Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) szasanyi válasza Vertigo18 (#6349) üzenetére


szasanyi
félisten

Mint már mondtam: erősen kétséges... ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6352) Lauda válasza szasanyi (#6348) üzenetére


Lauda
félisten

Oke! :R

(#6353) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Egyik ismerősöm úgy jellemezte a cégtől való megszabadulását, mintha folyamatosan szabadságon lenne :) Alig várom hogy megérezhessem én is..

Csak a TDi!

(#6354) kali válasza IRON STORM (#6353) üzenetére


kali
legenda

én már érzem, és én is úgy jellemzem, pedig lemondással távoztam 15 év után, mert már nagyon elegem lett... :)

[ Szerkesztve ]

(#6355) IRON STORM válasza kali (#6354) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elhiszem én a 18-ik évet taposom, de elég volt.

Csak a TDi!

(#6356) káen


káen
tag

Kedves leszereltek!

Elmondanátok, hogy mit kezdtetek magatokkal, mivel foglalkoztatok a kilépés után?

Köszönöm!

(#6357) Vertigo18 válasza káen (#6356) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mindenesetre nem stresszelnek!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6358) kali válasza Vertigo18 (#6357) üzenetére


kali
legenda

az biztos! végre lehet tervezni több napra/hétre előre, nem csörög már a telefon, hogy a főnök átszervezze az elkövetkező napjaimat/heteimet, hogy a karácsony vagy a szilveszter sok év után végre szabad-, és/vagy pihenőnapra esett volna, de menjek már be melózni, mert... :N
igaz, én a 15 évből csak a töredékét voltam utcán az elején, de bent sem volt már rózsás a helyzet, sőt... (sajnos) nem lehet mindent - így nyilvánosan - leírni, de aki benne van/volt, az tudja, hogy mi a helyzet... :((( nagyon elegem lett, elég volt! ennyi...
minden elismerésem azoké, akik még becsülettel bírják idegekkel mind a két oldalról (főnökség, és az állampolgárok egy hányada), amit kapnak!

káen; a maga részéről egyelőre egy kis informatika, továbbá - hosszú kihagyás után - vissza a dj pult mögé! majd csak lesz valahogy, egy ponto már minden mindegy... :)

[ Szerkesztve ]

(#6359) BÁ Nutrition válasza káen (#6356) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

részemről, CNC esztergálás, idegenforgalom, vagy bármi ami külföld

Vertigo: most volt közel egy hónap szabim, mert eddig nem engedtek el sosem, és mintha a béke szigetén élnék :) de ha kedden bemegyek lefogadom hogy nem kell 10 perc ahhoz hogy felb*ssz*k az agyam :((

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6360) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6359) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tökéletesen megértelek, 8 hét táppénz alatt olyan volt itthon, mintha semmi gondom nem lenne... Játszottam a kisfiammal, olvasgattam, pihengettem, böngészgettelek titeket.

De persze a gondtalan perceim mind elmúltak, amint beléptem az Örs ajtaján!

Összegezve: ha unalmas és békés az életetek, nem tetszik a gondtalanság, gyertek el rendőrnek! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6361) maláj


maláj
őstag

üdv
a mobiltelefonon történő zaklatás hány alkalom után áll meg pl. bíróság előtt vagy bármi hivatalos szervnél ???
számít -e valamit, hogy munkája miatt keresett és a számomat megtudta mástól (bár én továbbra sem akartam beszélni vele/velük) ???
feljelentés mehet -e, szankciók, stb. :)

(#6362) -NOKIA- válasza maláj (#6361) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hatályos jogszabály:

Zaklatás

176/A. §369 (1)370 Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2)371 Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3)372 Aki a zaklatást

a)373 házastársa, volt házastársa, bejegyzett élettársa, volt bejegyzett élettársa, élettársa, vagy volt élettársa,

b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy

sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Cikk: [link]

(#6363) maláj válasza -NOKIA- (#6362) üzenetére


maláj
őstag

:R
a munkája végett próbált felhívni, a számomat mástól tudta meg (jóhiszeműségből adta meg), felhívni már nem tudott mert tudomást szereztem, hogy hívni akar és ment is blacklistre mind a két száma mivel én nem kívántam kapcsolatba lépni ama személlyel ...

"az általános zavaró magatartások csak akkor büntetendők, ha elkövetői oldalon egy célzat is szerepel: Az elkövetőnek célja a háborgatással, hogy a sértettet megfélemlítse, vagy magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon. Ennek hiányában a cselekmény nem tényállásszerű. Szintén feltétel a tényállás megvalósulásához, tehát a büntethetőséghez, hogy a háborgatás rendszeresen vagy tartósan történjen. Rendszerességen rövidebb időközönkénti elkövetést kell érteni, tartós az elkövetés, ha az huzamosabb ideig tart. A zaklatás ezen fordulata egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel fenyegetett vétség."

ha jól értem akkor tehát esetemben semmilyen vonzata nem lesz :U

(#6364) Lauda válasza maláj (#6363) üzenetére


Lauda
félisten

Nem fogsz menni semmire a joggal, ha nem piszkal minden nap 8-10-szer legalabb. De kerheted a mobilszolgaltatot, hogy az adott szamrol ne tovabbitson hivasokat feled es kesz.

(#6365) -NOKIA- válasza maláj (#6363) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Fogadjunk hogy valami pénzügyi tanácsadó a gyerek. ;]
Azok ilyen rohadt szemét erőszakosak. :K

(#6366) maláj válasza -NOKIA- (#6365) üzenetére


maláj
őstag

droidon már tiltottam mielőtt megpróbált volna először hívni :)
csak a próbálkozásait láttam a logban :DDD

(#6367) Calogero válasza maláj (#6363) üzenetére


Calogero
addikt

A rendőrség nem fog vele foglalkozni a te esetedben.
Bíróságon indíthatsz magánvádas ügyet fizetsz 5 000 Ft-ot és hónapokat vársz mire foglalkozni fognak az ügyeddel. Mert azok az ügyek amelyeknél az ügyészség emel vádat azok elsőbbséget élveznek az ügyek szétosztásánál.

(#6368) maláj válasza Calogero (#6367) üzenetére


maláj
őstag

sejtettem, hogy nem érdemes foglalkozni a dologgal :)
a válaszokért mindenkinek :R

(#6369) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Igazoltatásnál mik a jelenlegi érvényben lévő kötelező eszközök, amiket be kell mutatni, ha kérik? Izzókészlet és sárga mellény már nem kötelező ha jól tudom belföldön. (De hasznos!)
Érvényes jogsi, forgalmi és biztosítás mellett mit kérhetnek még?

Live poor, die ritch.

(#6370) Lauda válasza gyáliSanyi (#6369) üzenetére


Lauda
félisten

Eu doboz, elakadasjelzo haromszog.

[ Szerkesztve ]

(#6371) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Maláj!

Nálunk 3 darabtól veszi fel a Rendőrség a panaszt a fentebb is leírt módon...

gyáliSanyi!

Attól függ mivel közlekedsz... Gondolok itt tgk-ra, smkp-re, gk-ra... A sárga mellény sosem volt kötelező csomó mindenen...

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6372) S e t h válasza maláj (#6363) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha tiltólistára teszed, az nálam nem jelenti automatikusan azt ,hogy te valamilyen formában felhívtad a figyelmét arra, hogy hagyjon fel a zaklató magatartással.
Szerintem azzal nem valósul meg a zaklatás ha valaki szimplán telefonálgat, mert a bűncselekmény szükséges feltétele, hogy a sértett akarata ellenére történjen.
Elkövetőként simán hivatkozhatna arra, te nem hívtad fel a figyelmét, hogy ezt ne tegye.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6373) gyáliSanyi válasza Vertigo18 (#6371) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Kistgk-nál ugyanaz mint személyautónál ugye? <3,501t

Live poor, die ritch.

(#6374) TrakToros


TrakToros
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki, hogy a felvételinél esedékes orvosi alkalmassági vizsga kiváltható-e 6 hónaposnál nem régebbi repülő orvosi alkalmassági vizsgával ? Józan paraszti ésszel én azt mondanám, hogy igen, mivel a reporvos is van bőven olyan szigorú, mint a rendőr orvosi, de papíron is ki lehet-e váltani? Vagy mindenképp el kell végezni, még akkor is ha odaállítok szigorúbb alkalmasságiról származó jelentéssel?

A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

(#6375) Vertigo18 válasza TrakToros (#6374) üzenetére


Vertigo18
addikt

Miért nem kérdezed meg telefonon egyből azt az intézményt, ahova felvételizni szeretnél? :/

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6376) -NOKIA- válasza TrakToros (#6374) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én is csak tippelek.
Csak a rendőri váltható ki rendőrivel.
Mondok egy példát:
Megcsináltam az Adyligetibe a felvételit, majd ezt követően rögtön mentem a Rendőrtisztire is felvételizni, és nem kellett még egyszer megcsinálni az egészségügyit.
De a fizikait, és a pszichológiát meg kellett ismét.

(#6377) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#6376) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálunk az '5+1"-esek most csinálják a véglegesítéshez szükséges fizikai felmérőt...

Az érdekes az, hogy idén már negyedszer!!!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6378) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#6377) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

ki érti ezt..

(#6379) TrakToros


TrakToros
csendes tag

Sziasztok!
Hozzátok, mint szakmabeliekhez lenne kérdésem.

9 évvel ezelőtt 15 évesen sikerült egy szép kis szerzői jogos ügybe keverednem mivel hülyegyerek voltam és ugyanúgy, mint bármely 15 éves, én sem voltam tisztában a törvénnyel.

Az eredmény egy felfüggesztettel lezárt rendőrségi eljárás és kirendelt pártfogó lett, valamint a rendőrség közbenjárása nélkül a sértetteket is kártalanítottam.

Szerintetek egy 15 évesen elkövetett, 9 évvel ezelőtti esemény automatikus elutasító ok?

Azóta patyolattiszta vagyok, pótoltam a szükséges jogi ismeretet, lediplomáztam és ECDL, jogsi, valamint nyelvvizsga miatt 18 többletpontom is lenne.

Jelenleg anyanyelven kívül még csak angolul beszélek, de már tanulom a japánt (simán van esélye, hogy Pesten leszólítson 1 japán turista).

Családban 2, ismerettségi körben további 4 rendőr van, szóval érthető a választást.

Azonban, szerintetek érdemes beadnom, tehát van esélyem vagy gyerekként már sikerült is tönkretennem a jövőmet ezen a téren?

[ Szerkesztve ]

A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

(#6380) Vertigo18 válasza TrakToros (#6379) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem túlképzett vagy, ezért el fognak utasítani! :D

Mivel okosat nem tudtam írni, ezért kicsit viccre vettem a figurát. De mi lenne, ha felhívnád azt az iskolát, amelyikbe jelentkeznél, és megkérdeznéd őket, hiszen ott bizonyára tudnak segíteni... :B

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6381) BÁ Nutrition válasza TrakToros (#6379) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Azonban, szerintetek érdemes beadnom, tehát van esélyem vagy gyerekként már sikerült is tönkretennem a jövőmet ezen a téren?"

akkor teszed tönkre ha jelentkezel :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6382) káen válasza BÁ Nutrition (#6381) üzenetére


káen
tag

Ennél találóbb mondatot a mai Rendőrség jellemzésére még nem olvastam :)

(#6383) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6381) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C :C :C

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6384) Tipo16V


Tipo16V
aktív tag

Sziasztok, lejárt a kötelező biztosításom, és a biztosító még nem küldött újabb csekket, és nemtudtam befizetni.
Ilyen esetben egy igazoltatás alkalmával mire számíthatok? Végülis önhibámon kívül nem tudtam befizetni a biztit. :U

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#6385) Vertigo18 válasza Tipo16V (#6384) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálunk van ilyenkor egy "türelmi idő", ugyanis a biztosítók nem túlságosan törekszenek a gyorsaságra. Javaslom, hogy tartsd magadnál az új szerződést, akkor az igazoltató rendőr látja, hogy Te legalább megpróbáltad, és tényleg önhibádon kívüli a gond...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6386) Tipo16V válasza Vertigo18 (#6385) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

a helyzet az, hogy én évközi fordulós vagyok, és ez még a november (!!) 5-étől érvényes utolsó negyedév csekkje lenne, ami nemjött még nem. Ugye van +60nap az előző negyedévre, de novembertől számítva már az is lejárt, utoljára még tavaly telefonáltam rájuk, aztmondták küldenek csekket, de semmi. :(

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#6387) Vertigo18 válasza Tipo16V (#6386) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet Én tudom rosszul, de a rendőrségi nyilvántartásban +30 nap van a lejárattól... :S

Szerintem intézd el sürgősen, mert ha valami majom belédmegy az úton, a járőr ott már köteles eljárni...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6388) szasanyi válasza Vertigo18 (#6387) üzenetére


szasanyi
félisten

Kizárt. Még egy majmot sem láttam autót vezetni, idiótát annál többet. ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6389) Vertigo18 válasza szasanyi (#6388) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kollegámat ezért fenyítették meg, mert miközben mobiltelefonján számolt be egy esetnél az ügyeletesnek, azt a szót használta rá, hogy majom...

Mármint a bejelentőre használta ezt a szót, aki erősen ittas állapotban volt, és mint kiderült, baromságot jelentett be...

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6390) Lauda válasza Tipo16V (#6384) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is kozlekedhetnel biztositas nelkul. Jol megbuntetnek ha elkapnak.

(#6391) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sziasztok !
Az lenne a kérdésem,hogy én ugye idén érettségizek,és hogyha a Rendőrtiszti Főiskolára szeretnék jelentkezni mint tovább tanulási lehetőség,akkor oda úgy mi kell ? Mert addig az világos,hogy érettségi,meg állóképességi vizsgálat,de azon belül mégis mi kell oda ? Meg néztem a tavalyi érettségi pontszámokat,na most nem tiszta,hogy az ott felsorolt szakok mégis milyen pályát jelentenek.Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat

best regards, egy fórumozó blogger

(#6392) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok!
Iskolát váltanék(Jelenleg egy Közgáz suli járok). Elképzelés:
Bármilyen Nemzetvédelmi/Szolgáló szervnél dolgozni(Rendőrség,katonaság).
Esetleg van ilyen középiskola? 16Évesen ellehet kezdeni az alapokat? Mintha pék vagy kertész akarnék lenni, és erre irányuló iskolába menni. (Tudom rendőrakadémia és miegymás de azok csak 18év fölött.)

(#6393) BÁ Nutrition válasza banánocska (#6392) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

felejtsd el ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6394) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6393) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C :R :Y :DDD :DD

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6395) banánocska válasza BÁ Nutrition (#6393) üzenetére


banánocska
aktív tag

Mert?

(#6396) káen válasza banánocska (#6395) üzenetére


káen
tag

Kezdőfizu 80 ezer, cserébe korlátozzák az alapvető alkotmányos jogaidat, ellenőrzik a Te és a hozzátartozóid KIFOGÁSTALAN életvitelét (hogy mi a kifogástalan, arról semmi infó...van sapka, nincs sapka esete), akárhová vezényelhetnek az országban (nem tudom, hova valósi vagy, de neked sem lenne kellemes -ilyen hatalmas fizetés mellett- ha az ország másik felébe küldenének dolgozni...aztán a lakhatásod meg oldd meg, ha tudod), ha nem hozod az elvárt bírságmennyiséget, basztatnak a főnökeid, ezért ideges leszel, kapkodsz---> hibázol, ezért megint basztatnak a főnökeid, minden tudálékos állampolgár sokkal jobban fogja tudni a Te feladatodat és ezt lépten-nyomon tudomásodra is hozza, ráadásul utálni fognak, mint a sz@art. Frissként valószínűleg a KRhez jössz majd, családi életet felejtsd el (cserébe valamivel jobb fizetést kapsz, itt már akár a 90-100 ezret is megkeresik a kezdő kollégák), két napra előre nem tudsz tervezni, mert akármikor kitalálhatnak valami rendezvénybiztosítást..
Ami vonzó volt a rendőri szakmában, azt mára gyakorlatilag teljesen eltörölték, manapság csak egy másodrangú állampolgár vagy kb, a kutyákkal egy szinten.

ja és éppen most húztak ki egy erősebb havi fizetést a zsebünkből a bérletek miatt, de dolgozni ugye menni kell valahogy...

a negatívumokat még sorolhatnánk napestig, gondolom mások is megteszik

(#6397) banánocska válasza káen (#6396) üzenetére


banánocska
aktív tag

És mondjuk ha egy rendőrképzőbe megyek mint fontolgattam de utána megyek a ZMNE-re akkor van valami engedmény vagy több pont mert én "Rendőr sulit végeztem"?

(#6398) kételkedem válasza Tipo16V (#6386) üzenetére


kételkedem
addikt

A díj esedékességétől számított 60 nap a türelmi idő. A te esetedben ez január 3-án járt le. Ha mindenki mindent szigorúan fog venni, akkor díjnemfizetés miatt szűnt meg a köteleződ!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6399) Vertigo18 válasza káen (#6396) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C :O

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6400) MasterDeeJay

Mivel már eltelt elég sok idő ezért leírom az egyetlen remélhetőleg az utolsó élményemet a rendőrökkel kapcsolatban.
Haverokkal szerveztünk kerti partit, ahol is légpuskákkal, muzális és gázriaszókkal örömködtünk (kihaltabb falu széle hegyoldal saját telek, minden cuccom teljesen legális papírokkal igazolt...). Haver messze lakik ezért kocsival mentem hozzájuk, előtte felhívtam hogy miket viszek, sajnos valószínű itt csesztem el az egészet hogy telefonba félreérthető dolgokat mondtam pont olyan havernak aki egy akkor éppen betiltás alatt lévő szervezet tagja volt. Szóval megtörtént a telefonhívás, elindultam, oda is értem, kipakoltam hátra a kertbe asztalra a cuccokat de még zacskóban/tokban volt mindegyik, vártuk a többieket hogy egyenként mutassam meg mindet. Szóval haverral készítettük el a kaját, amikor kb fél óra múlva megjelent egy rendőrautó a házuk előtt. (nem villogva, még csak nem is sietve) Kiszállt belőle 3 rendőr, egyiken golyóálló mellény és én meg paráztam hogy mibe keveredett haver hogy jönnek a zsaruk.
Rendőröket haver csaja beengedte, azok meg jönnek felénk mi meg nem értem mit akarnak.
Azt mondták hogy bejelentés érkezett hogy valaki egy gépkarabéllyal lövöldözik (típust is mondtak ami pont megegyezett a telefonba említettel és sajnos pont vittem is olyant gázriasztós változatban). Na itt már igencsak paráztam mert akkor döbbentem rá hogy a legnagyobb hülyeség telefonba pofázni fegyverekről. A rendőrök észrevették a tokokat, felírtak minden jelenlévőről adatot, az összes fegyverem számát. Nem foglaltak le semmit, felírták a dolgokat és elmentek. Mivel a fegyverrel ott nem lőttem (nem volt töltve sem) és nem is vettem elő, ezért számomra egyértelmű hogy a telefonbeszélgetés alapján jöttek ki. Kicsit ijesztő ez számomra, nem akarom hogy összemossanak olyannal aminek nem vagyok részese és azt sem hogy potenciális tömeggyilkosként kezeljenek.

Az egyértelmű hogy havert megfigyelik, de most akkor én is megfigyelés alatt állhatok/alhattam?
Az adataim a fegyverek számával együtt ilyenkor hova és mi célból kerül rögzítésre?

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.