Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) forest_ns válasza káen (#6300) üzenetére


forest_ns
tag

Hmm, lemaradtam :)
Mi ez a két csapás dolog?

(#6302) káen válasza forest_ns (#6301) üzenetére


káen
tag

http://www.bama.hu/baranya/kozelet/drakoi-peldatlan-szigor-johet-a-szabalysertesek-teren-405916

Kb ez lesz majd.

(#6303) BÁ Nutrition válasza káen (#6302) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:R :C bravó ....
szabálytalan parkolásért börtön, rendőr fejberúgásért dícséret...

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6304) Calogero válasza káen (#6302) üzenetére


Calogero
addikt

Közbe azt fúják hogy a bíróság lassan dolgozik. Most tovább lassítják majd ezekkel a hülye törvénnyel. Mert ugye a rendőrség nem ítélhet elzárásra senkit.

(#6305) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6303) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csak röviden, az én esetemet, mert nem titok:

Megállítottam egy "parasztot" (tényleg az, földműves volt, meg állattenyésztő, így nem bántás, amit írtam), aki a traktor után húzott ekét olyan rosszul rögzítette, hogy minden egyes "döcinél" kb. 20 méteres csíkokat húzott az aszfaltba, mert leért az eke.

Kék lámpa, eléállás, leállítás, ahogy kell. Kiszállok, Ő is kiszáll, és elindultunk egymás felé. Kb. 5 méterről lassítani kezdtem, és kértem az iratokat, de közben közelítettünk egymáshoz. Amikor "intézkedési közelségbe" értünk azt válaszolta, hogy "Én neked nem adok semmit", majd ököllel úgy fülön b@cott, hogy azonnal folyni kezdett a vér a fülemből, aztán nekem esett. Kis birkó, mely során letépte rólam először a vállapot, majd az EGÉSZ inget, végül fölé kerekedtem, földre vittem, aztán odaért a járőrtársam is, és ketten megvasaltuk. Mindezt úgy, hogy volt kb. 50 szemtanú, és a "paraszt" folyamatosan szídta az anyámat, és egyéb szépségeket ordítozott.

Hivatalos személy elleni erőszak miatt indult eljárás, és természetesen a Becsületsértés bűncselekmény miatt megtettem magánindítványos feljelentésemet.

A "T. Bíróság" összevonta a két bűncselekményt, elindult ellenem egy "Bántalmazás hivatalos eljárásban" bűncselekmény miatt egy eljárás, mert a "paraszt" azt állította, hogy mi vertük meg Őt! Természetesen a sok-sok tanú elmondására való tekintettel ellenem megszűntették az eljárást, a "paraszt" meg megkapta a kettő bűncselekmény elkövetése miatt a szigorú büntetését:

40k pénzbírság. Ennyi.

Lehet már leírtam, de ilyenkor mindig úgy kikívánkozik belőlem...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6306) káen válasza Vertigo18 (#6305) üzenetére


káen
tag

A jó k**** é*** an*** a bíróságnak meg az ilyen f***********!

(#6307) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#6305) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Rám meg 30 ezret mértek mert szabálytalanul álltam meg.
(30k közig bírság)
Gratulálok a magyar jogalkotásnak!

(#6308) szasanyi


szasanyi
félisten

" – Mostanra a társadalom, mint erkölcsi fék, elkopott: már a szégyen sem visszatartó erő, mert semmi sem szégyenletes e világban. Néha úgy érzem, mifelénk a bűnözők a priori védelme folyik. Következésképpen számukra csupán egy mérce van: nagyban kell csinálni, nem pitiben. Nekem dumálhatnak a Doktor Pengék, hogy a halálbüntetés mit sem érne, bennem él a szent kétség, ha nem a szentháromság. Amerre nézek, baromi pöffeszkedést és húgyagyúságot látok.
– A hivatkozás, miszerint emberi életet elvenni nincs jogunk, felvet egy másik kérdést: azt létrehozni van? Arra mikor, kitől kaptunk jogot?
"

Vavyan Fable

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6309) Brent válasza Vertigo18 (#6305) üzenetére


Brent
aktív tag

:(

Hivatalos személy elleni erőszak & Becsületsértés és pénzbírsággal megúszta az őstulok ?!
És akkor ezek után még csodálkoznak, hogy miért nincs tekintélye a rendőrnek..

Szerintem ennek az országnak nevet kéne változtatni.
Magyarország helyett... legyen mondjuk... igen, ez talán elég kifejező: Sz@rfészek.

(#6310) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Beszúrjam a határozatot? :D

Az elején még teljesen ki voltam akadva, mára már teljesen megbékéltem, hogy ennyit érünk mi, rendőrök...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6311) káen válasza Vertigo18 (#6310) üzenetére


káen
tag

Azért remélem, hogy azóta az ürgét az egész szlőrinci őrs kiemelt figyelemmel kíséri... :)

(#6312) Padisah válasza Vertigo18 (#6310) üzenetére


Padisah
tag

És az ügyész sem fellebbezett súlyosításért?!

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#6313) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok,

remélem tudtok pontos választ adni.
Ahol dolgozom, van egy céges Ford Tranzit, ami teherjárműként szerepel a forgalmiban. Mennyivel lehet vele max. menni autópályán? 3,5 t alatti, B-s jogsival.

(#6314) káen


káen
tag

Nem találok szavakat...

[link]

(#6315) -NOKIA- válasza káen (#6314) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

az eszem megáll :W

(#6316) szasanyi válasza káen (#6314) üzenetére


szasanyi
félisten

Én találok. Először is gratulálok, és hirtelen eszembe jutott egy "bölcs kollégám" mondása: aki marha, egyen szénát. A másik pedig ami a rendőrt illeti: ez nem megengedhető, és a "nagyképű méltányossága" miatt ő is szív. Sajnos az élet sokszor olyan helyzetet generál, mikor 2 vagy több embernek véletlenül sem lenne szabad egy időben, egy helyen lennie... hát ez is valami olyasmi volt.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6317) kételkedem válasza SPF (#6313) üzenetére


kételkedem
addikt

Az vonatkozik rá, mint a személyautóra:

26. § (1) Az egyes járművekkel - ha e rendelet másként nem rendelkezik - legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni:

a) személygépkocsival, motorkerékpárral, 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival

aa) autópályán 130 km/óra,

ab) autóúton 110 km/óra,

ac) lakott területen kívül egyéb úton 90 km/óra,

ad) lakott területen 50 km/óra,

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6318) Brent válasza káen (#6314) üzenetére


Brent
aktív tag

Ez bexarás.
Ezt elteszem humorosba.
Ekkora világ marháját. :DDD

A retardáltak köztünk járnak...

Csak a rendőrt sajnálom.
Így legyen nagyvonalú az ember.

(#6319) SPF válasza kételkedem (#6317) üzenetére


SPF
senior tag

Akkor jól gondoltam. Köszi a megerősítést!

(#6320) Vertigo18 válasza káen (#6311) üzenetére


Vertigo18
addikt

Elhunyt sajnos, hajnalban, kivilágítatlanul traktorozott a főúton, és jött egy kamion...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6321) Vertigo18 válasza káen (#6314) üzenetére


Vertigo18
addikt

Basszus, detto ugyanez volt nálink, azzal a kivétellel, hogy az intézkedő járőr nem volt lekezelő, hanem a hölgy "csak" keresztbe akart neki tenni, íg bejött, és a főnökség tudomására hozta, hogy véleménye szerint nem lehetett volna biztonsági öv hiánya miatt figyelmeztetni...

Az eljárás mindkét részről megindult... :(

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6322) bmarek válasza Vertigo18 (#6321) üzenetére


bmarek
csendes tag

Nevetséges ami itt fojik hazánk ban.

Asus P8P67 i3 2100 3x2GB DDR3 CORSAIR TREE CHANNEL MIS GTX560 TI OC ARTIC COOLING FREEZER EXTREME THERMALTAKE 700W TOUGHPOWER 500GB SATA II APEVIA GAMER KUCKO:)

(#6325) Brutális eb válasza -NOKIA- (#6323) üzenetére


Brutális eb
addikt

Az nem ser. ;]
Még az alkoholos változata sem.
A borsodi egy gyalázat....

Nem csodálom,hogy nincs becsülete szerencsétlen yardoknak mekkora őstulok már a képen szereplő tányérsapkás.
Az ilyet irodába a jóvágású legényeket utcára rossz ránézni.
Meg a háttérben a jolánka tizedes....Édes erdegem.
Mikor ilyenek igazoltatatnak mindig rámjön a röhögő görcs pláne ha megszólalnak. ;]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#6327) Brutális eb válasza spyduck (#6326) üzenetére


Brutális eb
addikt

Én egy kb 90 kilos igen alacsony ocsmányábrázatú alkolista vagyok.
Ezért nem mentem rendőrnek csak rockzenésznek. :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#6328) LuckyL válasza Brutális eb (#6327) üzenetére


LuckyL
őstag

rockzenész a faszom :DD

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6329) Vertigo18 válasza spyduck (#6324) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem azt mondtam, hogy tudja majd bitonyítani!

Azt mondtam, arra utaltam, hogy a mai világban senkinek nem kell az, hogy rángassa az ügyészség, bíróság, főnökség. Senkinek nem hiányzik a nyakába egy fegyelmi tényfeltáró vizsgálat, vagy/és büntetőeljárás, aminek a végén fel lesz mentve... És az ujjnyomatvétellel, illetve fényképezéssel járó procedúra sem éppen kellemes egy rendőrnek, nekem elhiheted!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6331) Vertigo18 válasza spyduck (#6330) üzenetére


Vertigo18
addikt

A panasz alapján megindulhat a büntetőeljárás, ott meg már mindenképpen kötelező!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6332) szasanyi válasza Vertigo18 (#6331) üzenetére


szasanyi
félisten

CSAK AKKOR ha a büntetőeljárás elrendelésre kerül, és akit azzal kapcsolatban kihallgattak gyanúsítottként. Nem arról rendelkezik a BE, hogy akit gyanúsítottként hallgattak ki, azt kell bűnügyi nyilvántartásba venni? :U

Senkinek nem hiányzik a nyakába egy fegyelmi tényfeltáró vizsgálat... - ebben egyetértek, viszont emiatt nem lehet mellőzni. Az más kérdés, hogy nagyobb körültekintéssel és felelősséggel kellene megindítani az arra illetékeseknek. No, de ennél sokkal nagyobb kárt is okoztak az illetékesek, úgyhogy ilyen elvárni szinte fölösleges. :((

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6333) Vertigo18 válasza szasanyi (#6332) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mindkettő megtörtént... :O

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6334) szasanyi válasza Vertigo18 (#6333) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, az már tényleg gáz... :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6335) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv az Uraknak,

Olyan kérdésem lenne, hogy létezhet-e, hogy civil Transit-ból parkolásért megbüntessenek a belvárosban?

A történet annyi, hogy párom bement a suliba 10 percre, én meg az Elte előtt a 15 méteren sárga szegélykövekkel jelzett megállni és várakozni tilos első végébe beálltam és a kocsiban ülve vártam nem egészen 10 percet. (Sehol nem volt hely a környező utcákba sem.) Egyszer észrevettem,hogy beáll egy metál szürke transit mögém, az a típus ami már a rendőrőknek is van, állt egy fél percet kb, majd kiállt és elment. És ahogy elment, akkor láttam,hogy vállpántos kabát volt rajta, de nem tudtam kivenni már, hogy rendőr volt-e. MIvel én kombi autóval volt, így nem biztos,hogy látott engem bent ülni. Az a kérdés, hogy lehet,hogy kocsiból fényképezett hátulról és majd jön a csekk?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6336) szasanyi válasza V.Stryker (#6335) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, szvsz ez elégséges lehet egy közigbírságra.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6337) V.Stryker válasza szasanyi (#6336) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És egy arra járó Transitos rendőrnek lenne ilyen feladata? Illetve úgy is le kell fotózzon, hogy benne van a várakozást tiltó tábla?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6338) IRON STORM válasza V.Stryker (#6337) üzenetére


IRON STORM
őstag

Lehet ilyen feladata, és igen úgy is kell fotózni, hogy a tábla látszódjon.

szerk: ha szabálysértést észlel köteles intézkedni.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#6339) szasanyi válasza V.Stryker (#6337) üzenetére


szasanyi
félisten

Gyakorlatilag bármely szolgálatban lévő rendőr intézkedhet ilyen esetben (pontosabban közrendvédelmi és közlekedési, a bűnügy más tészta). Ezen kívűl lehet kimondottan ilyen feladattal megbízott járőr (csoport) a visszaszorítás, prevenció, stb. (bla bla bla). Nagy a gáz, köll a zsé és a bevétel. :U Persze ez nem azt jelenti, hogy rendőr(ök) jogszerűtlen vagy szakszerűtlen intézkedést kezdeményeznek, folytatna le csak ugye... mondjuk úgy, hogy azért néha kilóg a lóláb. Sajnos ez a felelősség és a (jelentős összegű) közigbírság megfizetése alól nem mentesít, és ezt a jogalkotók és jogalkalmazók egyaránt jól tudják, és sztem - sokszor gusztustalanul - ki is használják.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6340) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Még esetleg annyit hozzátennék az előttem szólókhoz, hogy nem számít, hogy bent ültél-e a kocsiban, vagy nem... A rendőrnek ebben az esetben semmiféle kapcsolatot nem kell felvennie az állampolgárral, 2 fénykép (már előttem leírták, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelnie, de kiegészíteném annyival, hogy amennyiben volt felfestve sárga csík a padkára, akkor nem feltétlenül szükséges a tábla lefotózása), aztán beír egy sort egy könyvbe és ENNYI! Se feljelentést nem kell írnia, se jegyzőkönyvet, ilyen egyszerű a megállni tilosnál az intézkedés...

Az más lapra tartozik, hogy mondjuk köteles lenne felszólítani, hogy a jogsértést hagyd abba, és mivel nem szólt, szerintem nem kapsz "csomagot". De elképzelhető a szitu...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6341) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm az infókat. Remélem nem lesz egy karácsonyi csomag belőle.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6342) Vertigo18 válasza V.Stryker (#6341) üzenetére


Vertigo18
addikt

Addigra úgyis kiderül... :B

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6343) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Üdv!
Nekem a következő esetekkel lenne kapcsolatba pár kérdésem:
Szóval otthon vagyok az udvaron és közbe azt látom, hogy idegen személyek fényképeznek be az udvarokba, és hozzánk is. Mikor odamegyek hozzá a kapun kívül, hogy mi a f....t fényképeztek még nekik áll feljebb, de semmi indoka nincs rá, hogy miért is teszi eszt.
Hozzá kell tennem, hogy semmi érdekes dolgot nem csináltam és a szomszédok nyugdíjas udvarán sincs semmi látnivaló.
Nyáron már sikerült egy ilyen fényképezős rendszámot leolvasnom. Egy épp befejezte a fényképezést és ment a kocsihoz (takart helyen álló), ahol egy másik személy is ült benne. A furcsa az volt, hogy árnyékba parkolt a kocsi és a benne ülő egyén is napszemüveget viselt. Ilyenkor mit lehet tenni? Végül is szabálysértést nem követnek el és közterületen vannak, de mikor senki nincs otthon akkor mi a fenét kell fényképezni a házakon? Biztos nem csak a családi képgyűjteményt akarják ilyenekkel bővíteni. :(((

Live poor, die ritch.

(#6344) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Egyik kulfoldi munkahelyhez kell valami police record, ez micsoda? Hol lehet ilyet kerni? ;) Csak siman bemegyek a rendorsegre?

[ Szerkesztve ]

(#6345) szasanyi válasza Lauda (#6344) üzenetére


szasanyi
félisten

Gyanítom az erkölcsi bizonyítvány (vagy hasonló) lenne.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6346) Lauda válasza szasanyi (#6345) üzenetére


Lauda
félisten

Kozben kideritettem, hogy ez az: [link] Meg hogy ez allitolag komolyabb mint az erkolcsi, de miert?

(#6347) Lauda válasza szasanyi (#6345) üzenetére


Lauda
félisten

De varjal csak, ha rendor vagy, Neked is kellett ilyet toltened. :DDD

(#6348) szasanyi válasza Lauda (#6347) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak voltam, és nem kellett. :)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6349) Vertigo18 válasza szasanyi (#6348) üzenetére


Vertigo18
addikt

Leszel is még! :B :P

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6350) kali válasza gyáliSanyi (#6343) üzenetére


kali
legenda

fényképezz vissza... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.