Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Ma leplezték le a legújabb Xiaomi csúcstelefont, az Mi4i-t. Teljesítményben a sima Mi4 felett jár, ára viszont jóval alatta. Ezt a hátlap (és egyéb apróságok) lecserélésével oldották meg a tervezők.

Amit tud: 5" Sharp/JDI FHD IPS LCD kijelző OGS technológiával, második generációs 64bites Spandragon 615 nyolcmagos processzor (4x1,7 +4x1,1GHz), 2GB LPDDR3 RAM, Adreno 405 grafikus gyorsító, Miui V6 Lollipop alapokon. 13 megapixeles 5-részes f/2.0 SONY hátsó kamera kéttónusú LED villogóval, 5 megapixeles f/1.8-as 88°-os látószögű Selfie kamera. Dual Micro Sim, mindkettő 2G/3G/4G LTE képes, Dual band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth v4.1, GPS a-GPS-el. 16GB háttértár, amit MicroSD-vel nem bővíthetünk. A 4 féle színben - fehér, piros, sárga, kék- választható hátlap alatt egy 3120mAh akkumulátor biztosít 32%-al hosszabb üzemidőt a kategóriában található telefonokkal szemben.
A készülék 138.1 x 69.6 x 7.8mm és csak 130 gramm.

Ára pedig ~205-210$ között alakul, s elsősorban indiában ápr.30.-tól , majd májusban a távol kelet több országában is elérhető lesz.

Izgatottan várom a végső árát, személy szerint beneveznék egyre :)

[ Szerkesztve ]

-

(#2) GoldhandRent válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Képek:




-

(#3) Dan-szan válasza GoldhandRent (#2) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nos szép :K , de én már megszoktam az 5,5" méretet lefele már nem váltanék.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#4) Csóró™ válasza Dan-szan (#3) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nekem is hiányozna az a fél col, de amúgy nem rossz.

(#5) tolvaj! válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


tolvaj!
őstag

Egy alsóbb kategóriás és gyengébb processzor, valamint kevesebb műveleti memória hogyan lehetne fejlesztett változat? :F Attól, hogy 64bites soc került bele, nem lesz fejlettebb. A galaxy ace 4 sem fejlettebb az s3nál, csak mert abban 64 bites rendszer chip van. Ez csak egy butított, ám korszerűbb változat. Mivel a Lollipop már tartalmazza az x64es utasítás készletet így jobban tudja használni a processzort. Sajnos ez azt is jelenti, hogy a snapi 810-vel szerelt MI note pro késhet.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#6) petrson válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


petrson
senior tag

Sajnos sem teljesítményben, sem anyagminőségben sem jár a Mi4 felett. Ezt a modellt Indiára tervezték, ebből jött az 'i' jelzés is. Egyébként pofásra sikerült, a középkategóriában ász lenne ezzel az árral, persze mire ide ér már duplája, így felejtős az EU piacon...

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#7) GoldhandRent válasza tolvaj! (#5) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Vékonyabb, könnyebb, Dual simes, papíron jobb a proci (második generációs), de lehet nincs igazam :D

nekem személy szerint sokkal-sokkal jobban tetszik, mint a sima mi4... hiába a bovli anyaghasználat, hozzám ez közelebb áll, mint a csicsamicsa üvegcuccos feláron (de azért nem vagyok igénytelen :D)
jobban szeretem, ha le lehet venni a hátlapot, esetleg ki lehet szedni az akksit.
Mi Note is fekete elő és fehér hátlappal kéne csak :P persze ilyen nincs.

Nem is gondoltam, hogy az "i" jelölés Indiát takar :D Azthittem csak szifon kopi ( 5c ) , nem 1:1-ben lekoppintva :D

benchmark pontok:

[ Szerkesztve ]

-

(#8) GoldhandRent válasza GoldhandRent (#7) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Akkor viszont egy javítást kérnék ._.

-

(#9) tolvaj! válasza GoldhandRent (#7) üzenetére


tolvaj!
őstag

A linked alapján is gyengébb a 615. Ez kicsit olyan, mintha egy ferrari 275-öt hasonlítanánk egy felsőbb osztályú fiathoz. A fiat-mivel újabb jóval-modernebb, gyorsabb,stb, de akkor sem ferrari! A grafikus gyorsító is magasabb családba tartozik, mégis kevesebbet tud (Andreno 405 vs 330). A memória bővítés hiányát már ne is mondjuk... Nekem is tetszik a készülék, de a Redmi Note 2-ben jobb helye lett volna a 615-ös SoC-nak. Indiára meghagytam volna mondjuk egy MT6572-es MTK SoC-ot.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10) GoldhandRent válasza tolvaj! (#9) üzenetére


GoldhandRent
őstag

persze, ezt ertem :D
elso szerettem volna lenni a topikkal, emiatt kapkodtam es nem igazan neztem utana a dolognak. Csak azt neztem, amit linkeltem, ott meg a magok sebessegen kivul mindenben jobban nezett ki a 615 :)
viszont arahoz kepest tenyleg nagyot ut
redmi note 2-rol van mar valami info?

[ Szerkesztve ]

-

(#11) tolvaj! válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


tolvaj!
őstag

Még nincs.

Javítom magam én is, 6752 SoC-ra gondoltam, csak gyorsabban járt a kezem, mint a fejem.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12) csabi236


csabi236
tag

Kíváncsi leszek a készülék végső árára de szerintem a 300 dollárt súrolni fogja,egy új MTK6752-es készülékkel előrukkolhatna végre a Xiaomi .

(#13) M3oH


M3oH
addikt

Felkeltette a figyelmem a telefon, remélem, lesz 32GB verzió is.

(#14) vapega


vapega
tag

Na ma ezt láttam:

"XiaomiForSale
Nyilvánosan megosztva - 15:00

Dear MIUI fans, we are very please that we can announce that we have succeed to get a few pieces of mi4i which will be availible very soon."

Kíváncsi leszek náluk az árára.........

MI 10T

(#15) landlord


landlord
csendes tag

Erősen gondolkodom a telefonban az ár - érték arány kifejezetten kedvező volta miatt.
Néhány pont van, ami kérdéses, megköszönöm, ha valaki megvilágítja, akinek már van ilyen készüléke.

- 99%, hogy nem gorilla glas, hanem vmi új technológia: corning concore => erről infó? megbízható? törik? karcolódik?
- a proci-ról sok más helyen írnak, én a gizchina.com-ot pl mérvadónak tartom, és ott is azt mondják, annak ellenére, hogy 8 magos, mégsem olyan erős, mint pl az MT6732-es => ha nem vagyok heavy user, érezni fogom? akad?
- 4G/LTE nem tudja a 800 MHz-et => ez mennyire gond hazánkban? ahogy utána néztem, minden szolgáltatónk 1800 MHz-en legalább nyújtja a 4G-t...
vodafone: 800 - 1800 MHz
telenor: 900, 1800 MHz
telekom: 800, 1800, 2600

Vagy valamilyen szinten ezekben kompromisszumot kell kössek? Köszi, előre is!

(#16) madrac válasza landlord (#15) üzenetére


madrac
őstag

azért olyan lassú nem lehet a soc az antutu számok alapján. én a régi (de 1 szálon erős) 2 magosommal szoktam hasonlítgatni, főleg az egy szálas teljesítményt, és ez a teló tényleg nem sokkal, de ráver, ami mondjuk nem mondható el a meizu m2 note-ról amiben MTK 6753 van. azóta hasonlítgatom ezt amióta a kirin 620-as honor 4x-ben csalódtam e téren, mert akadozott bizonyos alkalmazásokban, játékban. 30%-al rosszabb számot hozott a régi telómnál antutu-ban (cpu single thread integer)...

ezeket az antutu értékeket láttam a mi4i-től: cpu single thread integer: 1662
single thread floating point: 1347

az LTE nem úgy működik, hogy ezek a frekvenciák mindenhol elérhetőek. általában egy helyen csak 1 érhető el. azt olvastam, hogy a Bp-en és a nagyobb városokban 1800Mhz-en, vidéken, senki földjén csak 800Mhz-en megy az LTE, határ mentén pedig 2600-on... ezzel számolni kell. ezért létfontosságú sokaknak hogy tudja a teló a 800-as B20-as LTE frekvenciát mert van ahol még 3G sincs csak 800-as LTE, de ezt nagyon kevés teló tudja valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#17) landlord válasza madrac (#16) üzenetére


landlord
csendes tag

Világos. Valóban meggyőzőek az antutu számok, csak nem tudtam mennyire megbízható. Hallottam ezt-azt... De akkor, mivel én nem játszom, nekem biztos elég lesz. Nekem pedig ennyi bőve elég.

Ami a frekvenciát illeti, valóban nem voltam képben, köszi a magyarázatot. Akkor nekem nem véletlen mondták, hogy figyeljek a 800-asra, mert azt nem tudja.
Csak érdekesség képpen: az Elephone p6000 illetve most már a pro tudja. Fele pénzért. (Persze van annak más hiányossága, bár fele árért...)

Még egy kérdés: tényleg nincs benne, már az Mi4i-ben FM rádió?
A tesztelő oldalak szerint van, de a saját oldalán, vagy kínai disztri oldalakon nem írják...

(#18) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek ez eljut Magyarországra hivatalos úton(garancia,szervíz)erre gondolok?

(#19) landlord válasza szimla65 (#18) üzenetére


landlord
csendes tag

Érdeklődtem hivatalos magyarországi xiaomi shopokban, nekem azt mondták, nem...

(#20) szimla65 válasza landlord (#19) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi!
Kár érte nekem tetszik.

(#21) landlord válasza szimla65 (#20) üzenetére


landlord
csendes tag

Én rendeltem online shopból, nincs azzal gáz.

Bár van egy jelenség, amin nehezen teszem túl magam. Noha a legtöbb újabb telefon csinálja... nevezetesen, a kamerában (legalábbis a környékéről jön a hang) lötyög/zötyög valami. Állítólag az autófókusz mechanikája.

Mondjuk, aki ért hozzá, dobhatna egy választ, mi ez pontosan.

(#22) szimla65 válasza landlord (#21) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi!
Tudnál dobni linket?

(#23) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Ilyen készüléket rendeltem én is EU raktárról .
Jelenleg Hollandiában van a csomagom.
Amint megérkezik írhatok infókat ha szeretnétek :K

Nyomonkövetés

Innen rendeltem

(#24) landlord válasza szimla65 (#22) üzenetére


landlord
csendes tag

Én itt vettem: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_196682.html
De van még itt is:
https://www.xiaomiforsale.com/en/phones/195-xiaomi-mi4i-white.html
http://www.honorbuy.com/326-xiaomi-mi-4i-black-fdd-lte-dual-sim-2gb-ram-16gb-rom.html

(#25) szimla65 válasza landlord (#24) üzenetére


szimla65
aktív tag

SZia!
Köszi nektek a választ.

landlord
Neked mennyiből jött ki összesen(vám,adó,stb).

[ Szerkesztve ]

(#26) landlord válasza szimla65 (#25) üzenetére


landlord
csendes tag

Kb 70e.
EU raktárat kell választani. Akkor nincs vám/áfa.

(#27) AsusBoy válasza szimla65 (#25) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Enyém 72ezer Ft

Ugyebár a szállítás 4500Ft a telefon 74ezer és az első vásárlásnál kapsz 8% kedvezményt a végösszegből, így lett 72 ezer Ft ( Eu raktár )

(#28) szimla65 válasza AsusBoy (#23) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Köszönöm mind kettőtöknek(,AsusBoy,landlord) a választ.
Ha beüzemelted írj a tapasztalatokról feltétlen.

[ Szerkesztve ]

(#29) szimla65


szimla65
aktív tag

Az előbb kimaradt .Tud magyar nyelvet a teló?

ITT találtam 32GB-s verziót

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30) AsusBoy válasza szimla65 (#29) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Igen tud magyar nyelvet.
Hiszen android az alap szoftver ami fut rajta .

Îrok amint megérkezik. Remélem ezen a héten megérkezik :)

[ Szerkesztve ]

(#31) landlord válasza AsusBoy (#30) üzenetére


landlord
csendes tag

Engem majd az érdekelne leginkább, hogy neked lesz-e a kamera környékéről az a zörgő/lötyögő hang.

(#32) szimla65


szimla65
aktív tag

Emelkedtek az árak itt.

[link]

(#33) L4mie válasza szimla65 (#32) üzenetére


L4mie
veterán

vicces, hogy a + csomagok microSD kártyát tartalmaznak :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#34) AsusBoy válasza landlord (#31) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Szia. Zörgő lötyögő hangot hallom ha megrázom , viszont ez vonatkozik az előző telómra is ami egy Google Nexus 4 -es készülék .

Magyar nyelvet egyelőre nem látok rajta.. Valahogy rá kellene varázsolnom :U

(#35) landlord válasza AsusBoy (#34) üzenetére


landlord
csendes tag

Szia, köszönöm a választ. :-)
Mondjuk ettől nem lettem nyugodtabb, de legalább tudom, hogy ha kicseréltetném sem kapnék jobbat illetve olyat, ami nem csinálja. Hacsak...

Érdekességképpen: megnéztem egy sima Mi4-et (dobozból) és ott semmi hangot nem ad a kamera.
Eliveleg ugyanaz van benne, mert bár review-kban (http://www.gizchina.com/2015/06/29/xiaomi-mi4i-review/) azt írják, hogy a Note kameráját örökölte, de annak meg egyezik a kamerája az Mi4-gyel: Sony IMX214 CMOS. Igaz, az MI4-nél más speckót írnak a honlapjukon mégis.

http://www.mi.com/en/mi4/camera/
13MP Sony/Samsung camera, f/1.8, 6-element lens

http://www.mi.com/en/minote/camera/
13MP Sony camera, f/2.0 with OIS

http://www.mi.com/en/mi4i/camera/
13MP Sony/Samsung camera, f/2.0, 5-element lens

Szóval nekem van egy gyanúm, hogy a kutya ott van elásva, hogy Sony vagy Samsung kamerával vannak-e szerelve. Vajon ezt ki lehet deríteni valahogy?

-------------------------------------
Ami a magyar nyelvű menűt illeti, ez nekem nem okozott gondot, én angolul használom. De miui fórumokon írnak róla,hogy lehet európai/magyar rom-ot felrakni.
Viszont a miui verzióra (hogy ez rom függő vagy sem, annyira nem értek hozzá), ahogy olvasgattam, figyelni kell, mert van olyan, ami alatt nem vagy nem jól működnek egyes funkciók (főleg kamera).

(#36) AsusBoy válasza landlord (#35) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Szia!

Nem hinném ,hogy egy telefont azért kellene megkövezni mert ad ki némi hangot ha megrázzuk mint a "hülyegyerekek".

2 napja használom a telefont amin már MIUI 7es szoftver fut ( van benne magyar nyelv viszont nem minden szöveg van magyarul ).
A kamerája egyszerűen mese szép képeket illetve videókat csinál.
Nekem nagy újdonság a slow motion kamera mód . Mosolyt csalt az arcomra es egyszerre maradt a szám nyitva a döbbenet miatt :D .

Tapintása a telónak nekem a sulis éveimet idézte elő amikor fogtam a radîrgumit :D .. Gumis műanyagos tapintása van de ezen kîvül masszîv.

Miui rendszerrel egyelőre még ismerkedek de egyre jobban kezdek vele megbarátkozni.

Van benne " double tap to lock" mód is. Ennél azt vettem észre ,hogy nem.mindig érzékeli elsőre azt a teló,hogy koppintok kettőt a lezárt kijelzőre ... van ,hogy ötöt,hatot is kopogok az ujjammal rajta mire feloldja a képernyőzárat.

Kijelzője nagyon szép!.

Akkumulátorrol.sok mindent még nem tudok mondani .. de az tuti fix ,hogy a nexus 4es keszulekemhez kepest jobban bîrja .

Volt mar iphone-om ,google telóm ezeket ha megráztam mind adtak ki kotyogo hangot.

Ár /érték arányban szerintem nagyon jó telefon :). Bátran ajánlom mindenkinek.

Ha vannak kerdeseitek a telefonnal kapcsolatban akkor nyugodtan îrjatok ide.

(#37) L4mie válasza AsusBoy (#36) üzenetére


L4mie
veterán

koppintást ha jól tudom még 1-2 éve a WP-knél vezették be, nekem lumia 720 am van, azzal is sokszo előfordul, hogy elsőre nem veszi be,
Mi4i nél fontos volt, hogy láttam, ez is tudja a koppintással ébresztést :P megszoktam és jó feature szerintem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#38) landlord válasza AsusBoy (#36) üzenetére


landlord
csendes tag

Hali!
Az a helyzet, hogy nekem - ahogy mondtam - nem rázásra csinálja. Pontosabban arra egyáltalán. De ha leteszem az asztalra, főleg, ha a felső fele ér hamarabb hozzá, egynől berezonál. Ugyanez, ha kicsit csak megkocsogtatom az ujjamal a kamera mellett. Szóval akkor lehet, az enyémnél más van...

Ettől függetlenül jó kis telefon, a miui simán megszokható.

Ami a koppintást illeti, még mindig jobb, mintha csak úgy simán feléledne a zsebedben, attól hogy hozzáér a combod... tudom, volt ilyen telóm (Kingzone...).

Azt meg tudod nézni, mikori gyártás? A dobozon (matricán) van rajta, ha minden igaz.

(#39) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Szeptember 22.-én jelenik meg a Mi4c nagyon jó áron.Szerintetek melyik éri meg jobban?

(#40) AsusBoy válasza landlord (#38) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Ha a kamera alatt kopogtatom akkor nekem is rezeg de ez kit zavar vagy miben gátol ez téged. Ez szerintem olyan mint ha egy téglafalat kopogtatsz vagy egy gipszkarton falat :D.

Telefonomat 2015.05 hónapban gyártották.

Ma kipróbáltam az éjszakai fotózást , nagyon szép képet csinált.
http://kepfeltoltes.hu/view/150918/IMG_20150918_035821_HDR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Illetve fotóztam világosban is . ( képek nincsenek effektelve )

HDR Live módban :
http://kepfeltoltes.hu/view/150918/IMG_20150917_145811_AO_HDR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

HDR Pro módban :
http://www.kephost.com/image/S65f

(#41) landlord válasza AsusBoy (#40) üzenetére


landlord
csendes tag

Jogos, gátolni nem gátol semmiben. :) Most... mivel azonban nem vagyok a téma szakértője, kicsit tartok/tartottam tőle, nehogy a későbbiekben ez a kamera működésére is kihatással legyen.
Másfelől, nyilván nem egyfolytában kocogtatom a telefont, de letenni pl szoktam az asztalra/ágyra/egyéb felületre. És ilyenkor mindig "emlékeztet" a zörej. Persze az is lehet, hogy az enyém a "normálistól" hangosabb...

(#42) L4mie válasza landlord (#41) üzenetére


L4mie
veterán

szerintem az autofocus, mintha a HTC legendemben is zörgött volna picit anno, de fene tudja.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#43) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
AsusBoy,landlord azt szeretném kérdezni,hogy nektek a megrendeléstől számítva hány nap múlva jött meg a teló.
Köszi előre is a választ.

(#44) AsusBoy válasza szimla65 (#43) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Szia!

Aug 27.-én adtam le a megrendelést és szeptember 15.-én hozta a futár.
A csomag feladásának ideje szeptember 4.-e volt.

Hollandiából küldték .

(#45) L4mie válasza AsusBoy (#44) üzenetére


L4mie
veterán

meh....jó lassú EU raktárhoz képest....

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46) szimla65 válasza AsusBoy (#44) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Köszönöm a választ.

(#47) landlord válasza L4mie (#42) üzenetére


landlord
csendes tag

Igen, ilyeneket olvastam én is. Hát semmi sem tökéletes...

(#48) landlord válasza szimla65 (#43) üzenetére


landlord
csendes tag

Nkem nagyjából egy hét, talán 8-9 nap volt. De volt benne egy hosszúhétvége aug. 20 miatt...
De a gearbest-et egyre kevésbé ajánlom... brrr.

(#49) landlord


landlord
csendes tag

AsusBoy!
Neked milyen telepített szoftverekkel jött?
Mert nekem Baidu browser van rajta, e mellett Du Speed Booster, ami igen gyanús... egy hét használat után elkezdett feljönni egy ablak, valahányszor élesítettem a kijelzőt, "privacy policy and advertising terms", ami azt mondja, hogy engedélyezzek valami airpush nevő programot települni.
Ezt nem tettem meg, és most már nem csak ez jön fel, hanem pl duplikálódott a Du Speed Booster, települt Du Battery Saver és Optimize nevű programok.
És nem engedi őket leszedni a rendszer...

(#50) AsusBoy válasza landlord (#49) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Én ilyen szoftverekről még hallani sem hallottam :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.