Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) -NOKIA- válasza lajafix (#5494) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem csak a magánszféra adójából van eltartva.
(Turizmus, állami cégek/vállalkozások, stb.)

(#5502) dabadab válasza -NOKIA- (#5501) üzenetére


dabadab
titán

"Turizmus"

Az pont magánszféra.

"állami cégek/vállalkozások"

Összeségében erősen veszteségesek*, azokat is a magánszféra befizetéseiből finanszírozzák. A legnagyobb fejőstehén Szerencsejáték Zrt. hoz évente 7 milliárdot, a MÁV vesztesége meg 70 milliárd.

*: ami nem feltétlenül baj, mert olyan feladatok ellátására szokás állami céget létrehozni, amik a társadalom szempontjából fontosak, önmagukban viszont nem hoz hasznot a működtetésük (ha hozna, akkor a magánszféra csinálná).

DRM is theft

(#5503) -NOKIA- válasza dabadab (#5502) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Van állami kézben is idegenfogalmas biznisz.

(#5504) dabadab válasza -NOKIA- (#5503) üzenetére


dabadab
titán

Azokkal kapcsolatban meg lásd a második pontot.

DRM is theft

(#5505) kételkedem


kételkedem
addikt

Hallgatom a híreket a rendőrgyilkosságról. Összeállt a kép! A 29 éves rendőrt hajnal kettőkor 40+ méterről lelőtte egy Svájcban dolgozó 48 éves fegyvercsempész, aki mellesleg a szeretője volt a rendőrnek. A lövés akkor érte a rendőrt, mikor az éppen igazoltatás alá vont gépjármű kerekeit vizsgálta. A gyilkos, aki szerelemféltésből gyilkolt, csukját, golyóálló mellényt viselt, egyedül hajtotta végre a bűncselekményt, majd nem messze a gyilkosság színhelyétől főbe lőtte magát!

-ha valaki 29 éves és nincs felesége, vagy barátnője, akkor az homoszexuális?
-hajnal kettőkor egyedül igazoltat a rendőr (csak egy tizenéves iskolás gyerek van vele...)?
-hajnal kettőkor az a legnagyobb gondja, hogy az igazoltatás alá vont gépjármű kerekeit vizsgálja?
-a csuklyás, golyóálló mellényes gyilkos profi lövész, aki 40 méterről fejbe lő valakit géppisztollyal.
-a gyilkos szerelemféltésből ölt.
-a gyilkos fegyvercsempész.
-a gyilkos magányosan követ el tettét, majd öngyilkos lesz, ügy lezárva.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5506) mephi666 válasza kételkedem (#5505) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez az egész iszonyatosan bűzlik... pedig messze van innen alsóörs :( reggel bagózás közben pont erről beszéltünk az egyik raktárossal... (annyira nem követtem az eseményeket, így csak az ő mondandóját cáfolgattam)

-géppisztollyal lőtt az elkövető kocsiból?
-tényleg profi lövésznek kellett lennie, mert 1lövés fejbe, másiknak meg a szívébe... elég necces... sorozat módban kivitelezhetetlen anélkül, hogy a kocsi is kapjon belőle meg minden más... (ezt meg a helyszínelőknek azért illett volna azonnal felismerni)

-golyóálló mellény? a svájci gyerek hobbiból gépfegyverrel meg golyóálló mellénnyel mászkál? :U honnan/minek szerezte? biztos nem a piacon vette...

-szerelemféltésből gyilkolt? ha előre eltervezte a gyilkosságot és tudta, hogy magával is végez, akkor minek olyan helyen tette, ahol civilek is vannak? meg miért hagyta el a helyszínt és miért máshol lőtte magát fejbe? :U azért, hogy munkát adjon a rendőröknek és az ő sz@ros kocsiját keresgessék a hullájával?

ez az egész rohadt mód bűzlik... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5507) lajafix válasza kali (#5498) üzenetére


lajafix
addikt

gond egy szál se, csak nem vagyok elfogult sem.

nokia: a turizmus ahogy dabadab mondja magánszféra. Az állami cégek pedig full veszteségesek, amik nyereségesek azokat régen eladták.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#5508) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ha valaki meg akar halni az akció után, akkor golyóálló mellényt szerez be???

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5509) lajafix válasza Vertigo18 (#5508) üzenetére


lajafix
addikt

ha akció után akar, akkor 'logikus' hogy felveszi akció idejére. Az ilyen érzelmi alapú esetekben -ha igazak a hírek- nincs ráció.

Rock'n Roll

(#5510) Vertigo18 válasza lajafix (#5509) üzenetére


Vertigo18
addikt

-----ha igazak a hírek----

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5511) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#5510) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én az édesanyjának előbb hiszek mint a rohadt szarházi tetű médiának. :U

(#5512) GabN73


GabN73
addikt

Üdv!
Ha valaki egy osztattlan úttest közepén(tehát nincs felezővonal felfestve) sétál,azt megbüntethetik?:) Bár tökmind1,hál'Istennek gypsyket bírságoltak meg,igaz nem akarták hagyni magukat volt egy kis üvöltözés is.Rendőr viszont nagyon jól kijött a helyzetből,akit épp büntettek arra kérte hogy üsse meg.Rendőrbácsi viszont csak nyugottan írt tovább :C

(#5513) Lauda válasza GabN73 (#5512) üzenetére


Lauda
félisten

Persze hogy meg, teljesen szabalytalan.Mondjuk a rendor helyett johetett volna egy roman kamion is 90-el.

[ Szerkesztve ]

(#5514) GabN73 válasza Lauda (#5513) üzenetére


GabN73
addikt

vicces volt,előtte már követték őket,amint kiértek erre az útra,rendőr sunyiban utánnuk,villogó fel...Ezt jó látni,mostmár kellene valamit a médiával és a fejesekkel is,hogy keményebben fel lehessen lépni a cigók és a cigánybűnözés ellen.Falun / kisvárosokban nagyon sok kárt tesznek :(((

Amúgy mikor lesz már újra fénykorában az ország? :B Akár csak rendőrök terén...

[ Szerkesztve ]

(#5515) Vertigo18 válasza GabN73 (#5514) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sosenem, mert a cigányok is szavazópolgárok, és sokan vannak. Így egyik kormány sem fogja csorbítani a kedvezményeiket...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5516) szasanyi válasza Vertigo18 (#5515) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha így van, hát így van... rendben legyen. DE költöztessék őket közelebb magukhoz, mert sajnos súlyos tévedésben leledzenek "nagyjaink"!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5517) Vertigo18 válasza szasanyi (#5516) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha nincs a környezetemben egy sem egy bizonyos problémából, arról hajlamos vagyok úgy vélekedni, hogy nincs is....

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5518) szasanyi válasza Vertigo18 (#5517) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez az, éppen ezért mondtam! Meddig tart még a három majom effektus?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5519) oliwaw


oliwaw
csendes tag

Egy időben sokat dolgoztam a rendőrséggell, ezek alapján kijelenthetem , hogy korruptak és lusták.
Meghalt egy rendőr , no és , munkahelyi balesetben sokkal több ember hal meg, nagyanyám is meghalt. A rendőrség mindig csak utúlag cselekszik és 70,80 százaláka azt figyeli be van e kapcsolva öved , mennyivel mentél stb. És mi fizetjük őket, hogy leszarjanak.

(#5520) biggamer válasza oliwaw (#5519) üzenetére


biggamer
veterán

Körrülírnádhogymitdolgozztálll velük ??? :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5521) Vertigo18 válasza biggamer (#5520) üzenetére


Vertigo18
addikt

hagyjad, Ő is csak egy újabb....

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5522) kételkedem


kételkedem
addikt

Több rendőrautó is összetört csütörtökön Budapesten, miután a rendőrök autós üldözésbe keveredtek a fővárosban.
innen
Milyen divat lett az utóbbi időben ez az üldözősdi! :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5523) -NOKIA- válasza oliwaw (#5519) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ezért érdemes volt regisztrálni.

(#5524) Vertigo18 válasza kételkedem (#5522) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet, hogy hagyni kellett volna, had "ámokfusson"...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5525) zolisx4 válasza Vertigo18 (#5524) üzenetére


zolisx4
őstag

Legalább nem sérült meg senki , :K
A lényeg sikerült meg állítani, a delikvens majd kifizeti az anyagi kárt ,itt jön az emberi hülyeség miért kell menekülni ??állítólag nem bűnözők voltak ,ivott ,nem kellett volna elmenni ,nem sok értelme volt a menekülésnek :K

[ Szerkesztve ]

(#5526) kételkedem válasza Vertigo18 (#5524) üzenetére


kételkedem
addikt

Komolyan nem tudom, mi lenne a jobb?!
-hagyni, had menjen, majd meg lesz később
-utána menni, leszorítani, kerekét kilőni, kocsi ablakát betörni, delikvenst kutyával kirángatni.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5527) Vertigo18 válasza kételkedem (#5526) üzenetére


Vertigo18
addikt

ha hagyod elmenni és szimplán lopott a rendszám, akkor "b@zzhattyúk"...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5528) szasanyi válasza zolisx4 (#5525) üzenetére


szasanyi
félisten

Kérdés, hogy a bizonyítható szabs. arányban áll-e az okozott kárral és egyéb kockázattal, ami az üldözést illeti. Egy hétig jelentés írnak az tuti, és nem vagyok biztosan benne, hogy - az eredményes elfogás ellenére - meg lesznek dicsérve.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5529) kételkedem válasza Vertigo18 (#5527) üzenetére


kételkedem
addikt

A városi üldözés nagyon veszélyes játék vétlen emberek kerülhetnek életveszélybe, az anyagi kárról nem is beszélve.
Természetesen csak úgy elengedni mégsem lehet azt, aki nem áll meg. :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5530) lajafix válasza Vertigo18 (#5524) üzenetére


lajafix
addikt

pont az ilyen laza jogalkalmazás miatt van az ország ennyire lent. még 2-3 ilyen elkapva, jól megmázsálva és rögtön csökkenek az őrültek az utakon. Lásd: a tulajdonosi felelősség bevezetése a gyorshajtásra.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#5531) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok. A tegnapi nap folyamán kaptunk egy szívhez szóló levelet, amelyben közlik, hogy 50-es szakaszon 72kmh-val megyünk. Kérdésem a következő lenne. Természetesen befizetem az összeget, de nagyjából ilyen esetben 1-részt, milyen összegre lehet számítani, másrészt mivel ez az első ilyen eset, van-e értelme bármire hivatkozni, esetleg kikérni a fényképet, mivel az adott szituációban egy sorban haladtunk, elöttünk mögöttünk kb 4-5 autóval, magyarán a sor normál haladási sebessége volt ennyi. Van szerintetek bármi értelme levelet írni, vagy sírni nekik? Köszi

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#5532) kételkedem válasza CarajoEsp (#5531) üzenetére


kételkedem
addikt

30 000 Ft a büntetés. Halasztást kérhetsz, hogy ne most, hanem később kelljen fizetni, de fizetni mindenképpen kell. Fellebbezésnek akkor van értelme, ha biztos vagy benne, hogy nem mentél ennyivel. Sem az nem mentesít, hogy ez az első ilyen eseted, sem az, hogy a többiek is ennyivel mentek.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5533) Vertigo18 válasza CarajoEsp (#5531) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez objetkív eljárás, így semmi értelme semminek. Ezt akarják megszűntetni...

Ez fix. 30k!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5534) No-kia


No-kia
őstag

Hello! tudom ez most kicsit elüt a témától, de egy gyors kérdés, 4 ezer forintos kárt okozott nekem az egyik itteni, újonc, ( hibás terméket adott el, azzal ellentétben amit mondott) , nekem ez is sok pénz, van értelme feljelentést tenni, avg yinkább nyugdjak bel, mert úgyse lesz foganatja? köszönöm :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5535) -NOKIA- válasza No-kia (#5534) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ha feljelented "csak" szabálysértési eljárás lesz belőle 20 ezer alatt.
Kivéve ha üzletszerűen űzi e tevékenységét, mert akkor már bűncselekmény!

(#5536) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#5535) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, kollega, ne mond, hogy "csak"...

Ez olyan ledegradáló! :N

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5537) Calogero válasza zolisx4 (#5525) üzenetére


Calogero
addikt

Attól függ mennyire volt ittas, ha bíróságra kerül az úgy akkor zsebbenyúlós

Nem olyan rég küldtem ki 720 000 Ft-os és 1 000 000 Ft-os Pénzbüntetést ittas vezetése bünntette miatt, és elvileg drog is képbe került.

Persze ekkor sem az a jó döntés hogy elmenekülünk. Nem kell ittasan vezetni és akkor nincs gond.

Így most többet fog fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#5538) szasanyi válasza -NOKIA- (#5535) üzenetére


szasanyi
félisten

Vagy csalás, ha a szándék bizonyítható.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5539) biggamer


biggamer
veterán

Párszor levetíthetnék nálunk is a médiákban : [link]
/ lehet h lenne látszata az eredménynek /

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5540) Vertigo18 válasza biggamer (#5539) üzenetére


Vertigo18
addikt

És milyen jól meg van rendezve... jó látványos is...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5541) samfishR


samfishR
senior tag

Ha kiülünk a térre vízipipázni, akkor megbüntethet a rendőr? :B

(#5542) Vertigo18 válasza samfishR (#5541) üzenetére


Vertigo18
addikt

egy újabb provokatív kérdés? :Y

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5543) biggamer válasza samfishR (#5541) üzenetére


biggamer
veterán

Miért nem próbálod ki ??? ;]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5544) samfishR válasza Vertigo18 (#5542) üzenetére


samfishR
senior tag

semmi provokáció, komolyan kérdezem, mert nem tudom, hogy az dohányzásnak számít-e, vagy.. nem tudom :D Olvasgattam róla, de csak fórumokon okoskodtak, hogy az dohányzásnak minősül, nyugodtan lehet akárhol, ahol a cigi megengedett. Nade azért egy vízipájp több füsttel jár, meg macerásabb, ott a szén a tetején, stb, lehet h valakinek szúrná a szemét, ezek miatt kérdezem. Egyébként így este sötétben gondoltam, nem nappal mondjuk a buszpályaudvaron. de ha provokatívnak tűnt, akkor tárgytalan, nem várok rá választ.

(#5545) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Elítélték, mert nem akart rossz rendőrautóba ülni

Ilyenkor miért nem lehet józan ésszel gondolkozni? A parancskiadó menjen aztán kocsikázzon azzal a tragaccsal. A bíróság meg mondjon le, pénzbüntetést azért mert egy vacakba nem akart beleülni amivel saját és mások életét és vagyonát veszélyezteti.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5546) Lauda válasza Winner_hun (#5545) üzenetére


Lauda
félisten

Magyarorszagon vagyunk, nem tunt fel eddig? ;] Ez itt termeszetes. :(

(#5541) samfishR En nem ismerek olyan torvenyt, ami tiltana a vizipipazast kozteruleten. Nem tudom milyen okbol buntetne meg. :F

(#5547) twine


twine
addikt

A napokban készített fotóim(telefonnal)....M3 vége BVSC uszoda környéke!
Címnek talán megfelelő a "Szolgálunk és védünk"! (Nézegessétek őket sok-sok szeretettel ;) )

[ Szerkesztve ]

(#5548) Vertigo18 válasza twine (#5547) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én egy olyan rendőrt látok, aki végrehajtott egy utasítást...

Ekkora egy bunkót, igazad van! :F

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5549) twine válasza Vertigo18 (#5548) üzenetére


twine
addikt

Én meg beszéltem a volt munkatársával ;) Az utasítás nem pontosan ez volt....Tudja, mivel naponta vett részt eligazításon....
De ha mégis neked volna igazad....Én személy szerint lesz@rom ki találta ki...Ha te ezt korrekt eljárásnak tartod, nincs miről beszélgetnünk, hiszen más tükörből látjuk a világot... HAngúlyozom az aktuálisan megengedett sebességkorlát +10/20% -al autózom mindig...tehát nem az ámokfutó kategóriába tartozom....

[ Szerkesztve ]

(#5550) truba válasza Vertigo18 (#5548) üzenetére


truba
tag

Hát ez így nem szabályos ám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.