Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) Newyorker válasza -NOKIA- (#5298) üzenetére


Newyorker
addikt

jól tudod

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5302) philoxenia válasza Calogero (#5300) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jobb lenne, ha Te is rögtön értesülnél: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5303) -NOKIA- válasza Calogero (#5300) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem is a beméréssel van a baj, hanem a határidőkkel.
Mire teljesítik a mobilcégek a kérésünket, hónapok telnek el, addig már lehet darabokban a kocsi, teló megtalálva, kikapcsolva...

(#5304) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#5303) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így igaz, a nyomozás elrendelésétől számítva 2-3 napon belül meglehet írva a megkeresésé, sok esetben azonban a mobilszolgáltató cégek csak egy hónap, vagy még több idő múlva teljesítik a kérést...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5305) Lauda válasza Vertigo18 (#5304) üzenetére


Lauda
félisten

Nem semmi.

Gondolom ez is attol fugg, milyen ugyrol van szo. A zsanett ugyben biztos elobb kiadtak az infokat.

(#5306) Vertigo18 válasza Lauda (#5305) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gondolom, mert ott ellenünk kellett a bizonyíték... :F

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5307) Calogero


Calogero
addikt

Köszönöm a felvilágosítást, azt hittem hamarabb lépnek az ügyben.
Most egyenlőre nincs pénzem külön kütyüre, mert a Tesco parkolóba lehúzták a hátulját.
Jah és persze cetlit nem kaptam, s biztonsági kamera sem segített. Csak annyit tudtunk meg, hogy fekete Audi (nem volt rajta rendszám) Halott ügy lett, önköltségen meg csináltattam (számla nélkül 40 000)

Azóta mindig lefotózom a két mellettem áló autót, vagy beírom a telefonba a típust, színt, rendszámot.

Lopás ellen akkor a rejtett mobil egynelőre kilőve, marad a benzin megakadályozása a motorhoz. Aztán ha lesz lóvé akkor mehet az extra kütyü. (Anno nézegettem a pajzs rendszert).

Tudom hogy ha akarják úgy is elviszik.... de azé ha lehet egy kicsit nezítsünk meg a dolgukat.

(#5308) -NOKIA- válasza Calogero (#5307) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én cascot fizetek.

(#5309) Calogero válasza -NOKIA- (#5308) üzenetére


Calogero
addikt

Azt én is, csak kevesebb volt a kár mint az Önrész.....

(#5311) -NOKIA- válasza spyduck (#5310) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Erőt, egészséget! Én csak 1 napot tudtam menni.

(#5312) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én 4 nap után jöttem haza, összesen 6.5 óra alvás volt osztályrészem...

Szerencsétlen emberek! Ami nekem csak egy ház, amit valahogyan megpróbálok megóvni, az nekik otthon... :O

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5314) Vertigo18 válasza spyduck (#5313) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem ez egy kicsit propaganda-célú is volt...

Gondolok itt arra, hogy meg kellett mutatni: a Magyar Rendőrség a FIDESZ vezetése alatt nem csak arra képes, amire a Gyurcsány-kormány idejében volt (szemeket kilőni), hanem segíteni is... Kis imázs-növelés...

A túlóráról meg érkeztek olyan hírek, hogy nem akarnak fizetni, hanem lecsúsztatják... Akkor aztán jöhet a sok-sok munkaügyi-per.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5316) Vertigo18 válasza spyduck (#5315) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálunk az melóidőből megy, pedig azt mondták, hogy túlóra lesz, amit kifizetnek. És azóta már vagy 10x változott (hol a neve, hol az intézkedési terv),. és mindig úgy jön be az "új", hogy ez majd túlórából, és kifizetik...

Miért hisszük még mindig el ezeket??? :W

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5317) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#5316) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Mi önkéntes alapon voltunk, de nem is köteleztek rá.

(#5320) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sosem hittem volna, hogy eljön egyszer ez a nap is...
Szétdarabolják a Köztársasági Őrezredet

(#5321) Newyorker


Newyorker
addikt

Hatala József lesz az új országos rendőrfőkapitány.

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5322) Ck.


Ck.
addikt

Nem hinném el, ha nem lettem volna szem - és fültanúja:

A delikvensünk jól megpakolt furgonjával behajtott egy behajtani tilos utcába (csak tömegközlekedésnek engedélyezett), erre a szomszédos kereszteződés mellett parkoló mezei chevrolét lacetti elkezdte üldözőbe venni, majd kirakta a tetejére a villogóját és megállította. Két rendőr szállt ki a civil ótóból, majd igazoltatás után közölték: "Csekk, vagy 40 perc?"
A 40 percet értsétek úgy, hogy több, mint fél órán keresztül ott kellett várakoznia egyhelyben a sofőrnek, seggében a rendőrrel, akik a kocsijukból ülve csak röhögtek az aktuális áldozaton.

Ez vmi új igazságszolgáltatás/büntetési forma, vagy csak újabb "nem hivatalos erőfittogtatás", kib*szás a másikkal, ha tudják,hogy még van jó pár fuvarja, amiket időre kellene kézbesíteni? Mindenesetre nagyot néztem. :U

(#5323) -NOKIA- válasza Ck. (#5322) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A civil kocsis rendőrök is ugyanazzal a jogkörrel vannak felruházva, mint az egyenruhások.
Csekket kötve hiszem hogy tudtak volna adni, ők csak feljelenteni tudták volna szab.sért. elkövetése miatt. A 40 percet nem tudom értelmezni, ennyi idejük lenne?

(#5324) Ck. válasza -NOKIA- (#5323) üzenetére


Ck.
addikt

Én is kaptam már rendőrtől csekket.

(#5325) Loretto


Loretto
veterán

Sziasztok!

1,5 hete elvesztettem a telefonom, majd miután felhívtam magam, kicsörgött, majd a következő hívásnál ki lett kapcsolva. Ilyen esetben is segítene a rendőrség? Mert bár nem lopás történt, valaki (akár) jogtalanul birtokolja a készülékem.
Bízom bennük 2x lopták már el a munkahelyi öltözőből a telefonom, eddig mindkétszer meglett.

Soirée...

(#5326) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ck.!

Nokia fórumtárs arra akart kilyukadni, hogy ezt a szabálysértést nem lehet helyszíni bírságolni. Az, hogy te kaptál már csekket, az azért volt, mert az általad elkövetett szabálysértést lehetett helyszíni bírság csekkel szankcionálni.

A sztorihoz annyit, hogy az intézkedés során a rendőr köteles lekérni az intézkedés alá vont személyt a körözési információs rendszerben. Ez azt jelenti, hogy egy irodában ül egy másik rendőr, vagy közalkalmazott, aki bepötyögi a gépbe az adatokat, és visszaszól, hogy körözik-e a személyt. Ha az irodában ülő kolléga éppen wc-n van, vagy másnak kér le, vagy ellenőrzést kapott, vagy egyéb elfoglaltsága van, akkor bizony a delikvensnek várnia kell. Ugyanis "lekérés" nélkül nem lehet elengedni, mert amikor később felvisszük az intézkedést a számítógépes rendszerbe, akkor a gép kidobja, hogy elengedtél egy körözöttet. Az meg fenyítés, ésatöbbi.
Persze védem a mundért, velem is előfordult már, hogy tuskón válaszolt az állampolgár vissza, ilyenkor le lehet kérni a rendszámot is a nyilvántartóban, majd a körözésben, majd a személyt a SIS rendszerben... stb.

Ha normális volt az ipse, akkor nem értem! :W

Loretto!

Persze, ugyanis aki a megtalált dolgot nem adja le, nem szolgáltatja vissza, az is sáros!!!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5327) biggamer válasza Loretto (#5325) üzenetére


biggamer
veterán

Hali.

Ha valaki talál valamit és x napon belül nem jelenti azt be, jogtalan elsajátítást valósít meg.

Ha leadta, igényt tarthat a cucra x idő után, ha nem jelentkezik az eredeti tulajdonos.

Régen így volt, szerintem nem változott.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5328) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#5326) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

És még arra akartam kilyukadni, hogy a nyomozók nem rohangálnak ilyen helyszíni bírságolós tömbbel.

biggamer:
1978. évi IV. törvény a Büntető Törvénykönyvről
Jogtalan elsajátítás
325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el.

(#5329) biggamer válasza -NOKIA- (#5328) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi a kiegészítést. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5330) Loretto


Loretto
veterán

Remek. Köszönöm szépen. :) Akkor irány a rendőrség, már harmadszor. :(

Soirée...

(#5331) CoolMan válasza biggamer (#5329) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Csak nem te is hordtad a mundért? :Y

(#5332) biggamer válasza CoolMan (#5331) üzenetére


biggamer
veterán

18 évet ;] ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5333) CoolMan válasza biggamer (#5332) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Én is :DDD és ráadásul BF-ezel is :C :R

(#5334) biggamer válasza CoolMan (#5333) üzenetére


biggamer
veterán

:DD :)) :DD :R :R :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5335) -NOKIA- válasza Newyorker (#5321) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hatalához még egy cikk: [link]

(#5336) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#5335) üzenetére


Vertigo18
addikt

De legalább rendőr vezeti a Rendőrséget...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5337) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#5336) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:K

(#5338) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#5337) üzenetére


Vertigo18
addikt

Látom, nem vagyok egyedül a véleményemmel... :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5339) No-kia


No-kia
őstag

Hello!
Ebben a kérdésben tudna valamelyikőtök segíteni?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5340) Vertigo18 válasza No-kia (#5339) üzenetére


Vertigo18
addikt

A gond a Csendháborítás...

Ahogy már többször megemlítettem, ha nincs Önkormányzati rendelet, ahol szűkítik a törvényt, akkor az alap Szabálysértési törvény vonatkozik rá. Abban pedig nincs idő, nincs hang, csak annyi, hogy ha valakit zavar, akkor az Csendháborítás...

Ezek után Jegyző, Bíróság...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5341) No-kia válasza Vertigo18 (#5340) üzenetére


No-kia
őstag

köszi erre voltam kíváncsi.. szval ha szólnak akkor elkell húzni onnan...
:R :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5342) Vertigo18 válasza No-kia (#5341) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem kell, Magyarországon mindenkinek vannak jogai és senkinek nincsenek kötelességei... :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5343) TrakToros


TrakToros
csendes tag

Sziasztok!
Ebben az évben (remélhetőleg) végzek Mérnök-Informatikus szakon főiskolán és az lenne a kérdésem, hogy ezután van-e lehetőségem a Rendőrtiszti Főiskolára jelentkezni?
2 szak érdekelne, a bűnügyi igazgatási-gazdaságvédelmi szakirány és a bűnügyi igazgatási-pénzügynyomozói szakirány, mindkettőből csak állami támogatottságú indul. Mérnök-Informatikus szakon viszont már elhasználtam az állami támogatott féléveim nagy részét:( Vagy ebben az esetben a 2 nincs összefüggésben?
A kérdésem, hogy Mérnök Informatika diploma ér e plusz pontot+van-e esélyem bejutni, ha már rendelkezek diplomával? Milyen lehetőségeim lennének a bejutásra (akár hosszabb távon)?

Köszönöm előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

(#5344) szasanyi válasza Vertigo18 (#5336) üzenetére


szasanyi
félisten

Olyan de javu érzésem van... remélem bejön, és valóban jobb lesz nektek (is).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5345) runner 125


runner 125
nagyúr

Szevasztok!

Manapság egyre jobban előjön a gondolat, h rendőr legyek. Mi kell ehhez, hova érdemes jelentkezni?

..egyébként célirányos vagyok; motoros rendőr lenne a legoptimálisabb, merre, hogy?

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5346) runner 125 válasza TrakToros (#5343) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az tuti, h 1 diplomát támogat az állam, illetve azt hiszem max 10 félévet, ennek tudatában válts.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5347) zolisx4


zolisx4
őstag

Borzasztóan sajnálatos dolog
Már mindenki aki foglalkozik a témával, vagy valami köze volt a testülethez annak elég felkavaró ilyen híreket olvasni :R

(#5348) Lauda


Lauda
félisten

Itt van az a rothado fereg, a helyszinen halantekon kellett volna loni:[link]

(#5349) szasanyi válasza runner 125 (#5345) üzenetére


szasanyi
félisten

Hány éves vagy, és milyen végzettséggel rendelkezel? Nagyjából meghatározza a lehetőségeidet. De azt, hogy miért akarsz rendőr lenni a fene se érti, én meg végképp nem. Nem nézel te tévét, és nincs rendőr ismerősöd? ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5350) runner 125 válasza szasanyi (#5349) üzenetére


runner 125
nagyúr

21, érettségiztem már egész jól, jelenleg közgázra járok, most jön a 3. félévem.

Isteni szikra, passz.
..de ahogy írtam, összekötném a kellemest a hasznossal - a motoros rendőr célirány szuper volna.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.