Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#212) sviba


sviba
tag

Velem az történt tegnap, hogy békésen vettem volna 512MB DDR500-as Ramot, meg más dolgokat is, mikoris az eladó közölte hogy a DDR1 az csak 400 Mhz-ig van. Mondom valóban, JEDEC szabvány szerint igen, de létezik DDR500. Sajnos nem bírta megérteni, úgyhogy inkább otthagytam...

Mikor átmentem a másik boltba megvettem teljesen normálisan mindent ami kellett, már csak alaplap kellet volna, de nem volt raktáron amit kinéztem, ezért átmentem a másik közeli boltba ahol a netes árlistán ki volt írva: Raktáron kapható. Átmegyek oda, mondtam hogy amit szeretnék, /lényeg: s939 és AGP, amúgy egy Gigagyte GA-K8NSC ami Nforce3 as/ elkezd keresgélni, meg is találta amit kerestem, mint utólag rájöttem, pénztárhoz hozta, kitette elém, és láttam hogy igen, ez az ami kell./nem volt doboza csak portaszító nylonba volt téve/ Akkor elkapta előlem, ''ja bocs ez PCI-E'' de nemfoglalkoztam vele, biztos tudja a dolgát, /lóf*szt/ és még vagy 2 percig turkált az alaplapok között. Akkor mondja hogy nicnsen akkor mégsem. Mondom nézzem már meg mégegyszer azt amit mutatott, meg is néztem, és mivel közelről még nemláttam 8xAGP-t csak a saját 4x-esemet, ezért az AGP sínben lévő műanyag kettéosztó miatt PCI-E nek néztem énis. De azért gyanús volt Aztán most este leesett a tantusz, hogy néztem még egypár alaplapot képen hogy, az tényleg AGP-s volt csaképp 8szoros...

Hogy létezhet az hogy aki naponta találkozik ilyenekkel, az képtelen megkülönböztetni két azért formára eléggé különböző foglalatot? Jó most én sem voltam okosabb, de én 2évente egyszer ha látok a saját gépemen kívül másik gép belsejét. Na mind1 levontam a tanulságot: A számtechbolti eladók azért dolgoznak számtechboltba mertha okosabbak lennének nem ott dolgoznának........Kinek nem inge ne vegye magára, én pl szívesen dolgoznék eladóként egy oylan helyen...

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.