Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) spanglee001 válasza Norbika88 (#16449) üzenetére


spanglee001
addikt

volt már 10 éves 10k-s alaplapom, meg lefüstölt 50k-s 1 hónapos :DDD nem akarlak elszomorítani de pont a 990 r2 volt az :D valóban asus már a marketingre megy, vigyázni kell vele

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#16452) hola fa főnö


hola fa főnö
csendes tag

Helló mindenkinek.

Segítséget szeretnék kérni mert teljesen elakadtam.
Pár napja vettem egy asus xsonar dg-t ,belerakta a gépbe drivert installáltam és próba, nagyon jól szól zenékben filmekben Fülesen is és hangfalakon is. A fülesem egy asus achelon forest a hangfalam egy Logitech 2.1 .

Itt egy hatalmas de:

De de ha elindítok egy játékot elkezd zúgni úgy hogy az már élvezhetetlen +van még egy avermédi live gamer hd light kártyám is azzal szoktam a játékokat felvenni és a felvételek teljesen használhatatlanok a zúgás miatt de csak a játék felvételek ha pl: elindítom a winampot vagy youtube videót veszek fel az avermédiával nyoma sincs ennnek a zúgásnak .

Tehát azt szeretném megtudni hogy mi okozhatja ezt a zajt a játékok alatt csak a játékok alatt máshol nem jelentkezik.
Köszönöm előre is sziasztok.

(#16453) Norbika88 válasza CsonkaImo (#16450) üzenetére


Norbika88
senior tag

Jobb lett, usb3.0 ba van. Igaz a telefonom is rajta volt. :B Töltés azért vett fel kraftot.
Köszönöm.

Sógor ide ült, belehallgatott és megállapította, hogy én vagyok süket...
Kiba**** sűritett levegős pisztoly..

[ Szerkesztve ]

(#16454) Norbika88 válasza spanglee001 (#16451) üzenetére


Norbika88
senior tag

Lefüstölt :Y
Na ne. Hogy sikerült, pü-be is jöhet ne offoljuk szét a topicot.

(#16455) CsonkaImo válasza Norbika88 (#16453) üzenetére


CsonkaImo
addikt

[link], [link]. Munkavédelmi eszközöket tessék használni!

[ Szerkesztve ]

(#16456) deadwing válasza Seelaard (#16425) üzenetére


deadwing
addikt

Itt van egy teszt, én ezért vettem xfi hd usb-t, mert az SBX jött be a legjobban. Mondjuk így, hogy megvan már nem vagyok hasra esve tőle. Kíváncsi lennék a különbségre XFI HD USB és a Z között...

(#16408) 007007: igen, ezt a nagy hifi füles fanok SOHA nem képesek megérteni. Ők a térhatást a hangszerekre vetítik automatikusan, eszükbe sem jut, hogy a hátsó hangok pozicionálására gondol akinek játékra kell :) Mindig fogom ezen a fejem...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16457) CsonkaImo válasza deadwing (#16456) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sound Blaster Zx-em van, egy 250Ohm-os DT 770 Pro-val. Nálam ilyen a térhatás, mint a videóban, csak a hangminőség valamivel jobb, bár ez betudható a YouTube-nak. A Razer és Dolby szerintem harmatgyenge, mintha egy vödör lenne az ember fején.

Szerk.: Tehát HiFi fejessel is lehet játszani, mivel a térhatás csak egy szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#16458) deadwing válasza CsonkaImo (#16457) üzenetére


deadwing
addikt

Nyilván, pont ez a lényeg :)
Hány %-on van az SBX? Én a 30-at már túlzásnak érzem, olyan mintha minden ellenfázisban szólna.
Annak a fülesnek a párnái nagyon tetszenek, kényelmes lehet. Kár, hogy nyitott párti vagyok :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16459) CsonkaImo válasza deadwing (#16458) üzenetére


CsonkaImo
addikt

100%-on, a nagy ellenállás miatt. Nagyon kényelmes, bőr borítású fejpánt, és bársony fülpárna. Van nyitott fejhallgatója is a Beyerdynamic-nak, én csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#16460) deadwing válasza CsonkaImo (#16459) üzenetére


deadwing
addikt

Az SBX effektre értettem, nem a hangerőre. :)
A nagy ellenállás problémát meg nem értem, a te karidban is van füles erősítő tudtommal... az pont ilyenekre van kitalálva.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16461) CsonkaImo válasza deadwing (#16460) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem a kártya fejhallgató erősítőjét használom, van külön hozzá. A teret kicsit szűkösnek éreztem 50%-on, ezért megy 100-on.

Szerk.: A kártya dedikált erősítőjét használtam kezdetben, és a hangerővel nem is volt probléma. Viszont amikor váltottam külön erősítőre, akkor látványosan megnőtt a tér is. Szóval van köze az ellenálláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#16462) deadwing válasza CsonkaImo (#16461) üzenetére


deadwing
addikt

Hát nálad akkor baj van, már bocsánat :)
Ha fullra feltolod, az effekt kb mindent ellenfázisba tesz, nem is értem hogy nem szédülsz be tőle.
Viszont a te karid jobb, nekem csak xfi usb hd van. Lehet itt a bibi.
:R
Most megyek aludni, mert tegnap 24 óráztam és ráittam 4 sört... majd re. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16463) profchaos


profchaos
tag

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban játékra, de filmnézésre is használnám, zenehallgatásra egyáltalán nem.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Nincs ilyen. Szeretném tudni mi az a füles, ami az abszolút top most játékra, az összeg nem számít és ha lehet akkor írjatok egy olyat is, ami 40 körül mozog.

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos mindenképp

(6) Milyen hangzást vársz?
Lehetőleg real 5.1-7.1, de igazából mindegy... Stereo, virtual 7.1, real 5.1, real 7.1.

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
SoundBlaster Z

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Mindegy

Kinéztem már egy Hyperx Cloud I-est (ti ajánlottátok :) ) de kíváncsi vagyok milyen lehetőségeim lennének, ha nem számítana az összeg.

Köszi!

(#16464) weres78 válasza profchaos (#16463) üzenetére


weres78
senior tag

Én mostanában vettem egy Audio-Technica ATH-A900X - et. Előtte kipróbáltam pár fejest az ajánlottak közül. Volt real 5.1 (Razer Tiamat), G633, G430, Cloud 1. De ez a fejes annyira jó, hogy beszarás! Még viszonylag gyenge hangkártyával is.

[ Szerkesztve ]

(#16465) duronx válasza weres78 (#16464) üzenetére


duronx
senior tag

Egy [140 ezer] forintos fejest hogy lehet pl. egy cloud-hoz hasonlítani :F Szerintem nem egy kategória a két termék.

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#16466) sting2 válasza weres78 (#16464) üzenetére


sting2
addikt

Hát még az AD testvére....
:K

Duronx
Nézd csak máshol mennyi :
[link]

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#16467) weres78 válasza duronx (#16465) üzenetére


weres78
senior tag

45000ft volt. Itt, aprón, gyakorlatilag vadiúj. És ahogy a linket láthatod fent, csak nálunk ennyi.
A 40000 körüli ajánlatot olvasva mertem javasolni. Hangban nagyon oda..sz ám.

Sting: Az a nyitott változat, ugye? Hallani sajnos nem hallottam, ott állítólag jobb a tér, de kevesebb a mély. Nekem a mélyek fontosak, és hogy ne lehessen kihallani ami szól. A párom szonár fülekkel rendelkezik, és minden zaj zavarja... :D

[ Szerkesztve ]

(#16468) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Srácok lenne most egy eladó HyperX Cloud 2 20 ezerért. Megéri?

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#16469) profchaos válasza weres78 (#16464) üzenetére


profchaos
tag

Na meggondolandó ez is, csak kár, hogy nincs hozzá mikrofon. :)

Egyébként ha egy áron hozzájutnék egy Cloud I-eshez vagy egy II-eshez, akkor is inkább az I-es ajánljátok? A II-es hangkártyáját nem szeretném használni, maradnék inkább a SB Z-nél...

(#16470) Loha válasza profchaos (#16469) üzenetére


Loha
veterán

SZVSZ analóg PC-s használathoz Cloud 1, ha egy árban vannak akkor is.

Cloud 1:

Cloud 2:

A képeken minden rajta van, ha vki alaposan megnézi, de pár dolgot azért kiemelek:

A Cloud II 1db, 4 érintkezős (mikrofon be és sztereó ki egyben) jackben végződik az USB-s hangkarija nélkül, tehát átalakító nélkül (nem adják hozzá) elég nehéz bedugni egy asztali PC-be, és így kábele is elég rövid, a PC hátulján lévő portokhoz nem fog kényelmesen elérni (hosszabbító sem jár), és persze az analóg hangerőállításról is le kell mondanod.

[ Szerkesztve ]

(#16471) profchaos válasza Loha (#16470) üzenetére


profchaos
tag

Nagyon szépen köszönöm, ezt nevezem szép válasznak! :R

(#16472) XXArcAngelXX válasza Loha (#16470) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Akkor lehet a sima Cloud a jobb választás. Ami még Foglalkoztat az a Steelseries Syberia V3 Prism illetve a Syberia 200. Ezek is ajánlott vételek?

[ Szerkesztve ]

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#16473) CsonkaImo válasza XXArcAngelXX (#16472) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Egyik sem ellenfele a Cloud-nak.

(#16474) KalocsayMate


KalocsayMate
csendes tag

Szevasztok.

Valaki aki otthon van e téren felvilágosítana kérem, hogy mi a különbség a Sennheiser RS 120, RS 125, RS 130 és RS140 között. Valamint ezek közül melyik érné meg legjobban otthoni zenehallgatásra. Előre is köszönöm :)

(#16475) duronx válasza weres78 (#16467) üzenetére


duronx
senior tag

:Y Ennyiért tényleg nagyon jó!

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#16476) profchaos


profchaos
tag

Sziasztok!

Egyik haverom eladná nekem a HyperX Cloud I-ét. Azt mondja alig használta, mintha új lenne, viszont nincs rá garancia, mert ajándékba kapta. Szerintetek megér 17-et így? Mennyire szokott tönkremenni, szétesni, valami baja lenni, megbízható egy darab? Meg merjem venni gari nélkül? :F

(#16477) #10556672


#10556672
törölt tag

üdv!

Vásárlás előtt állok. Fejhallgató téren Cloudra esett a választás, az már biztos.

Illetve kinéztem egy Behringer UCA202-t. Egy reviewt olvastam, ahol is azt írta az illető, >80ohm fülesekkel tud igazán jól együtt dolgozni. A Cloud 60 ohm. Ettől függetlenül így is megérné a beruházást?

Internal kártya nem jöhet szóba, mert hackintosht használok, ezért is gondolkodom a Behringeren (plug n play).
A rá szánt összeg elég minimális 8-10k.

(#16478) CsonkaImo válasza profchaos (#16476) üzenetére


CsonkaImo
addikt

24k körül kapni újonnan, ha tényleg jó állapotú akkor 15k-t megér. Masszív kialakítású, bírja a strapát. Viszont próbáld ki az a biztos, haverság ide vagy egy oda.

(#16479) Loha válasza #10556672 (#16477) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem először vedd meg a Cloudot és használd az alaplapival, aztán ha nem vagy teljesen elégedett csak utána érdemes továbbgondolni a dolgot, 8-10k- ért úgysem kapsz az alaplapinál jobb külső hangkarit.

(#16480) #10556672 válasza Loha (#16479) üzenetére


#10556672
törölt tag

Nem ez lesz az első ilyen jellegű füles, csak a Siberiat és elődeit meguntam, eladtam.
Ezzel csak azt akarom mondani, tudom, hogy mire számíthatok hangzás terén.
Ezért is a kérdésem a behringerrel kapcsolatosan.
Az ilyen alsó kategóriás eszközökben tudatlan vagyok sajnos, csak reméltem 10k környékén valamit tudtok javasolni.

(#16481) Loha válasza #10556672 (#16480) üzenetére


Loha
veterán

Ha analóg csatlakozású Siberiád volt előtte, akkor amivel azt meghajtottad, az jó lesz a Cloudhoz is.

(#16482) #10556672 válasza Loha (#16481) üzenetére


#10556672
törölt tag

Azóta teljesen új rendszert építettem a nulláról, az előzőből semmi nincs meg.
Verdict? Működhet a dolog az UCA202-vel?

(#16483) Loha válasza #10556672 (#16482) üzenetére


Loha
veterán

Persze működhet, hasonló minőségben mint az alapi integrálttal, vagy Cloud 2 USB-s hangkarijával.

(#16484) Wolverine


Wolverine
félisten

Üdv!

Az ajánló mennyire naprakész? Ahogy láttam, pl. a 10k alatt ajánlott Creative-ok ára ma már 10k felett van...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#16485) weres78 válasza Wolverine (#16484) üzenetére


weres78
senior tag

A 800-as kb 8000ft, az 1000-es 8500 Ft-tól indul. Még postával is 10000 alatt van...
Googlezz rá, árgépen néztem, de telefonon nehéz linket beszúrni.

(#16486) szrobi66


szrobi66
aktív tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, nem tudtam hova írjak, így itt próbálkozom :)
Vettem egy Turtle Beach Stealth 400p fejhallgatót PlayStation 4 - hez. Erősítőm régebbi típus, nincs rajta HDMI csatlakozó. A playstation 4 csak úgy támogatja a Turtle Beach headsetet 100%osan, ha a playstationba dugott usb stick optikai kábellel össze van kötve a playstation hátulján lévő optikai csatlakozóval. Tvm nem tudja kiadni az 5.1et vagy dts-t, ha optikai kábellel van összekötve az erősítő, és a tv (playstation hdmin adja a hangot), csak pro logic-ba szól. Dtst, vagy dolby digitalt csak úgy érek el, ha a playstation az erősítővel közvetlen össze van kötve. Szeretném, ha az erősítőn megkapnám a dts hangzást, és azt is, hogy a Turtle Beach fejhallgató is teljes mértékben ki legyen használva. Rendeltem sima optikai elosztót, optikai elosztót váltó kapcsolóval, de ezeken keresztül nincs hang. Tudnátok valamilyen megoldást ajánlani, hogy elérjem a célom??

(#16487) #72172032


#72172032
törölt tag

Ha jól tudom ez a füles csak sztereót támogat, de javítsatok ki, ha tévednék.

Amúgy pont ez a bajom az Xbox One megfelelőjével (http://www.turtlebeach.com/product-detail/-/ear-force-xp400/7), hogy az viszont hiába kompatibilis a konzollal, csak PC-n tudja leadni a DTS-t, konzolhoz csak sztereó adapterrel lehet csatlakoztatni, amivel viszont elveszik az 5.1.
Az egyetlen alternatívának az 500X néz ki (http://www.turtlebeach.com/product-detail/xbox-one-headsets/ear-force-stealth-500x/552), ami valódi DTS-t kezel konzolra, annak viszont elég borsos az ára.

[ Szerkesztve ]

(#16488) szrobi66 válasza #72172032 (#16487) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Igen, stereo headset, azzal nincs is semmi gond, csak ha bármelyik optikai elosztót bedugom, onnantól nincs hang erősítőn sem.

(#16489) FullGas


FullGas
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a két fülesről:
-Steelseries siberia v3 (27000Ft)
-ROCCAT Kave 5.1 (20000Ft)
Játékra használnám főleg. Jelenleg egy Asus Xonar DX hangkártyám és egy Superlux 668B fülesem van.
Érdemes valamelyikre beruházni, vagy vegyek inkább egy jobb mikrofont :D

(#16490) sting2 válasza FullGas (#16489) üzenetére


sting2
addikt

Ha mikrofon akkor Modmic, de ez nem olcsó...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#16491) CsonkaImo válasza sting2 (#16490) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Olcsóbban kijön mint a fent említett fejesek, szóval +1 a mikrofonra.

(#16492) stefyY válasza atee (#16338) üzenetére


stefyY
őstag

Most jutottam el oda, hogy szerintem újat fogok venni... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#16493) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !

Immáron biztosan jó helyre írok ;] Szeretnék venni egy bitang 5.1es fülest és ebben kérném a segítségeteket. :R

(1.) Elsősorban játékra venném és másodsorban zenehallgatásra.
(2.) 40.000-65.000 HUF
(3.) Vezetékes.
(4.) Circumaural.
(5.) Mikrofon nélkülit.
(6.) Real 5.1
(7.) Jack
(8.) Sound Blaster Omni
(9.) Nincs konkrétan extra fícsör prioritásban viszont az előző fülesemből kiindulva olyan kábelezésnek örülnék ami nagyon nehezen tekeredik,gabalyodik össze , tehát nem egyhamar lesz kontakthibás.

Egy Sennheiser 350 -em ment teljesen tropára 6 év alatt amit anno olyan 80 ezer környékén vettem. Mára már kevesebb a keretem rá viszont azt a minőségű hangzást amit nyújtott szeretném visszakapni illetve talán még jobb is kisülhetne belőle ;] Sok évre venném ezért is ennyi a keretem , remélem elegendő mert a Sennheiser ONE illetve ezt a 90k + kategóriát nem tudom megfizetni. Szóval egy olyan headset lenne számomra az ideális ami hozza a 350-es színvonalát vagy akár többet. Ezért is szeretnék mikrofon nélkülit abban bízok hogy az olcsóbb lenne viszont a hangzása megütné az elvárásaimat.

Előre is köszönöm a tanácsokat ! :R :R

(#16494) CsonkaImo válasza Rick3D (#16493) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem tudok olyan real 5.1-es fejhallgatót, ami vetekedne hangminőségben a jó minőségű Hi-Fi fejesekkel. Valamit be kell áldozni.

(#16495) Rick3D válasza CsonkaImo (#16494) üzenetére


Rick3D
senior tag

Áldozzunk be valamit , legyen akkor az 5.1 első körben. A többit rád bízom ;)

(#16496) CsonkaImo válasza Rick3D (#16495) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Látogasd meg a fejhallgató topicot, ott biztosan tudnak segíteni, ha a hangminőségről van szó.

(#16497) sting2 válasza Rick3D (#16495) üzenetére


sting2
addikt

A "kompromisszum" jelen esetben a zsinór semmi más.

Hatalmas Tér - részletezés - dinamika - kényelem :
ATH AD500X - 900X (kintről vagy használt)

Nagy tér - részletezés - dinamika -kényelem
Beyer DT 880 - DT 990
+ 1 - Modmic és minden rendben lesz.

:K

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#16498) weres78 válasza sting2 (#16497) üzenetére


weres78
senior tag

Ezt a Modmic ketyerét honnan érdemes beszerezni?

(#16499) FullGas válasza weres78 (#16498) üzenetére


FullGas
aktív tag

Ezt én is pont akartam kérdezni :)

(#16500) Gunz4Hire


Gunz4Hire
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy hónapja vettem egy Siberia V2-őt (előtte egy A4 Tech Bloody Gaming 7.1 volt az előtt meg egy mezei 3000-es sztereo fulesem)... Ez utóbbit fejhallgato erositovel hallgattam, aminek köszönhetően brutálisan jó hangja volt mindent hallottam játék alatt így nem volt bajom vele... Az A4 Tech usb-s lévén nem kapott plusz erőt viszont szoftveresen nagyon sokat dobott az alap hangzashoz így nagyon jól hallottam vele (Americas Army-zok nem CS-zek aki ismeri tudja miről beszélek :) ) és konkrétan megmondtam mi merre és hogyan (kb egy játékos mozgastortenetet) viszont most a Siberia (jack-es) egy ASUS Xonar DG-vel megy és bárhogyan is szeretném sehogy se szól úgy mint a fentebb említett két fules. Ha nagyon csend van hallom a dolgokat, de amúgy meg kb azt se hallom, ha mögöttem 2 méterre lepked valaki (pár hatbalovest kaptam is azóta)... Dobtam már rá erositot is az se segített rajta, Xonarral is sokat szorakoztam miatta, de semmivel sem jobb... Az alap hangminoseg (zene, film nagyon jó, ahogy a basszus is, de a lépés, tarcsere stb nagyon halk..). Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a baj? Sajnalnek egy 23 ezres fulest feldobni hardveraprora 14-ért (többért nagyon nem vinnék el) és venni egy másikat és számomra valahogy most eddig nem hozza azt, amit mindenhol olvastam... Sokat adok a minőségre játékban is, ahogy zenében is (az alap hangrendszerem elég jó), de ez most valahogy rosszabb, mint amit mindenhol olvastam. Remélem én vagyok csak suger és van erre használható megoldás... Én kb feladtam... :/ Előre is köszi, ha valaki elolvassa és tud segíteni... Üdv: Dani

[ Szerkesztve ]

I live for the weekends, I live for Hard Styles, I live for hardstyle baby!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.