Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#5851) tikshow válasza dy_nmq (#5850) üzenetére


tikshow
addikt

hetek óta egy hibrid renderert keresek! thx! :)

[ Szerkesztve ]

(#5852) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok!

folyadékot szeretnék ábrázolni, pl ahogy egy kancsóból kiöntünk valamit. Mit javasoltok hozzá?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5853) tikshow válasza rlazol (#5852) üzenetére


tikshow
addikt

real flow, viszonylag egyszeru hasznalni es nagyszeru eredmenyt lehet vele elerni

(#5854) dy_nmq válasza tikshow (#5853) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

+1

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#5855) pakriksz válasza atila4 (#5846) üzenetére


pakriksz
őstag

eltaláltad, ez a move gyorsbillentyűje :) de hogy jön ez ide?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5856) icecave válasza pakriksz (#5855) üzenetére


icecave
nagyúr

Úgy,hogy ha a Q és W-t váltogatod, pont úgy vált a "koordináta rendszer", ahogy a két képeden, gondolom ezért írta. Csak ugye nem ezt kérdezted :D :D

(#5857) rlazol válasza tikshow (#5853) üzenetére


rlazol
addikt

értettem realflow.
ez plugin? van ingyenes verziója?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5858) tikshow válasza rlazol (#5857) üzenetére


tikshow
addikt

http://www.realflow.com/rf_try.php - itt az ingyenes, plugin + különálló program, a részecskéket különálló program szimulálja azt kell exportálni meshbe, elég sok polyt használ, szóval kell alá vas, de megéri mert gyönyörű dolgokat lehet vele csinálni
viszont egy tutorial nem árt hozzá, a gnomon-nak van egy nagyon jója

[ Szerkesztve ]

(#5859) rlazol válasza tikshow (#5858) üzenetére


rlazol
addikt

megnézem, köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5860) rlazol válasza tikshow (#5858) üzenetére


rlazol
addikt

remélem, az adataimnál lévő gép elég lesz neki... :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5861) rlazol válasza tikshow (#5858) üzenetére


rlazol
addikt

tudnád linkelni a kérdéses tutorialt? nem találom. :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5862) tikshow válasza rlazol (#5861) üzenetére


tikshow
addikt

link - ha jól rémlik ő az

[ Szerkesztve ]

(#5863) Peti0124


Peti0124
csendes tag

Sziasztok lenne egy ilyen problémám:

[link]

[link]

[link]

valamiért létre jön néhány vertex és ez nagyon idegesítő mert kiakasztja a textúrákat amúgy ugyan ez van akkor is ha edge ket weld elek és a target weld is ezt csinálja:S nincs valakinek ötlete hogy ez miért van?

(#5864) tikshow válasza Peti0124 (#5863) üzenetére


tikshow
addikt

az egyik vertexet húzd odébb, hogy lássuk, hogy hol van a másik, van egy olyan sanda gyanúm, hogy a model túloldalán, de azért jó lenne látni (wire nézet meg másik nézőpont se ártana)

(#5865) Peti0124 válasza tikshow (#5864) üzenetére


Peti0124
csendes tag

Tök mindegy hogy mit weldelek mindig ezt csinálja mióta a 2013 asat használom én arra gondoltam hogy valamit elállítottam véletlenül de visszaállítottam az alap beállításokat és még mindig ugyan azt csinálja

itt egy sima plan el:

[link]

[link]

(#5866) tikshow válasza Peti0124 (#5865) üzenetére


tikshow
addikt

ezen nem jön létre egy darab extra vertex sem, rendesen egybehúzza a kettőt ahogy kell, látszik is első képen az van, hogy 2db vertexet jelöltél ki, másodikon pedig már csak a 15-ös számű vertex van kijelölve

(#5867) Peti0124 válasza tikshow (#5866) üzenetére


Peti0124
csendes tag

Hmm akkor én vagyok a fasz:D én azt hittem hogy az mindig azt jelöli hogy hány vertex van kijelölve de akkor még mindig nem értem hogy mi a baja a mudboxnak pedig nem valami bonyolult egy rakétát modellezni:D amikor importálni akarom akkor egy ilyen hibaüzenetet dob ki

[link]

Én arra gondoltam hogy az a baja hogy valamiért létrejön egy csomó vertex (mert a hibaüzenet után láttam meg azokat a nagy számokat weldelés után) de így nem tudom mi lehet a problémája de egyszer már megrajzoltam ezt a rakétát és akkor is volt egy hibaüzenet ez:

[link]

aztán gondoltam elbasztam valahol és újrakezdtem (másodszorra már cylinderből indultam ki)
a textúrák meg feketék néhány helyen:

[link]

Bocs ha ez nagyon egyszerű kérdés még kezdő vagyok (főleg textúrázásban de azért modellezésben is eléggé animálni meg még nem is próbálkoztam nagyon)

(#5868) tikshow válasza Peti0124 (#5867) üzenetére


tikshow
addikt

ez így első ránézésből több sebből vérzik :)

a mudboxnak az a baja, hogy van egy/több (ha több akkor bizony kemény nyalóka van) olyan vertex/polygon ami takarásban van, na most ha azon a képen amit elsőnek kijelöltél, csak azt az egy vertexet látod kijelölve (am kettő van max szerint mert azt írja, hogy 2 vertex selected nem pedig azt, hogy vertex ## selected)[/I akkor mögötte van egy másik, na én ilyenkor azt szoktam csinálni, odakattintok a vertexre, (nem húzom az egeret) csak egy vertexnek szabad lennie kijelölve, és kihúzom a síkból valamerre, ekkor elvileg látnod kellene a közvetletnül mögötte lévő vertexet, na és ilyenkor kell a kihúzott vertexet target weld-elni ahhoz ami az eredeti pozicíójában van/maradt

am van egy technika amivel az átfedéseket ki lehet küszöbölni, de most meg nem tudod neked mondani, hogy mi az, mert eddig nem volt rá szükségem :)

[ Szerkesztve ]

(#5869) Peti0124 válasza tikshow (#5868) üzenetére


Peti0124
csendes tag

Köszönöm a segítséget átnézem az egészet:D

(#5870) tikshow válasza Peti0124 (#5869) üzenetére


tikshow
addikt

nincs mit, a cut tool-t próbáld meg melőzni amikor lehet az szokott ilyet csinálni, inkább connect (edge/vertex) és majd behúzod edge mentén, vagy az új max-ek már tudnak olyat is, hogy két edge közé be lehet connect-elni úgy egy/több edge-et, hogy a két edge átlagából kiszámolja, hogy hová kell elhelyezni a 3. tengelyen is - ugye alapból függőleges, vízszintes tengely közepére rakja ez kihúzza a síkból, mintha oda raktad volna alapból, persze néha hibázik :)

(#5871) Peti0124 válasza tikshow (#5870) üzenetére


Peti0124
csendes tag

Nagyon nagyon ritkán használom a cut toolt:D általában connec elni szoktam de én még nem észleltem bug ot benne szerencsére:D

(#5872) Nyúltáp válasza Peti0124 (#5871) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Tudnal dobni egy kepet egesz modellrol? 4szogekbol all csak modelled? Mudbox hibauzenetek ezen paraznak, ill hogy lelog UV-d UV map-rol.

ui: ha leakarod ellenorizni hogy van e vmi gebasz modellel pl dupla vertexek/elek, lyukas mesh stb, dobj ra egy stl check modositot. Atnezi neked mesht es kijeloli hibas reszeket.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#5873) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

Volt nekem egy ilyenem meg regen
[link]

elovettem megint, gondoltam ideje festeni ra texturat

[link]

itt allok epp, egesz eros felkesz allapotban

..csakhogy meghozzam kedveteket aktualis prodzzsjekt mutogatasra

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#5874) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

jah, elso highpoly verzio, masodik lowpoly game asset + normal
specular egyenlore meg nincs csak diffuse

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#5875) icecave


icecave
nagyúr

Ha már a kedvcsinálásnál tartunk, mivel márc. 15-én megjelent a játékunk, így a teljesség igénye nélkül mutatok pár általam készített scenét belőle: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Nyilván mindegyik csak annyira részletesre készült el, amennyire a játék és a projekt megkívánta, szóval lehetett volna szebb, jobb, de nem volt rá szükség.

(#5876) tikshow válasza icecave (#5875) üzenetére


tikshow
addikt

error 403 :)

(#5877) icecave válasza tikshow (#5876) üzenetére


icecave
nagyúr

Jahh, megviccelt a kedves dropbox, szóval: 1, 2, 3, 4, 5, 6

[ Szerkesztve ]

(#5878) tikshow válasza icecave (#5877) üzenetére


tikshow
addikt

jól néznek ki, de az első még mindig 403-as :D
szerk: már nem :)

[ Szerkesztve ]

(#5879) Nyúltáp válasza icecave (#5877) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

hej popec lett ez. Masodikon figurak ajton displace vagy PS?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#5880) icecave válasza Nyúltáp (#5879) üzenetére


icecave
nagyúr

Fények miatt egy plane-t kikentem mudboxban... A kivágásokat utána meg simán maxban, némi chamferrel a széleken.

(#5881) rlazol válasza icecave (#5877) üzenetére


rlazol
addikt

:R

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5882) rlazol


rlazol
addikt

nah, lassan készen vagyok, hála tikshow kollégának. :)
egy óriási bajom van.
Van egy Realflow-val megkapott meshem. LINK[link]
Jobban mondva kettő van egymáson. Az elsővel minden oké, az átlátszó aranysárga színű (sör)
A másik a hab lenne rajta, amit fehérnek szeretnék. Első körben rátettem egy sima standard mapet, Ambient, Diffuse, Specular minden fehér.
És a végeredmény sárgás piszkosfehér.
Azt gyanítom, a környezete tükröződik rajta vissza, mert a sörön kívül van előtte egy arany objektum is.

Specular 0, Glossiness 10, soften 0,1
Max 2012 student version
hogy fehéríthetem ki?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5883) pakriksz


pakriksz
őstag

egy objektumot kiválasztott face-e szerint egy másik kiválaszott face-re igazítása lehetséges e? (gyakorlatban, nem elméletben)

Az meg mitől van, ha egy align to surface-el felületre helyezett working pivotnak, köze nincs a felület síkjához?
[link]

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5884) pakriksz válasza pakriksz (#5883) üzenetére


pakriksz
őstag

jaaaaj de fáj. Szegény max arra sem képes hogy 4 egy síkban lévő vertexxel egy sík felületet síknak érezzen. Ha azt a felület felosztom még pár éllel, jó lesz az align normal-al.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5885) pakriksz


pakriksz
őstag

Van valami megoldás arra hogy össze attacholás nélkül lehessen több objektum uv mapját közösen látni, és mozgatni? Merthogy attachnál a pivotok is egyé válnak ugye, de nem akarom újra beállítgatni őket detacholás után.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5886) dy_nmq válasza pakriksz (#5885) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

kijelolod az objekteket és ráteszel egy uvw unwrap modositot? de ha nem sok objekt akkor ledobalsz par dummyt a pivotok helyére, összeattacholod leuv-zod kenyelmesen aztán detach majd a pivotok a dummykhoz vissza. talán azért jobb ez a modszer mert ha vmi uv-zo szkriptet használsz pl textools, az nem szereti ha különallo objektek vannak egy uvw modosito alatt.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#5887) Nána84


Nána84
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek müködő rayfire pluginje? Vagy esteleg tudnátok helyette ajánlani másik alternatívát??

[ Szerkesztve ]

(#5888) pakriksz válasza dy_nmq (#5886) üzenetére


pakriksz
őstag

Köszi ez működik. Annyira alapvető dolog, hogy nem hittem volna hogy a max ilyet tud :)

Az assign controller surface-nál pick surface-nál miért nem lehet semit sem pickelni? Az összes objektum összes felületét végignyomogathatom, nem történik semmi. Ugyanígy a surface constraintnál sem.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5889) pakriksz


pakriksz
őstag

na jó ezeknek nincs semmi értelme.
Hogy animálnátok mondjuk egy ablaktörlő mozgását (törlőfelülettel, és karokkal) egy nem sík ablakfelületen (tehát nem lehet 2 mozdulattal kézzel megcsinálni)?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5890) rlazol válasza pakriksz (#5889) üzenetére


rlazol
addikt

motorral lehet vhogy megcsinálni. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5891) pakriksz


pakriksz
őstag

na ez lassan lol lesz:
link constrainttal a felületkövetést ha nem is, de jóval egyszerűbb kézi mozgatást sikerülne összehozni, ha nem lenne ez a bibi.

[link]

a másik kar amit a konkrétan mozgatotthoz linkeltem, összevissza mozog a térben, holott ki van néve a link info-nál az inheritnél az összes move tengely, és annal egy helyben kéne állnia, csak a másik kar forgását kéne utánoznia.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5892) pakriksz válasza pakriksz (#5891) üzenetére


pakriksz
őstag

ekkora egy pöcegödör programot.. 4x ugyan az a művelet ugyanazzokal az objektumokkal 4 különböző eredményhez vezet, mindig más hibával lep meg ez a fos.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5893) a000


a000
őstag

Sziasztok
egy gyors kérdés. Berakok egy plane-t, rá a blueprintet material editorbol. Namost ha átváltok wireframe nézetbe akkor nem látom a képet. Mi a megoldás, hogy akkor is lássam a képet?

(#5894) icecave válasza a000 (#5893) üzenetére


icecave
nagyúr

Nyomogasd az f3-f4-eket, és lesz olyan, ami jó (mármint,hogy a wire-t és a textet is látod) :)

[ Szerkesztve ]

(#5895) a000 válasza icecave (#5894) üzenetére


a000
őstag

Mindig úgy váltogatom, ezért is kérdezem, mert eddig nem volt ilyen gond, 09-12, ig, 13-ban nem megy, nincs ott a text.

(#5896) icecave válasza a000 (#5895) üzenetére


icecave
nagyúr

Ne szivass, kivették? Akkor fel sem teszem basszus... lehet csak "eltették máshova" a beállítást. Mindegy, a játék folytatását már abban kell tolnunk úgy is, így mindenképp váltanom kell 11-ről. Ha addig nem lesz meg neked, felrakom, és megkeresem,hova dugták el.

(#5897) a000 válasza icecave (#5896) üzenetére


a000
őstag

Hát én legalábbis nem találom. Eddig ment, aztán lehet, hogy csak én felejtettem el, de mindent megpróbáltam és nem sikerült megcsinálni. simán látszik a text, nyomok F3-at aztán eltűnik a text, átlátszó lesz az egész.

(#5898) icecave válasza a000 (#5897) üzenetére


icecave
nagyúr

Eddig is így volt, F4-et nyomj, ne F3-at...

(#5899) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

F3-al valtasz shaded es wire közt. F4-el shaded-re tudsz wire-t tenni. ez 2013-ban is igy van.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#5900) a000


a000
őstag

Lenne egy másik kérdésem. hiába nyomom a w,e,r-t hogy mozgassam a poly-t, semmit nem reagál rá, úgy csinál mintha a q-t nyomnám. Ez miért van?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.