Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) BÁ Nutrition válasza -NOKIA- (#6100) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezt mondták neked vagy olvastad valahol? mert ez a cikk nem írja?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6102) -NOKIA- válasza BÁ Nutrition (#6101) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

beszéltem az egyik sráccal.

(#6103) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hello!
Stop táblánál gyanútlanul, de kellő körültekintéssel átcsorogtam szépen megállás nélkül és a rend éber őrei a távolból észlelték ezt és helyszíni bírsággal sújtottak. Ilyenkor automatikusan jár büntetőpont is? (mert ezt így külön nem mondták és a papíron nem látom, akkor meg nem kérdeztem rá)

(#6104) Herczi


Herczi
senior tag

10500Ft volt a Hepatitis B, C, HIV, Lupus vizsgálat, ami kell nekik. Most már remélem felvesznek :U

(#6105) Vertigo18 válasza Herczi (#6104) üzenetére


Vertigo18
addikt

Há' nekem ilyen nem vótt'! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6106) Herczi válasza Vertigo18 (#6105) üzenetére


Herczi
senior tag

Ez pénzügy. rendőrségnél urológia van, de az legalább ingyenes :DDD

(#6107) Vertigo18 válasza Herczi (#6106) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, de ha nálam lett volna HepB vizsgálat... :D :C :B :O

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6108) -NOKIA- válasza Herczi (#6106) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ez Nemzeti Adó- és Vámhivatal hivatásos állomány, vagy közalkalmazott?

(#6109) Herczi válasza -NOKIA- (#6108) üzenetére


Herczi
senior tag

hivatásos

(#6110) -NOKIA- válasza Herczi (#6109) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Jó sok minden kell nekik nem mondom!

(#6111) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Íme hogy valósítsuk azt meg egyik napról a másikra hogy 1200 embernek -köztük nekem is- kevesebb fizetést kelljen adni! Mindezt átszervezés címszó alatt: [link]

(#6112) BÁ Nutrition válasza -NOKIA- (#6111) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem azt mondták hogy már szeptembertől átkerülünk..
itt meg január 1 van :F
majd meglátjuk. végülis még van 1 hét hogy hivatalosan tájékoztassanak ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6113) -NOKIA- válasza BÁ Nutrition (#6112) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Január 1-ig nincs átszervezés,tehát a szeptember felejtős.

(#6114) káen válasza BÁ Nutrition (#6112) üzenetére


káen
tag

A híradókban is 01.01-et jelölik meg időpontnak, hogy átkerüljetek hozzánk. Amúgy teljesen értelmetlen a dolog, csak majd el tudják adni, hogy mennyit "spórolnak"...

[ Szerkesztve ]

(#6115) szasanyi válasza -NOKIA- (#6111) üzenetére


szasanyi
félisten

A Matolcsyzmus nem működik és egy újabb, ~100 milliárdos kiigazítás kell a költségvetésnek - asszem még az idén. Te hol kurtítanál - vonnál el - elsők között, ha nem a legkevésbé szimpi területen? Sőt, sztem valahol még örülnek is, mert így a rendőrséget újból, legálisan lehet újból (vagy tovább?) szívatni. :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6116) blueMerle


blueMerle
veterán

A segítségteket, tanácsotokat szeretném kérni!

Borzasztóan sokat járok Magyarországra (üzleti ügyek) és bár eddig magyar rendőr sosem állított meg, de épp a minap gondolkoztam el azon, hogy nálam nincsenek az autó papírjai, kizárólag az autó forgalmijának chipkártyáját és a zöldkártyát tartom magamnál. A kérdésem arra irányul: MO-n is az autók már ilyen EU-s chipkártyát kapnak forgalminak mint nálunk szlovákiában (nagy papír forgalmink is van de azt nem kell magunknál tartani) vagy a rendőr értetlenül fog rámnézni ha a kezébe tolom, és esetleg megbüntet :F Ez a chipkártya egy plasztik cucc, olyan mint a személyi, minden lényeges adat rajta van, de ugye nem minden, a részletes infók a rata lévő chipben vannak tárolva, ehhez pedig szükséges a leolvasó (ausztriában nem volt gond, ott a rendőröknek volt leolvasójuk az autóban mikor megállítottak)

Nagy forgalmi, azaz a papír alapú cucc amit nálunk nem kell magunkkal hordani illetve rajta az említett plasztik chipkártya:

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#6117) truba válasza blueMerle (#6116) üzenetére


truba
tag

Nos én még nem láttam kártyaolvasót itthon, ( nálunk ez a chipkártya nincs bevezetve) ezért tanácsolom, hogy a papír forgalmi legyen nálad, ha nálunk jársz.

(#6118) Vertigo18 válasza truba (#6117) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kártyaolvasó??? LOLLER!

Nálunk még fényképezőgép sincs... sőt, az autóban benzin... ;]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6119) Debilon válasza Vertigo18 (#6118) üzenetére


Debilon
addikt

mi most kaptunk zsír új fényképezőt :DD meg 2x2gb sd kártyát hozzá :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6120) truba válasza Vertigo18 (#6118) üzenetére


truba
tag

Nálunk még autó se :((( Ami volt azt elvitték, egy maradt az meg beteg.

(#6121) kételkedem válasza blueMerle (#6116) üzenetére


kételkedem
addikt

Nálunk még papír alapon működik szinte minden. A chipkártya hasznos dolog, de leolvasó híján nem sok mindent tud vele kezdeni a járőr. Biztos ami biztos alapon tartsd magadnál a papír alapú forgalmit is! :K
A szlovák rendszám nálunk mostanában vörös posztónak fog számítani a külföldi rendszámos trükközések miatt, ezért számíthatsz rá, hogy egy ellenőrzésnél az összes létező papírodat kérni fogják!
Személyi, kocsi papírjai, ha céges kocsi akkor valami papír arról, hogy jogszerűen használod a céges kocsit.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6122) blueMerle


blueMerle
veterán

Köszönöm a válaszokat.

(#6123) #11527168


#11527168
törölt tag

Sziasztok. A szituáció: közúti ellenőrzés során kéri a rendőr, hogy állítsam le a motort. Most én ebben az esetben megtagadhatom ezt? Az autóm bi-turbo diesel, aminek nagyon nem tesz jót ha még nincs is felmelegedve, leállítom majd 1-2 perc után újraindítom. Már így is javítani vagy rosszabb esetben cserélni kell a turbót.

(#6124) Vertigo18 válasza #11527168 (#6123) üzenetére


Vertigo18
addikt

Pl., ha elmagyarázod az intézkedő rendőrnek ugyanezt normális hangnemben, stílusban, szerintem senki nem fogja mondani, hogy "akkor is"...

A gépjármű leállítását általában azért kéri a rendőr, hogy ne tudj az intézkedés közben hirtelen indulattól vezérelve, balesetveszélyesen elszökni. Ezt megelőzheted azzal, hogy elmondod miért nem akarod leállítani, majd kiszállsz a kocsiból, hogy még véletlenül se gondolja azt, hogy el akarsz lógni.

Ez csak egy tanács...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6125) #11527168 válasza Vertigo18 (#6124) üzenetére


#11527168
törölt tag

Köszi, én is így gondoltam a dolgot, a kocsiból kiszállást jó, hogy említetted.

[ Szerkesztve ]

(#6126) BÁ Nutrition válasza Vertigo18 (#6124) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem mondták már hogy maradjon a kocsiban..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6127) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6126) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, gondoltam, hogy lesz egy kötözködő, aki ezt is megemlíti... :C

Én is azt szoktam mondani, hogy maradjon a kocsiban, a saját testi épségem megőrzése érdekében. Azonban az előző hozzászólásomban pont az volt az egyik KULCSFONTOSSÁGÚ szó, hogy "normális hangnemben" elmondani az intézkedőnek a szitut. Ne aggódj, ha okoskodsz, kötekszel, akkor tuti megkapod, ami jár... :)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6128) BÁ Nutrition válasza Vertigo18 (#6127) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha felmutatom a flekót akkor nem szokott probléma lenni:)

és nem kötekedésből mondtam amúgy. én mivel eléggé nagydarab vagyok nehézkesen ülve kivenni a farmerzsebből a tárcát, ezért szoktam kérni hogy ha lehet akkor ki kéne szállnom.
:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6129) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6128) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem is gondoltam, hogy pont te kötekszel... :B

Csak annyi, hogy itt is érvényes: amilyen az adjon Isten, olyan lesz a fogadj Isten... :)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6130) #11527168 válasza BÁ Nutrition (#6128) üzenetére


#11527168
törölt tag

Hát úgy könnyű :)

Amúgy volt már dolgom olyan rendőrrel, aki olyan undorító, lekezelő, fölényes hangnemben beszélt velem és a barátnőmmel, hogy .... Szerencsére többségben viszonozzák a normális hangnemet. Azok a primitívek akik meg kisebbségi érzésből mentek el rendőrnek. No comment.

(#6131) BÁ Nutrition válasza #11527168 (#6130) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem tudhatod mi történt vele előtte egész nap, szal nem biztos hogy veled volt baja.
persze ez nem mentség, de ő is ember..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6132) blueMerle válasza BÁ Nutrition (#6131) üzenetére


blueMerle
veterán

persze ez nem mentség, de ő is ember..

Ebbe talán ha nem muszáj, ne menjünk bele. A rendőr intézkedés közben az átlagember felett áll jogi és hatalmi szempontból is, úgyhogy nem, még akkor sem lehet bunkó bármilyen rosz napja is van, mert attól kezdve megalázza azt, akivel szemben intézkedik, esetleg a családja, a felesége vagy a barátnője előtt. Igen, egy pincér lehet bunkó, igen egy elárusító lehet bunkó, de egy rendőr nem, lásd első mondat miért.

Egyet viszont sose felejtsen el egy rendőr sem: mindannyitók lesz még civil ember. :K És onnantól kezdve bizony ha sok rossz napja volt a rendőrnek akkor lesheti, hogy azok akiket megalázott majd adnek-e neki esetleg munkát, vagy kiszolgálják-e a boltban... :U Érdemes ezen eltöprengeni, a hatalmi fölény csak egy múló állapot :)

(és akkor hogy megelőzzük a sza..sárdobálást: majdnem mindenki rendőr a családomban, pontosan ezért tudom hogy miről beszélek :K )

[ Szerkesztve ]

(#6133) #11527168 válasza blueMerle (#6132) üzenetére


#11527168
törölt tag

Pontosan ezt akartam írni, csak nem tudtam jól megfogalmazni, megsérteni meg senkit nem akartam. Én sem az alkalmazottaimon vezetem le a bajomat, mert tudom, hogy függenek tőlem, egy közfeladatot ellátó személynél ez még hatványozottabban igaz.

(#6134) szasanyi válasza blueMerle (#6132) üzenetére


szasanyi
félisten

...majdnem mindenki rendőr a családomban, pontosan ezért tudom hogy miről beszélek... - és melyik országban van mindez? Ugyanis az sem mid1 ám. :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6135) blueMerle válasza szasanyi (#6134) üzenetére


blueMerle
veterán

Szlovákia. Bár úgy gondolom hogy ennek így kellene lennie mindegyik demokratikus országban. :)

Hogy félreértés ne essék: rosszkedvű igazoltatás alatt egy rendőr az lehet, ez természetes hisz valóban emberből vagyunk mindannyian. Mindez addig rendjén is van, amíg ez a rosszkedv nem csap átt fölényes stílusba. Hálistennek soha nem találkoztam még olyan rendőrrel aki ilyen lett volna velem, bárhol jártam is. Mindig sikerült nagyon jóarc rendőröket kifognom, életkortól függetlenül. :)

[ Szerkesztve ]

(#6136) BÁ Nutrition válasza blueMerle (#6132) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

pont ezt mondom. hiába úgy kéne lennie ahogy mondod, mivel emberből van mégsem mindig lesz úgy ahogy elvárod tőle
mindenesetre szerintem eléggé ritkaságszámba megy hogy egy rendőr bunkón viselkedik..
(persze akit elvertek 2006ban annak biztos más a véleménye..)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6137) szasanyi válasza blueMerle (#6135) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is úgy gondolom, de attól még nagyon nem úgy van. Sajnos, de úgy látom ennél nagyobb és fontosabb dolgok sem ugyanúgy működnek. Nem véletlenül forszíroztam a hol-t... demokrácia papíron egy dolog, más dolog ami valóban működik egy országban.
Ha nem itt élsz, akkor is tudhatod milyen problémáink vannak, amiknek ez (is) lehet következménye ha tetszik, ha nem. Bár azt gondolom sokkal magasabb szinten kéne ezt végig gondolni, és átlátni! De amíg a rendőr(ség) nálunk mostoha gyerek... :( De fel a fejjel, mert ha így haladunk rosszabb is lesz!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6138) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nem egy kollega volt, akivel el kellett beszélgetni a "stílusa" miatt, hiszen nem akarok miatta konfrontálódni egy amúgy normális állampolgárral. És nem egy volt, akinek a főnökhöz kellett mennie hasonló beszélgetés miatt.

Én bármikor megdöglenék a "testvéreimért", de ha ezt a "testvérem" provokálja ki a feleslegesen fölényes magatartásával, az egy kicsit fusztráló. Sajnos létező probléma, amit említetek, de majd megoldódik... Az első pofonnál... :U Csak ne én legyek éppen mellette, ne nekem kelljen kihúzni a sza... szárból... :U De megteszem, ha kell, csak felesleges.

Egyébként szerintem főleg néhány fiatalnál fordul elő, hogy felhúzza az egyent, és Ő a király... mint említettem, az első pofonig...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6139) -NOKIA- válasza blueMerle (#6132) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ehhez viszonyítva is nézd a jelenlegi magyar állapotokat.
Melyik munka mennyit ér?
(utcaseprő & rendőr)

[ Szerkesztve ]

(#6140) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#6139) üzenetére


Vertigo18
addikt

"Köztisztasági szféra"

LOOL!!! :C

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6141) ch003067


ch003067
addikt

Üdv. !

Már régóta fontolgatom, hogy írok ide, de azt hiszem most jött el az idő...

A kérdésem az lenne, hogy mi annak a menete, hogyha valakit fel akarok jelenteni, mert megkárosított ?

(#6142) Debilon válasza ch003067 (#6141) üzenetére


Debilon
addikt

bemész a kapitányságra és elmondod mit szeretnél, ennyi

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6143) -NOKIA- válasza ch003067 (#6141) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Vagy írásban is beadhatod a feljelentésed, bizonyítékok megjelölésével.
Természetesen ez esetben is ki fognak hallgatni sértett tanúként a rendőrségen és a bíróságon is.

(#6144) ch003067 válasza -NOKIA- (#6143) üzenetére


ch003067
addikt

És ez nekem pénzembe fog kerülni ?

(#6145) Debilon válasza ch003067 (#6144) üzenetére


Debilon
addikt

miért kerülne pénzedbe? max ha az írásos feljelentést postán küldöd el

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6146) ch003067 válasza Debilon (#6145) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, mit tudom én :D Sose volt még ilyen ügyem, ezért teljesen tapasztalatlan vagyok ez ügyben...

Mennyi idő, mire egy ilyen dolgot kivizsgálnak ? És felelősségre vonják az illetőt ?

(#6147) Debilon válasza ch003067 (#6146) üzenetére


Debilon
addikt

menj tedd meg a feljelentést és ott úgyis elmondják mire számíts vagy ne :DDD

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6148) Vertigo18 válasza ch003067 (#6141) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mondjuk a magánindítványos bűncselekmények feljelentése pénzbe kerül, 5k, de mivel azt írod, hogy "megkárosítottak, ebből arra gondolok, hogy nem magánindítványos lesz az ügyed...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6149) ch003067 válasza Vertigo18 (#6148) üzenetére


ch003067
addikt

magánindítványos

Ez pontosan mit is jelent ?

(#6150) szasanyi válasza ch003067 (#6149) üzenetére


szasanyi
félisten

A könnyű testi sértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, rágalmazás, becsületsértés és kegyeletsértés esetén - a sértett magánindítványára megindult eljárásban - a vádat nem az ügyész, hanem a sértett mint magánvádló képviseli. A terhelt bűnösségének bizonyítása a magánvádlót terheli. Röviden ez a lényeg.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.