy cpu-z kepet tudnal feltenni CPU es a memoria oldalakrol is?

Amit elso korben tippelnek:

A 400-as ramhoz tartozo ertekeket allitsd be kezzel es vedd vissza 333-as orajelrea memoriat. Ugy lesz "helyed" emelni az orajelet. Most ha nem nyultal a memoriahoz, akkor 500 folott jar a DDR es az mar necces.

754/939-el meg lehet tamadni 270-280 MHz-es ref orajelet kis szerencsevel. Nekem mondjuk peches X2-om volt, 2.4GHz folott elkezdett zabalni, de addig sima emelhettem. A sima venice 2.7-ig is eljutott.

https://frescho.hu

(#39516) Enigma1945 válasza frescho (#39515) üzenetére


Enigma1945
őstag

Szia!
Gyári hűtő van rajta.
A paszta az kicsit necces, mert igaz van rajta, de már levettem a hűtőt róla többször is, és még a procit is az alaplapból, és úgy tettem vissza.
De a hőfokok IBT alatt max 37C fok volt. körülbelül 5-6 perces stressz teszt alatt.
A memóriák most 333Mhz-en mennek.
Esetleg memóriáknak kellene plusz fesz? Mert a CPU-Z azt mutatja auton 2.5V kap. Megemelhetem max 2.8V-ig. Érdemes-e ezzel próbálkozni vagy nem? Azt vettem észre, ha adok a cpu-nak plusz feszt, a gép nem jön be. Mikor a cpu feszültségét autoról-manualra rakom, akkor 1.550V az alap. Nem tudom, ez jó-e vagy nem.

ez mit jelent?
"754/939-el meg lehet tamadni 270-280 MHz-es ref orajelet"

első kép
második kép

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#39517) frescho válasza Enigma1945 (#39516) üzenetére


frescho
addikt

DDR-nek hosszu tavon 2.8-nal tobbet en nem adnek, de sajatnak inkabb 2.75-ot adtam biztos ami biztso. Szoval emelj rajta. A kesleltetesek jonak tunnek. Procit is nyigodtan emeld 1.45-re. A Hyper transport-ot is megprobalhatod egyel lejjebb venni. Ha ezek sem segitenek, kakor valami mast talaltal meg.

HT referencia clok, amit BUS speed-kent is irjak, de ugye itt mar nem a hagyomanyos front bus van ami egy K7, C2D-ig jellemzo volt. Most a kepek alapjan 256 MHz-nel jarsz. Ha nincs szerencsed tenyleg ennyi a vege.

https://frescho.hu

(#39518) Enigma1945 válasza frescho (#39517) üzenetére


Enigma1945
őstag

"HT referencia clok, amit BUS speed-kent"
Az alaplapon ilyen értékek vannak: 1-4-ig. Most kettőn van. Ez normális hogy így van? Mármint hogy 1-4-ig.
az miért van, hogy a biosban több feszültséget ír, mint os alatt? :F
akkor adjak neki 1.45V-t?

másik kérdés: ez milyen vga? a nyákra 96P-van írva, de az órajelek alapján nem az.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#39519) frescho válasza Enigma1945 (#39518) üzenetére


frescho
addikt

HT Ratio. Elvileg szorzo es 1GHz-ig jonak kellene lennie. 2-3-as beallitassal siman mennie kellene.

Azert, mert dropol a lap. A jelenlegihez adjal meg 0.05-ot nyugodtan. Nezd meg a feszt terheles alatt is. Terhelheted intel burn teszttel, de egy orthos vagy cinebench is megteszi.

RV350-et is jo sokszor neveztek at, szoval fene tudja milyen neven futhat. A mem orajele durvan alacsonnak tunik, de lattunk mar ilyen csonkolast sok esetben...

https://frescho.hu

(#39520) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Összeállt a mostani retro gépem is: :)
Asus A7N8X (nVidia nForce2)
AMD Duron 1200 MHZ
1,5 GB RAM
ATI Radeon 9600SE 128 MB
Win7+Puppy Linux

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39521) gban válasza zoltanz (#39520) üzenetére


gban
Közösségépítő

Furcsa páros a Duron meg az NF-os lap :))

Postázást nem vállalok.

(#39522) zoltanz válasza gban (#39521) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Van még 2 db Sempron is, Thoroughbred-B magosak (333 FSB). Mondjuk az egyik csak akkor indul el ha jobb napja van valamiért. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39523) DarthSun válasza zoltanz (#39522) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Puppy az ok rajta de Win7 1,5G rammal ?, miért nem XP- t teszel rá ?

(#39524) zoltanz válasza DarthSun (#39523) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem sok különbség van, a Win7-en jobban meg van oldva a hangkezelés. Nem gerjednek össze a csatornák, alkalmazásonként el lehet némítani pl. Kodi-hoz (XBMC), iTunes-hez is kell.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39525) Enigma1945 válasza frescho (#39519) üzenetére


Enigma1945
őstag

szia! az AGP-nek érdemes-e adni feszültséget?
a cpu-nak adtam 1.475V-t, és megemeltem 260-ra a a cpu fsb-t.
ha húzom a procit az AGP-is automatikusan húzódik mint a ram?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#39526) Yutani


Yutani
nagyúr

Beszéljetek le arról, hogy eladva a "drága" S1155 cuccot downgradeljek a jóval olcsóbb AM3-ra! :O

#tarcsad

(#39527) gban válasza Yutani (#39526) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem beszélünk ha olcsón adod az 1155-öt :))

Postázást nem vállalok.

(#39528) zoltanz válasza Yutani (#39526) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Régen az ment mikor bejöttek a HT-s procik: a többszálas végrehajtás milyen király. Újabban: az egymagos teljesítmény legyen minél jobb. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39529) frescho válasza zoltanz (#39528) üzenetére


frescho
addikt

A tobb szal jo dolog, de a legtobb dolog nem skalazodik rendesen. Ha tobb egyszlast hasznalsz, akkor ket CPU-val jobb a "user experience". Marpedig szinte mindenkinek tobb progi van egyszere nyitva. 4 szal fole viszont keves program megy fel. Na meg jatekokhoz plusz bonusz a rendering egy szalra korlatozasa. Ezert kell a tobb mag (2-4) es az egy szalas teljesitmeny is. A bull ebben zsakutcaba tevedt. Vicces, hogy nem egy ket esetben gyorsabb volt egy i7 a maga 4GHz koruli orajelevel, mint a 2x8 magos Xeon. pl: mysql replikacio az SQL threadhez frankon 1 magot hasznal. Az ujabb verziokban probaljak ezt megoldani, de ott sem skalazodik jol 4 mag fole.

Enigma1945: AGP-nek en nem szoktam adni plusz feszt.

Yutani: Ne tedd hacsak valamiert nem kellenek az utolso fillerek is. A 1155 meg par evig tuti eleg lesz.

https://frescho.hu

(#39530) zoltanz válasza DarthSun (#39523) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jobban megnézve az újabb iTunes, XBMC sem fog menni a SSE2 hiánya miatt...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39531) DarthSun válasza zoltanz (#39530) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem a 754- es Athlonokban már van SSE2.

(#39532) Yutani válasza DarthSun (#39531) üzenetére


Yutani
nagyúr

Így van, a Clawhammer és Newcastle már tartalmazza. A Venice pedig már SSE3-at is.

#tarcsad

(#39533) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Srácok, a több HT mhz gyorsabb sebességet jelent valamiben? :F

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#39534) gban


gban
Közösségépítő

Srácok fontos, sürgős kérdés.
A gyereknek egy ilyen lapja van.
Beletettem egy E8400-at, de ahogy látjátok is, ilyenkor a PCI-E felugrik 115 MHz-re.
Van a biosban PCI-E - CPU sync / async, de ha átállítom async-re, és a PCI-E-nek 100-at adok, akkor nem indul a gép.
A PCI-E-ben egy Sapphire 5450 van, D3, 64 bit.
GPU-Z szerint a GPU és a mem clock is a default, de nem tudom higgyek-e neki mert ugye a sensors-nál látszik hogy nem hajtja magát, mert nincs terhelve. Vagyis nem tudhatja (vagy tudhatja?) hogy mennyin járatnám ha nem venné vissza magát.

Lesz-e baja valaminek a 115-ös PCI-E frekitől?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39535) DarthSun válasza Enigma1945 (#39533) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én úgy vettem észre nem sokat számít. Az NForce630a- ban 1GHz- en ment a Phenom-II- őm, az AMD780G- ben meg 2GHz- en megy, a teszteredmények viszont hasolók.

(#39536) Ranagol_5 válasza frescho (#39529) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Szívunk is a jó mysql 1 magos korlátja miatt. Vannak olyan scriptjeink amik több millió rekordos táblákat építenek fel xml-ből, meg ugyan ekkora táblákat frissítenek. Rakhatunk alá akármilyen vasat, ugyan úgy 3-4 napig tart..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#39537) Enigma1945 válasza DarthSun (#39535) üzenetére


Enigma1945
őstag

Értem, köszönöm a választ.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#39538) bacsis válasza gban (#39534) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pcipont a napokban keresett fel egy srác, hogy segítsek neki tuningolni.. nála is 115-ös volt a PCIe freki.. ha lefixálta akkor sokkal alacsonyabb OC-t bírt a gép már ha egyáltalán elindult.. mondom ez marhaság iylen nincs... hát úgy látszik nem csak nála van, hanem ez egy létező dolog.. jahh és neki is egy ilyesmi vagy legalábbis hasonló Asrock lapja volt...
Igen aszondják hogy az eltérő PCIe frekitől tönkre mehet a kártya... na most ez akkor jött be, mikor bejöttek a PCIe kártyák.. ennek ellenére az elmúlt bő 10 év alatt én nem találkoztam oylan esettel amikor biztosan lehetett tudni, hogy azért ment tönkre a VGA mert a PCIe freki magasabb volt.. na meg ez nem annyira nagy eltérés... szerintem nem lesz gond :)

(#39539) MasterDeeJay

Van előttem egy teljesen új Intel BoneTrail DX38BT. Még aranyos kis koponyás chipsetre rakható kalapka is van hozzá meg kék sata kábelek és felragasztható matricák.
Valahogy semmit nem eszik meg, semmivel nem indul el csak pörög üresbe induláskor.
Csak Xeonom van meg egy 440-es celeron, P4D, meg E3300-as és azokkal próbáltam. Ramokból ddr3 1333-as raktam bele. Nem kellene pittyegnie hogy nem jó benne valami?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39540) Sanchez638 válasza MasterDeeJay (#39539) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ram? Nekem az ilyen lapomba a második slot kell rakni előszór. Olvass manual-t, kicsit más ez a lap a megszokottnál.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39541) bacsis válasza MasterDeeJay (#39539) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Celeron 440-el mennie kéne :(

(#39542) MasterDeeJay válasza bacsis (#39541) üzenetére

Na hogy on is legyek, mai termés.


Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39543) zoltanz válasza MasterDeeJay (#39542) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nagyon patika állapotban van az öreg vas. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39544) gban válasza MasterDeeJay (#39539) üzenetére


gban
Közösségépítő

Érdekes a CPU support list-je, mintha a felét kihagyták volna.
Pl. egy magos cerkát nem írnak, meg az E3300-at sem, pedig az 2 magos.
Furcsa egy szerzet, vagy nem figyelt a supporter.
Csipognia akkor kellene ha eszi a procit.
Csak a szokásos: tesztkártya mit mond? :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39545) MasterDeeJay válasza gban (#39544) üzenetére

Tesztkártyával nem néztem. Szokásos intel féle semmivel nem kompatibilis dolog. Majd még tesztelem. Volt dolgom intel brand lapokkal, minőségiek de rohadtul válogatósak. Pedig egy Xeon húzva jól illene bele.

zoltanz
Van még egy dobozos Amd 486 asszem tomato lapban, holnap elhozom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39546) nakos1212


nakos1212
senior tag

Sziasztok!
Találtam egy tápot, de sípol, zörög a ventije, amúgy működik
Ismertek valami szakit aki helyre tudná pofozni?

[ Szerkesztve ]

(#39547) gban válasza nakos1212 (#39546) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sípolóssal nem biztos hogy érdemes foglalkozni, legtöbbször tekercs sípol.
Sípolhat kondi is, meg kell nézni hogy van-e benne púpos.
Venti csere filléres (ha van bontott venti, de illene, ha valaki ilyet csinál rendszeresebben, nekem van jópár, pont ilyen javításokra) ha 8 centis.
Kérdés, milyen táp.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39548) nakos1212 válasza gban (#39547) üzenetére


nakos1212
senior tag

Hát most a gépet hajtja amiről írok, nem fogom nézni a kondikat :D
12 cm-es és van ilyenem otthon.
Nem egészen sípolás, inkább amolyan cicergés.
FSP, 300w-os

[ Szerkesztve ]

(#39549) gban válasza nakos1212 (#39548) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sípolóst gépbe?
Ha nem írsz, tudjuk miért...

FSP: azok halódtak erősen, meg a 250-esek is.
Így kezdik :K
Kondi megér egy ránézést, ezekben azok is gyorsan púposodnak.
Pont azért amúgy, mert minőségi - ezért nem volt szinte sosem bajom a nem minőségi tápokkal (kivéve a codegányt).
Mert milyen a minőségi? Nehéz. Mitől nehéz? Mert van benne anyag.
A sok anyagtól meg megáll benne a meleg, és megmakkan. Sokkal hamarabb mint sok noname könnyű táp.
És inkább egy noname mint egy codegen, vagy korai mercury.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#39550) Vladi válasza gban (#39549) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez azért elég meredek elmélet. Jól van összerakva, tehát szar. :DDD
Takarítani köll oszt kész.

Ha meg jó a cucc és javítható, javíccsák.

Oké tudom, hogy ez mostanában már nem divat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.