Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

A Ph! fórumain belül úgy láttam még nem volt Zune HD-val, vagy Zune-nal foglakozó topik, ezért gondoltam nyitok egyet, ha már vásárlás előtt állok. Mielőtt kérdeznél, olvasd el ezt a kezdő hozzászólást, hátha választ ad kérdésedre.

A Zune a Microsoft "iPodja", bár sikerei alapján inkább a Creative Zenhez hasonló(csak amerikában jelent meg, és ott is szerény eladásokat hozott). Ennek mellékága lett a Zune HD, amit a MS már az iPod Touch ellen indított, sajnos szintén az USÁ-ban, így ez sem olyan nagy siker eddig. Viszont mostmár több országban is kapható(itthon csak eBayen keresztül), így programok és játékok is jelentek meg rá(hivatalosan és homebrew is).

A Zune HD-nak három típusa van: 16 GB-os, 32 GB-os, 64 GB-os. A különbség csak a háttértár méretében van, mindegyik ugyanazt tudja.

A Zune HD jóval fejletteb némely dologban az iTouch-nál(FM transmitter, HD rádió, FM rádió, 720p-s filmek lejátszása, HDMI-kimenet, OLED kijelző, több veszteségmentes formátum támogatása, 16:9-es képarány, jóval erősebb hardver), viszont pár dologban elmarad mellette(nincs A-GPS, kisebb program és játék választék). A Zune HD-nak viszont ugyanúgy van Multi-touch kapacitív kijelzője, App Store-ja(Zune Marketplace, ahol minden ingyenes, és van Audiosurf és PGR is!), saját "iTunesa"(Zune Software, ahol 14 napos trialt kapunk zene letöltésre - ha az USÁ-ban élünk...), internet böngészője, és még sorolhatnánk.

Sok program van Zune HD-ra, amiket a Zune Marketplace-en ingyen és bérmentve lehet letölteni, vagy ha nem elégszünk meg a szegényes kínálattal, akkor ellátogatunk erre a weboldalra, és homebrew alkalmazásokat töltünk a lejátszóra(vigyázat! az alkalmazások az új 4.0-ás vagy afeletti szoftverekkel nem 100% hogy működnek, 3.1-gyel viszont kiválóan üzemelnek!)

Vannak kiegészítők is természetesen a Microsofttól a Zune HD-hez, mint a Zune HD AV Dock, amiben egy dokkoló állomás, HD, USB és AV kábelek, és egy Zune távirányító. Sajnos nagyon drága, 90$. Aztán persze vannak különféle tartók, autós töltők, autós packok, és egyebek. A hivatalos kiegészítők listája itt található.

[ Szerkesztve ]

(#2) gabor85 válasza vsgaborr11 (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Az a jó a cuccban hogy Tegra bácsi dorombol benne. :K

(#3) vsgaborr11 válasza gabor85 (#2) üzenetére


vsgaborr11
tag

Úgy bizony, plusz OLED-en kurva szépek a HD-filmek :R

(#4) fatorzs


fatorzs
tag

Fél éve van egy használok egy 16gb-os hd-t, most nehéz szívvel hirdettem meg, mert szerethető kis ketyere :)

(#5) l.krisz80


l.krisz80
csendes tag

Jó kis cucc ez a zune, de nem olcsó ez se. Ráadásul nincs annyira elterjedve mint mondjuk az ipod touch és így kevesebb program, játék van hozzá. Pedig a képességei alapján több támogatást vártam tőle.

(#6) vsgaborr11 válasza l.krisz80 (#5) üzenetére


vsgaborr11
tag

Microsoft ígéretet tett rá, hogy a WinPhone 7 kiadása után a Market Zune-ra is jön. Amúgy XNÁ-s játékokat és Appokat lehet legálisan futtatni rajta, úgy azért már nem olyan sovány a kínálat. Amúgy meg igen, sajnos a MS kicsit elhanyagolja ezt a platformot(bár ennek ellent mond a két havi frissítések, most pl a 4.5 jött ki még májusban, azelőtt márciusban a 4.3)

(#7) webdeejay válasza vsgaborr11 (#6) üzenetére


webdeejay
aktív tag

Majd egy teszt mehetne róla a logout-ra, még nem igazán láttam magyar bemutatót, de olyan igazi részleteset szoftverek futtatásáról illetve a szoftveres kínálatról bővebben. Egyedül az a gond, hogy nincs elterjedve, viszont az iTouch-al versenyképes áron adják.

[ Szerkesztve ]

(#8) veector


veector
senior tag

khm hogy is mondjam...
ÉN IS AKAROK EGYET :DDD

(#9) vsgaborr11 válasza webdeejay (#7) üzenetére


vsgaborr11
tag

Természetesen jönni fog a Logout teszt, hátha a megszeretik ezt az apró kütyüt, mert szerintem jóval olcsóbb az iTouch 3G-nél(mert ugye ennek a riválisa akar lenni), és sok tekintetben jóval felül múlja azt(viszont app-okból nem sok van, de legalább XNÁ-t engedélyez az MS).

(#10) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Megjött!

(#11) sagesz93


sagesz93
addikt

Én is egyre jobban érdeklődök egy ilyen iránt, csak kéne egy jó példány ebay-ről...
Egy csomó olyan van ami gyártó által felújított (Manufacturer refurbished), na az ilyenek kijönnének 150-160 dollárból, ami nekem jó is lenne, kérdés, hogy ezeket érdemes-e megvenni?

(#12) vsgaborr11 válasza sagesz93 (#11) üzenetére


vsgaborr11
tag

Ez a tipikus zsákbamacska esete, mert ugye van, hogy csak szimplán kiesett az egyik gomb, azért vitték vissza, de az USB-port is rossz volt rajta, és csak azokat cserélik. Aztán ha kijelző-cserés modellel, vagy akkumulátor cserés refurbished verzióval találkozol, akkor meg imádkozz, hogy neked nem megy tönkre...Próbálj meg valaki olyantól venni, aki csak netezésre, vagy kevés kopásos, karcos dologra használta(tehát nem hallgatott vele minden nap Metallica 190 db-en.

(#13) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Jó kis cucc ez, én is gondolkodtam tavasszal rajta, amikor ismerős ment ki USA-ba. Akkor arra jutottam, hogy a most használt Samsung P2-nek még nincs semmi baja, csak pénzkidobás lenne. Na most szegény kezd haldokolni, úgyhogy újra aktuális a téma :). Sajna itthon nem igazán láttam olyan mp3 lejárszót, ami tetszik, apple terméket meg tuti nem veszek ;) . Annyi kérdésem lenne, hogy az fm rádió rész itthon is működik? Nem tudom kinn milyen szabványt használnak, volt már olyan mp3 lejátszóm aminek csak az usa verziójában volt rádió.

Laci

(#14) fatorzs válasza Gusztáv (#13) üzenetére


fatorzs
tag

Működik az FM tuner, persze. Csak Európára kell állítani a régiót.

(#15) Gusztáv válasza fatorzs (#14) üzenetére


Gusztáv
addikt

Köszi, ha minden igaz ma sikerül venni egyet :C .

Laci

(#16) Gusztáv válasza sagesz93 (#11) üzenetére


Gusztáv
addikt

Hello, én tegnap hajnalban vettem egyet ebay-en postaköltséggel 130$-ért. Elvileg ma postára is adják. Nagyon kíváncsi vagyok, mikor jön meg. Nagyon tetszik a kicsike így leírás alapján.

Laci

(#17) northmahri válasza Gusztáv (#16) üzenetére


northmahri
tag

Helo!
A ZuneHD-s topicban olvastam hogy 130$ vettél ilyen ketyerét.
Megérkezett már? Ha megérkezett légyszi nézdd meg hogy zenét,videót,rádiót simán tudsz-e használni vele,nincs-e baja HU-val. :D
Jah meg amit gondolsz róla :)
Előre is kössz!

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#18) vsgaborr11 válasza northmahri (#17) üzenetére


vsgaborr11
tag

Engedd meg hogy én válaszoljak :) Minden zenét, filmet, amit átkonvertálsz a neki valóra, azt viszi, és persze rádió is jó a HU-ban.

(#19) Gusztáv válasza northmahri (#17) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, most csomagoltam ki a kicsikét :) . 16-ra ide is ért, csak épp szabin voltam. Szép UPS dobozban érkezett, minden külön habszivacsba tekerve. Maga a lejátszó teljesen újszerű, semmi karc, kijelző fóliázva, akksi feltöltve. A fülhallgató és adatkábel új. Eddig baromira tetszik, egy Samsung P2-m volt, az is tuti kis masina, de ez más kategória :K . Nem értem mért nem forgalmazzák mindenhol, simán felveszi a versenyt pl ipod touch-al.

Laci

(#20) Gusztáv válasza northmahri (#17) üzenetére


Gusztáv
addikt

Próbálgattam kicsit, egyre jobban tetszik. Microsofttól le kellett szedni a Zune progit hozzá, utána lehet szinkronizálni a dolgokat.

Rádió: jól megtalálja az adókat, RDS információt is kezeli
Zene: szép hangja van, nagyon látványos a felület, könnyen lehet az albumok között keresni
Video: csak pár fájlt találtam a munkahelyi gépemen, avi-t, wmv-t szépen viszi konvertálás nélkül (youtube-ról leszedett dolgok)
Képek: nagyon gyorsan kezeli őket (6 megapixeles képek), szépen lapoz, forgat, nagyít (multitouch)

Még ki kell tanulni a dolgokat, de úgy tűnik jó vétel volt :DD .
A letölthető programokat/játékokat/wifi-t majd otthon kipróbálom.

Laci

(#21) fatorzs válasza Gusztáv (#20) üzenetére


fatorzs
tag

Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy a képeket átméreztezi a program - tehát nem a 6 megapixeles képet kezeli olyan jól, hanem sokkal kisebbet. De a képernyőn végül is ennyi is elég.

(#22) Gusztáv válasza vsgaborr11 (#18) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, abban tudsz segíteni, hogy tudom a hivatalos programokat felrakni a lejátszóra? Nekem elég lenne bőven csak a hivatalos programkínálat.

Laci

(#23) sagesz93 válasza Gusztáv (#20) üzenetére


sagesz93
addikt

azt megmondhatnád, hogy refurbished darabot vettél?
vagy esetleg linket küldhetnél arról a példányról amit megvettél(tudom lejárt, de még lehet linkelni)

(#24) fatorzs válasza Gusztáv (#22) üzenetére


fatorzs
tag

Mi nem megy? Regisztrálni kell a marketplace-re a Zune szoftverből. Csak akkor kínálja fel ezt a lehetőséget, ha a vezérlőpultban a tartózkodási helyet Egyesült Államokra állítod. Utána le lehet tölteni a programokat és a collection/apps-ból áthúzni a lejátszóra.
Remélem segítettem.

(#25) Gusztáv válasza fatorzs (#24) üzenetére


Gusztáv
addikt

Köszi, a tartózkodási hely átállítása kimaradt, így már működik :R . Tudnám mért kell mindenki mást szopatni, aki nem az usa-ban él.

Laci

(#26) Gusztáv válasza fatorzs (#24) üzenetére


Gusztáv
addikt

Bocsi mégsem, nekem csak Music/Videos van a Marketplace alatt :( .

Ok, most jó.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#27) northmahri


northmahri
tag

Kössz mindenkinek! Ez nagyon jó hír! Tehát úgyanúgy minden műxik, mintha Amerikában lennék, kivéve a HD rádió, de nekünk olyanunk nincs is :) .
Ha sikerűl eladnom a PSP-m akkor veszek egy ilyet.

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#28) Manson válasza Gusztáv (#26) üzenetére


Manson
csendes tag

Láttam a videót amit feltöltöttél. Kellett volna benn lennie fülesnek, tehát azt kiszedték. Minden Zune mellé jár egy Zune füles , pár színes kis cuccal amit lehet cserélgetni rajt ( amúgy meg mágnesesen összetapad a két fél..szal rulz ) . Én a régi és az új zune-omhoz is kaptam , szóval 100% :)

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#29) hkari


hkari
őstag

Sziasztok. Lenne pár kérdésem Zune HD-val kapcsolatban. Érdekelne hogy hangminőségben,és hangerőben mit tud. Erre sehol sem találok választ. Másik hogy hol lehet beszerezni Ebay-en kívül esetleg.

(#30) fatorzs válasza hkari (#29) üzenetére


fatorzs
tag

A hangerővel nincs gond, főleg, ha agybadugós fülest használsz. Legalábbis én még sose állítottam 20 fölé a hanerőt (30-ból...)
A hangminőség már más kérdés, egyrészt, mert nagyon szubjektív, másrészt meg szerintem sokkal jobban függ a fülhalgatótól meg a forrásfájltól, mint magától a lejátszótól.
Egy iPhone 3G-vel és egy Sansa e250-el tudtam részletesen összehasonlítani, és nekem jobban tetszik a Zune hangja, de nem olyan nagy a különbség.
Ami fontos lehet, hogy nincs se custom eq (csak használhatatlan előre definiált beállítások) se semmilyen mélyhangkiemelés, BBE vagy ilyesmi.
Cowon S9-el csak futólag hasonlítottam össze, de annak a szét eq-zott, agyoneffektezett hangjánál is jobb szerintem. Amit egy ilyen pmp-ből ki lehet hozni, azt kihozták.

(#31) Gusztáv válasza Manson (#28) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, én nem töltöttem fel semmilyen videót (tudtommal) :) . Fülhallgató volt hozzá, színes bizbazokat nem kaptam, a mágnesesen összetapadás eddig nem vettem észre. Csak néztem, mért van az, hogy az egyik fülesből egy kis kör kiemelkedik, a másikba meg bemélyedés van. Azt hittem, hogy esetleg készül kiesni belőle ez a betét :DD . Ötletes.

Laci

(#32) hkari válasza fatorzs (#30) üzenetére


hkari
őstag

Nah végre megvan az emberem :DD Örülök h Cowon-hoz mérve is jó,mert eddig nekem az volt a legjobb. Sennheiser IE8-al fogom hallgatni,szóval elvileg nem a fülesen múlik majd hogy hogy szól. Már csak találnom kéne jó áron valahol. Ebay-t nem szeretem nagyon... És sajnos most sehol se látok eladót,nomrális áron..

(#33) hkari


hkari
őstag

Sziasztok. Olyan kérdésem van hogy ha ebay-röl rendelek,és szállítással együtt 200 dollárba kerül a HD,akkor vajon kell-e Vámot fizetnem,és áfát?

(#34) Gusztáv válasza hkari (#33) üzenetére


Gusztáv
addikt

Hello, ez elvileg szerencse kérdése. Ha nem szúrják ki a vámon, akkor nem. Nekem egy tök jellegtelen usps dobozban jött, nem volt rajta semmi utalás az értékére. Főképp ha magánszemélytől jön.

Laci

(#35) vsgaborr11 válasza hkari (#33) üzenetére


vsgaborr11
tag

Általában giftként küldik a cuccost, de Dealextremen lehet kérni +1 centért, hogy ne rakjanak rá Dealextreme logót, meg megnevezést.

(#36) vektorka


vektorka
csendes tag

Sziasztok!
Ha még aktív ez a fórum, és érdekelne valakit egy 16GB-os példány, lenne egy eladó! :)

ITT van a hírdetés!
béke :R

(#37) Manson válasza vektorka (#36) üzenetére


Manson
csendes tag

nálam is van egy elfekvő.. :DD

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#38) balcsida


balcsida
senior tag

Én ma lettem tulajdonosa egy 32 gigás Platinumnak :3

(#39) Manson válasza balcsida (#38) üzenetére


Manson
csendes tag

tőlem meg árat sem kértél.. ccc .. :)

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#40) balcsida


balcsida
senior tag

Valakinek ötlete, hogy övre hogyan, mivel tudom felrakni?

(#41) Lacus MD


Lacus MD
tag

Sziasztok! Döglött topic, de nincs valakinek egy eladó Zune-ja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.