Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) Vertigo18 válasza S e t h (#5149) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálunk olyanok vannak, akik a határőrségtől jöttek át és AZONNAL járőrvezetők lettek... Vezetnek egy olyan embert, aki 7 éve járőr...

Johnny00!

Ha jól értem, akkor a törvényes megoldás érdekel... Nos eszerint Polgári Peres Eljárást kezdeményezhetsz a személy ellen, mely során bizonyítanod kell valahogy hogy kölcsönt adtál neki, és azt is, hogy Ő ezt nem adta vissza. Persze a Polgári Peres Eljárásokról már mindannyian hallottunk, 4-5 év, és az eredmény egyáltalán nem garantált...

Remélem nem azt szeretted volna hallani, hogy feljelented a Rendőrségen, a rendőrök meg megbüntetik és még a pénzedet is behajtják...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5152) Johnny00 válasza Vertigo18 (#5151) üzenetére


Johnny00
újonc

Magyarul törvényesen semmit, törvénytelenül bármit, a fantáziámra van bizva... :DDD

(#5153) S e t h válasza Johnny00 (#5152) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az általad kölcsön adott pénzt tanulópénznek venném , nagyjából le is mondhatsz róla.Törvényes úton akár évekbe is kerülhet és nehéz is bizonyítanod az állításodat, saját eszközökkel nagyobb esélyed van, de az önbíráskodás miatti felelősségre vonásnak szintén.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5154) DdavidHero89 válasza Johnny00 (#5152) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Vicc, hogy manapság mennyien átbasszák a közeli ismerősüket! Nekünk rokon kért, de nem kapott, viszont mástól igen és még mindig tartozik. Egy ismeretlentől akkor mit vár az ember! Már többször jártam így neten főleg, ilyen kis melókkal hogy a végén se fizetés se kontakt, a gyereket elnyelte a föld... Manapság, ha pénzről van szó akkor nincs testvér, se rokon!! :(

(#5155) Vertigo18 válasza DdavidHero89 (#5154) üzenetére


Vertigo18
addikt

De szerintem ez is a Rendőrség hibája, nem? ;)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5156) DdavidHero89 válasza Vertigo18 (#5155) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Nem ez az általános felfogás a pénzközpontú gondolkodásmód miatt van! :)

(#5157) Vertigo18 válasza DdavidHero89 (#5156) üzenetére


Vertigo18
addikt

És ezt is megértük... :R

Már megérte élni!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5158) Johnny00 válasza Vertigo18 (#5157) üzenetére


Johnny00
újonc

Hát igen, igazatok van... és akinek nincs háttere, az még meg se tudja lincselni az ilyen szemétládákat..

(#5159) Vertigo18 válasza Johnny00 (#5158) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mi a törvényt mondjuk, nem azt, hogy mit tegyél...

Nem fogom azt mondani, hogy szedj össze 10 cimbidet, és verjétek ki a szart belőle... Meg attól még pénzed se lenne, max egy Rendőrségi ügy a nyakadba.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5160) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Pro és kontra.
Nem akarok demagóg lenni, de kinek volt itt nagyobb a kockázat? A kommandósoknak, vagy a szórakozó fiataloknak?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5161) -NOKIA- válasza Johnny00 (#5158) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Vedd fel operatívba azt a beszélgetést amikor elismeri a tartozás tényét, de közli hogy nem fizet. Ezzel már mehetsz a lakhely szerint illetékes polgári bíróságra. (Aztán a bíró vagy elfogadja bizonyító erejűnek vagy nem).
Valamennyi illetéket le kell rónod, de a végén majd úgyis ő jár szarul, mert mindent a nyakába varrnak. Nemtom mennyivel lóg, de a sokszorosát fogja befizetni, igaz sok idő mire lezajlik ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#5162) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Egy kis pozitívum is

Kíváncsi lennék a kommentekre...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5163) DdavidHero89 válasza Vertigo18 (#5162) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Hát mákjuk volt, mert valószínűleg a rendőrök ismerték akit keresni kellett! A falvakban teljesen más a helyzet én is majdnem névről ismerem ki mivel foglalkozik nagymutherék falujában! :) A rend őrök is, de mégsem.... ez egy egyedi eset!

(#5164) Vertigo18 válasza DdavidHero89 (#5163) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ilyesmi vélemények érdekelnek, ne fogjátok vissza magatokat!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5165) philoxenia válasza Vertigo18 (#5162) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez is bizonyítja, hogy a helyi rendőrnek nincs párja, a városból kiérkező zsaru eleve hátrányban van vele szemben . Az amerikai sheriff magyar megfelelője kellene, az önkormányzatnak beszámoló rendőr, akit pályázat útján választanak ki. Vagy rosszul gondolom?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5166) DdavidHero89 válasza philoxenia (#5165) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

Nem kell ide segriff ne majmoljuk Amerikát. Ide helyi rendőrök kellenek joggal a kezükben! Persze városokban nem ilyen egyszerű a megoldás, mert még 3-5 ezer fős településen is egyszerű a helyzet addig egy 50 ezres városban már nem annyira, bár nálunk is ismeri a rendőrség a "kemény magot" amit nem Lakatos Pistu és haverjai alkotnak..., nem úgy mint falun. Sajnos városban több a pénz ergo nagyobb lehetőség a korrupcióra! :S :S

(#5167) philoxenia válasza DdavidHero89 (#5166) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerinted a sheriff nem rendőr? :F
Nincs helyi kézben a rendőrség és ez az eredmény :[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5168) Vertigo18 válasza philoxenia (#5165) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, csak itt így lenne sheriff a Polgármester Úr testvéréből... :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5169) biggamer válasza Vertigo18 (#5168) üzenetére


biggamer
veterán

Hali.

Majd az új főnök " gatyába rázza " a rendőrséget : [link] ;] ;] ;]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5170) Newyorker


Newyorker
addikt

"3500 új egyenruhással, jelentős átcsoportosítással a szervezeten belül, magasabb fizetéssel és a rendőri tisztelet visszaállításával vágna rendet a Fidesz. Mindehhez milliárdos pluszforrásokra és egy kemény belügyminiszterre is szükség lesz. Rendőrségi berkekben már kész tényként kezelik, hogy Pintér Sándor visszatér, akit sokan nehéz, de szavát tartó embernek ismernek."

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5171) FF23 válasza Vertigo18 (#5162) üzenetére


FF23
senior tag

Mi ebben a "pozitívum"?
Nem ez a dolguk/feladatuk/hivatásuk?
Vagy már az is az, hogy elvégzik?!
Sok volt a szúnyog meg a csalán az erdőben? :D

(#5165) philoxenia -Ennek a definíciónak nálunk a megfelelője a csendőr.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#5172) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Az igazán érdekes az, hogy a cikk a "Belügyminisztérium" vezetéséről szól, az azonban köztudott, hogy a Rendőrség irányítása átkerült Lampert Mónika ideje alatt az "Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumhoz". Így nem teljesen világos, mi közünk nekünk a BM-hez?! Talán visszakerülünk oda?

A 3.500 rendőrt meg HONNAN, könyörgöm??? Szerintetek, aki ma elvégzi a rendőrsulit, azt nem várják tárt karokkal a Kapitányságok? A megszokott, végzős létszámon felül HONNAN fog leakasztani bárki is 3.500 fő pluszt? Mert a Fidesz tuti nem a Gárdára gondolt, a törvény pedig jelenleg azt írja elő, hogy tiszthelyettesnek érettségi + 2 év rendészeti suli, tiszteknek meg főiskola, átképző?

Nos, HONNAN???

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5173) Reno7 válasza Vertigo18 (#5172) üzenetére


Reno7
senior tag

Igen,ezt már mondták régebben is hogy a rendőrséget és titkosszolgálatokat egy minisztériumba akarják rakni.

5170,aszongya hogy "...magasabb fizetéssel és a rendőri tisztelet visszaállításával..." -ez alapján majd a rendőrök visszajönnek maguktól,legalábbis ez lehet a logikus gondolatmenet szvsz.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#5174) adalbert1 válasza Reno7 (#5173) üzenetére


adalbert1
veterán

Engem az emberanyag hirtelen szögről való leakasztásán kívül még az aggaszt, hogy honnan a magasabb fizetés? Lévén azt a pénzt el is kell vonni valamilyen más területről, vagy be kell szedni pluszba az emberektől... :U

(#5175) zolisx4 válasza Vertigo18 (#5172) üzenetére


zolisx4
őstag

43 ezer rendőrből tízezer a tiszt ,itt el lehet kezdeni már az egész átalakítást és innen is fogják kezdeni .Nem Írok Kapitányságot de 55 rendőr járőr van ,20 nyomozó ők dolgoznak + a helyszínelők de ők talán 10 en vannak ,ezek emberek irányítására 43 an ülnek benn a rendőrségen és 07-16 ig dolgoznak ,ők rendőrök, az ügyintézők külön kategória mert az ugye kell és nem mindenki van állományba ,és még a portás is rendőr és abból sem elég 1 hanem 3 kell .van itt ember bőven csak kicsit át kell alakítani .
Erre egy konkrét példa egyik nagyon jó barátom eddig járőr volt közeli őrsön elvégezte a főiskolát ahol eddig volt nem tudtak neki megfelelő beosztást adni mert ugye már nem tiszt helyettes Május 1 el áthelyezték és egy járőrrel kevesebb, és nyomozóként folytatja pályafutását ő lett a 21 . nyomozó .
És még ide tartozik a motoros rendőr is mert az is van 4 de nekik nem a Járőrparancsnok a főnöke hanem egy külön emberke .

[ Szerkesztve ]

(#5176) Vertigo18 válasza zolisx4 (#5175) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt mind értem, de vajon mi lesz a tisztekkel, akiknek megszűnik a munkaköre? Mert nálunk is van olyan Osztály, amit egy tiszt vezet, és van neki 3 db. helyettese, akik közül egy csinálja a munkát...
De ha a fenti példából kiindulva a 4 tisztből 3-at elvesznek onnan, igaz hogy a maradék 1 meg fogja tudni oldani a feladatát (végre dolgozna is - mondhatni), de mit fog csinálni a másik 3??? Mert járőrnek nem mehet ki, nyomozó/kutyaütő van elég, kirúgni meg nem fogják...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5177) zolisx4 válasza Vertigo18 (#5176) üzenetére


zolisx4
őstag

Fiatal tisztek simán ki mehetnek az utcára, figyeld meg be is lesznek majd osztva járőrnek .
Én értem hogy mit mondasz ,de ez már véleményem szerint tarthatatlan hogy egy őrs 60% irodán ül a maradék 40 % meg beledöglik a munkába .
A maradék 3 rendőrre máshol van szükség ,ezt majd nekik is meg kell érteni ,de nem fogják .

[ Szerkesztve ]

(#5178) DdavidHero89 válasza zolisx4 (#5177) üzenetére


DdavidHero89
csendes tag

A múltkor ezt akartam nyomatékosítani a hozzászólásaimmal! Nálunk is ugyanaz a helyzet mint amit leírtál, de sajnos itt a fórumon nem akarják tudomásul venni sokan :S:S:S

(#5179) zolisx4 válasza DdavidHero89 (#5178) üzenetére


zolisx4
őstag

Ezzel azt akartam mondani hogy ez még a régi rendszer hagyatéka ,a rendszer váltás előtt is hasonló volt a helyzet csak máshogy hívták .
Ez nem a rendőrség hibája ,és nem a rendőröké ez a rendszer hibája ,reméljük ez változik majd,, igaz hogy ez engem nem érint már ,de azért kíváncsian várom hogy sikerül ezt megoldani , :K

(#5180) Reno7 válasza Vertigo18 (#5176) üzenetére


Reno7
senior tag

Miért nem lehet járőr?

[link]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#5181) Vertigo18 válasza Reno7 (#5180) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megvan, hogy milyen rendfokozathoz mi az a beosztás, ami a minimum... Ezek alapján a tiszt nem lehet járőr, vagy ha járőr, akkor nem lehet tiszt. Nálunk van olyan járőr, aki főiskolát végzett, azonban mivel járőr, ezért "csak" törzsőrmester.

Hogy tiszta legyen...:

beosztások: járőr, járőrvezető, KMB-s, Nyomozó, Vizsgáló, Baleseti helyszínelő... stb.
rendfokozatok (tiszthelyettesi): őrmester, törzsőrmester, főtörzsőrmester
zászlósi : zászlós, törzszászlós, főtörzszászlós
tiszti: efelett...

Régebben volt olyan, hogy "tiszti KMB-s", az volt az egyetlen közterületi tiszti állomány...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5182) zolisx4


zolisx4
őstag

[link]
Ezt nem akartam leirni tegnap mert azt gondoltam hogy erre nem fog sor kerülni de tévedtem :F

[ Szerkesztve ]

(#5183) bobsys válasza Vertigo18 (#5181) üzenetére


bobsys
addikt

ideiglenesen sem lehet jaror a tiszt?
jogszabaly vagy belso szabalyzat modositas kell hozza?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5184) Vertigo18 válasza bobsys (#5183) üzenetére


Vertigo18
addikt

fentebb leírtam!

Aki tiszt, az nem lehet járőr... A járőr a ranglétra alja, a legkevesebbet kereső beosztás. Összekeveritek a dolgokat! Attól, hogy pl én őrmester (tiszthelyettes) vagyok, más meg hadnagy (tiszt), emiatt a fizetésünk kb. 2000 Ft-ben különbözik. A beosztás a lényeg: pl egy nyomozó beosztás és egy járőr beosztás között van 40-50 ezres különbség!!!

Nos, ha meg akarják szüntetni a beosztást, akkor kötelesek egy legalább ugyanolyat felajánlani a tisztnek... És nem járőrit, mert az méééélyen alatta van!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5185) S e t h válasza Vertigo18 (#5172) üzenetére


S e t h
nagyúr

Passz, mindenki ki lesz zavarva az utcára, hogy a látható rendőrség előtérbe kerüljön.Én életemben ennyit nem dolgoztam mint az elmúlt egy évben és folyamatosan a fenyítés szélén lavírozok, mert járőrtevékenységet is ellátok nyomozóként, az akták meg nem hajlandók maguktól haladni a páncélban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5186) zolisx4 válasza Vertigo18 (#5184) üzenetére


zolisx4
őstag

Lehet hogy nem jól fogalmaztam meg amit akartam írni.
Attól hogy valaki hadnagy, nem biztos hogy lehet nyomozó .
Mivel már nyilatkozott Pintér már tudni lehet hogy belső átcsoportosítás lesz .
Régen volt már rá példa hogy a friss tiszteket kiraktak járőrnek bizonyos időre nem végleg ,ezt belső szabályzat szabályozhatja ,egyszerűen az ember hiány kezelésére .
Hozzáteszem ez nem most volt.Ez azóta változhatott ,lehet hogy nem valósitható meg .

(#5188) Vertigo18 válasza zolisx4 (#5186) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sok értelme nincsen, hiszen a folyamatos ügyek csak gyűlnek, és így annál később tanulja meg azt, ami az igazi munkaköre lesz.
Ha kiteszik járőrbe fél évre, attól még nem tanulja meg a járőrmunkát, de addig sem nyomozó... Tehát elmegy fél év arra, hogy tulajdonképpen nem csinál semmit, csak van...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5189) zolisx4 válasza Vertigo18 (#5188) üzenetére


zolisx4
őstag

Igazad van hogy semmi értelme nincs csak az ember hiány miatt jött ez a felvetés és volt már rá példa azért említettem .
S e t h
Fórumtárs említette hogy kizavarnak majd mindenkit az utcára hogy látható legyen a rendőrségi jelenlét ,mert ez az igéret .
De a saját véleményem az hogy ezt 4 éven belül nem lehet orvosolni egyszerűen lassú a képzés 2 év ha jól tudom .
A fiatal nyugdíjasok meg nem fognak vissza menni mert nem miért mennének :F

(#5190) Vertigo18 válasza zolisx4 (#5189) üzenetére


Vertigo18
addikt

A gond az,, hogy nem az osztályvezetőket fogják az utcára zavarni - ha fogják - hanem a nyomozókat, vizsgálókat...

Nekik viszont lenne más feladatuk is, amit ki csinál meg, amíg Ők az utcán vannak?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5191) zolisx4 válasza Vertigo18 (#5190) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez biztosan úgy lesz ahogy mondod, de számomra átláthatatlan ami következni fog :K

(#5192) Vertigo18 válasza zolisx4 (#5191) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem még a kormány számára is... :DDD

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5193) zolisx4 válasza Vertigo18 (#5192) üzenetére


zolisx4
őstag

Hát igy is mondhatjuk és még finoman fogalmaztunk :DD

(#5194) Vertigo18 válasza zolisx4 (#5193) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egy valamit leszögezhetünk: jobb sose lesz. Mindig azt mondjuk, hogy rosszabb nem jöhet, aztán mindig rosszabb lesz.

És ez duplán igaz a közszférában dolgozókra, az állam mindig ott kurtít - eszközöl változásokat először...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5195) zolisx4 válasza Vertigo18 (#5194) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez teljesen igy van :K ettől rosszabb nem lehet DEHOGY NEM és mindig rosszabb .
Közszférában dolgozókhoz először utána a nyugdíjasok ez mindig igy volt ,ez a két csoport amit azonnal meg lehet fogni és kéznél van . :K

(#5196) Vertigo18 válasza zolisx4 (#5195) üzenetére


Vertigo18
addikt

És azt hozzátenném, hogy a Rendőrségnél teljes nyugalommal megteheti a kurtítást, hiszen mi nem is sztrájkolhatunk...

Pedig milyen mókás lenne, hogy kihirdetnénk, hogy "jövő kedden mehetnek bűnözni, sztrájkol a Rendőrség"... :C

Legtöbben már hivatástudatból sem csinálnánk meg...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5197) Newyorker válasza Vertigo18 (#5172) üzenetére


Newyorker
addikt

"A rendőrség a humánerőforrás-gazdálkodás felől nézve nagy kihívásokkal küzd, hiszen az állomány átlagéletkora tavaly már csak 33,8 év volt, sőt a járőröknél csupán 27 év. A rendkívül fiatal korösszetétel egyfelől komoly ígéret a jövőre nézve, hiszen a szuperkedvezményes - a leszolgált éveket duplán számoló - nyugdíjszabályok megszűntével erre az állományra alapozva öt-tíz év múlva rutinos rendőrséggel nézhetnek majd szembe a bűnözők és a szabálykerülő polgárok. Másfelől azonban egyelőre az a helyzet, hogy a negyvenéves "öregek" elvándorlásával megszűnt a folyamatosság, hiányzik a szakmai kultúra átadása.

A felállni készülő Orbán-kormány az eddigi nyilatkozatok alapján rövid távon 3000 új rendőr szolgálatba állítását tervezi - azzal azonban mindenki tisztában van, hogy rendőr nem terem a bokorban: a rendőr-szakközépiskola kétéves képzése után a kezdők papíron bevethetők, de a kellő rutin megszerzéshez évek kellenek. Az ORFK épp ezért rendszeresen próbálkozik a fiatal nyugdíjasok visszacsábításával, de azok eddig nemigen tértek vissza a rendőrség kötelékébe, hisz nyugdíjuk mellett gyakran sokkal jobb egzisztenciát teremthetnek maguknak – írta a Napi Gazdaság."

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5198) Newyorker


Newyorker
addikt

MÁS!
"A bajor rendőrség autóparkjának megújításán dolgozik, amelynek keretében további BMW modelleket terveznek hadrendbe állítani, amelyek az autópályákon teljesítenek majd szolgálatot. A rendőrség ennek keretében többek között átalakított a BMW X3-ast is teszteli. A BMW középső szabadidő autóját természetesen minden szükséges kiegészítővel felszerelték, így többek között LED-es jelzőberendezésekkel is. A rendőr X3-as tesztmodellben a már jól ismert 3,0 literes soros hathengeres, 218 lóerős dízelmotor dolgozik összkerékhajtással párosítva."

KÉP az X3-ról

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5199) Vertigo18 válasza Newyorker (#5198) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezek alapján mi menjünk Suzuki Swiftekkel? :U

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#5200) Newyorker válasza Vertigo18 (#5199) üzenetére


Newyorker
addikt

az már volt :DDD

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.