Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4023) juhasz22 válasza Sys85 (#4022) üzenetére


juhasz22
aktív tag

V.Stryker , Gixxer88 köszönöm a válaszaitokat!
Arra lennék még kíváncsi, hogy a kijelző milyen? Írtatok, hogy jó viszont én most a YouTube videókat nézve kételkedek egy kicsit mintha a kijelző és az üveg között nagyobb rés lenne emiatt pedig rosszak a betekintési szögek. Ebből kiindulva pedig felmerül bennem a kérdés mennyire gyakori a redmi note 4-nél a bevilágitás vagy kijelző sárgulás?

[ Szerkesztve ]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#4026) Sys85 válasza juhasz22 (#4023) üzenetére


Sys85
veterán

Igen,azért egy picit nagyobb a kijelző és az üveg közötti "rés",de ez a saját tapasztalataim alapjan semmit sem befolyásol.Nem vészesek a betekintési szögek,szinte oldalról is mindent látni,de persze némi fényerő csökkenése azért van oldalról nézve.
Bevilágítás nincs semennyi sem,már ha egyre gondolunk ezalatt.Fényszivárgás nincs,de bizonyos szögből fekete háttérnél látszik hogy világít az egész panel alatt a háttérvilágítás,de ez TFT panel,eddig nem láttam olyan TFT-t ami ne ilyen lett volna,még a felsőkategóriában sem.
Kijelző sárgulásra eddig senki sem panaszkodott.
Ez egy teljesen jó IPS panel.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7671) bbubby00 válasza Kinsiinoo (#7618) üzenetére


bbubby00
őstag

Nálam megmaradt a sárgulás, tehát tuti gariztatás lesz, úgyis már tiszta karc a kijelzőm... :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#7675) csajszi29 válasza rozsgyi (#7571) üzenetére


csajszi29
tag

Szia! Nem csak ezt a márkát érinti. Nekem anno a 137 ezer forintos Honor 7-emnél is jelentkezett a kijelző sárgulás. Sőt, a párom Honor 6 készülékénél is.

Xiaomi Redmi Note 10

(#12965) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok.

Kb 3 hónapja én is egy ilyen mobil tulajdonosa vagyok. Eddig elégedett voltam a teloval, cégesként használom és az eustock-tól vettem. Viszont sajnos szépen kijött rajta a képernyő sárgulás. A bal felső sarokban gondolom elengedett a ragasztó 😒. Korábban tapasztaltam ez Xperia z2 telefonnál de csak két év után. Itt meg elég hamar. Ti is tapasztaltatok ilyet ilyen rövid idő után? Gondolom ezt gariban cserélik? Bár addig nem lesz ceges telóm ezek meg lehet ráülnek hónapokig.

(#12989) TomPack válasza tilato (#12988) üzenetére


TomPack
őstag

Nálam egy másik Xiaomi típusnál szintén nagyon hamar előjött a sárgulás. :(

(#13143) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Ma viszem vissza a szervízbe a készüléket a képernyő sárgulás miatt.
A fenti beszélgetés alapján kérdezem, hogy mit érdemes elvégeznem a factory reset-en kívül, mielőtt leadom? Számítva arra az eshetőségre is, hogy esetleg nem csak kijelzőt cserélnek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13297) Upo válasza iff (#13294) üzenetére


Upo
addikt

Ezek szabadtéri képek. Az "Incandescent" az az izzószálas égő, a "Fluorescent" meg a fénycső, nem is lesz jó velük napfényben. Az a "daylight", esetleg lehet próbálkozni a "Cloudy" azaz felhős beállítással, ha nem süt annyira a nap, lehet hogy úgy lesz jobb.
Esetleg ha kiválasztod a "Manual" opciót, akkor utána a képernyőn a menü sorban van egy négyzet átlósan elfelezve, -/+ jellel, azt megnyomod, és ott lesz fehéregyensúly csúszka is.

Egyébként az enyém samsung kamerás, és nem tapasztalok sárgulást automata módban. Akinek sárgul, milyen kamera modullal teszi?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13474) Termi92 válasza F.B.I. (#13472) üzenetére


Termi92
tag

Elég aggasztó ez a képernyő sárgulás (már elég sok embernél előfordult). :(

(#19746) vargalex


vargalex
félisten

Nos, sajnos rövid időn belül másodszor is kezd utolérni a képernyő sárgulás. Nem hiszem el, hogy szinte folyamatosan ez szivat (az Idol 2 Mini S-nél többször és itt is már másodszor), pedig itt nem tűnik jellemző hibának.
Így az új évet kezdhetem is szervízzel.
BUÉK!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19995) Upo válasza ubul23 (#19899) üzenetére


Upo
addikt

Azt számold bele, hogy 29000-ért eredeti kijelzőt kapsz, és megmarad a garancia. is. Külön nem cserélhető, üveg+kijelző egyben van. Illetve lehet kapni olyan gépet amivel szét lehet választani, és fel lehet újítani, de egy szétszedő+kemence+egyéb járulékos dolgok amik kellenek a művelethez jóval többe kerül, mintha vennél egy jópár új telefont.
Garázsüzletben amit cseréltetsz, az kb 99.9% hogy nem lesz eredeti (original néven csupa utángyártottak vannak az ali-n ebay-en), zsákbamacska az érintő minősége, érzékenysége, valamint a kijelző színhűsége, tartóssága, pár hónap utáni foltosodása, sárgulása.
Ha csináltatni akarod akkor szerintem nem éri meg kockáztatni. Volt már olyan, hogy az egyszeri gsm boltos még jól össze is barmolta a készüléket a csere folyamán. Esetleg tud valaki javasolni bevált szakembert aki biztosan jól megcsinálja.
Ha magadnak megcsinálod, akkor esetleg rendelsz kerettel együtt komplett előlapot, amit némi csavarozással otthon is ki lehet cserélni, aztán lesz amilyen lesz. Árban viszont töredékéből kijössz.

Itt van egy példa, az árakat nem néztem, ez volt az első találat amit kidobott a kereső. Nem tudom hogy milyen minőségű, nem tudom mennyire megbízható eladó, nyilván lehet találni olcsóbban és drágábban is. Csak a példa miatt rakom be! [link]
Ha megnézed, fent bal oldalt van 6 kis kép. Fentről a harmadik a keretes (with frame), látszik hogy komplett előlap, csavar helyekkel, mindennel, beragasztott és pozicionált üveggel-kijelzővel. Kb. negyed óra alatt át lehet rá csavarozni a régi teló többi részét.
Fentről a negyedik kis kép a keret nélküli, ez csak az üveg a kijelzővel. Ha ezt veszed, akkor a régi előlapból ki kell faragni a törött üveget-kijelzőt, és annak a helyére kell ezt beragasztani. Ha egy kicsit félremegy a kiszedés, akkor lesz egy sérült karistolt előlapi keretbe beragasztott kijelződ. És még kell valami jó ragasztó is hozzá, ami nem esik az öledbe pár hónap múlva mint a kétoldalas ragasztóból vágott csíkoknál. És az átépítési idő is több, ráadásul gyakorlott kezet és káromkodásra érzéketlen családtagokat kíván. És csak 3$-al olcsóbb mint a komplett előlapos. Nincs az az ember akinek én ezt a műveletet 3$-ért megcsinálnám (privátokat se kérek, még a csavarozást sem csinálom meg senki másnak a saját magamén kívül), ráadásul ha mondjuk egy normális uv ragasztót is kell venni mellé, akkor már drágább is az egész a plusz sz0pás mellett.

Mérlegeld a lehetőségeket, aztán magadnak kell meghozni a döntést.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#21849) vargalex válasza lumpy95 (#21846) üzenetére


vargalex
félisten

Legutóbb sárgulás (beégés) előtt kb. 45°-os szögben nézve a kijelzőt egy halvány folt volt látható azonos helyen. Később ott kezdett sárgulni.

Alex

(#22673) Spike77


Spike77
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék ilyen telót venni, érdeklődnék a tapasztalatokról, mennyire tartós vajon( Pl. aksi).
A másik ami aggaszt,a képernyő sárgulás ez mennyire gyakori??? Üdv, Spike

(#23624) lumpy95


lumpy95
tag

Üdv!

Jó pár hete említettem a kijelző sárgulást ami azóta rendszeres lett és egyre intenzívebb a képernyő bal felső sarkán.
WayteQ szervíznek írtam egy levelet és érdekelne hogy kinek milyen tapasztalat van vagy magával a szervizzel vagy konkrétan ilyen hibával?

(#23625) vargalex válasza lumpy95 (#23624) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam már kétszer cseréltek kijelzőt a sárgulás miatt (ami egyébként később barna lesz). Nem nagyon lehet ilyen problémáról olvasni a topicban, úgyhogy nem tudom, hogy lehetek ilyen "szerencsés", hogy rögtön kétszer is...
Magáról a szervizről nincs tapasztalatom, ugyanis nekem egy Note 4X-em van, amit a SmartShop nem a WayteQ-nél szervizeltet.

Alex

(#23840) rozsgyi válasza vargalex (#23625) üzenetére


rozsgyi
tag

nálam egy meizu m2 note kezdte a sárgulást úgy három éve, majd két éve egy xiaomi redmi note 3 folytatta, végül egy xiaomi redmi note 4 tavaly. Lassan kezdem ezt nem bugnak, hanem featurenek érezni... :D

(#25982) vargalex válasza kelly416 (#25980) üzenetére


vargalex
félisten

Én anno a Smartshop-nál vettem a Note 4X-et (3/16GB-os). Ők én tudom, hogy hol szervizeltetik, de azt mondták, hogy a szervizben töltött idővel hosszabbik a garancia idő. Most megint szervizben volt (ismét LCD csere a sárgulás miatt), de nem fogadtam el, mert megint sárgulna szerintem, ugyanis ez csak valaminek a következménye (már a harmadik csere volt). Így visszaküldték a szervizbe, de közben letelt a 30 nap és felajánlották, hogy levásárolhatom egy új készüléke az árát. Így bruttó 2100 Ft ráfizetéssel visszatértem egy 3/32 GB-os Note 4 Global-al újabb 1 év garanciával.
Szóval szerintem nekik is jár a nagy piros pont.
Már megírtam nekik, hogy Note 4 Globalt veszek, mikor elgondolkodtam a Redmi 5 Plus-on. De arra jóval többet kellett volna ráfizetni (8000+ Ft).

Alex

(#26128) kelly416 válasza cimbi186 (#26091) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem kijelzőt cseréltek sárgulás miatt gariban.

(#26133) vargalex válasza cimbi186 (#26131) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem már 3-szor cseréltek kijelzőt sárgulás miatt a Note 4X-en (3/16GB-os verzió), soha nem problémáztak, hogy ne lenne garanciális. Az utolsó javítást már nem fogadtam el (mindig ugyan ott sárgult be, így az szerintem csak a következmény), így 2100 Ft ráfizetéssel váltottam egy 3/32 GB-os Note 4 Global-ra újabb 1 év garival.
A kijelző csere nekem 2-3 hét alatt megvolt.

Alex

(#26134) unyadavid


unyadavid
senior tag

Nekem sárgulás miatt csak a ragasztót cserélték a kijelző és az üveg között, ráadásul a szélére ki is folyt egy kis ragasztó, de azt le lehetett kaparni.
Gondoltam megemlítem. Közel 4 hetet vett igénybe (de itt az edigital a tettes).

(#26634) Mercutio_ válasza Upo (#26633) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az tisza, hogy kerettel együtt érdemes, a kérdés konkrétan honnan/kitől, mert ahogy rákerestem volt sárgulás, érzékelő tökéletlen működés, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26635) Upo válasza Mercutio_ (#26634) üzenetére


Upo
addikt

Sárgulás a gyári kijelzőnél van nem?
Note4-hez még nem kellett kijelzőt rendelnem, erre nem tudok mit mondani, már redmikhez és más telókhoz viszont már jópárat. Pl. Moto E-hez és redmi2-höz vettem többet is, ugyanattól, buy history-ból előszedve és újra rendelve, de nem pont ugyanolyant kaptam. Ez jellemző a kinti eladókra, egy féle kép van fent, aztán olyant küld amilyent épp elő tud keríteni.
Ezért kéne olyan, aki mostanában rendelt és elégedett a színekkel, érintő érzékenységgel, hátha még te is kapsz ugyanolyant.
Az érzékelő tökéletlen űködés amúgy jobbára szerelési hiba, az árnyékoló-helykitöltő gumikat-műanyagokat át kell szerelni az új kijelzőbe (a régiből nem mindig esik ki, hajlamos megtapadni) és nem lesz vele gond.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#28564) vipviform


vipviform
senior tag

Sziasztok, egy nagyon furcsa hibára keresek megoldást. A kütyü: Redmi Note4 Global Snapdragon. A ROM: MIUI 10 Global 8.9.20 Fejlesztői kiadás.
A hibajelenség a következő, random módon feljön a redőny információ, beállítások képernyő, amiből nem is mindig tudok kilépni, csak sokadik böködésre, vagy kikapcs. Még egy infó, a képernyő jobb felső szélén, ott van az átkozott, kb. 10x5 mm-es sárgulás.

5let?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#29235) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje figyelem már, ahogy a képernyőm bal felső sarkában növekszik a sárga foltom... Nem nagyon zavaró, de a tudat, tudjátok... Garanciás a készülék, de érdekelne, hogy mi áll a dolog hátterében. Feltűnt, hogy több másik készüléknek a környezetemben ugyanott, a SIM és az SD foglalatok fölött alakult ki sárgulás. Véletlen egybeesés, vagy valamelyik kártyának köze lehet hozzá? (Elég értelmetlenül hangzik, tudom.)
Ha kicserélik (eustock), gyári panelt kapok valószínűleg, vagy utángyártottat?
Köszönöm szépen!

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.