Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) sorsbona


sorsbona
újonc

Aláírták már az új állománytáblát az ORFK szerveinél? Mikorra lesz meg?

(#6702) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, tudorok, okoskák!

Ilyenkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6703) Debilon válasza Vertigo18 (#6702) üzenetére


Debilon
addikt

azt sem igazán értem miért kell az önkori előtt beszámolót tartani, mi közük hozzá?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6704) Vertigo18 válasza Debilon (#6703) üzenetére


Vertigo18
addikt

hát, mindenesetre kell... és kicsi szinten is, hiszen van KMB-tételes beszámoló 2 évente...

De most akkor ilyenkor milyen lehetőségek vannak?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6705) Debilon válasza Vertigo18 (#6704) üzenetére


Debilon
addikt

semmi, valakit gondolom t*könrúgnak, meg megfenyítenek, vagy leváltják a kapitányt és kész

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6706) truba válasza Vertigo18 (#6702) üzenetére


truba
tag

Úgy nézni új kapitány lesz arra felé.

(#6707) FerNandor


FerNandor
őstag

sziasztok,
segítségre lenne szükségem, kérdés: baleset után (mi vagyunk a sértettek és az autónk gazdasági totálkár) a biztosítós kárügyintézéshez ki lehet/szabad kérni ill. a rendöröknek kötelességük kiadni arról az igazolást, hogy a károkozó elismerte a felelösséget (helyszíni jelentés)? ugyanis a kárügyintézéshez, illetve a számunkra megállapított kárösszeg kifizetéséhez ez az irat(igazolás a felelösség elismeréséröl) kell feltétlenül a biztosítónak és nem az ilyen-olyan jogerös határozatok. esetleg, ha ez jogszabályba van foglalva valahol, tudná linkelni valaki? elöre is nagyon köszönöm.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#6708) Vertigo18 válasza truba (#6706) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C :C :C :C :C

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6709) BÁ Nutrition válasza Vertigo18 (#6704) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ilyenkor nincs lófax se.. :U
az önkormányzati képviselők mint "szakmai testület" ;] nem kötelesek elfogadni a beszámolókat.
a főkapitány meg nem köteles seggberúgni senkit sem. megnézik hogy történt-e esetleg valamilyen szakmai, vagy eljárási hiba, ha igen orvosolják, ha nem akkor jelentik hogy ez azért van így mert így mert követték a jogszabályokat. az onkormányzat meg vagy tudomásul veszi vagy nem..
nálunk a városban régebben rendszeresen előfordul hogy egyes képviselői csoportok ilyenektől élveztek el hogy leszavazták a beszámolókat.. gondolom nem intézték nekik már el a gyorshajtásaikat és így demonstráltak :U
aztán minden ment tovább.. hiába picsogtak

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6710) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6709) üzenetére


Vertigo18
addikt

De ez a pótbeszámoló volt...

A második...

Nálatok a másodikat se fogadták el?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6711) BÁ Nutrition válasza Vertigo18 (#6710) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a főkapitányét se
;]
aztán annyiba maradtak hogy akkor ez most ilyen
:U

de most mégis mi lenne, adott két egymástól hót független szervezet, és az egyik nem fogadja el a másik szakmai beszámolóját..
olyan mintha a vízmű nem fogadná el a földhivatal álláspontját hogy egy adott terület hol van.
jó nem fogadod, akkor ennyi, te dolgod

de most mégis mit vársz? vannak olyan önkormányzati képviselők akiknek 6 osztálya van, esetleg valahogy átbukdácsoltak évekkel később estin.. ill pártfegyelem: a polgármester nincs jóba a kapitánnyal, próbál betartani neki, esetleg mást szeretne kapitánynak, de nincs módjában hogy ezt bárhogy elérje. normális körülmények kötött..

mindenesetre negem már nem érdekel nagyon mert mindkét szervezet elég hitvány felül..

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6712) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6711) üzenetére


Vertigo18
addikt

A pics@ba, elvetted a kedvemet, Én meg reménykedtem... :/

Menj a fenébe! :D

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6713) truba válasza BÁ Nutrition (#6711) üzenetére


truba
tag

Tévedsz arról, hogyha nem fogadják el akkor nem történik semmi. Igenis történik, a legfelsőbb szinten ( jelenleg azt hiszem HRB) bekérhetik a kapitány jelentését és amennyiben úgy találja a bizottság utasíthatja a ORFK vezetőjét a probléma megoldására. (általában ez személycseréket jelent-mivel az eredeti kapitány nem volt képes orvosolni a helyzetet)

Figyelembe ajánlom ezt na ez nagyot szólt, azóta se kapitány, se Bü Ov, se Kov. Az hiszem a megyei főkapitányt utasították arra, hogy a városi kapitányt leváltsa. ( a kapitány 17 év 2 hónap 14 napig volt kaps.vez)

Ezt, 3 hónap alatt vitték véghez.

(#6714) káen válasza truba (#6713) üzenetére


káen
tag

Magyarlukfalu? Hát a magyarlukafaiak biztosan szívesen elbeszélgetnének ennek a barikádos marhának a fejével a településül elnevezésével kapcsolatban :)

(#6715) truba válasza káen (#6714) üzenetére


truba
tag

Ja, igazi betyár név :DDD

Más: a cikk viszont nagyon komoly dolgokat tár fel.
A beszámolót benyújtó kapitányt és két helyettesét, 3 hónap alatt leváltották, lefejezve ezzel kapsot. Ez nálunk volt, azóta csak áá....

(#6716) káen válasza truba (#6715) üzenetére


káen
tag

A kapsvezek, helyetteseik már erősen az aktuális politikától függnek. Ez van sajnos.
Tudnék még csúnyábbakat is írni, de félek, az NVSZ ott van a szomszédságunkban :D

edit: és a TEK is :P

[ Szerkesztve ]

(#6717) -NOKIA- válasza Debilon (#6700) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem igazán.
A palotaőrség katonákból áll, és a Sándor palotánál díszelegnek.
Szerintem te az Országgyűlési Őrségre gondolsz, ami még nem alakult meg.
Ők majd a házelnököt fogják védeni.
Egyenlőre ezzel az a helyzet áll fenn, hogy a KR védi jelenleg a régi Őrezred által védett személyeket, beleértve a házelnököt is, és objektumokat is őriz, amiket azelőtt a Őrezred védett (minisztériumok, parlament).

(#6718) BÁ Nutrition válasza -NOKIA- (#6717) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

gyakorlatban most is a volt őrezred védi, csak papíron megszűnt és az embereknek lecserélték az állományjelzőjét, meg talán a vállapjukat is. tegnapelőtt volt a váltás

az alábbi cikk meg egy nyomorult propaganda..
"A város döntését követő egy hónapon belül jelentős változás történt a rendőrség életében, remélem, hogy a város közbiztonsága is hamarosan javuló tendenciát mutat, mert a baj megelőzhető, még ha csak egy Jobbikos képviselő is tevékenykedik a testületben."
na ne röhögtessenek..
amúgy én baromira kíváncsi lennék hogy azért mert gipsz jakab egy nyári délután bedrogozza magát, és kiírtja a családját, a rendőrkapitánynak miért kéne lemondania? :F

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6719) Debilon válasza -NOKIA- (#6717) üzenetére


Debilon
addikt

az országgyűlési őrségre gondoltam :)

csak ott is úgy viselkednek mint egy palotában, ezért Írtam így :DDD

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6720) BÁ Nutrition válasza Debilon (#6719) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kik? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6721) Vertigo18 válasza Debilon (#6719) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már ilyen is van???

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6722) Debilon válasza BÁ Nutrition (#6720) üzenetére


Debilon
addikt

képviselők viselkednek úgy?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6723) sorsbona


sorsbona
újonc

Van valakinek infója az új ORFK-s állománytábla elfogadásáról?

(#6724) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Bazzeg...

:(

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6725) káen válasza Vertigo18 (#6724) üzenetére


káen
tag

Sajnos várható volt. Utólag könnyű okosnak lenni, de fiatalkoromban a távolabbra, gyalog induló, haveri körös kiscsajokat minden esetben elkísértük haza páran.
Remélem, meglesz az elkövető...

(#6726) Vertigo18 válasza káen (#6725) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most voltam nála konfliktus-kezelésen...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6727) káen válasza Vertigo18 (#6726) üzenetére


káen
tag

baszki...

én nem ismertem személyesen, nem volt még ott, mikor eljöttem Pécsről, de szívemből szurkoltam, hogy csak egy buta viccet csináljon.

(#6728) Vertigo18 válasza káen (#6727) üzenetére


Vertigo18
addikt

Vagy egy hónapja sincs, hogy dobtam neki a pontos labdát...

most kereshetem elő megint a fekete szalagot, és tehetem ki a kocsimra... :/

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6729) FerNandor


FerNandor
őstag

én meg nála voltam a pszicho felvételin.. szegény, bár ha valakinek, akkor pont neki kellett volna vagy barátokkal vagy taxival hazemenni.. :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#6730) Vertigo18 válasza FerNandor (#6729) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, ilyen fiatal vagy? Nem régóta van Ő itt...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6731) Vertigo18


Vertigo18
addikt

volt... * :((

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6732) FerNandor válasza Vertigo18 (#6730) üzenetére


FerNandor
őstag

22, most jelentkeztem idén.

:(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#6733) Debilon


Debilon
addikt

mávolt..bocs

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6734) truba


truba
tag

R.I.P.

Nem tudtam, hogy ilyen rossz a közbizt helyzet a szülővárosomban. :(

(#6735) káen válasza truba (#6734) üzenetére


káen
tag

Bő két éve nem sok járőr volt sajnos. Ha egy városrészre jutott kettő, az már csúcs volt. Ehhez még jött a bevetéstől egy és kb ennyi is volt az állomány egy-egy szolgálatban.
Most ott a KR elég nagy létszámmal, elméletileg lehetne bőven járőr..akár gyalogos is. De sajnos sokszor hallom, ahogy bejelentkeznek a vidéki kis falvakból, városokból (nem mintha ott jobb lenne a helyzet, de azért remélem, hogy egy megyeszékhely elsődleges prioritással bír).
Én mindig "leboltoltam" a pécsi ügyeletessel -főleg a csütörtök-vasárnap időszakokban-, hogy megerősítésként maradok a városban, vélhetően nagyobb szükség lesz ott rám...általában így is volt.

Katát megy Isten nyugosztalja!

(#6736) Vertigo18 válasza káen (#6735) üzenetére


Vertigo18
addikt

A "vidéki" Kapitányságon olyannyira rossz a helyzet, hogy 2 járőr van ÖSSZESEN. Ezért hallhatod, hogy bejelentkezik pl. tőlünk a bevetés, vagy a kr...

És most nem azt kell gondolni, hogy van egy kisváros, ahol van 2 rendőr... Ha a mi Kapsunkat veszem, akkor van 2 rendőr a kapson, 2 az örsön tőlük 16 km-re, és Ők viszik a 81 települést is!

Elképesztő a helyzet...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6737) káen válasza Vertigo18 (#6736) üzenetére


káen
tag

Igen, sajnos tudom, hogy nálatok mennyire elképesztő a helyzet.

Viszont feltennék egy kérdést a nagyjainknak:

Mi a faszért növelték meg a KR létszámát több ezer fővel, mikor vidéken ennyire elképesztő a helyzet?

A régi létszámmal is simán tudnánk kezelni a ránk háruló feladatokat és a fiataloknak is több hasznát vennétek kapitányságokon, őrsökön...illetve..mit is mondok, hülye vagyok. Nagyobb részük életképtelen emberutánzat, a szakmát messziről sem vágják, lusta, gyenge disznók, többségük csak a lógáshoz ért...

Néha nagyon szét tudnék csapni közöttük...

(#6738) Debilon válasza káen (#6737) üzenetére


Debilon
addikt

elég hacsak közéjük ugrasz :DDD :P

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6739) BÁ Nutrition válasza káen (#6737) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azért mert fostak az orbánék. tudták hogy annyi szemétséget fognak csinálni hogy majd biztos megint lángokban áll fél pest. ehhez előbb fel kellett tolni a kr létszámát, ami közel egy év volt. utánna el lehetett venni 3000 milliárdnyi magánnyugdíjat, felemelni a korhatárt. ill most jön majd hogy az új nyugdíjakat 30%al csökkentik, munkatörvénykönv általi szopatás.. radikális adócsökkentés mi? ;] na mindegy a lényeg az volt hogy legyen egy negylétszámú gyorsreagálású központi szerv amivel fel lehet vonulni ha nagyon muszáj.
a vidék meg ugye két hét alatt rendbe lett téve, és azóta is közbiztonság van. minek oda több rendőr :F
;]

az meg hogy nem lett igazi balhé mégse azért volt mert nincs olyan párt aki megszólítsa az embereket, mert már lemondtak a jövőjükről..addig lehet kivinni az embereket az utcára politizálni, tüntetni, amíg elhiszik hogy van értelme..így a készenléti most csak van..
ezzel nem azt mondom hogy nem dolgoznak..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6740) Sanyabá válasza káen (#6737) üzenetére


Sanyabá
senior tag

"Nagyobb részük életképtelen emberutánzat, a szakmát messziről sem vágják, lusta, gyenge disznók, többségük csak a lógáshoz ért."..
Mennyire igazad van ! Én közel az 50-hez,most is jobb eredményt produkálnék mint a mostani húszegynéhány éves huszárok . :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6741) Vertigo18 válasza Sanyabá (#6740) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, ne szídjátok a kollegákat akkor se, ha jogos! :)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6742) BÁ Nutrition válasza Sanyabá (#6740) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Én közel az 50-hez,most is jobb eredményt produkálnék mint a mostani húszegynéhány éves huszárok"
miben? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6743) Sanyabá válasza BÁ Nutrition (#6742) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Fizikai erőnlétben ,állóképességen, a sport terén. De a szám.tech, világában jóval alul teljesitenék. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6744) BÁ Nutrition válasza Sanyabá (#6743) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jah:)

csak erre: "Nagyobb részük életképtelen emberutánzat, a szakmát messziről sem vágják, lusta, gyenge disznók, többségük csak a lógáshoz ért.". írtad, nem voltam benne biztos hogy komolyan gondolod-e ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6745) Lauda válasza Sanyabá (#6740) üzenetére


Lauda
félisten

Nem azokat az embereket kene minositeni, hanem a rendszert. ;) Azok az emberek is biztos jok valamire, csak nem rendornek. Az, hogy ennek ellenere rendorok lesznek, arrol nem ok tehetnek. ;)

(#6746) Sanyabá válasza BÁ Nutrition (#6744) üzenetére


Sanyabá
senior tag

káen-től idéztem, és sajna sokan helyeslik is.
30 évvel ezelőtt aki nem volt legalább 175 cm magas,és 70kg azt fel sem vették.Hogy ez írott szabály volt-e vagy sem,azt már nem tudom.

Lauda: teljes mértékben igazad van! :K

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6747) Vertigo18


Vertigo18
addikt

De szigorúak vagytok! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6748) Vertigo18 válasza Sanyabá (#6746) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bruce Lee már nem is lehetne rendőr, de szar... :(

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6749) Sanyabá válasza Vertigo18 (#6748) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Hajj,de már tekintély sincs,meg tisztelet sem. Ez van ,de ez meg is látszik........

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6750) greenmukk válasza Sanyabá (#6746) üzenetére


greenmukk
tag

most is el kell érni egy bizonyos magasságot ;)

Én idén jelentkeztem a Szegedi Rendészeti Szakközépiskolába. Szegeden volt a fizikai,műveltségi teszt a rendőrpalotában meg a pszichológia és az orvosi vizsgálatok. A figyelem teszt így elsőre nagyon furcsa volt könnyen belezavarodik az ember. Sokat hibáztam benne amire a pszichológus rá is kérdezett,hogy ezt miképpen sikerült összehozni a többi teljesen jó eredmény mellett. Egyébként nagyon jó arc volt pedig tartottam tőle. Mondjuk amikor bementem és leültünk egymással szemben és azt mondta,hogy meséljen magáról akkor hirtelen alig tudtam kinyögni valamit. Aztán gyorsan elkezdtem mondani neki mindenfélét és végül nagyon jól sikerült.

A fizikain elcsúsztam ingafutás közben amivel nagyon sok pontot buktam, úgyhogy megcsináltam egy személy és vagyonőr képzést(+5pont) , a jogsit(+8pont), meg elmentem egy nemzetközi futóversenyre(+10pont) így lett 194pontom. Tudom hogy nincs HA de mégis ha nem hibázok akkor bőven 200felett lennék. Tavaly 181volt a felvételi ponthatár, igazából úgy gondolom, hogy elégnek kell lennie ennek a 194nek de amíg nem kaptam kézhez a papírt, hogy felvettek addig nem veszem biztosra nehogy pofára essek.

terveim: Elvégzem ezt Szegeden/2év/ utána 3év tapasztalat szükséges,hogy az RTF-án (tudom hogy már Nemzeti Közszolgálati...) levelezőn jelentkezhessek bűnügyi igazgatási-bűnügyi szakirányra Természetesen a 3év alatt szeretném képezni magam (mindenféle szempontból) ,hogy minél jobb legyek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.