Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) _Wasp_ válasza deedee (#15548) üzenetére


_Wasp_
csendes tag

bár kiesik az általad felsoroltak közül, de megismétlem, hogy nekem nagyon bejött a sony mdr-1r a g35 helyett.

Még működik a logitechem (bár kezdenek a műanyagalkatrészei fáradni), de amióta megvan a sony, a fejemre se teszem, annyival szebben szól a sima analóg sztereo füles.

Játékokban is jól működik a sony, talán egy külső hangkártya illetve erősítő dobna rajta, de pont az imént próbáltam ki nagyobb hangerőn, kb a hajam lobogott, semmi torzítás, semmi zaj, recsegés, se mély se magas hangoknál csak rendkívül tisztán szóló zene. Tényleg észlelhető a jobb hangminőség a logitech-hez képest (bár alapvetően annak is elégedett voltam a hangjával)

Az mdr-1r zajszigetelése is nagyon jó, halk zene hallgatása közben mellettem beszélőt nem is hallom vagy értem egyáltalán, csak ha nagyon koncentrálok vagy ha kikapcsolom a zenét.

a mikrofonos kábelhez kell egy átalakító, ha a ráépített mikrofont akarod használni (pár dolláros kütyü), mert iphone szabvány szeirnt van a kiosztása.

Szerintem gondold meg, ha belefér a keretedbe (60ért lehet kb kapni), és békében vagy azzal, hogy a kábele gyárilag nincs 3m, akkor nagyon jó választásnak tartom.

(#15702) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Már nagyon romladozó Sennheiser PC350 fülesem utódját keresem!
1. Nagyrészt zenehallgatás, szöveg, nagyon ritkán játék.
2. 25-30 ezer Ft-nél ne legyen több
3. Kizárólag vezetékes
4. circumaural, és nagy fülem van, PC 350-ben pont jól elfér
5. Mikrofonos, külön mikrofon dugasszal
6. kizárólag stereo
7. 3,5 mm jack csatik
8. Realtek HD integrált
9. Lehető leg puritánabb, nem kell hogy feltűnő legyen, nem nézegetni veszem hanem használni.

És egy nagy kérdés, látom hogy itt nem ajánljátok a Sennheisert az összefoglalóban, ennek mi az oka? Már nem a régi minőség?
Köszi a mihamarabbi válaszokért!

üdv, adika4444

(#15703) pulutodurumo válasza adika4444 (#15702) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az első generációs Hyperx Cloudra illik a leírásod. Szerintem az egy remek fejes.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#15704) abydos


abydos
aktív tag

Hali,

Van 15 000 Forint alatt 5.1 vagy 7.1 valós térhangzású füles viszonylag jó hangzással? Vagy erről ne is álmodjak? :D

Köszi ^^

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#15705) adika4444 válasza pulutodurumo (#15703) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi! Akkor majd hamarosan berendelek belőle!:)
A második generációs miben különbözik? Gondolom az ár magasabb, de azon kívül van még valami?

üdv, adika4444

(#15706) pulutodurumo válasza adika4444 (#15705) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az USB-s, virtuális 7.1 plusz hangerő. Valamint azt mondják jobb a mikrofonja. A fejes részre tudomásom szerint nem változott.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#15707) CsonkaImo válasza adika4444 (#15705) üzenetére


CsonkaImo
addikt

USB hangvezérlő jár hozzá, meg kicsit jobb mikrofon. Minden másban ugyan az.

(#15708) adika4444 válasza pulutodurumo (#15706) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi, akkor marad az első generáció, nem nagyon akarnék erre a szegényes USB kínálatomból fogyasztani..
CsonkaImo: Neked is köszi, a jobb mikrofon alatt mit értesz?

üdv, adika4444

(#15709) d1abLo válasza abydos (#15704) üzenetére


d1abLo
senior tag

Ennyi pénzért max ő

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#15710) abydos válasza d1abLo (#15709) üzenetére


abydos
aktív tag

Wow, köszönöm, árban nem is rossz, picit utánaolvasok, hogy hosszú távon is kényelmes-e, de tetszik :DD

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#15711) abydos válasza d1abLo (#15709) üzenetére


abydos
aktív tag

Ilyet találtam még mikor a Speedlinknek utánajártam, vagy ez felejthető? Zalman Tech DHZMRS6F

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#15712) CsonkaImo válasza adika4444 (#15708) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jobb hangminőség, de tesztek alapján elhanyagolható. Ez az egyetlen hátránya a fejesnek, elég zajos a mikrofon, de érthető a beszéd. Kategóriájában így is az egyik legjobb fejhallgató, viszont alaplapi hangchip-ről nem fog megmutatkozni a képessége.

(#15713) Greenbullz


Greenbullz
csendes tag

Sziasztok!

Az előzetesen használt Koss Porta pro-m jobb fülhallgatója megadta magát sajnos a múlt héten, így végig böngésztem a fórumot, hogy milyen fejhallgatókat ajánlotok a 10-14 ezer ft-os kategóriában. Habár olvastam máshol olvastam róla negatív értékeléseket is (eltört tartó pánt, mikrofon problémák), mégis a Creative Tactic3d Alpha mellett döntöttem. Számomra a hangzása rosszabb mint a porta pro-é ( bár erre számítottam) és 3 nap után a virtuális 5.1-et is kikapcsoltam.

Ami a meglepő, hogy az amúgy jól működő mikrofon, 4 nap használat után egyszerűen csak megadta magát.
Igazán remélem hogy a jövő héten nem fog magától kettétörni a pánt.

Szerintem gondolja át mindenki mégegyszer mielőtt Tactic 3d Alpha-t vásárol.

(#15714) CsonkaImo válasza Greenbullz (#15713) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szerintem is többet van ajánlva mint kellene. 14k azért nem kevés pénz egy törékeny fejesért.

(#15715) Zsírkrétamen válasza CsonkaImo (#15714) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Régen ajánlották sokan ezt a fejest, mert akkor még ebben az árkategóriában nem volt túl nagy a választék, és nem volt jó alternatíva a Taskar+Zalman kombó (vagy akkortájt egy darabig nem volt kapható).
Érdekes, bár régebben is számoltak már be törésekről, de ez mondjuk 5 esetből volt 2szer, mostanság meg 5 esetből 5ször szinte. Most vagy az utóbbi darabok lettek rosszak a gyártás során, vagy felhasználó függő.
Nekem lassan 2 éve van meg a füles, és annyira nincsen rá vigyázva, még sincsen semmi baja :) *kopp-kopp*

(#15716) CsonkaImo válasza Zsírkrétamen (#15715) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én szeretem a Creative-ot, ár-érték arányban nagyon jó termékeket készítenek. Rengeteg cuccom van tőlűk és abszolút nincs probléma velük.viszont az Alpha tuti széria hibában szenved, valami a gyártás során nem oké.

(#15717) abydos


abydos
aktív tag

Nem értem ezeket az 5.1-es füleseket.

Megjött a speedlink. Hát, sajnos nem érzem azt, hogy az 5.1 hatás úgy kijönne, mint a hangfalakon. Ez azért nem olyan pozitívum. A virtuális 5.1-nél is ugyan ezt éreztem, ez pedig real 5.1 és mégsem érzem, hogy jó lenne. Honnan kezdődnek azok a fülesek, ahol az 5.1 tisztán kihallatszik, mi honnan és hová tart?

De őszintén? A virtuálisok jobbak? Egyszerűen nem tudom elhinni... Ezt még visszavihetem a boltba, mert neten vásároltam, így inkább vegyek egy sima sztereót de nagyon jót és hagyjam az Asus Xonar-ra a virtuális 5.1/7.1 dolgot?

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#15718) CsonkaImo válasza abydos (#15717) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jó hangkártya, surround sound lehetőséggel és egy jó stereo fejhallgató.

(#15719) abydos válasza CsonkaImo (#15718) üzenetére


abydos
aktív tag

Gondolom a Xonar D1 azért elég erre a célra. Csak picit csalódtam, hogy nem kaptam meg azt az élményt, amire vágytam és itt most nem is a hangminőségről van szó :(

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#15720) d1abLo válasza abydos (#15719) üzenetére


d1abLo
senior tag

Te szerettél volna real 5.1-et. Mondtam hogy nem igazán van ebben az árkategóriában max ez. Én személy szerint inkább Creative aurvana live-t javasoltam volna, vagy esetleg siberia v2(gamer vonalon)

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#15721) iAmMeforReal


iAmMeforReal
csendes tag

Sziasztok,

Fejhallgató vásárlás előtt állok és véleményt szeretnék kérni tőletek, mit érdemes venni :)) :))

Eddig a Steelseries Siberia v3 van kilátásban, ezek lennének a szempontok:

-max 30k (+- 2-3 ezer)
-MUTEolható mic(fontos), esetleg hangerő szabályzás (nem fontos)
-nagy, kényelmes párnák amik jól hangszigetelnek
-hosszú kábel (2-2,5m), a jackes változat
-opcionálisan noise cancellation mic-be

Razer Kraken Pro-n is gondolkodtam de abból csak a 2015-ös felelne meg, viszont az Magyarországon nincs, külföldről meg nem rendelek.

:R

[ Szerkesztve ]

Üdv.:

(#15722) CsonkaImo válasza iAmMeforReal (#15721) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Siberia V3-at nem ajánlom, gyenge a mikrofon és a hangzás sem az igazi. Inkább a V2 ha tetszik ez a forma. HyperX Cloud ami nagyon jó ebben az árkategóriában, keress rá a specifikációjára, meg a véleményekre itt a fórumon.

(#15723) iAmMeforReal válasza CsonkaImo (#15722) üzenetére


iAmMeforReal
csendes tag

Értem. Megnéztem mikrofon tesztet róla youtube-on és én baromi jól hallottam a csávó hangját vele, szinte már kicsit éles is volt, illetve boostolni is lehet rajta elvileg (siberia) szóval a mikrofonnal nem tudom mi a gond. Hangal kapcsolatban meg nem tudom...elég sok jó review van róla, kicsit talán a bass-t keveslik az emberek. A HyperX Cloud-ban a mikrofon nem tetszik :(

[ Szerkesztve ]

Üdv.:

(#15724) d1abLo válasza iAmMeforReal (#15723) üzenetére


d1abLo
senior tag

Az összes steelseriesnek rossz a mikrofonja, személyes tapasztalat : siberia v2, elite prism, 9h, 7h. A cloudnak sokkal jobb. Jelenleg Cloud 2-t használok.

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#15725) CsonkaImo válasza iAmMeforReal (#15723) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az én tapasztalatomat is veheted személyesnek, mert rendszeresen hallgatok egy Siberia V3 tulajdonost. Szerintem ezért a pénzért pocsék a mikrofonja, de ízlések és pofonok. :R Nyújt, torzít, kicsit zajos.

(#15726) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Hali. Fules vasarlas elott vagyok és ebben kernem a segitsegetek. Kimondottan gamer fulest keresek lehetoleg 7.1es legyen. Nezegettem a razer tiamat 7.1 et de nem tudom megeri e. Ar Mind1

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#15727) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Ui :elso kanyarban ot néztem ki: Sennheiser PC 333D 7.1 Gaming USB Surround Sound Headset. Nem tudom mennyire nyulnek mellé

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#15728) Abyssus válasza kisbancsa (#15727) üzenetére


Abyssus
csendes tag

Heló!
Azt vedd figyelembe, hogy a Tiamat igazi 7.1, a Sennheiser pedig virtuális.

(#15729) CsonkaImo válasza kisbancsa (#15727) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sennheiser szerintem. Dolby Virtual Surround-ot sokan dicsérik, a német gyártó meg a hangminőségről híres.

(#15730) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Eddig 1-1 még valaki? :D erezheto a különbség a virtualis és a teljes kozott?

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#15731) Silent77 válasza kisbancsa (#15730) üzenetére


Silent77
veterán

Azt nem mondta, hogy a tiamatot vedd. :DDD

Sennheiser a kettő közül.
Nem mindegy, hogy 2db jobb hangszóró, vagy több gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15732) kisbancsa válasza Silent77 (#15731) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Hat veled se vagyok elorebb komam :D megeri a tobletet a tiamat?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#15733) Silent77 válasza kisbancsa (#15732) üzenetére


Silent77
veterán

Szerintem nem. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15734) kisbancsa válasza Silent77 (#15733) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Most olvastam utanna hogy elég ernya a mikrofonja + sistereg a tiamat. Akkor megvan a kivalasztot.

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#15735) Scaevola válasza kisbancsa (#15732) üzenetére


Scaevola
tag

Szia!

Nemrég vettem én is 333-ast... korábban volt real 5.1-es fejhallgatóm.
Hogy a virtual alapból jobb-e vagy csak a gyártónak köszönhető nem tudom, de az én szubjektív benyomásom az, hogy a virtuális 7.1 jobb, mint a real.

Korábban valami noname lengyel real 5.1-esem volt... ehhez képest viszonyítok.
A 333-as kurvajó cucc, gyönyörűen szól - én kifejezetten zárt megoldást kerestem.
A térhang szerintem fasza, PR-ben próbáltam, ill. FS-ban... megdöbbentő a különbség. (mármint a korábbi sztereó hangzáshoz képest) (mielőtt valami agyalágyult rákérdez, hogy a PR-t miért viszonyítom a FS-hoz) :DDD

Én a 333-ast venném a helyedben, vagy ha tényleg nem számít az ár, akkor a GAME ZERO-t.

[ Szerkesztve ]

apex

(#15736) kisbancsa válasza Scaevola (#15735) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Köszönöm meggyoztel :D. Mondjuk soha nem volt 5.1es fulesem nem hogy 7.1 szal valszin erezheto lesz a valtozas. Köszönöm szépen a helpet. :R

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#15737) Scaevola válasza kisbancsa (#15736) üzenetére


Scaevola
tag

A hangkártya, amibe be kell dugni a füles jack-jeit... annak a felületét kell eltolni ahhoz, hogy üzemeljen a virtuális térhatás... az a kapcsoló.
Én mindig kikapcsolom és mikor már fut az aktuális gém, akkor kapcsolom be... csak hogy ömöljön a mag. :DD

[ Szerkesztve ]

apex

(#15738) kisbancsa válasza Scaevola (#15737) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Heeeeeeee? :D mit tolok hova?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#15739) Maotun


Maotun
őstag

Sziasztok!
Asus strix 7.1
[megéri az árát???]
van valakinek tapasztalata ilyennel?
Ez gondolom saját 7.1 külső "hankártyát" chipet is magába foglal és virtuális 7.1 et ad. :U
Vagy jobb lenne egy HyperX Cloud Headset + ASUS Xonar D1 hangkártyával?
Köszi a válaszokat/véleményeket előre is :R

(#15740) mazoli


mazoli
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék!
Fülest vennék max 20e forintért 99 %-ban játékra.
Hangzásban 5.1-re gondoltam, de nyitott vagyok ilyen téren.
Ami fontos lenne, a rezgő funkció, azonban igen kevés leírásnál említik, pedig tudom több gyártó kínálatában is van.
Tudnátok ajánlani a Genius Cavimanuson kívül?

Előre is köszönöm!

ASUS Z97-PRO GAMER, i5 4690K, ASUS R9 270X DC2T 2GB GDDR5, G. Skill Sniper SR DDR3 1866 Mhz 2x8GB Kit, OCZ Agility 3 120 GB SSD, 5 TB HDD, 24" Benq HD TFT

(#15741) mazoli válasza mazoli (#15740) üzenetére


mazoli
csendes tag

És az aláírásban szereplő alaplapi hangkártyám van!

ASUS Z97-PRO GAMER, i5 4690K, ASUS R9 270X DC2T 2GB GDDR5, G. Skill Sniper SR DDR3 1866 Mhz 2x8GB Kit, OCZ Agility 3 120 GB SSD, 5 TB HDD, 24" Benq HD TFT

(#15742) spanglee001


spanglee001
addikt

Strix 7.1 dögnehéz és kényelmetlen, és a hangzása se az. Igazi playit en próbáltam ki pár percet hallgattam , a tiamat 7.1 akkor sistereg amikor, alaplapi USB bol kapja a naftát , ha pl konnektor ba dughato USB be dugod akkor minden okes vele, kényelmes viszont a kis kockaparnak a tetején foltokban belapitja a hajat, kell 2-3 nap ,hogy visszaalljon a haj normálisan. Viszont én tizenorakat használom naponta. A mikrofonjarol annyit, hogy engem értenek a legtisztabban ts-en , egy gaamer fejesnel gondolom pedig a ts kommunikáció a lényeg. Terhatas hangzás kiváló, zenével inkább csak elég jó, zenére tuti hyperx lenne a favorit. A virtuális 7.1 majdnem ugyanezt a szinteet hozta a strix dsp nél . De areal strix már gyengébb volt ,pedig techdemok mentek playiten rajta .

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#15743) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Steelseries Siberia v2 heat orange usb, melyik mód mit takar? Gondolok itt a Music, custom stb.re. Illetve ez a füles tudna a 7.1et? Illetve hogyan tudom beállítani? Help.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#15744) kisbancsa válasza spanglee001 (#15742) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Akkor te tedd fel az "i" re a pontot. Tiamat avagy Sennheiser?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#15745) spanglee001 válasza kisbancsa (#15744) üzenetére


spanglee001
addikt

Sajnos eddig egyetlen sennheiser hangját nem hallottam még. Nálam bevált a tiamat, elég sok fejest meghallgattam előtte, de ez volt a legjobb, de magasan a legdrágább is. Egy xonar u7 karival hajtom. Ha pesti vagy nálam meghallgathatod, hogy szól, viszont másfél hét múlva leszek csak othon.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#15746) BlackTreff


BlackTreff
tag

A Creative Tactic3D Rage-ről valaki tudna véleményt mondani?

Köszönöm!

(#15747) Scaevola válasza kisbancsa (#15744) üzenetére


Scaevola
tag

Ha Spangli kolléga ilyen pozitív véleménnyel van a Razer-ről, akkor valószínű nem nyúlsz mellé, bármelyiket is választod.

Tegnap játszottam kb. 3-4 órát, rendesen beizzadtam a füles alatt. (csak hogy negatívumot is mondjak a Sennheiserről :DDD)

apex

(#15748) CsonkaImo válasza Scaevola (#15747) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hát igen, a németek rendesen kipárnázzák a fejeseket. Ez az egy hátránya van a Beyerdynamic-nak is, marha kényelmes a bársony párna, csak ne legyen 30 fok.

(#15749) atee válasza CsonkaImo (#15748) üzenetére


atee
őstag

Szerintem minden fejhallgatóba bele melegszik az ember, ha kánikula van.

D-day 2002-01-04 01:54

(#15750) CsonkaImo válasza atee (#15749) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igaz. Viszont nem mindegy, hogy szövet, bőr, műbőr, vagy bársony borítja a kagylót. Melegben a szövet a legelviselhetőbb szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.