Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) inferno88


inferno88
őstag

Eddig egy Zalman HPS-300-at használtam, de így 2-3 év után nagyon kopik a fülpárna, szeretném lecserélni valami komolyabbra. Amúgy elégedett voltam vele.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék, zene, teams
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
25000
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
A legjobb az lenne, ha bluetoothos lenne(ha a nagy tv-n néznék filmet), de akksi kímélés céljából vezetéket is lehetne használni, mikor a PC-re kötöm.
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
circumaural
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
Azt láttam vakteszteken, hogy egy jó stereo fejhallgatóval egy stereohoz szokott személy jobban koordinál térben, mint bármilyen 5.1 fejessel, szóval maradhatunk a stereonál
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Lásd 3-as pont. Amúgy mindegy.
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)
Integrált

Semper fi!

(#26402) vaakuum válasza inferno88 (#26401) üzenetére


vaakuum
addikt

Fülpárna ennyi idő alatt még a legdrágábbakon is tönkre megy, ha rendszeresen van használva. Lehet egyszerűbb lenne venni egy pár új párnát rá, ha amúgy elégedett vagy vele. Persze ha mindenképpen valami komolyabbat akarsz, akkor érdemes többet költeni rá.
Hyperx cloudokat szokták javasolni, lányomnak sennheiser gsp 300 van, hangja szuper, bár szerintem a fülkagylója lehetne nagyobb. Ez sajnos egy elég alap Sennheiser/EPOS gond szerintem, fél centivel nem kellene spórolni egyik irányba sem.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#26403) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Szeretnék ajánlást kérni tőletek. Előre is köszönöm. :R
Egy barátomnak játékra szeretnék vezetékes, mikrofonos, fül köré illeszkedő fejhallgatót maximum 20.000 ft körüli összegig venni.
Ha lehetséges zárt legyen.
Alaplapi integrált hangkártya van.
Előny, ha jack-es, de nem létfontosságú, mert PC-re dugnám.
HyperX Cloud II talán jó lenne?! Nem tudom.

(#26404) Gzula[HUN] válasza tipuka (#26403) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Teljesen jó a Cloud II.

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#26405) Vagany


Vagany
őstag

Sziasztok, segítségeteket kérném.
Nemrég minden előjel nélkül tönkrement a HyperX cloud core (még az első alap 7.1 nélküli) fejhallgatóm. A bal hangszórója teljesen néma. Nagyon meg voltam elégedve vele eddig, ezért a hyperx-ek között nézelődtem, 2 kiszemelt van:
[HyperX Cloud Alpha]
[HyperX Cloud Alpha S]
A 7.1 nem izgat nagyon, de mivel 2 ezerrel több csak az alpha S, annyit azért megérhet csak a plusz fülpárna is, gondolom maga a fejes ugyanaz, bár az S-en még van valami passziv bass csúszka is, de nem tudom ez előny vagy hátrány :). Az utóbbi időben viszont hallottam rosszakat a hyperx-ről, ha jól értettem mióta a HP átvette, romlott a minőség. Nem tudom ez mennyire valós.
Ha ezek nem jók, azért leírom a szempontokat is hátha tudtok ajánlani jobbat

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zene és játék (mikrofont szeretnék, de a levehetős a legjobb)
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 30.000Ft
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli? Vezetékes
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)? Circumaural
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? Mikrofonnal (lehetőleg levehető)
(6) Milyen hangzást vársz? Stereo, mivel zene is lesz a kiegyensúlyozott hangzás a legjobb, minden tartomány hallható legyen, amúgy főleg rock, heavy metalt hallgatok, ha ez számít
(7) Milyen csatlakozású legyen? 3,5 Jack mindenképp legyen
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)? PC - Sound Blaster Audigy 5 (alaplapi Realtek® ALC1200 / ALC1220P Codec)
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? Semmi extra, szín sötét, kábele lecsatlakoztatható? :U

Utólag még felmerült lehetőségként a Razer Kraken, Razer Kraken Tournament is, de ezeknek nem kihúzható a kábele.

Köszi mindenkinek, aki elolvasta :R

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#26406) zodo válasza Vagany (#26405) üzenetére


zodo
nagyúr

Inkább a sima "S" nélküli típust vedd.

(#26407) PyCos


PyCos
tag

Sziasztok.
Itt is érdeklődnék, hogy HyperX Cloud Alpha S -hez keresnék olyan kábelt, vagy megoldást, amivel ~3 méter körülire tudnám hosszabítani a jack vezetékét.
Az USB hangkariját nem használnám, inkább közvetlenül menne Asus Xonar AE-be a csatlakozása, és jó volna, ha a kábel a mikrofont is át tudná vinni.
(nyílván headphone kimenetre és mic bemenetre külön csatlakoztatva)

Van tipp ilyen kábelre ?
Köszi

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#26408) Vagany válasza zodo (#26406) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi. Sok tesztet néztem, az nem mindig egyértelmű, hogy valoban mintha gyengébbnek hoznák ki az S-t, de azt az USB-vel tesztelik. Olyan tesztet nem láttam, ahol egyértelműen mind a kettő csak a jack-kel lenne csatlakoztatva. Amúgy nem egyforma teljesen a két fejes. az alpha S-ben kicsit el van fordítva a driver a fűllel párhuzamosba, ezért is szimpatikusabb, de még agyalok.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#26409) Vagany válasza PyCos (#26407) üzenetére


Vagany
őstag

[link]
[link]
De feljebb pont a simát ajánlják. Én most alpha vagy alpha S dilemmában vgyok. :B A simához nem kell ilyen kábel és még hangerőállítás is van a kábelen. Amit könnyen lehet pótolni is:
[link]
Az ali rendelésnél csak arra kell figyelni, hogy a szállítás ALI standard shipping vagy saver shipping legyen, akkor nincs vacakolás a vámmal.

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#26410) PyCos válasza Vagany (#26409) üzenetére


PyCos
tag

Köszi.
Nekem szimpatikusabb az Alpha S.
Annak gyárilag levehető és cserélhető a kábele, nem kellene toldani.

Köszi a tippet.
Az Ali-s és Ebay-es kábelektől tartok kicsit, mert szuperul felpimpelt fotókat tudnak róla kirakni, de még sok jó tapasztalatom nincs róluk. :U

Jó füleshez pedig szeretnék jó minőségű és tartós kábelt.
Esetleg magyar forrást, vagy hivatalsoabb helyet ismer valaki ?

Köszi

[ Szerkesztve ]

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#26411) KaitouP válasza PyCos (#26410) üzenetére


KaitouP
veterán

A sima Alpha is levehető kábellel (és mikrofonnal) rendelkezik - tudom jól, 5 éve használok egyet. Y splitter is jár hozzá, ha arra van szükség.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#26412) zodo válasza Vagany (#26409) üzenetére


zodo
nagyúr

Korábban linkeltem már de itt egy összehasonlító teszt, csomag tartalmával.

Olyan tesztet nem láttam, ahol egyértelműen mind a kettő csak a jack-kel lenne csatlakoztatva.
Gondolom mert a jack kábel magában igen rövid (kézi/konzolok végett) és a hangkártya az USB kábelre lett szerelve.

Mivel ott a hangkártyád én tuti a simát venném.

Ha kipróbálnál valami újat akkor pedig SteelSeries Arctis 3

(#26413) phoenix1989


phoenix1989
őstag

sziasztok!
1: elsősorban játék aztán néha zene.
2: 15k nagyon max 20k de csak ha valóban megéri.
3: vezetékes, mivel a pc-n csak erre van lehetőség.
4: köré (egy superlux hd662 evo-m volt az hosszú távon nyomta a fülem)
5: nélküli
6: minőségben legalább olyat mint a hd662 evo.
7: jack de nem zárkózom el az usb től főleg ha esetleg cserélhető akár jack-re is.
8: integrált, talán néha telefon.
9: nem kell a csicsa.

[ Szerkesztve ]

(#26414) KaitouP válasza phoenix1989 (#26413) üzenetére


KaitouP
veterán

Ha mikrofon nélküli, akkor neked nem feltétlen headset kell, hanem szimplán fejhallgató, de arra jobb a dedikált külön topik. Egyébként jószívvel ajánlom neked a OneOdio Pro-50-et, HyperX Cloud Alpha mellé vettem, remek fejhallgató.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#26415) phoenix1989 válasza KaitouP (#26414) üzenetére


phoenix1989
őstag

ott mér érdeklődtem de mivel játékhoz kerestem gondoltam itt is megkérdezem hátha van más. ezt ajánlották illetve a pro 30 at ahonnan venném ráadásul csak a 30 van szóval akkor lehet bepróbálkozok vele. viszont az kicsit elbátortalanított hogy youtube on anoniminc nem volt valami meggyőző. esetleg a hd 662 evo hoz képest ez milyen ? mármint a pro30. állítólag 30 és 50 közt szinte semmi különbség csak a csomagolás.

(#26416) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Kizárólag asztali PC-hez: játékok + YT videók.
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
150 000 Ft a plafon.
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes.
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Circumaural.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mindegy. Nincs szükségem mikrofonra (nem multizom, és megvagyok VoIP nélkül is), meg egyébként is csak egy plusz hibaforrás (visszatérő probléma, ahogy olvasom, hogy letörik, kilazul, a kapcsolója elromlik, nem úgy szűr ahogy kellene, etc.). De ha ennyi pénzért már az is van a fejhallgatón, ám legyen.
(6) Milyen hangzást vársz?
Mindegy, elég a Stereo.
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Mindegy. (Teljesen új rendszert építek, nincsenek meglévő eszközök miatti kötöttségek.)
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Egyelőre alaplapi integrált van, de váltanék egy dedikált hangkártya + DAC + amp kombóra. A fejlesztés irányát a kiválasztott fejhallgatóhoz igazítom majd. (Pl. Creative Sound BlasterX G6, Sennheiser GSX 1200 PRO)
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
A kinézet nem számít.

+Fontos infó: Nagyothalló vagyok, ezért mindent az átlagos/egészséges szintnél magasabb hangerőn hallgatok. Olyan minőségi fejhallgatóra lenne szükségem, amelyik kellően dinamikus és nagyobb hangerőn is tisztán szól. Az "olcsó" kommersz modellekkel e tekintetben nincs jó tapasztalatom: túl halkan, erőtlenül szóltak és/vagy torzítottak, pattogtak. Jó lenne továbbá, ha a fejhallgató inkább a közép-magas tartományban lenne erős, és nem a basszusban. Utóbbit jobban hallom, nem igénylem a "döngetést".

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat, konkrét modell-ajánlásokat.

[ Szerkesztve ]

(#26417) Gzula[HUN] válasza phoenix1989 (#26415) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Egy valakire emlékeztem, hogy váltott 662-esről Pro-50-re. És tényleg.

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#26418) phoenix1989 válasza Gzula[HUN] (#26417) üzenetére


phoenix1989
őstag

köszi. ha a pro 30 szinte azonos akkor jó lesz az. sajnos ahol rendelek (kupon miatt) csak a 30 as van

(#26419) Gzula[HUN] válasza phoenix1989 (#26418) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kb. 3 éve kíváncsiságból rendeltem még egy OneOdio Pro-50-est. Aztán annyira megtetszett, hogy az egyik legjobb cimborámnak is rendeltem egy 10-est, de előtte összahasonlítottam azokat. Ugyanazzal a párnával ugyanúgy szóltak. Akkor a párna meg a doboz volt a különbség.
Idő közben apró változtatások voltak, több szín is bejött, de a lényeg nem változott. A Pro-30-as pont nem volt nálam tesztelére, de volt már összehasonlító videó, amiben nem találtak különbséget hangra. A 30-as doboza gyakorlatilag az olcsó fajta, amiben a Pro-10-est is postázzák (legalábbis nem olyan igényes, mint a Pro-50-esé), de a körítés, a hozzá adott vezetékek is ugyanazok (színt leszámítva).

Idő közben Darvinya rájött, hogy lehet tunningolni a kagyló 2 része közötti szigetelés eltávolításával, én meg arra, hogy az ILYEN fajta párnával változik legkevésbé a hangja a gyárihoz képest, és még bele se rohad a füled (inkább Pro-10-hez javasolt). Vezetéket is olyat használsz hozzá, amilyet akarsz.
De fórumtárs csinált már balanced tunningot is.

Nem azt állítom, hogy a világ legjobb fejese, nekem is csak "játszós munkahelyre", itthoni használatra felsőbb kategóráiából használok, és inkább nyitottakat, de ár/érték arányban elég jó, és tunning alapnak se utolsó.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#26420) phoenix1989 válasza Gzula[HUN] (#26419) üzenetére


phoenix1989
őstag

:R

(#26421) Hoffer


Hoffer
őstag

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék laptoppal
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-30k max
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Ár-értékben a legjobb, igazából mindegy
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Inkább circumaural
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo, virtual 7.1, real 5.1, real 7.1.
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack / USB.
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Laptop integrált
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
nincs

(#26422) lypen99


lypen99
aktív tag

Sziasztok!

Tudom van összefoglaló, de nekem elsődleges lenne, hogy melyik gamer füles zárt a legjobban 20 max 25k-ig?
FPS-hez kell.

Köszönöm előre is. :R

(#26423) zodo válasza lypen99 (#26422) üzenetére


zodo
nagyúr

(#26424) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Érdeklődésből kérdezem mit tudnátok ajánlani. Most még Siberia v2-t nyúzok, szerintem közel 10 éve. Érezni lehet hogy már nem a régi és lassan cserés lesz. Néztem Hyperx cloud 2-t, de valamiért attól tartok picit. Szeretném ha kényelemben és hangzásban is hozná a siberiát.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, filmezés, beszélgetés.
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Elsősorban maradjunk 25.000Ft alatt.
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Mindegy.
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Over-ear legyen.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos, de meggyőzhető vagyok.
(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo.
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack / USB.
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya.
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Semmi ilyen.

Köszönöm szépen

(#26425) zodo válasza krizoli (#26424) üzenetére


zodo
nagyúr

Az egy nagyon jó fejes ezért kapásból mondtam volna (mert én is arról váltottam) az Arctis 3 -at de az jack csatlakozóval szerelt.
Friss megjelenésű Arctis Nova 1 is érdekes lehetne de ez is jack csatis.
Arctis 5 meg már jóval drágább mint a kereted.

kb. Hyperx cloud 2

(#26426) krizoli válasza zodo (#26425) üzenetére


krizoli
tag

Köszi szépen.
Nem baj ha jack, a /-jel számomra a ez is jó az is jó célra szolgált.
Ahogy látom az Arctis 3 az inkább a 30.000-es kategória, de a másikat lehet meglesem.
Összességében akkor van a Arctis Nova 1 és a Hyperx cloud 2?
Ha más nincs akkor a kérdés hogy az a cloud 2 így akciósan jobban megérős e.

(#26427) zodo válasza krizoli (#26426) üzenetére


zodo
nagyúr

Arctis 3 simán megéri az árát!
Arctis Nova -ról még nincs tapasztalat csak mint új típus és belefér a keretbe.
Hyperx cloud 2 teljesen más világ a Steelseries-hez képest, hangzásban de főként kényelemben.

Hozzáteszem az alaplapi hangkártya mellé kb. marad a Hyperx cloud II a vezetékén logó hangkártya véget.

(#26428) blountex


blountex
senior tag

Régóta van egy Hyperx Cloud I-es fejhallgatóm (talán nem kell senkinek bemutatni, népszerű márka lett), itt a kérdés csupán az, hogy megéri-e leváltani?
Nyújtanak a jóval drágább fülesek hangzásilag jobb élményt?
Sokat nézegettem gamer és audio fejhallgatókat, de annyiféle választék van, hogy nehéz dönteni melyik lenne a jó.
Kezdetben egy Creative Sound Blaster Zx használtam, majd váltottam egy felsőkategóriás AE 7-re. Már a ZXnél érezhető volt a különbség alaplapin keresztül, az AE 7 tovább nővelte a ZX előnyeit.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék és zene
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
150.000
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
vezetékes
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Van kör alakú és ovális fejhallgatóval rendelkező párna, talán a kör alakú párna jobb.
Fontos még, hogy cserélhető legyen a párna, nyáron jobb a nyitott, télen pedig a zárt kialakítás.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
mikrofonos, de olyan ami lecsatlakoztatható, mert ritkán használom és csak útban van, ha a fejhallgatóval együtt van.
(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo, 5.1 valódi
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Soundblaster AE 7
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Nem kell RGB

[ Szerkesztve ]

(#26429) Gzula[HUN] válasza blountex (#26428) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fidelio X2HR + V moda boompro. Előbbi pár napja 99€-ra volt amazon.fr-on. Amazon.de-n szintén jó áron van. De aprón van használt is. Párna könnyen cserélhető, most már adapterrel is lehet rendelni drágábbat meg olcsóbbat is. . "Télre" meg megtartod a cloudot, max rendelsz hozzá textil párnát.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#26430) sting2


sting2
addikt

Szerintetek mennyi a reális ára most, egy használt, de makulátlan, minden kiegészítővel, dobozaval, számlával - Logi G933, első tulajdonostól?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#26431) Gzula[HUN] válasza sting2 (#26430) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Garancia van még? (Nem dohányzó, női tulajdonos? :)) )

Fejhallgatók beárazás EBBEN a topikban.

Új ára 160€ (plusz apró). Használt cikkesek alapban fél áron számolnak, és állapot függvényében térnek el felfelé vagy lefelé. Valós értéke szerintem 40 Ft környéke.
Egyébként meg annyi, amennyit adnak érte.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#26432) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
A feleségemnek van egy ilyen csoda rózsaszín ASUS ROG Fusion 300 fejhallgatója, amihez rózsaszín kábelt kellene szereznem. Előbb a hozzá kapott USB-micro usb kábel majd a szintén gyári 3.5mm jack-jack kábel adta meg magát, amit viszont már egy kis HyperX-es külső hangkártyával használt.
Előbbi kábelezéssel van világítás a fülesen, de a külső hangkártyát nem tudom közbeiktatni (pedig jobban szól, mint a beépített 7.1 és van mindenféle funkció gomb is rajta), utóbbi kábelezéssel nem világít a füles.
Valószínűleg sokaknak az összes említett feature tök fölösleges, de tudnátok valamilyen konkrét terméket ajánlani, amivel a legtöbbet tudnám kihozni a helyzetből?

(#26433) sting2 válasza Gzula[HUN] (#26431) üzenetére


sting2
addikt

:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#26434) zodo válasza pacni120 (#26432) üzenetére


zodo
nagyúr

Nyilván a fényhez kell az áram amit csak USB-ről tud.
Szerintem találsz pink kábelt a google segítségével.
Hangkártyával kapcsoltban pedig itt érdeklődj.

(#26435) pacni120 válasza zodo (#26434) üzenetére


pacni120
tag

Köszi a tippet, sajnos nem tűnik ennyire egyszerűnek. 4 pines jack kell a mikrofon miatt, de csak 3 pineset találtam, ami ráadásul ultra gagyi minőségnek tűnik. Gondoltam hátha lesz valakinek ötlete. :R

(#26436) zodo válasza pacni120 (#26435) üzenetére


zodo
nagyúr

Kicsit több infó kellene hogy mit szeretnél, milyen hangkártya.
Ha tippelnem kellene a jelenlegi hangkártya aljzat 4 pin ahogy a headset is ezért egy ilyen kellhet hozzá. Ettől még nem lesz világítás max. ahogy írtad jobban szól.
Ajánlott topikban szerintem tudnak segíteni hogy miként tudod a világítást is beüzemelni.
(ha egyáltalán működik pl. usb-usb hangkártyán (ha létezik ilyen) a fény átvitele)

(#26437) pacni120 válasza zodo (#26436) üzenetére


pacni120
tag

Erre a fajta hangkártyára gondoltam, hardveren néha 5k-ért hajítják az ember után, annyit simán megér! Köszi a linket, jack-jack esetén a szín/minőség a necces, de igen ilyen verzióra lenne szükségem, valószínűleg fehér színű harisnyázottal kell beérnem :R

(#26438) zodo válasza pacni120 (#26437) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha fehér kábel akkor ez biztos minőségi és 2 méter.

(#26439) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Az igaza megvallva már megvan egy kiszemelt füles, csak érdeklődnék megfelel-e.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék, filmnézés, zene. Olyan 70-20-10% arányban
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Maximum 20-25000 Ft
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Inkább fül köré-
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mindegy.
(6) Milyen hangzást vársz?
Már megtanultam hogy egy jó sztereó hangzásnál nincs jobb. (Ha kell ott a Sonic és a dts)
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált Realtek ALC1200
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
n.a.

Jelenleg egy Asus TUF H3 van, amire váltanék TUF H7 Core. Leírásában ki van emelve hogy szemüveges felhasználóknak tervezve. Érdeklődnék reális-e vagy kényelmesebb lenne-e a mostani H3-tól. Mondanám, hogy más típus is érdekel, de csak Asus körben.

(#26440) zodo válasza Harbinger85 (#26439) üzenetére


zodo
nagyúr

Ránézésre kényelmesebbnek tűnik de kb. csak marketing duma ill. feltételes módban írják.
Ez a keret kialakítás pont arról ismert hogy a fejtetőről levett terhet, visszakapod a füleden.
Nekem nem épp nádszál szemüvegkeretem van és az Arctis 3 gyári párnája (bőr/szövet) sem nyomja szét az arcom/fülem.
Teljesen bőr gyári párnát még nem próbáltam.

(#26441) pacni120 válasza zodo (#26438) üzenetére


pacni120
tag

Niiice, köszi :)

(#26442) Harbinger85 válasza zodo (#26440) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Tudom ,hogy csak marketing is, de néha bejön. A H3 kialakítása se a legjobb, mert levéve egy a két párna összefeszül. Fejen is hasonló erőt fejt ki.
De. A régi szemüvegemmel jó volt, nem nyomott, de az újjal igen. Az előző Razer Kraken fülesem nem volt ilyen feszülős, nem mondom hogy totál kényelmes volt, de nagy párnáik voltak és jól a fül köré helyezte a nyomást. Sajna tönkrement a hangerő rajta és a szervíz is csak az árát adta vissza. Egyébként annál is van írva hogy külön eresz(?) van a szemüvegnek, még a dobozán is rajta állt ez a kijelentés, de a terméken semmit nem találtam!
Szal, vagy úgy szemüvegkeret kell ,ami mindig, mindenhez kényelmes vagy olyan fülest ami tuti jó szemüveggel, sose nyom, stb. Egyébként az adott H7-nél találtam felhasználói értékelést itt-ott írták hogy kényelmes, szemüveggel és piercinggel is.

Egyébként ez az Arctis 3 az? [link]

(#26443) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy steel series fülesem van és megvan hozzá a szoftver. Be megyek a sonar menübe ott van olyan early access az nekem mért nem működik? Külön regisztrálni kell ehhez a steel series oldalán?

Csé

(#26444) fornettisuti válasza CsabaSteel (#26443) üzenetére


fornettisuti
veterán

Olvasd el a feltételeket.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26445) CsabaSteel válasza fornettisuti (#26444) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Sokat segítettél.... Semmit. Hogy nyald meg...

Csé

(#26446) zodo válasza Harbinger85 (#26442) üzenetére


zodo
nagyúr

Mindkettő esetében annyit találtam a "robbantott ábrán" hogy .....
"gyorsan visszahűlő memória hab"
Gondolom egy szuperlágy hab betét ami esetlegesen beleformálódik a szemüveg szárába és így kényelmesebb viselet.
Ebben a videóban pl. 1:18 -nál az asztalon heverve és 1:20-nál eléggé kilapult/összenyomott állapotban látható a lány fején.
Biztos jó lesz ha többen ezt írták, többre tartóm a felhasználói véleményeket.

Igen, az az Arctis 3

(#26447) zodo válasza CsabaSteel (#26443) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem nincs GG szoftverem így csak a tutorial videó alapján.
Be kell jelentkezni, aktiválni a korai elérést (Windows 10 RS4 vagy újabb) aztán konfigurálni és újraindítani a GG-t.

(#26448) CsabaSteel válasza zodo (#26447) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Köszi a tippet.

Csé

(#26449) Harbinger85 válasza zodo (#26446) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Még az alapvető kialakítás miatt gondolom hogy nem annyira feszít. A H3 ha leteszem a két fülpárna összecsukódik, mint egy fogó, míg a H7 (és a volt Razer is) ugye nem. Plusz a fülpárnája nagyobb és köralakú, nem pedig ovális.

Egyébként érdekesség, hogy van nap amikor tök simán felteszem és nem nyom, észre se veszem. Máskor meg ha mozdítok rajta szúr a szemüveg szára. Tudom hogy a cipő nyomhat, mert megdagad az ember lába, de a feje/füle? :D

(#26450) Zοltta


Zοltta
senior tag

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék és Zene
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
35 eFT
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Jelenleg egy Sony MDR-V55 ezt használom legalább 12 éve, annó árukeresőn, vélemények alapján vettem és nagyon szép és erőteljes hangja van , de már kell egy új mikrofonos füles :)
Ez fülre ülő tipus egyáltalán nem kényelmetlen a 7cm magas fülemre, de mindent meghallgatok, az adott fülestöl függ

Ezzel még nem volt szerencsém circumaural
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos, de olyan ami lecsatlakoztatható, mert ritkán használom és csak útban van, ha a fejhallgatóval együtt van.
(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo, 5.1 valódi
(7) Milyen csatlakozású legyen?
3,5 Jack
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
ASUS TUF GAMING B660M-E D4 alaplapon lévővel hajtanám.
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Fekete-Szürke-Piros, ezek kombinációja jöhet, nem gond az rgb.
Cserélhető kábel hossz , ha van ilyen

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.