Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Zaj a megjelenítőn (ati és tft) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

a gond már második konfigon látható.
valaki lát még ilyet?

most egy ATI9100 és egy GABA TFT páros, de multkor ilyet láttam a haver ATI9200 kontra nemtommilyen TFT kijelzőn.

a háttérben látható egy ksi zaj, fel le futó kontrasztsávok, de csak ha figyelsz, csak egy színű háttérnél látszik igazán, akkor látszik, 16biten jobban.

ez most tft vagy radeon tipusgond?

esetleg tft beállításon lehet valamit csalni?

árnyékolások jók, földelt aljzatban is ilyen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) twollah válasza biker (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Valamelyik topicban már panaszkodott egy fórumozó, hogy zajos a Radeonjának a DVI kimenete.

(#3) biker válasza twollah (#2) üzenetére


biker
nagyúr

ez most a vga kimeneten van.

azonban volt már a történelemben, mikro egy sorozat vga volt rossz, mert belső rétegek közti árnyékolás gondok voltak, és zajos volt a megjelenítő

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) twollah válasza biker (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Erre sajnos csak azt tudom mondani, hogy IJ.

Megoldás az lenne, hogy lecserélnéd a VGAt.

(#5) biker


biker
nagyúr

olyan, mintha a TFT háttérvilágítása, a hálózati 50Hz, és a frissítési freki interferenciája lenne.

60hz-en durva, 70-en jobb sokkal, és 72 meg 75Hz között vacillálok, melyiken jobb, de ezeken már alig lehet látni valamit belőle.

ezekszerint lehet a TFT hátérvilágításának zaja, amit a hálózati 50Hz-ből egy laza kis méretű pufferkondi miatt feljön?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) twollah válasza biker (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Lehetséges, elég sok olyan elektromos zaj van a gépben ami egy rossz árnyékolás miatt összeadódhat.

(#7) biker válasza twollah (#6) üzenetére


biker
nagyúr

ezt tudom, mivel mint tudod, elektromos ember vagyok, és éátom, miből van a zaj, miképpen változik az interferencia iránya, pl 72Hz-en átlósan fut...

van egy Phase és clock állítási lehetőség, ezekkel ki lehet szűrni, de kakor kissé mosott lesz a betű széle.

most 75Hz-en csak akkor látszik, ha egyszínű lightos háttér van, és marha közelről nézed, tudván, mit keresel.

de 60Hz-en durván látszik, 16biten

50hz-en meg el se akarom képzelni milyen lenne...

lehet tápcsere a tft-n :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) twollah válasza biker (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Miért nem próbálod meg a DVI kimenetet?

(#9) biker válasza twollah (#8) üzenetére


biker
nagyúr

mert ezen a tft-n nincs dvi bemenet, és akkor átalakító kellene...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) twollah válasza biker (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

A fene.

Valami low-end TFT?

(#11) biker válasza twollah (#10) üzenetére


biker
nagyúr

nem csak low-end tft-ken nincsen.

Gaba MV590

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) biker


biker
nagyúr

[L]http://www.gabatech.hu/index.php?id=monitor&s=14[/L]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) twollah válasza biker (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez valami kifutott típus?

(#14) biker válasza twollah (#13) üzenetére


biker
nagyúr

igen, ma már az

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) biker


biker
nagyúr

mindenesetre írtam nekik.

közben eszteltem, igencsak attól függ a zaj milyensége, milyen frekin megy a kijelző.

ergo a táp lehet zajoos, amiről a háttérfény jön.

75hz-en faja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Iden ev elejen vegig probaltam par ati-t minthogy a alapbol en sem voltma elegedett a tft-n a keppel es oda jutottam hogy a kezembe kerult kartyak kozul az gigabyte es az sapphire az ami megfelel a kepminosegi elvarasaimnak a tobbivel noname/oem/etc. akadtak minosegi kifogasaim /fene a vaogatos szemem:-)))/

udv

neduddki

p.s. termeszetesen tobbnyire lowcost 8500le es 9000-es cuccok voltak

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) biker válasza neduddki (#16) üzenetére


biker
nagyúr

ez powercolor ati9100
képe szép, ettől eltekintve

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) biker


biker
nagyúr

jajj de szépen süllyed a topik...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Zaj a megjelenítőn (ati és tft) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.