Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ariadne válasza Ariadne (#200) üzenetére


Ariadne
őstag

Plusz infó az új kereskedelmi törvény szerint (jún. 1-től hatályos):
''5. § (2) A kereskedő köteles biztosítani, hogy a vásárló a megvásárolni kívánt termék jellegétől függően, annak méretét, súlyát, illetve használhatóságát az üzletben ellenőrizhesse.''


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#202) Doo


Doo
újonc

Sziasztok!
A mistrálban vásároltam egy dvd írót egy vinyót és két ventillátort. Nagyon meg voltam velük elégedve. Az eladók KEDVESEK voltak. Egy rézbordás ventillátort vettem a vga kártyámra ami elég nehéz, ő egyből felajánlott egy ugyanolyan árú és gyártmányú ventillátort ami nem olyan nehéz és jobban felrakható a kártyámra. Beszerelni ugyan nem sikerült de legalább megpróbálták.30 perc alatt végeztek mindennel.Idáig nem romlott el semmi. A történethez hozzá tartozik hogy miközben a gépembe rakták be a cuccokat több ember betért a boltba és áruk után érdeklődtek melyekből egy sem volt nekik. Összeszerelés után kipróbálták a gépemet.Korrekt volt az ár, az internetes árakkal megegyezett.

(#203) Ripley válasza Doo (#202) üzenetére


Ripley
tag

Hja, csak imádkozz is, hogy nehogy valami elromoljon. A szervízben ugyanis nem lesznek ennyire korrektek, meg jófejek, még akkor sem, ha a vásárlók könyvét dedikálod, őket teljesen hidegen hagyja.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#204) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Én a CoolComp-pal, az Alien-nel és a GÉPBOLT-tal is megvok elégedve. Az első kettő rendkívül pontos és segítőkész + hozzáértő míg a GÉPBOLT-nál előfordult hogy rendeltem HT-101-es procihűtőt az pont elfogyott nemtudták teljesíteni a rendelést és cserébe küldtek egy HT-102-es hűtőt ami 3-4 ezerrel drágább, jah és ők állták a különbözetet természetesen. Persze örültem is rendesen mikor megkaptam az e-mailt ugyanis pénzhiányból vállasztottam a 101-est a 102-es helyett, egyébként most fok venni új konfigot ősz elején és nagy valószínűséggel mindent AQUA-ból fogok rendelni, nagyon olcsó és jó is (legalábbis egyik haverom vett ott személyesen és at mondta nagyon baba volt) jah és csak ott van 7900 GT TOP :).

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#205) Ripley válasza Eugene Roe (#204) üzenetére


Ripley
tag

Az Aqua-val nekem is csak jó tapasztalataim vannak kibontják a dolgokat, hogy megnézhesd, a garanciális ügyintézésük pedig szerintem korrekt, ráadásként tényleg segítőkészek, és sok minden kapható náluk, viszonylag olcsón.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#206) Azazello- válasza Ariadne (#201) üzenetére


Azazello-
senior tag

eddig nem volt koteles kibontani a termeket keresre?

es ezentul mivel fogod ravenni a boltot aki nem nyitja ki neked?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#207) Ariadne válasza Azazello- (#206) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem tudom, eddig kötelező volt-e, lényeg, hogy most az.

Egyszerűen veszem rá: nem vásárolok ott, ahol nem mutatják meg. :) Ha agresszívebb formámban kapnak el, akkor vásárlók könyve, fogyvédelemnek cc-zett e-mail, békéltetők, ilyesmi... De a legegyszerűbb, ha ott helyben sarkon fordulok, és kívülről jó erősen becsukom az ajtót - én ezt tenném.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#208) Ripley válasza Ariadne (#207) üzenetére


Ripley
tag

És ne felejtsd el ide is leírni, hogy hol tapasztaltad a dolgot, hisz elvégre ezért van ez a topik.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#209) Zola_ válasza Ripley (#208) üzenetére


Zola_
tag

Vissza lehet követni. :) Nem vele történt, csak hozzászólt a témához.

(#210) GeorgeBerger válasza Doo (#202) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Amikor vásárolsz, kedvesek, segítőkészek, stb.
Amikor visszaviszel valamit? Be se engednek.

(#211) Ariadne válasza Zola_ (#209) üzenetére


Ariadne
őstag

Bizony. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#212) sviba


sviba
tag

Velem az történt tegnap, hogy békésen vettem volna 512MB DDR500-as Ramot, meg más dolgokat is, mikoris az eladó közölte hogy a DDR1 az csak 400 Mhz-ig van. Mondom valóban, JEDEC szabvány szerint igen, de létezik DDR500. Sajnos nem bírta megérteni, úgyhogy inkább otthagytam...

Mikor átmentem a másik boltba megvettem teljesen normálisan mindent ami kellett, már csak alaplap kellet volna, de nem volt raktáron amit kinéztem, ezért átmentem a másik közeli boltba ahol a netes árlistán ki volt írva: Raktáron kapható. Átmegyek oda, mondtam hogy amit szeretnék, /lényeg: s939 és AGP, amúgy egy Gigagyte GA-K8NSC ami Nforce3 as/ elkezd keresgélni, meg is találta amit kerestem, mint utólag rájöttem, pénztárhoz hozta, kitette elém, és láttam hogy igen, ez az ami kell./nem volt doboza csak portaszító nylonba volt téve/ Akkor elkapta előlem, ''ja bocs ez PCI-E'' de nemfoglalkoztam vele, biztos tudja a dolgát, /lóf*szt/ és még vagy 2 percig turkált az alaplapok között. Akkor mondja hogy nicnsen akkor mégsem. Mondom nézzem már meg mégegyszer azt amit mutatott, meg is néztem, és mivel közelről még nemláttam 8xAGP-t csak a saját 4x-esemet, ezért az AGP sínben lévő műanyag kettéosztó miatt PCI-E nek néztem énis. De azért gyanús volt Aztán most este leesett a tantusz, hogy néztem még egypár alaplapot képen hogy, az tényleg AGP-s volt csaképp 8szoros...

Hogy létezhet az hogy aki naponta találkozik ilyenekkel, az képtelen megkülönböztetni két azért formára eléggé különböző foglalatot? Jó most én sem voltam okosabb, de én 2évente egyszer ha látok a saját gépemen kívül másik gép belsejét. Na mind1 levontam a tanulságot: A számtechbolti eladók azért dolgoznak számtechboltba mertha okosabbak lennének nem ott dolgoznának........Kinek nem inge ne vegye magára, én pl szívesen dolgoznék eladóként egy oylan helyen...

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#213) Janoska26


Janoska26
addikt

[link].
Ezt a topicot akár nyugodtan lezárhatná valamelyik moderátor, mivel ez a gyerkőc nemtom mit akar?Felhívtam tegnap mondtam neki megvenném megmondtam neki mennyit adnék érte, erre aszongya, hogy okés, mondom neki sürgős meg el is megyek érte meg minden.Na mondom neki hogy mondja meg mennyitakar érte és fizetem és viszem erre semmi.Na most szerintem ezt a hirdetést nyugodtan át lehetne írni, hogy majd eladom egyszer ha felébredtem, vagy valami hasonló :DDD . De most komolyan mit kell ennyit vacilálni? Vagy egyszerűen mondja csak azt hogy kicsit később adnám el, és jóidő.Akkor keresek mást és kész, amit amúgy is teszek közben, mivel a héten össze kell raknom azt a gépet mivel engem is köt a határidő.Asszem csak ennyi lenne :DDD .Így mostmár jobban érzem magam kicsithogy elmondhattam :) .További szép napot mindenkinek :R .
Mostmár látom hogy nem igazán jó fórumba írtam, sebaj majd csak átteszi a moderátor bácsi a jó helyre ha nem teccik itt neki :DDD

[Szerkesztve]

(#214) Vangelis válasza sviba (#212) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mondok jobbat, rendeltem x2 3800+ os 939 es a64 et:) nagykerből:) kaptam sima 3800+ -t.

Gondolhatod hány emberen megyen keresztül.. és mégis x2 esnek vételeztek be egy nagykerben egy kib@sz.... sima athlont.... és még ki is számlázzák, kiadják a garlevelet, előveszik a raktárból, becsomagolják,és el is küldik.. és sehol senkinek nem tünik fel hogy nem x2... bezze...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#215) 5teve


5teve
senior tag

annál rosszabb szerintem nincs, mint mikor egy bolt ''felszívódik''. Mint kiderült - sajna már későn - , ez egy [link] hely.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#216) Quent1n


Quent1n
senior tag

Hali!

Én most rohadt ideges vagyok!!! A BOLT AMELYBEN SOHA TÖBBÉ NEM VÁSÁROLOK SEMMIT AZ AZ ALIEN!!! UNDORITO A GARANCIÁLIS ÜGYINTÉZÉSÜK!!!

Multhét szerdán vettem náluk néhány alkatrészt az uj gépem épitéséhez. X2 4200+ os proci AM2es, Giga M95SLI-S4 alaplap, Geil 1gb 667es DDR2es ram, GEforce 7600GT videokari. Mindezekért kipengettem kb. 160ezer forintot.Hazamegyek összerakom a gépet a Lordnál vett vinyoval és a Pixelnél vett táppal kiegészitve. Windows telepités kékhalál.Mikor át kéne lépni a telepitő komolyabb grafikus környezetébe.3 napon belül még pénteken visszavittem összeszerelve az egész hobelebancot hisz a hibás alkatrészt náluk vásároltam( a vinyo és a táp jo ez 100%) Ők mondtak h mivel NINCS BENNT a 2 SZERVIZES KÖZÜL EGY SE AKI A MUNKÁJÁT VÉGEZNÉ így nem tudják teljesiteni a csereigényemet hisz nincs aki megnézné h jogos e. Bevették a gépet mondván h megnézik de mivel a szervizesek el vannak uszva 8 géppel(ez mit érdekeljen engem?) hivjam őket e hét szerdán mer akkor nagy valoszinüséggel kész lesz.Én kedden odacsörögtem h lesz e vmi szerdára.Mondták h hibás az alaplap cserélik,szerdán mehetek érte. Szerdán odacsörögtem.Nincs alaplap raktáron csütörtökön hoznak igy már csütörtök délután mehetek érte mer cserélik.Csütörtökön hivtam őket...Alaplapot még nem hoztak nekik majd pénteken...Ma hivtam őket...Alaplap csere volt de kiderült h a memoria is hibás VALOSZINÜLEG igy azt is cserélni kell(persze Geil sincs éppen raktáron igy időlegesen Kingmaxra).3-4 körül hivjam őket és mehetek a gépért... Most hivtam őket 10perce sincs, mire azt mondták: Nem tudták kiadatni(?) az alaplapot igy nem tudják cserélni(holott a másik faszi már azt modnta ki van cserélve) és mondták h hétfőn 100% h kész lesz és mehetek érte ne is telefonáljak menjek dél!! körül(persze én akkor suliban leszek igy fater megy el.... A F****M KI VAN VELÜK SOHA A BÜDÖS ÉLETBE SEMMIT NEM VESZEK OTT AZ 10000000000% ! Ráadásul telefonszámla is lett persze mer ők basztak hivni és folyamatosan tájékoztatni.K***** BE!

200rugot költöttem el a gépre mert kéne a sulihoz nagyon(grafikai cuccok meg miegymás) és be kellett volna izzitani már. Persze ezt nekik hiába mondtam mikor beadtam a gépet. Csoka megkérdezte h átvegye e? Hát erre mit mondtam volna neki?Hogy ne?!!........

Ennyit roluk...................

U.I.: Jha és a raktárkészletük is 1 szánalom.Utoljára AUGUSZTUS 18.án volt frissitve. Én 23.án mentem be és memoriábol csak 1db 1gbos GEil modul volt ami DDR2es és 667es na meg Kingmax.Persze MSI alaplap se volt amit akartam....Jha és Gainward videokari se...Persze rendelésre lett volna...Csak ugye a honlapjukon a céginfoba az áll h a csoka épp azér alakitotta meg az üzletet h(többek között) minden legyen rakátron ne kelljen rendelgetni...


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#217) Ariadne válasza Quent1n (#216) üzenetére


Ariadne
őstag

Te vagy az első, akitől rosszat hallok az Alienről, kíváncsi vagyok, mi lesz a vége - remélem jó.

FYI: Az egész gépet nem lettek volna kötelesek átvenni, csak a hibás alkatrészeket, amelyeket náluk vásároltál. Azok közül viszont a 3 munkanapon belül visszavitt hibásat tényleg cserélniük kellene, ugyanolyanra, nem javíthatják (ezt jelenti a 3 napos dolog) - az viszont sehol nincs a jogszabályokban, hogy 3 napon belül el is kellene intézniük a cserét, 15 napon belül viszont illik... :U A komplett gép bevitelekor pedig még díjat is felszámolhatnának a hibakeresésért, jogosan...

Szerintem ha összesen két hét alatt rendezik a dolgot, az még rendben van. Érdemes lenne azért bemenni és az asztalra csapni, hogy alkossanak már valamit, sokszor hatásosabb a telefonálásnál. Végső esetben a vásárlók könyvébe lehet beírni, egy példányt elhozni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#218) Quent1n válasza Ariadne (#217) üzenetére


Quent1n
senior tag

Azt tom h felszámolhatnak dijat is mert a ház a vinyo és a táp nem tölük van de az nem is izgat csak legyen már meg a gép. Ha hétfőn se lesz semmi jön az asztalracsapás...
Amug meg azér vittem vissza az egész gépet egybe mert a hibás alkatrész tőlük vettem és mert ugy gondoltam h ha van szervizes rögtön bekapcsolja és megnézi nem kell cserélgetnie mindent egyenként. Szoval én ezzel az ő dolgukat akartam megkönnyiteni. Amugy meg azzal nem lett volna gond ha azt mondják EGYBŐL h jhét hétfőre MEGLESSZ A GÉP BIZTOSAN. De ezt a hitegetést nem szeretem. Mert igy majd minden nap már tökre örültem h meglesz meg minden aztán mégse. Ráadásul basztak volna egyszer is hivni.... Meg összevissza dumálnak akikkel beszéltem....Az árlistájuk meg egy kamu seni ne dőljön be neki. Most ki van irva h frissitve 09.01 de az áruk 90%a ua. mint 08.18. ai utcso frissitéskor csak az akciok változtak. Raktárkészletük meg nem nagy szám legtöbb cuccot rendelni kell.

Amugy ami jo dolog h amig VEVŐ voltam addig tleg NAGYON rendesek és SEGITŐKÉSZEK voltak EZ TÉNY.Most meg persze le vagyok szarva pedig azért 160ezret simán otthagytam.1 szo mint 100: A szép külső nem takar olyan szép belsőt. :DD

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#219) Quent1n


Quent1n
senior tag

Nah végre megvan a gép!!! Memoriat és alaplapot is cserélni kellett de memot csak Kingmaxra lehetett mert nem volt és nem is lessz mas ramjuk beláthato időmn belül.Lol....Igy kaptam vissza 1500Ft-ot mert azér a Kingmax olcsobb volt mint a Geil(mondjuk csak 5-5-5-15 ös sajna de elmegy).A Geil 4-4-4-12es volt.Csak xar... Amugy a bakizasban nem alltak meg mert a számlát elsőre elcsszte a srác igy majd 1 orat ücsörögtünk ott meghittségben a vásárlok könyvét olvasva...Aztán meglett a számla gép lecsekkol go haza.Itthon nézem, az uj számla is xar.Hisz náluk vettem a vidkarit,memot, lapot,procit de az uj számlára(a régit bekérték) csak az alaplap és a memo került fel a többi cucc nem.Igy hát telefonálgatás ismét(telefonszámlát ne krdezzétek...) és 2hét mulva lesz számla.Megnyugtattak h a nyilvantartásban azér benne van minde szoval garral nem lesz gond.Remélem..

Ennyit a kis kalandomrol az Aliennel... :))

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#220) Sipi16


Sipi16
senior tag

Sziasztok
Nekem az e-digitallal volt egy kis kalandom amikor 5.1-es hangfalat akartam venni,
Lebeszéltek mert hogy van egy a boltba de nem olyan a kimenetkiosztás ami nekem kéne :(
Szomorkodtam egy kicsit vettem helyette másikat.
Erre elmentem a madaras teszkóba ott volt a kiállítotva az 5.1 amit szerettem volna és mégis olyan volt a kimenetkiosztása ami nekem kellett volna.
Vagyis félreinformáltak pedig eddig bíztam az e-digitalos csapatban... :(

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#221) Quent1n válasza Sipi16 (#220) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ez legyen a legkisebb gondod 1 bolttal kivánom neked!

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#222) Sipi16 válasza Quent1n (#221) üzenetére


Sipi16
senior tag

A media makt-tal csak garanciális problémáim voltak....
Amit ott vettem (majdnem noname) dolgot elküldettek velem ''szakszervízbe'' ahol a sráccnak egy pálkája volt meg egy mulitmétere. na meg a hely külsőre is gáz volt.
Ekkor döntöttem el hogy csak márkás dolgot veszek.
A dvd-írómmal se kicsit szoptam, azt majd délután leírom mert mennem kell suliba :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#223) Ariadne válasza Sipi16 (#220) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát igen, e-digitallal az igazi szívás a vásárlás után kezdődik, a híres 2 éves ''európai'' (=Mo-on nem érvényesíthető) jótállásukkal... Miért érzem úgy, hogy Genius SW 5.1 Home Theater volt az alany? :DDD Azt elég sok helyen lehet kapni, legalábbis amikor én vettem, sok helyen sokféle áron lehetett kapni.

De a márkás dolgok vásárlása melletti döntés bölcs dolognak tűnik - azok sem biztos jók, de legalább legtöbbször van mögöttük rendes szervizháttér, és csak kevesebb köztük a gagyi, mint az eleve gagyi ''márkátlanok'' között...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#224) Jockey007


Jockey007
aktív tag

az egyik leg roszabb bolt a szekszárd-i euro-comp!!! ha gariztatni kell valamit állandóan szívóznak nem is beszélve arról hogy egy ram csere több mint 1 hónapg tart és cserét még 30nap után sem akarnak adni!! 3-4 alkalommal is meg esett ilyesmi!! a hozzá állásuk meg tragika!! :O

GIGABYTE team

(#225) szrxx válasza Jockey007 (#224) üzenetére


szrxx
tag

Hát én is hasonlót tapasztaltam a Mistralban(Bp) nemrég! :((

Hol alszanak az álmos bitek????? - A Hálókártyán

(#226) Kasza08


Kasza08
őstag

az egyik legszarabb bolt a PC Piac(soroksár). na ott van az ha veszel vmit és hazaviszed, kipróbálod, és ha nem jó, vissza veszik, de ki kell próbálniuk, hogy télleg szar-e (ez kb. 1 napig tart). Aztán vissza mész közlik veled, hogy nekik tökéletesen működött, aztán végülis vissza adják a pénzt, csak 20% leszednek belőle.

(#227) erdey_a válasza Kasza08 (#226) üzenetére


erdey_a
őstag

csak 20% leszednek belőle.
Csak akkor szednek le belőle, ha kellően naiv vagy.Legyünk már tudatos vásárlók. Ilyen nincs hogy 20%.

Vérboci

(#228) Janoska26 válasza erdey_a (#227) üzenetére


Janoska26
addikt

Nincs hát, főleg ha felkészülten megy vissza a boltba az ember, gondolok én segítőkre, ez legyen mondjuk 2db 2ajtós szekrény, egyéb kellékek, vipera, fatestápoló, esetleg boxer, meg ha valaki jól tudja pörgetni, mert ugye úgy hatásos, akkor vihet magával pillangókést is, na akkor tuti nem lesz gond a garival :DDD

(#229) bandita001 válasza Janoska26 (#228) üzenetére


bandita001
tag

Ez komoly? Ma már így kell visszavinni a rossz cuccokat? :DDD

http:// WwW.uNaLoM.CoM

(#230) Quent1n


Quent1n
senior tag

Hi!

Szégyen sajnos a magyar helyzet ilyen téren is.Joggal kérdezi sok ember: külföldön sok jo törvény van.Miért nem lehet ezeket 1 az 1be átemelni?. Multkor meséltem egy külföldi ismerősnek(angol) chaten ilyen garis infos dolgokrol. Hát ledöbbent a csávo...A helyében én is ledöbbennék.Nem igaz h nem veszik mar észre magukat a kis/nagykerek(h csak az info szektroban maradjak)! Tleg CSAK addig vagyunk fontosak MÍG VEVŐK vagyunk aztán csináljunk amit akarunk csak őket ne csesztessük a hülyeségeinnkel.Mert ha mégis akkor ugyis csak mi szivunk.Egyszerüen vicc h miket meg nem engednek maguknak.Ráadásul az árak perxe nem alacsonyabbak mint külföldön.Az egyetlen ok amiért nem külföldről vásárolok az a garancia intézése, ami kissé nehézkes na meg a tárgyak esetleges szállitás közbeni sérülése.Várom már nagyon a változást mert a mostani helyzet elkeseritő...Tényleg már lassan az én pofám ég mikor visszaviszek vmit gariban mert olyan szinten hülyének néznek meg viselkednek velem. Legközelebb megfontolom a fentebb olvasott ''kisérőszközöket''. ;)
Nincs ez így jól...

Nah további szép napot illetve jo reggelt! :))

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#231) XaraX válasza Ariadne (#217) üzenetére


XaraX
addikt

3 napon belül azonnal cserélni kell,ha nem tudják,jogosan kéred a vételárat vissza.

(#232) Quent1n válasza XaraX (#231) üzenetére


Quent1n
senior tag

Csak ugye pl nálam az volt a probléma h nem volt bennt szervizes aki egyáltalán megállapithatta volna h cserélhető e vagy nem így se pénzt nem tudtam visszakérni se azonnali cserét nem kérhettem...Ezzel a helyzettel én nem igazán tudtam mit kezdeni igy beadtam a cuccost. Éljen a magyar jog utvesztője! :P

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#233) Ariadne válasza XaraX (#231) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha pontosan elolvasod a jogszabályszöveget, sajnos nem így van. Az alapján ugyanis ha 3 munka(!)napon belül viszed vissza, a kereskedő nem hivatkozhat arra, hogy a csere neki aránytalan többletköltséget okozna a javításhoz képest. Ez azt jelenti, hogy ha te cserét kérsz, akkor ő nem javíthatja, hanem valóban köteles kicserélni - erre viszont nem határoz meg pontos határidőt a jogszabály... Tehát ez a 3 munkanap csak a visszavitelre határidő, a jótállási igény teljesítésére nem.

És 3 napja akkor is van mindenképp a kereskedőnek, hogy eldöntse, mit csinál (mert akár vissza is adhatja a pénzt, ha akarja). De sajna ez a határidő sem jelenti azt, hogy köteles kicserélni is 3 nap alatt, csak el kell(ene) döntenie, cserél vagy esetleg visszafizet, mert nem tud/akar cserélni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#234) Ariadne válasza Quent1n (#219) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt azért nem vágom, ugyan miért nem nézted meg a számlát, mielőtt eljöttél... Egy ilyen vitás ügy után az a minimum, hogy erre figyeljen az ember.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#235) Ariadne válasza Quent1n (#219) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt azért nem vágom, ugyan miért nem nézted meg a számlát, mielőtt eljöttél... Egy ilyen vitás ügy után az a minimum, hogy erre figyeljen az ember. No mindegy, lényeg, hogy rendeződött, éljen sokáig.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#236) Quent1n válasza Ariadne (#235) üzenetére


Quent1n
senior tag

Látod ebben igazad van, hibáztam h nem néztem meg ott helyben a számlát csak már menni akartam a francba. Ebből is tanultam. Amugy a számlát azóta se küldték ki ugyh még nincs teljesen vége a dolognak. Mind1 nálam Alien kilőve :D

[Szerkesztve]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#237) Ariadne válasza Quent1n (#236) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha a saját jó boltos listámon én is kilövöm őket, már senki sem marad... :O Túl sokat láttam/olvastam/hallottam ezen a téren. Országomat egy valóban jó számtech üzletért... :D

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#238) Quent1n válasza Ariadne (#237) üzenetére


Quent1n
senior tag

Na igen elég elkeserítő a helyzet. De amugy meg fura is mert embere válogatja. Nekem például sok más hozzászoloval ellentétben a Mitralla csak jó tapasztalataim vannak és birom őket pedig garis ügyem is volt már velük (zuglói Mistral). De ott van például a Pixel is ahol szeretek vásárolni. Én az AMP Computert is birtam meg a Red Tower is jo hely SZTEM. Mások mást mondanak. Furcsa világ ez itt kishazánkban. Egyetértek Veled, valóban kéne egy jo sztechbolt ahol minden raktáron van amit kiirtak a listájukra, ahol kedvesek és udvariasak a dolgozók ÉS még értenek is a témához. Ahol mindig van bennt szervizes aki a munkáját végzi. Ahol jó árak lennének házhozszállítás, rendes netes ügyintézés. Ej de szép is lenne! :)) De amugy meg érdekes az is, hogy az emberek igényszintje mennyire lecsökkent. Sokan inkább lenyelik a békát és örülnek annak h megkapták amit akartak nem számít, hogy hogyan. A vállalkozóknak így nem is érdekük egy igazán jo számítástechnikai üzlethálózat létrehozása. Meg hát ugye egy ilyen üzlethálózat létrehozása igencsak veszteséges lenne az első néhány évben, és ugye szinte mindenki a gyors meggazdagodást keresi. Én néha álmodozok arról, hogy ha sok pénzem lenne milyen fain sztechköztpontokat!! lehetne létrehozni. Ejj ha sok pénzem volna.... :D

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#239) Ariadne válasza Quent1n (#238) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, valóban szomorú látni, hogy nagyon sokan inkább kerülő úton nagykeres vásárlással vagy mindent a legolcsóbb helyről összevadászva próbálnak valami normálisat kihozni, mert a jótállás úgyis almás gyakorlatilag mindenhol. Hiába volt régebben Szegeden egy nagyon megbízható ügyintézésű cég (Perfekt PC), a fővárosból sajnos már nem járkálhatok oda cuccokat venni. Mistralék feleseltek eleget a fogyvéd fórumunkon, Bluefish-sel most is perben állok, de időközben a cég tönkrement és felszámolják, tehát hiába ítéli meg a bíróság (a cég két tagja új cégnéven működteti tovább a hálózatot, büntetlenül, fincsiii :( )... Azért az durva, amikor az egyébként jóindulatú boltvezető azt mondja, hogy a cucc rossz, javíthatatlan, cserélni nem tudják, levásárolhatom - de sajnos pénzt azt nem adhat vissza, főnöki utasítás.... (by Bluefish) :((( Maradt Alien meg talán Magicomp, de a te eseted, meg a garanciális feltételek elolvasása után mindig kétségeim támadnak ezeknél is. És a jó boltos topik nem szaporodik elég gyorsan... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#240) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Sajnos így van. Csak a nagykereskedések megbízhatóak. És mint minden ebben az országban, ez is ismeretséggel működik. A legtöbb kiskereskedő úgy van vele, h inkább várnak, h reklamálj nyugodtan, úgyis elunod, aztán ha kitartó vagy, vagy ők unják el, és kapsz valamit, hogy most már maradj magadnak, vagy egyszerűen elküldenek a sunyiba. Ez része az egész országot lassan felemesztő ''Semmi sem működik Jelenségnek''. :(((

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#241) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Szerettem volna venni egy fotónyomtatót, rákerestem a Depo-n, az addel.hu-n és még sok helyen, mert pl. az Edigitalban drágálltam. Vagy 6 bolt jött ki, kb. feleannyiért, és....
EGY HELYEN SEM VOLT!!!! Ill. egy helyen igen, azt mondták új, és csúnyán használt volt. Kamuztak valamit nagykerekről, meg beszerzésről, meg ilyenek, de áru az nem volt. Ma megrendeltem az e-től, ott legalább van. Igaz 2x annyi, mint ezeknél a csalóknál lett volna. Hihetetlen, mit meg nem engednek maguknak. Kíváncsi lettem volna, mi van, ha pl. a Depo-n megrendelem, és nem vagyok elég óvatos, hogy megnézzem a boltban mit kapok. Átveszem a csomagot, kifizetem, kibontom, és van benne egy használt cucc. Aztán futok a pénzem után.
Más: az egyik DVD futár cégnél megrendeltem 2 hónapja a Jóbarátokat, egy hónapja jött egy levél, h bizonytalan a szállítás, akár hónapok is lehetnek. Próbáltam hívni a megadott számot, h nem kell, írtam e-mailt, semmi válasz.
Nem egyszerű, nem?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#242) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Szerettem volna venni egy fotónyomtatót, rákerestem a Depo-n, az addel.hu-n és még sok helyen, mert pl. az Edigitalban drágálltam. Vagy 6 bolt jött ki, kb. feleannyiért, és....
EGY HELYEN SEM VOLT!!!! Ill. egy helyen igen, azt mondták új, és csúnyán használt volt. Kamuztak valamit nagykerekről, meg beszerzésről, meg ilyenek, de áru az nem volt. Ma megrendeltem az e-től, ott legalább van. Igaz 2x annyi, mint ezeknél a csalóknál lett volna. Hihetetlen, mit meg nem engednek maguknak. Kíváncsi lettem volna, mi van, ha pl. a Depo-n megrendelem, és nem vagyok elég óvatos, hogy megnézzem a boltban mit kapok. Átveszem a csomagot, kifizetem, kibontom, és van benne egy használt cucc. Aztán futok a pénzem után.
Más: az egyik DVD futár cégnél megrendeltem 2 hónapja a Jóbarátokat, egy hónapja jött egy levél, h bizonytalan a szállítás, akár hónapok is lehetnek. Próbáltam hívni a megadott számot, h nem kell, írtam e-mailt, semmi válasz.
Nem egyszerű, nem?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#243) Quent1n válasza Fryskitt (#242) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ez a magyar valóság sajnos..... :(((

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#244) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Én bevittem a gépem kb.: 2-3 hónapja a boltba azzal, hogy venni akartam rá valami procihűtőt és azt mondták, hogy ott nekem rá is szerelik. Mondom ok, akkor legalább nekem nem kell kínlódnom otthon. Rápróbáltak 2-t, a 2 közül egy se volt jó, kevés volt neki a fordulat így lekapcsolt állandóan. Rápróbáljak a 3.-at és azt nem jól rakta rá, mikor bekapcsolta akkor ment egy kicsit és kikapcsolt de utánna már vissza se lehetett kapcsolni. Vizsgálgadta az eladó, hogy mi lehet a baja..azt mondja, hogy hagyjam itt majd ő megcsinálja..mondom nem kell, nálunk is van olyan aki megtudja, de hagyjam ott, ő rontottam el, ő hozza helyre...mondom okés. (Ebből arra következtettem, hogy teljesen ingyen megcsinálja). Azt mondta menjek vissza 2 nap múlva. Visszamentem gép sehol nem volt, felküldték Pestre. Vártam rá 2 hetet felhív a gyerek, hogy menjek érte, kérdezem, hogy mennyi lesz az ára azt mondja, hogy 3.000 (a hűtőnek is annyi volt az ára, azt hittem, hogy rátette) beértem a boltba ott megmutogatta a gépet, hogy működik stb. de úgy kíváncsiságból megkérdeztem, hogy mi került ezen 3K-ba mikor semmi változást nem látok rajta. Mondtam neki, hogy azt hittem, hogy a hűtőt tette rá és az ennyi. Erre elkezdett ott félrebeszélni, hogy bios frissítés satöbbi..
Először nem akartam kifizetni, de meggondoltam magam ne legyen belőle ekkora probléma. De az biztos, hogy oda többet nem viszem a gépem és ezt nekik is megmondtam. :((

(#245) Ariadne válasza .:Kristian:. (#244) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez elég mocskos lehúzás volt részükről... Ők rontották el, nekik kellett volna ingyen megjavítani. Ha meg biost is frissített, az az ő ajándékuk, mivel nem volt megbeszélve.

Mi a neve az üzletnek? Csak kíváncsi vagyok, meg jó tudni, hova nem érdemes menni. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#246) .:Kristian:. válasza Ariadne (#245) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Pc Kuckó. Egy hányadék :W

(#247) #64791808 válasza Fryskitt (#242) üzenetére


#64791808
törölt tag

Én a netes rendelésben nem bízom, nem is bíztam soha, és nem is fogok, mert én már ilyen konzervatív maradok. Értem én, hogy ha átbasztak, akkor jogod van a pénzedhez, de mért te fuss a pénzed után? Szóval ha nem ellenőrízhető dolgot veszek, akkor nem rendelek.

A DVD futárcég esetén meg egyszerű a megoldás. Ha mégis jön a futár, akkor elhajtod a zivataros bús pitsába, és itt vége a beszélgetésnek.

Azt látom, hogy hazánk még nem tart azon a KULTURÁLIS (ez fontos, hogy nem technikai, nem anyagi, hanem kulturális) szinten, hogy ez a vásárlási metódus működhessen.

(#248) #64791808


#64791808
törölt tag


Szar boltot akartok? Mistral. Felhívom őket, hogy van-e raktáron x eszköz. Nincsen. Tuti? Mert az online listán van. Ekkor beszól, hogy ha ő azt mondja, hogy nincs, akkor nincs. Hát jó. Elmegyek beszerző körútra, és az út a kérdéses mistral bolt mellett vezetett el, hát mondom bemegyek, hátha. Most jön a story.

Bemegyek, le se szarnak. Két srác dumál, a csaj meg netezik. Odamegyek, köszörülöm a torkom, semmi. 5 perce várok, mikor elfogy a türelmem, és a szokásos kérdésemet bevetem: nem ismertek meg, srácok? én vagyok a vevőőőőő! Ezt követően megpróbálnak meggyőzni, hogy vegyek A4Tech egeret Razer helyett, mert az A4Tech német cég és német minőség. Itt közöltem, hogy ne pofázzál öreg, add amit kértem. És mit ád isten, volt. Mondom én telefonáltam, hogy van-e. Hát ő honnan tudja fejből, hogy mi van meg mi nincs. Modnom nem azt kérdeztem, hogy SZERINTED van-e és te mit tudsz, mert az nem érdekel. Az érdekel, hogy van-e, és vagy kideríted, vagy mondd azt, hogy nem tudod.

Másik storym: router, náluk vettem, mert ócsó volt, és nem nekem kellett. Meghalt 3 hónap után, a switch része ment, meg a WAN alrendszer is, de a kettő kapcsolata nem. Tehát netre fellépett, de le nem osztota, egyik napról a másikra hozzányúlás nélkül döglött le. Beviszem, fél órát vártam a szervízes gyerekre, pedig egyedül voltam! Mondom a hibát, aszondja az kizárd dolog. VIsszakérdeztem, hogy tehát akkor te látatlanban állítod, hogy hazudok? Félsz te a haláltól? Na ekkor elkérte, hogy leteszteli. Vártam további egy órát, addig jött más ügyfél is, őket egyáltalán nem szolgálták ki, pedig garanciális gondjuk volt. Egy óra után a sárc kijön, és közli, hgoy a router jó, nekik osztja a netet. Mondom bemehetek megnézni? Azt nem.... mondom akkor küldök egy ICMP üzenetet PDA-ról, majd olvassa vissza. Hát az routeren nem megy. Hogyne menne? Hát nem is tudja, átveszik és majd betesztelik rendesen, mert most nincs felszerelés (!). Itt elöntötte a szar az agyamat, odahúztam a srácot, és közöltem vele, hogy mindketten tudjuk, hogy a router rossz, és át akar baszni. Most vagy ad egy újat AZONNAL, vagy megvárom a bolt előtt záráskor, és megbeszéljük. De nincs ilyen raktáron. Mondom akkor az árát. Jó, de lejjebb ment az ára, mióta vettem, 3 ezer forintot, ő a mostani árát adja ide. Mondom ha még ki is akarod rugatni magad a verés mellé, oké. Egyből értette. És már oké is minden.

Gyűlölöm, utálom, hányok tőle, hogy ebben az országban mindent csak erőből lehet elintézni, azért, mert ha nem csinálod, akkor megöllek, felnyársallak, kitaposom a beled, és hasonlók. Az, hogy kötelezsége van...

(#249) lesaux válasza #64791808 (#248) üzenetére


lesaux
veterán

L:DL
Legközelebb jöhetnél velem garanciális ügyeket intézni. :)

(#250) .:Kristian:. válasza #64791808 (#248) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Te se vagy semmi hallod :D :D
Van egy ismerősöm ő is megmondja a magáét, hogyha tudja, hogy igaza van. Véletlenül nem ismeritek egymást? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.