Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Murder3

    addikt

    válasz Gyuri27 #11583 üzenetére

    az is tény h az oroszok csak a számbeli fölényük miatt tudtak nagyrész nyerni, persze van sok más is, de annál nagyobb tényező h míg a német hadsereg télre felkészületlen és egyre hosszabb utánpótlási vonalai miatt lényegébe limitált létszám ellenébe az orosz utánpótlás nagyon gyorsan és tömeg mennyiségbe érkezett nincs nagyobb.(úgy könnyeb nyomást gyakorolni ha tudom több ezer katonát nyugodtan vágóhídra küldhetek taktikai szempontból mert tudom h dupla ennyi utánpótlás fog érkezni, mintsem h vna 3k katonám itt és ezzel ekll valahogy legyőzni az irgatlan túlerőt)

    tisztán harci,taktikai,technikai és kiképzési szempontból 4x lepipálta a wermacht az orosz haderőt.

    Németek fontosságát,szintét meg az tisztán megmutassa h annak ellenére h 3 nagyhatalom ellen képesek voltak 5 évig kitartani és ezután h 2 világháborút vesztettek óriáis lakossági és anyagi kár eggyes városok mint drezda pl ma virágzó nagyváros annak ellenére, hogy a porig rombolták a britek(pusztán bosszúból!!!) és Németország ma Európa legnagyobb gazdasága, tele van csupa világvezető márkával szinte minden téren,sportba is majdnem mindenbe a legmagasabb szinten van,Válságból is kijöttek már...

    IS meg igen érdekes, meg pl a szovjet jelkép is...
    ha a náci szimbólum probléma, az mért nem?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gyuri27 #11583 üzenetére

    Mivel nekem mániám a romantikus kémsztorik felkutatása ezért fontos megjegyeznem, hogy a kurszki csata nagyrészt azon bukott meg, hogy a szovjet hírszerzés megszerezte majdnem az egész csata haditervét. Mindegy mennyire akarjuk szépíteni a történetet, a németek eleve esélytelenként indultak. Valamilyen nagyon fatális hiba lett volna szükséges szovjet részről, hogy a németeknek legyen esélyük ebben a csatában. Ami valamilyen szinten megvalósult, hiszen Voronyezsnél már nagyon megingott a front, ami főleg annak volt köszönhető, hogy a szovjetek nem hittek a németek improvizációs képességében és azt gondolták, hogy ők az utolsó betűig tartják majd magukat a haditervben foglaltakhoz és túl későn csoportosították át a tartalékaikat.

    Más egyebet nem fűznék hozzá, amúgy is csak azt tudnám elismételni amit sok más történész is.

Aktív témák

Hirdetés