Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Vertigo18 válasza Bubu79 (#5050) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szívemből szóltál, illik is hozzá! :R :R :R

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5052) DdavidHero89 válasza Vertigo18 (#5051) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Ha rajtam múlna, nem Fordokkal szaladgálnátok manapság :)

(#5053) adalbert1


adalbert1
veterán

Lehet hogy volt már ez a kérdés:
Mi történik, ha nem fogadom el a helyszínen kiszabott bírságot? Az intézkedő közeg ugyan magyarázott, de nem tudom mennyire fedi a valóságot amit mondott...
Másrészt ha nem fogadom el, akkor ha valamilyen bizonyításra kerül a sor, akkor az ő szavuk áll az enyémmel szemben?
Amúgy vicces hogy pont egy olyan miatt büntettek meg ami miatt állandóan köpködöm a többi közlekedőt, de mivel elég bonyolult az életem így is nem akartam plusz tortúrát a nyakamba venni, ezért inkább elfogadtam a kiszabott bírságot...

(#5054) Lauda válasza adalbert1 (#5053) üzenetére


Lauda
félisten

Elarulod, hogy mi volt az eset? Csak azert erdekelne, hogy miert nem akartad/akarod elfogadni a helyszinit.

[ Szerkesztve ]

(#5055) adalbert1 válasza Lauda (#5054) üzenetére


adalbert1
veterán

Állítólag nem indexeltem kifelé körforgalomból... Habár mivel elismertem, ez már inkább tény (még akkor is ha szerintem nem így történt).

szerk.: azért nem akartam elfogadni, mert mindig indexelek, sőt ha barátnőmet bárki megkérdezné, kb. megmondhatná hogy állandóan köpködöm aki nem...

[ Szerkesztve ]

(#5056) Lauda válasza adalbert1 (#5055) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek necces dolgok. Akkor erdemes az ilyet megtamadni, ha legalabb ketten voltatok a kocsiban, kulonben vesztett ugy. Ha egyedul voltal a rendorok meg ketten, inkabb fizesd be szerintem. Szar ugy, de nem nagyon maszol ki belole. :)

(#5057) Vertigo18 válasza adalbert1 (#5055) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos nem az a gond, hogy mindig indexelni szoktál, hanem az, hogy ezesetben feltehetőleg nem tetted...

Egyébként szabálysértési feljelentést von maga után az, ha valaki nem ismeri el a szabálysértés elkövetését. És igen, ezek után jönnek a meghallgatások, majd a bírság kiszabása. A gond akkor van, ha netalántán szívózol, nem ismered el és véletlenül van videófelvétel (ma már bármi előfordulhat)! Akkor aztán a szabálysértési előadó sem lesz kegyes...

Ne feledd, jogod van megtagadnia szabálysértés elkövetésének elismerését... Ma már mindenkinek mindenhez joga van, és mindenki elfelejtette a kötelességeit...

Mennyit kaptál, ha szabad kérdeznem?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5058) adalbert1 válasza Lauda (#5056) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, be fogom... Csak az érdekelt volna, hogy ha nem fogadom el, és feljelentenek, akkor mi az eljárás, illetve mire lehet számítani? Ha ők is csak szóban tudják bizonyítani, akkor gondolom a két intézkedő közeg szava erősebb mint egy állampolgáré. De ha ketten vagyunk, akkor már gondolom nem játsszák meg a dolgot...

Visszaolvasva a topicot meg egyet értek Kalandor véleményével maximálisan. Tisztelem és becsülöm aki a közbiztonság jobbá tételén, az emberek érdekében dolgozik, de az ilyen felesleges körök annyira, de annyira nem kellenének...

szerk.:

Vertigo18: nem egy nagy összeget, 3k-t... Viszont ha azt nézem hogy állam bácsi egy pillanat alatt bekaszálja az adózott jövedelmem 1 napra eső részét egy olyan dolog miatt, aminél sokkal nagyobb problémák vannak az országban amiket meg kellene oldani... Na akkor dühít a dolog... Többet erről nem írok, mert az már erősen politika lenne, a szokásosan lefutott körökkel.
A videofelvétel az én esetemben is bizonyító értékű lehet? Tehát ha én készítem (mondjuk kamera az autóban, ami veszi a műszerfalat, de az útból is látszik belőle)?

[ Szerkesztve ]

(#5059) Lauda válasza adalbert1 (#5058) üzenetére


Lauda
félisten

A hivatalos eljarast Vertigo18 leirta elobb. ;) Ugy tudom, hogy egy rendort ketten meg tudtok tamadni, de ket rendor ellen akarmit allithattok, mert nekik fognak igazat adni. Szerintem ez igy a helyes.

De biztos indexeltel? Mert az hogy szoktal egy dolog. Nem gondolom, hogy unatkozasbol nekialtak ezzel szorakozni. :)

(#5060) adalbert1 válasza Lauda (#5059) üzenetére


adalbert1
veterán

Mivel aláírtam a helyszíni bírságot, így nem... :))
Mivel aláírtam, így már teljesen mindegy, hogy kint volt-e vagy nem. Szerintem kint volt, de mivel ketten is úgy látták hogy nem, és nincs kedvem a munkahelyemtől 180 kilométerre járkálni ilyen f*szság miatt, így NEM volt kint, és inkább benyelem a 3k-t.

[ Szerkesztve ]

(#5061) Lauda válasza adalbert1 (#5060) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Oke, hogy alairtad, de biztosan emlekszel, h kint volt a villogo? ;] Mennyi a csekk?

(#5062) Debilon válasza Lauda (#5061) üzenetére


Debilon
addikt

már írta 3k :D
a minimum ami adható HB esetén

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#5063) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Egyébként szabálysértési feljelentés esetén az elkövető lakhelye szerinti illetékes szabálysértési hatóság jár el... Így nem kellett volna 180 km-t menned az eljárás miatt.

Az általad említett másik témába pedig nagyon örülök, hogy nem mentél bele, valóban többször lerágott csont lett volna...

Jah, a kamerával kapcsolatban meg: tudom, hogy mi a törvényes, de amíg a sétáló paraszt lefényképezi a megállni tilosban parkoló rendőrautót, és a rendőrt ez a fénykép alapján megbüntetik, majd meg is fenyítik, így szerintem mehetne visszafele is a dolog... Nincs igazam?

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5064) DdavidHero89 válasza Vertigo18 (#5063) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Nálunk itt kézikamerát használnak a lámpánál, meg a stop táblánál! Végül is az tuti megtámadhatatlan!

(#5065) adalbert1 válasza Vertigo18 (#5063) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, csak a bejelentett lakcímemtől van a munkahelyem 180 km-re (ill. csak olyan 160, a vonatjegy volt 180 km-es), átjelentkezés mindig elmaradt eddig... Így gondolom senkit nem érdekelne hogy én hol vagyok, meg kellene jelennem, mégpedig ott ahova citálnak...

De ha jól értem amit Lauda írt, akkor egy ilyen eljárás során 2 rendőrrel szemben semmit nem érne a szavam (főleg ha egyik félnek sincs bizonyítéka), tehát kvázi ha akarnának bármit rám tudnának varrni a hasonló szabálysértések közül? :Y

(#5066) Lauda válasza Debilon (#5062) üzenetére


Lauda
félisten

Azt mar utolag szerkesztette hozza. Mikor irtam a hsz-em, csak az elso bekezdese volt ott. :)

(#5067) Lauda válasza adalbert1 (#5065) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nincs videofelvetel, akkor a 2 rendornek fognak hinni.

De vegulis mi a bajod ezzel? :) Azert mire kikerul az utcara, eleg sok szuresen esik at, fizikai, pszichologiai. Jogot es loveszetet tanul, eskut tesz, hivatalos ember lesz belole. Azert nekik inkabb hihetobb a szavuk, mint az ossze-vissza kamuzo, szepitgeto usereknek, volt itt is ra pelda nem is egy. Persze ok is emberek es hulyek/bunozok mindenhol vannak, szoval ok se istenek. :D

[ Szerkesztve ]

(#5068) adalbert1 válasza Lauda (#5067) üzenetére


adalbert1
veterán

Alapvetően semmi bajom ezzel. Sőt mint az írásod végéből kiderül, Te is nagyon jól tudod, hogy a speciális esetekkel van a bajom. Tehát mikor tegyük fel nincs meg a kvóta, de a csóró nagypapit/átlag kisembert vágják meg valami mondvacsinált indokkal 20k-ra (mert mint kiderült úgyse tudnak mit tenni). Persze ez egy fiktív, elképzelt eset, de most mondja valaki azt, hogy Magyarországon elképzelhetetlen? :)

(#5069) Lauda válasza adalbert1 (#5068) üzenetére


Lauda
félisten

Termeszetesen nem elkepzelhetetlen, itthon semmi sem az. Amugy hallottal mar ilyenrol, hogy mondvacsinalt indokkal megvagtak valakit 20k-ra? :)

Viszont tobbszori kerdesemre sem valaszoltal arra, hogy biztosan kint volt az indexed? :)

[ Szerkesztve ]

(#5070) adalbert1 válasza Lauda (#5069) üzenetére


adalbert1
veterán

Mikor megállítottak még totál biztos voltam benne... Utána az intézkedés elbizonytalanított...
Így már azt mondanám, hogy 99%. :) Az esetleg lehetett hogy túl hamar veszem vissza és ők már csak azt látják hogy nem ég, de hogy nem indexelex olyan BIZTOS nem volt (ugyanis minek indexeljek kilométerekig, az index a mögöttem haladónak, a körforgalomban lévőknek, és a behajtani szándékozóknak szól, ők meg mind látták). Szóval én még mindig úgy érzem, hogy itt kőkeményen én vagyok az áldozat, és ez nem is fog megváltozni.

(#5071) #67688960 válasza adalbert1 (#5070) üzenetére


#67688960
törölt tag

honnan veszed hogy látták, nem lassított a behajtó?
én is utálom azt aki le se szarja a többit és nem jelzi a szándékait
amúgy kötelezővé kellene tenni a videofelvételt!
vagy e-tanu, én van amikor kamerával megyek

[ Szerkesztve ]

(#5072) DdavidHero89 válasza adalbert1 (#5070) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Vadásztak és lehet, hogy aznap te voltál a 20. ! Ez van ez mai rendőrség. 70% közút 30% bűnüldözés :D Mikor meg kell akkor legyártanak 1 statisztikát, hogy minden mennyit javult, aminek a valósághoz köze nincs! :):)

(#5073) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Lol, olyat még én se nagyon hallottam, hogy 2 rendőr ül az autóban, aztán megszólal az egyik: "Te, ott egy autó, húzzuk rá, hogy nem indexelt!", mire a másik: "Jah, jó móka lesz!"...

Nekem ez életszerűtlen, kvóta ide, kvóta oda...

Arról meg ne is beszéljünk, hogy te magad sem vagy benne biztos, hogy használtad-e az irányjelződet, de a rendőrök rád akarják húzni, hogy nem, abban tuti vagy...

Én mindig egy szimpla kérdést szoktam feltenni: kinek van oka hazudni? A rendőrnek, vagy annak, aki el akarja kerülni a felelősségre vonást? Természetesen a jelenlévő fórumozók ez alól kivételek! :B

Jah, és megjegyezném, hogy a Rendőrségen sosem volt "Forint-alapú" kvóta! A darab-alapúról nem nyilatkozok, talán ebből tudhatjátok, hogy miért... Így a "megvágom 20k-ra" megint nem életszerű...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5074) #67688960 válasza Vertigo18 (#5073) üzenetére


#67688960
törölt tag

engem is húztak már le pénzel(egyszer régen), viszont nekem ezen kívűl csak jó tapasztalataim vannak a rendőrökkel
szóval nem azért mondom, de nem alaptalan a sztereotípia
persze álltalánosítani nem lehet, és nem is szabad, de jobb ha tutod nincs mindenkiben feltétlen bizalom, de ezen lehet változtatni csak idő kérdése

(#5075) DdavidHero89 válasza adalbert1 (#5058) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Szerintem fizesd be a lét, mert ennyiért fölösleges cirkuszolni. A másik javaslatom az üvegpalotába küldj 1 levelet aminek a külsejére 1 lóf*sz van rajzolva és írd alá, hogy "hamarosan süllyed a hajó patkányok"! Szerintem ez jó hatással lesz rád :D:D

Nálunk jellegzetes helyek vannak ahol vadásznak, de jól kibasztunk velük mert csináltam 1 sablont és kifújtuk az útra szép nagy betűkkel, hogy "Vigyázz rendőrség vadászterülete!". Így lehetőleg nem tudnak majd annyi embert megbüntetni bebújós alattomos módszerekkel!

Hozzáteszem az a fő bűnös aki parancsot ad ilyenre!! (Nem az ellen szólok, hogy 500-al ne lehessen menni lakott területen, de az kicsit gyanús hogy olyan helyeket ellenőriznek mindig ahol 100-ból 85 embert meglehet büntetni! :S) :F :F

(#5076) adalbert1 válasza Vertigo18 (#5073) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem ültek, hanem eleve kint álltak egy szelektív hulladékgyűjtő mögött a körforgalomtól olyan 10-15 m-re. Mikor leállítottak pont végeztek egy kisteherautóval...
Az autónak amivel voltam az irányjelző az első lámpáknak a belső oldalán van, tehát a jobb oldalinak a bal oldalán és nem kívül. Előttem haladt egy másik autó. Mikor már kint van az orrom a körforgalomból általában visszaveszem az indexet, ugyanis akkor már megtéveszteném a mögöttem jövőt, hogy mondjuk le akarok állni, vagy lekanyarodni, stb... Ezek alapján lehet hogy simán nem látták (hozzáteszem hogy amíg folyt az intézkedés, direkt néztem a kifele jövő autókat, hát soknál nem láttam hogy indexelt volna, ill. nem tudtam eldönteni hogy most indexelt, vagy én nem láttam jól).

Oké, lehet hogy csak ezért vágtak meg 3k-ra (és nem többre), hogy meg legyen az x ember...
A jogos felelősségre vonással semmi bajom nem lenne. A gondom azzal van, hogy nem csak az állhat fenn, hogy nem indexeltem. Fenn állhat hogy simán benézték, és az is hogy csak én voltam a szerencsés x-edik akire rá kellett húzni valamit.

szerk.: ez ment gog-nak és DdavidHero89-nak is, csak nem tagoltam szét jobban a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#5077) Lauda válasza adalbert1 (#5070) üzenetére


Lauda
félisten

Valoszinuleg azert voltal benne biztos, mert szoktal indexelni, de ettol meg nem 100%, hogy akkor is kint volt. Nem ellened/a rendorok mellett beszelek, de ez masnal is igy van. Csak gondolj bele hanyszor van olyan nap mint nap, hogy azannyat, bekapcsolva maradt a kavefozo, pedig masik 3000 esetben lekapcsoltad. Vagy otthon maradtak az iratok, pedig 2 eve nem volt ilyen. Akar el is felejthetted, elofordul. De az is lehet, hogy a rendorok szivoznak, mindkettot szamitasba kell vennem, hiszen nem voltam ott. Egyebkent a jogszabaly azt mondja ki, hogy az iranyvaltoztatast, korforgalmu utrol torteno leterest, a muvelet elott kello idoben megkezdett es annak befejezeseig folyamatosan adott iranyjelzessel kell jelezni. Szoval az is lehet, hogy tul koran vetted vissza, ami persze elegge szorszalhasogatas lenne a rendorok reszerol, de jogilag igazuk van. ;)

(#5078) Lauda válasza DdavidHero89 (#5075) üzenetére


Lauda
félisten

de az kicsit gyanús hogy olyan helyeket ellenőriznek mindig ahol 100-ból 85 embert meglehet büntetni! :S) :F :F

Ez teljesen szandekos, nem veletlen mondjak azt, hogy manapsag a rendorseg nem rendfenntarto, hanem penzbeszedo szerv lett. Ez termeszetesen az utca rendorere, kozlekedesiekre vonatkozik es a szemelyes velemenyem az, hogy ez igy is van.
Itt is latni nap mint nao mit muvelnek. Nem az iskolanal mernek, ahol ezrevel mennek at a diakok az uton, hanem ugyanazon az uton 500 meterrel arrebb, ahol mar tuti nyomni fogod neki. Nem a belvarosi utcakon mer, hanem a varosbol kivezeton, ahol max madarak vannak, emberek nem, tehat a kozlekedes biztonsaga ezzel nem fog javulni, viszont dol be a love, mert ugye 50-es szakasz, amit az emberek fele nem tart be. Szemet troger banda! Termeszetesen nem az ott ucsorgo rendorre mondom ezt, o nem tehet rola.

[ Szerkesztve ]

(#5079) Vertigo18 válasza Lauda (#5078) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az utolsó mondatod miatt respect! :R

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5080) adalbert1 válasza Lauda (#5078) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát sok sikert az illetékeseknek az állampolgárokban kialakult amúgy is elég negatív kép még további rombolásához... :(((

szerk.: amúgy ezek a pénzek hova mennek? Milyen utat járnak be?

[ Szerkesztve ]

(#5081) Lauda válasza adalbert1 (#5080) üzenetére


Lauda
félisten

Akik miatt Teged cseszeget a rendor, azok magasrol lesz*rjak, hogy benned, bennem milyen negativ kep alakult ki a rendorsegrol.

Mennek az allamkasszaba.

Vertigo18 ;)

(#5082) adalbert1 válasza Lauda (#5081) üzenetére


adalbert1
veterán

Most jöhetne a politikai handabanda, de helyette csak annyit, hogy épp hatalmon lévő kormánypárttól függetlenül egy egyre ótvarabb országban élünk, de ennek ellenére se akarok külföldre elköltözni...

(#5083) Lauda válasza adalbert1 (#5082) üzenetére


Lauda
félisten

Elvan itt cseszve minden. A rendorseg is le van zullesztve. Ezert ne is varjunk toluk semmi jot. :)
Haverom is szokta mondani, hogy mennyi tamadas eri oket minden szarsag miatt, pedigk ok is csak aldozatok mint Te vagy en. Csak ezt az emberek nem kepesek felfogni, konnyebb lekopkodni az egyenruhast, mint gondolkodni egy kicsit.

(#5084) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Jah, amiről nem is tudtok, van 5 évente olyan akció az "Államon belül", hogy amit a kisrendőr bírságol egy hónapban, annak az 1 %-a visszakerül a területileg illetékes Megyei Rendőr Főkapitányságra... :D

Ilyen valóban nagyon ritkán van (pályafutásom alatt mindössze 2 alkalommal tapasztaltam), de akkor aztán még a takarítónő is ki van zargatva az utcára, hogy bírságoljon... :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5085) Lauda válasza Vertigo18 (#5084) üzenetére


Lauda
félisten

Korrektek nagyon. Remelem gyogyszerre kolti a sok patkany.

[ Szerkesztve ]

(#5086) Vertigo18 válasza Lauda (#5085) üzenetére


Vertigo18
addikt

patkány alatt jelen esetben kire gondoltál?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5087) Lauda válasza Vertigo18 (#5086) üzenetére


Lauda
félisten

Aki az ilyeneket egyaltalan kitalalja. Hogy lehet ilyet csinalni? Buntessetek sokat es akkor valamit visszacsopogtetunk, a maradek 99% meg majd kerul valahova, hat elmennek a p*csaba. A kisrendort nem bantom jol tudod, ok csak vegrehajtjak a parancsot. :)

(#5088) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Felejtsétek már el hogy a rendőr szava többet ér, meg stb. hülyeségeket.
A bíróságon mindenki egyenlő.
Meg ezt az össze vissza kamerázunk, lefényképezünk dolgokat.
A trafi, meg járőrautó kamera is csak akkor bizonyító erejű, ha az hitelesítve van.
Én 2000-20000ig tudom a helyszíni bírságot, nem vagyok benne ebbe a témába mert nem ilyen rendőr vagyok, de javítsatok ki ha tévedek.

(#5089) DdavidHero89 válasza Lauda (#5078) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Végre van akivel maximálisan egyetértek!! :)

(#5090) IRON STORM válasza -NOKIA- (#5088) üzenetére


IRON STORM
őstag

3000 a minimum.

Csak a TDi!

(#5091) samfishR válasza -NOKIA- (#5088) üzenetére


samfishR
senior tag

"A bíróságon mindenki egyenlő."

aha, csak ha pl két, szolgálatot teljesítő rendőr leint és azt mondja neked, hogy te márpedig átmentél a piroson, hiába van ott a családod, meg egy másik, téged igazoló család, a bíróságon a rendőröknek adnak igazat, mert akik melletted tanúskodnak, azok a szeretteid, lófaszt nem ér a szavuk.

[link] 3:50-től kezdődik a sztori :K

(#5092) Vertigo18 válasza samfishR (#5091) üzenetére


Vertigo18
addikt

A piroson áthajtás objektív, így nincs igazad... Egyébként a többi lehet, hogy igaz...

És ne feledd a nagy kérdést: Kinek áll érdekében hazudni???

Viszont az valóban érdekes, hogy a rendőr csak akkor használhatja fel a videó, illetve fényképfelvételt, ha a készülék előtte egy sor hitelesítésen átment, de ha a paraszt megy az utcán és van egy szaros 70 Ft-os mobilja, amivel lefényképezi a tilosban álló rendőrautót (most lényegtelen, hogy miért áll ott), akkor abból rögtön megindul a szabálysértési, és a fegyelmi eljárás is...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5093) DdavidHero89 válasza Vertigo18 (#5092) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Mondok egyet és egyszerűbbet! Talán be kellene tartani a szabályokat, mert a nénó és az egyenruha nem jogosít fel mindenre! :)) ( Ez kb. a te stílusodnak megfelelő válasz volt:) )

(#5094) Vertigo18 válasza DdavidHero89 (#5093) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ebben tökéletesen igazad van...

Isten ne adja, hogy egyszer anyukádat támadják meg a lakásában, abban viszont reménykedek, hogy a rendőr azért nem ér oda időben, mert nem talál parkolóhelyet... Meglátjuk megváltozik-e a véleményed!

A céltalanul szabálytalankodó rendőröket megvetem

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5095) philoxenia válasza Vertigo18 (#5094) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha intézkedő rendőr parkol fóliás autóval tilosban, akkor is megbüntetik? Nincs a kocsira valamilyen villogón kívüli megjelölési lehetőség?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5096) samfishR válasza Vertigo18 (#5092) üzenetére


samfishR
senior tag

Mondta a tag, hogy a rendőrök nem is arra néztek. Tegyük fel, hogy még éppen fehéren mentek át, mire odanéztek a rendőrök, ők már pirosat láttak. Akkor ha vmiben nem biztosak, miért megy egyből a feljelentés? Vagy ha a vasúti átjárót nézték ki ellenőrzési pontnak (amit kétlek), akkor miért nem olyan helyre állnak, ahonnan yól belátni?

[ Szerkesztve ]

(#5097) kali válasza philoxenia (#5095) üzenetére


kali
legenda

ha arányosan húzósabb dologban intézkednek - például egy bűncslekmény elkövetőjét fogják el - és azért állnak meg szabálytalanul a szolgálati gépkocsival, akkor azért gondolom elnézhető a dolog - abba most ne menjünk bele, hogy mikor és hogyan kell engedélyt kérni a megkülönböztető fényjelzés használatára, illetve mikor és hogyan használható önállóan -, de ha csak szimplán igazoltatgatni akarnak olyan helyen, ahol amúgy nem lehet(ne) megállni/várakozni, és úgy állnak meg szabálytalanul, akkor szerintem nem okés a dolog, még a megkülönböztető fényjelzés használata ellenére sem!

[ Szerkesztve ]

(#5098) Vertigo18 válasza philoxenia (#5095) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem csak hogy megbüntetik, de meg is fenyítik...

Amennyiben nem megy a villogó, akkor szabálysértést követ el...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5099) DdavidHero89


DdavidHero89
csendes tag

A rendőrség becsületét és hírnevét visszaállítani 5 évbe is beletelne. Egyszerűbb a csendőrséget létrehozni, hogy tiszta lappal induljon egy új szervezet! :) :)

(#5100) kali válasza DdavidHero89 (#5099) üzenetére


kali
legenda

arra ugyan lehet várni, hogy azok állítsák vissza a becsületet, akik el is cseszték...
mert ugye mindenhez két fél kell(ene), csak az egyik oldalon kevés az erőlködés!
a csendőrségnek szerintem te nem nagyon örülnél...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.