Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ádyka


Ádyka
őstag

A napokban szeretném megcsinálni a folyamatot. A kérdésem az lenne, hogy mindenkinek olyan marha közel vannak azok a ''lézerzárnak'' elnevezett kis lyukak az összeköttendő érintkezőkkel? Mert nekem nem hiszem, hogy celluxal olyan simán el lehetne választani a pillanatragasztózás idejére.Kinek hogy sikerült?Mit ért el vele?Köszike
Á

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#2) karib válasza Ádyka (#1) üzenetére


karib
addikt

Igen, nagyjából egyformák, a lézerek nem nagyot tévednek :) Oké, a legelső szériákon vastagabb vágások voltak, de az XP-k nagyja így van elnyisszantva.

Én a napokban hajtottam végre az első és második XP unlockomat, teljes sikerrel, és igazából nem értem, mit paráznak tőle az emberek. Persze ha túlbonyolítjuk, akkor nehéz is lehet. Nem mondom, grafitozni egyszerűbb volt és főleg kevésbé anyagigényes, de az XP is megvan pár perc alatt.

FIGYELEM! AKI NEM TUDJA, MIT CSINÁL, NE CSINÁLJA, KÉRDEZZEN, STB. MINDEN BEHATÁST A SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE VÉGEZZ A HARDVEREDEN!

Hozzávalók:

- AMD Athlon XP processzor :)
- rongy vagy papírtörlő
- gombostű
- valamilyen tömítőanyag, pl. karosszériapolírozó, stb.
- ezüstlakk
- köröm
- nyál (esetleg más oldószer)
- célszerűen egy nagyító

A legbonyolultabb talán az ezüstlakk, mert ebből egy üvegcsére be kell ruházni, amiből valszeg Magyarország egyéves XP készletét ki lehet nyitni.

Először is tisztítsuk meg az L1 hidak környékét, legyen viszonylag por- és zsírmentes. Azért nem kell túlzásba vinni (vö: nyál + pézsé).

Ezután fogjuk a tömítőanyagot, és a tű hegyével töltsük fel az L1 párok közti lézervágásokat. Igazából nem vagyok meggyőződve, hogy ez valóban szükséges is, de menjünk biztosra, nem akarunk procit füstölni. Az általam alkalmazott DupliColor karosszéria karctalanító (krémszerű, tubusban árult cucc) pillanatok alatt elveszti ragadósságát, azonban nem köt betonkeményre, így miután elpakoltuk a tubust, már le is simíthatjuk a felesleget az immár teljesen feltöltött lyukak környékéről. Milyen jó, ezt a vackot pont ilyen ''karctalanításra'' találták ki, bár talán kicsit kisebb volumenű vágásokra. Mindegy, a lényeg, hogy maszatos és randa nyomokat hagyó, bonyolult és hosszadalmas (egyéb negatív jelző?) pillanatragasztózás helyett pillanatok alatt be vannak tömve a lyukak :)

A felesleges tömítőanyagot el kell távolítani, hogy csak a lyukakban maradjon. Elsőként a nedves ruhával lehet letörölni a nagyját, majd a biztos hatásért körömmel is megvakargathatjuk egy kicsit. A lyukból nem jön ki az anyag, a felesleg pedig könnyen lejön a csúszós bakelittokról.

Ezután egy fontos lepés következik. A fenti maszatolással valószínűleg az L1 hidak pici felszíni csatlakozóit is sikerült feltölteni, mert azok is hajszállal a műanyag teteje alatt vannak. Vegyük elő a tűnket és célszerűen nagyító alatt kapargassuk meg az érintkezőket, hogy látszódjon a normális, rézszínű pontocska. Sok tű elég tompa és kevés ehhez a feladathoz, de nekem pl. egy minőségi körző tökéletesen bejött.

Ha az összes érintkező jól láthatóan szabad, nincs más hátra csak az ezüstözés. Ehhez én szintén a tűt használtam, belemártva az ezüstfestékbe a hegyét. Kis gyakorlással el lehet találni a legoptimálisabb ''rajzolási'' fogást a tűvel, nekem a ferde tartás jött be leginkább, mert a tű hegyén pillanatok alatt megszáradt a festék. Nem kell sokat felhordani, csak hogy épp érintkezzenek páronként a pontok. Össze semmiként se follyanak a párokat összekötő csíkok.

Ezek után célszerű kicsit várni, míg megköt a festék, bár amíg felrakod a hűtőt valszeg elég :)

Ja, és ha nem sikerül, akkor nyugodtan nedves ruha + vakarás, azaz egyszerű alapos takarítás és lehet kezdeni újra az ezüstözést - a lyuktömés állja a próbákat.

Department of Redundancy Department

(#3) LordX válasza karib (#2) üzenetére


LordX
veterán

Ez az Karib, ez a stílus kell a népnek! Kár, hogy nem cikk formájában került fel!

(#4) launcser


launcser
senior tag

karib sztem nyiss egy xp unlokkolo bt-t :)
hány sörért vállalod fejenként? :)
mert mondjuk tényleg hülyeség lenne mindenkinek megvenni a cuccost hozzá

tütüü

(#5) guest


guest
veterán

Annyi érdekelne,hogy az XP-k(pl:1600+) kb. hány fokra van tervezve (meddig működik rendesen)?

prohardver vendég

(#6) karib válasza guest (#5) üzenetére


karib
addikt

Asszem 90 fokot bírnak az AMD-k, de 60 fölé nem engedném, azt azért még csendes hűtéssel is lehet tartani.

Department of Redundancy Department

(#7) karib


karib
addikt

Hát, ha nagyon nem lesz mit kitennünk az oldalra, akkor kimegy cikkben is, csinálunk hozzá néhány képet oszt kész :D

Persze azért lesz mit kiraknunk... nem véletlen kellett nekünk egy kinyitott XP...

Amúgy lehet, hogy bele kéne vágni a nyitogatásba... lecövekelek valami forgalmasabb helyen és egy vagyont kereshetek. Pl. Nyugati aluljáró? :D Sajnos nem sörözgetek, de a tarifán még elgondolkodhatom...

Department of Redundancy Department

(#8) zsocy


zsocy
őstag

Ha a tarifa nem több egy ezresnél akkor már viszem is a prockót! Szerintem marha hamar behozná az új szerver árát amit most raktok a prohardver alá :) De most komolyan, erre van igény, hiszen sok user (köztük én) nem mer belevágni egy ilyen operációba. Szóval ha komolyra fordul akkor szóljatok :)

(#9) launcser válasza karib (#7) üzenetére


launcser
senior tag

én pl nem akarom kinyitni enyémet mert béna a kezem, nemhiába alig mentem át muszaki rajzon..
meg nem vesz mindenki egész országyni ezüstöt :)
valami tarifát kitalálhatnál
32 sdramom van rá :) (mondjuk)

tütüü

(#10) karib


karib
addikt

Én is az ezresre gondoltam, mint szép kerek számra. Amúgy a felvetett hardver megváltás sem rossz javallat, ha éppen tudok valamit kezdeni vele...

Akit komolyabban érdekel a dolog, keressen meg mailben.

Department of Redundancy Department

(#11) launcser


launcser
senior tag

lehet énis megtanulom azt beállok kisiparosnak.. :)
ma már nincs kedvem mailt irni (még)
32sd pont ezres magasságában van :))

tütüü

(#12) guest


guest
veterán

Honnan lehet szerezni ezust lakkot? Mi annak a rendes neve? Es milyen boltban lehet megvenni? Gondolom azert ezust lakk kell mert az az ezusttartalom miatt vezeti az aramot, de hogy adjam elo a boltban, kicsit hulyen neznenek ram, ha megkerdeznem, hogy ez a lakk vezeti-e az aramot? Egyaltalan mekkora kiszerelesben aruljak?

prohardver vendég

(#13) Szeni válasza guest (#12) üzenetére


Szeni
aktív tag

Így árulják, hogy ezüstlakk. :) És ne drogériában, hanem elektronikai alkatrészekkel foglalkozó boltban keresd! :)) (Van pl. Conrad-nál is.) Ezt használják az autókban a szakadt szélvédő fűtőszál javítására (is).

(#14) LordX válasza karib (#6) üzenetére


LordX
veterán

90 fokot bírnak, de a magon belül. Ha az 1 cm-re levő, mindenféle hőszigetelő mögött tanyászó hőmérő 70 fokot mutat, akkor már gyanúsan meleg...

Vagy szerzel egy olyan alaplapot, ami kiszedi a belső hőmérő adatait (nem sok ilyen van), vagy nem mész 60 fok fölé.

(#15) guest


guest
veterán

Es mennyiert vesztegetik az ezustlakkot?

prohardver vendég

(#16) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Sziasztok!

Lenne egy nagy kérésem. Csinálta már ezt olyan innen a PH!-ról valaki, aki fényképekkel is rendelkezik? Azért kérdem, mert kellene a honlapomra egy szorzólockmentesítéses cikk. Valaki esetleg?

Köszi!

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#17) Esmein


Esmein
nagyúr

Olyan perverz kérdésem volna, hogy az új zöld tokozáson ( a'la Thorton) is meg lehet ezt csinálni vagy besz*ptam ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) tildy válasza karib (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Bartont nem lehet unlockolni?nekem nagyon kéne az a szorzó a downclokoláshoz:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Esmein válasza tildy (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

ha oan a tokozása mint az uj duron meg thortonoknak akkor igyjárás tudtommal :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) tildy válasza Esmein (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

:(

Esetleg valaki elcserélné kevésbé húzható ámde lockmentes 2500+ös bartonját erre? (enyém simán megy 200*11-en, azaz 3200+ként...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Esmein válasza tildy (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

én procim is lokkos :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) karib


karib
addikt

Egyelőre úgy tűnik, az új tokozású cuccokat nem nagyon lehet babrálni, hogy a fene vigye el. Az én Thortonom legalább lockmentes, de a plusz cache-t már nem tudtam visszakapcsolni. Azért még molyolok vele.

Department of Redundancy Department

(#23) so_ha válasza karib (#22) üzenetére


so_ha
senior tag

Nem pont ide illik, de próbáltad már mit bír a procid?
Érezhető különbség egy Tbred-hez képest (alkalmazásokban)?

üdv so_ha

[Szerkesztve]

(#24) karib válasza so_ha (#23) üzenetére


karib
addikt

2425 MHz @ 2,000 V / Abit AN7 + feltekert Coolink Armor2 7VS.

1100 MHz @ 1,375 V az említett coolerrel minimumon. :)

Az FSB mindkét esetben 220 MHz. Többet a gagyerák sulinetes V-Data DDR400-asok nem tudnak - az AN7 valszeg menne tovább is.

Hogy milyen gyors, azt még nem tudom, mert csak összeraktam, általában a Toshiba notebookomon dolgozom. A korábbi 900 körülre húzott Duronomnál tuti gyorsabb. Remélem, ez is kihúz majd 2,5 évet, mint az ez előtti konfig... Majd talán most az ünnepek alatt eljátszom még vele egy kicsit.

Tbredhez képest nemtom, miben kellene gyorsabbnak lennie - elvégre ugyanannyi cache van bennük (Thorton egy felezett Barton, ugyebár). Jobb Tbredek is húzhatók ennyire valszeg, tehát ott sincs nagy diffi.

Department of Redundancy Department

(#25) so_ha válasza karib (#24) üzenetére


so_ha
senior tag

Választ köszi! Másik fórumon volt akinek 2700Mhz-n léghűtéssel (?) megy a thortonja, ami veri a legjobb Tbred-eket. A 2 volt nekem soknak tűnik, gondolom csak teszt erejéig használtad így! A duronhoz képest gondolom hasít a gép. Nem lett volna jobb megoldás februárig várni egy bartonra (a biztos 512/L2-ért)?

üdv so_ha

(#26) pintyesz válasza so_ha (#25) üzenetére


pintyesz
senior tag

Hol az a fórum,ahol 2700MHz-ig húzták a Thortont???

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#27) pintyesz válasza karib (#22) üzenetére


pintyesz
senior tag

A plusz cachet miért nem tudtad visszakapcsolni?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#28) so_ha válasza pintyesz (#26) üzenetére


so_ha
senior tag

HWSW-n keress rá!

üdv so_ha

(#29) so_ha válasza pintyesz (#26) üzenetére


so_ha
senior tag

Az egyik most futó topic:
thorton 2400+@2500-2700Mhz (nyitott, ill zárt ház) Igloo 2510 Pro-val hűtve.
thorton 2400+@2944.5Mhz (15x196.3Mhz); Pc3700 memó; 480 watt; kompresszor.
http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=6&t=001531

üdv so_ha

(#30) Bally válasza tildy (#20) üzenetére


Bally
senior tag

Szia Tildy, vmelyik nap küldök mailt, engem lehet érdekelne a procid az enyémért cserébe, csak még nem is nagyon tudom ez mit bír :)
De az biztos, hogy lockmentes :U

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#31) karib válasza so_ha (#25) üzenetére


karib
addikt

Februárig? Én most összecsavarozom, aztán működjön, nekem ez a szempont már. A 2400 MHz is csak érdeklődési kirándulás volt, inkább alulhajtom majd, hogy csendes legyen.

Cache-sel meglátjuk, mit lehet tenni. Ha beezüstözöm a vágást, akkor nem indul. Nem volt sok időm játszani vele.

Department of Redundancy Department

(#32) Esmein


Esmein
nagyúr

Namármost a helyzet az az új thorton duron athlon(?) csomagolással, hogy a kedvenc AMD-nk 39-40. hét után olyan új tokozást vezetett be, amenylnek köszönhetően a szorzólock és a cache nem oldható fel oan egyszerűen. Superlocknak hívják, amiket látsz, azok kamu hidak és egy mélyebbi layerben van bekötve vagy elvágva. Ezt az xtremesystems-es kollégák állapitották meg csiszolással. Magyarán a hidak amiket látsz azért vannak ott, hogy azt higgye a halandó ott vannak :D 45. hetiből néhány darab lock mentes de ELVÉTVE. Tehát ha thortonod van 0339 és 0340 után, akkor ha nem is szorzólockos, de nem b*szkurálható :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) so_ha válasza karib (#31) üzenetére


so_ha
senior tag

''Februárig?''
OK, csak arra gondoltam, hogy jönnek ki az új procik, a régiek ára meg ciklikusan is általában februárban lefele szokott menni, igy gondolom a bartoné is. De, ha most kellett, akkor természetesen szíved joga. A csend egyébként nálam is elsőrendű szempont. Valahol olvastam, hogy a jövő év elején jönnek a kevesebb hőt termelő bartonok. (talán kisebb működési feszültség, vagy mégis a SOI technológia? Pl: 3200+ =>14x166.6Mhz=2333Mhz) :D

üdv so_ha

(#34) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

Sikerült locktalanítás közben véletlenül elvágnom a procimon a bal oldali L5-ös hidat, azóta mobile amdXP-A -nak ismeri fel az alaplap (1100mhz-n).
Ez mind nagyon szép (nem melegszik, nem fogyaszt) de én nem ezt akartam, és most nemtom ezüsttel sem visszavarázsolni.
Valaki nem tudja véletlenül mit kellene drótozni a procin (típus)?

(#35) Hequila


Hequila
őstag

Talán már kérdezte valaki:

A 39. hét utáni bartonok is szorzólockosak, ugyi? És ha igen, akkor azok is új tokozést kaptak, és a felszínen csak kamu hidak vannak? Vagy azokat lehet festegetni?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#36) Fallingin


Fallingin
csendes tag

Hello!!

A Bartonoknál nem az L1 -es hídakkal van a gond, hanem az L5-össel, azt vágták át a gyárban a szemetek! :)
De kifogunk rajtunk..ugyan az az eljárás mint a régebbi L1-es hídak összekötésénél, ez annyival egyszerűbb h csak egyszer kell megcsinálni!
Apropó, tudja valaki mennyi ez az ezüstös paszta?

(#37) KSanya


KSanya
tag

Helo!

Van egy 2600+ bartonom. próbáltam állítani a szorzót (Abit NF7 v2.0), de a gép nem indul. se hibaüzenet, se boot képernyő, semmi...

próbáltam 12*166, 11*166, 10*166 beállítást is, mindegyik esetben a fenti esemény történt

Ez normális? úgy értem a proci ezek szerint szorzólockolt, de nem kéne akkor elindulnia a rendes órajelén (11,5*166)?

(#38) bbazsy


bbazsy
őstag

Hali !

2.5+os Bartonom van, 200x10 -et viszi, 200x11nél semmi, NF7-s lapba, fesz emelés után sem :(

Evvel lehet valamit csinálni ?? AQZEA > tudtommal, 39, hétnél újabb, de javítsatok ki, ha nincs igazam...

Tehát a kérdés: L1 hidak összekötésével lockmentesítem ??
[ Csakmer akkor valsz nekiállok, úgytűnik nemnehéz, cuccost is meglehet szerezni, kézügyesség meg 6 év zongorázás után csakmegvan :P ]

[Szerkesztve]

..

(#39) bbazsy


bbazsy
őstag

Aki esetleg nemlátta, és segít neki, itt egy vid, elég yol látszik minden:
http://www.tomshardware.com/images/thg_video_2_ocing_xp.zip

..

(#40) Hequila válasza Fallingin (#36) üzenetére


Hequila
őstag

Tehát az L5-ös hidak közül csak 1-et vágtak át?

Az ezüstpaszta hővezetésre való! ;)

Amire te gondolsz az az ezüstfesték. Ez 5 számjegy feletti összegért kapható, és mint már előttem is elmondták vagy 50x annyi procira elég, mint ahány forint. Sajnos kiseb kiszerelésben nincs. Ha esetleg van elektronikával foglalkozó ismerősöd, akinek van ilyen festéke, akkor tőle lehet egy kicsit kuncsorogni. Más ötletem nincs.

Egyébként a neten láttam valahol, hogy próbálták ezt a hídösszekötést nem festékkel, hanem oylan gumival megoldani, ami az órákban is van. Tudjátok, ezzel érintkezik a kijelző a nyákkal. Ugye ez nem sima gumi, hanem keresztmeccetileg úgy épül fel, hogy egy réteg gumi, egy vezető réteg, egy gumi réteg...
Ezt próbálta már valaki? Én olvastam olyanoknak a hozzászólását, akiknek sikerült ezzel a gimival. Rá kell rakni a procira ott, ahol a hidak vannak, úgy, hogy a két vége az összekötendő hidakhoz érjen, és akkor ugye rárakod a procira a hűtőt, és az rá nyomja annyira a hidakra, hogy azok egymással rendre a megfelelő ellenállásra léptek.
Ezzel ugye van néhány gond:
1. Mi van akkor, ha túl vastag ilyen gumit (nem jut eszembe a rendes neve, pedig van nekije) teszünk a procira, és az a bordát a magon ''megborítja''? Akkor ugye nem tökéletes a kapcsolat a borda és a mag között -> hűtési problémák.
2. El kell találni nagyon, hogy hova rakod a gumit.

Viszont meg van az a hatalmas (ha nem a legnaygobb) előnye, hogy nem vész el a garancia, mert nem kell sehogy sem a procihoz erősíteni.

Vélemények, tapasztalatok?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#41) pintyesz válasza Hequila (#40) üzenetére


pintyesz
senior tag

Nem árt szigetelni azt az LCDgumit,a hűtőborda felől!
Mivel vezető gumiról van szó a borda rövidre zárhatja az egészet.
Ez a gumi kb. 1,5mm széles csík,ami keresztirányban sűrűn csíkozott.
Ezek a csíkok vezetik az elektromosságot.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#42) Hequila


Hequila
őstag

Egyébként az ezüsztfestéket le lehet valahogy szedni a prociról, hogyha a garancia ércényesítéséről van szó?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#43) Esmein válasza Hequila (#42) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha valami komoly baja van a procinak az ugyis kiderül egyböl ahogy megvetted. Ha meg lesarkazod akkor meg úgyis ugrott a gari. Szal mi a para ? :D Ráadásul ez csak 40€.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#44) Hequila válasza Esmein (#43) üzenetére


Hequila
őstag

őőő

nem tom, hogy melyikre gondolsz a 40 eurót illetően (csak tudnám, hogy hogy a rákba lehet olyan jelet csinálni)(de meg van : €€€€€€€€€ :DD) de szerintema az csak durci lesz. Egyébként télleg nem soka olyat hallottam, hogy valakinek mondjuk 3/4 év után meghalt a procija (nem 3 volton ofkorsz). De akkor is benne van az emberben a fosol ilyen esetben, és valahogy nem állok úgy anyagilag, hogyha 1 kis szutyok bartont elbaszok, akkor másnap megyek a bótba oszt veszem a másikat.

Egyébként lehet még mostanában 39. hét előtti bartont kani?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#45) Esmein válasza Hequila (#44) üzenetére


Esmein
nagyúr

Lehet de igencsak válogatni kell. Vagy használtan megvenni. Jam spec a durcira gondoltam, a barton még nekem is érvágás lenne :/ . Bartont ne bántsad segényt. Elég hűtéssel úgyis 200-as fsb fölé mehetsz. Pl jókis vizhuccsi.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#46) Hequila válasza Esmein (#45) üzenetére


Hequila
őstag

Vízhűtés? Az ellenkezik az elveimmel (és ebben az esetben az elveim asszociálhatók a pénztárcámra)

Egyébként akkor már drágább lenne a húslevesben a víz, mint a hús!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#47) Fallingin


Fallingin
csendes tag

Utánanéztem, a Bartonoknál az L5-ös hídon van 1 darab lézervágás, azt hiszem a 3. vagy a 4. kis párocska, majd nézzétek meg!

(#48) Fallingin


Fallingin
csendes tag

Nekem a FIX szorzó az 11 × !!!! Ez a baj! Ezért akarom megbuherálni!
Stabilan megy +0,1 feszültséggel 11×195 -ön azaz olyan 2145 Mhzen!
11 × 200 - on is simán bootol a gép, de a programok már fagynak, és 1,8 fölé nem akarom a feszt emelni!
Szerintetek 2200 Mhz-nél már lehet 1,8 V ?

(#49) LukE válasza Hequila (#40) üzenetére


LukE
veterán

ezustfestek par ezerert (pici üveg) kaphato pl conradban vettem, de biztos van rendes elektro boltokban. Na azzal nem sikerult tokeletesre a festegetes, de gumival jol mukszik.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#50) fazi1985


fazi1985
tag

Az unlock palonimonál is mükszik? Ja és ha elcseszem leég a proci? Köszi

A lustaság igenis fontos motivációs tényező...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.