Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows xp sp2 és kódek kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy miért lehet az, hogy XVID-del tömörített filmet hogyan tudok XP SP2 alatt lejátszani?

Igazából hiába raktam fel a legújabbat, a film elejénél runtime error-ral elszáll a media player. Van erre valami megoldás?

ACE Megacodec Packot nagyon nem merek most felrakni, mert félek, hogy megborítja teljesen az SP2-t. Egyszer már megtörtént sajna....... :(
All1one Free Codec pack van most fent, azt hiszem az 1.09-es verzió.

Help pls.

(#2) VladimirR válasza Zebu (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: van mar jopar codec-es topic (pl a legujabb: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=89132&arc=f[/L]) - itt biztos szivesen valaszolnak
2: xviddel vigyazz, mert tobbfele binaris kering belole, mivel jogi okok miatt csak a forrast teszik publikussa
3: divx is lejatssza, probald azzal
4: 10-es mediaplayer-t is megnezheted, ha gondolod

(#3) Zebu válasza VladimirR (#2) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi, megnézem a codec kérdést.....

Csak tudod az az érdekes, hogy a lakótársam gépén tök jól megy, és SP1 van fent neki.
Nála magyar xp, nálam angol....

(#4) #54715584 válasza Zebu (#3) üzenetére


#54715584
törölt tag

nálam is az sp2 óta nem megy az xvid :) vagyis megyx, de nincs hang, csak a winamp alatt :) próbáld meg ott :)

(#5) Zebu válasza #54715584 (#4) üzenetére


Zebu
addikt

jah nálam fordítva... el sem indul

Media player 10es milyen? Van végleges belőle, vagy még csak Béta?

(#6) marcee


marcee
addikt

Ne terjesszetek rémhíreket! Nálam tökéletesen megy.
Lejátszáshoz: Xvid, Divx 5.2.1 bundle, Vobsub, Ac3filter és semmi más nem kell.

Xvid koepi 1.0.2 [L]http://www.doom9.hu/Soft21/Codecs/XviD-1.0.2-29082004.exe[/L]

\m/

(#7) #54715584 válasza marcee (#6) üzenetére


#54715584
törölt tag

okés, nekem is ezek vannak, mégsem jó...:( pedig leszedtem és újratelapítettem...

(#8) Zebu válasza marcee (#6) üzenetére


Zebu
addikt

Jó neked:(

Semmi kedvem rémhíreket terjeszteni, csak megoldást szeretnék találni rá :(

(#9) marcee


marcee
addikt

Nyissátok meg a kérdéses file-t VirtualDub(Mod)-ban is, hogy nem a file sérült-e?
GSpot megmondja, hogy telepítve van-e megfeleő codec.
Én media player classicot használok, ott jobb klikk a képre, filters és láthatod, hogy melyik codec is játsza éppen a képet, ill konfigurálhatod. (vagy a vobsub-on keresztül, szintén lejátszás közben)
Ezek az újabb codec-ek, már hajlandóak magukra válalni bármely mpeg4 formátum lejátszását, szerintem itt lesz a probléma, kapcsoljátok ki ezt a funkciót.
Codec pack volt telepítve korábban?

\m/

(#10) VladimirR válasza Zebu (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

vegleges, van neki topicja is valahol, ott megtudhatod kell-e neked
vagy nezd meg a 6.4-es mplayer2.exe-t (alapbol ott van a masik mellett - programfileswindoze mediamplayer2.exe)

xvid: mondom szedd le, nem kell eroltetni ha nem megy, mer' a divx is dekodolja, ha beallitod neki, hogy ''support generic mpeg4''

(#11) Zebu válasza VladimirR (#10) üzenetére


Zebu
addikt

Ok, thanks!

Hazamegyek és kiprószálom.

A File tutira nem sérült, mert a másik gépen jól zakatol.

(#12) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Érdekes,nekem semmi probléma nem volt xvides stb.. filmekkel kapcsolatban,eddig 3 sp2-es xp-t installáltam.

Mondjuk én a klite codec pack-ot szoktam feltenni,mert nekem kell néha a többi pár kodek is,de nagyon korrekt,nem szemetel,mint az ace,a többi meg mindig vmiért nem jött be..
Divx,xvid,3ivx,winmedia7/8/9,indeo,intel,az audio codec-ek,valamint kulon egy elecard mpeg2-t,mert az a tuti.
Minden tökéletes.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#13) Zebu


Zebu
addikt

Leszedtem mindent csak az új Divxet hgagytam fent.

majd nekiállok pakolni ha valami nem indul el. Addig is Yo!:)

(#14) Zebu válasza Cyberslider (#12) üzenetére


Zebu
addikt

Ez a klite ígéretesnek tűnik!
tegnap felraktam

(#15) xTc


xTc
aktív tag

hy all!
ha már a codec-eknél tartunk, akkor pls én is kérdeznék valamit. milyen codec-packeket kell telepíteni, h meg tudjam nézni, a legtöbb filmet? esetleg milyen lejátszót használjak?, eddig bs playert használtam, csak nem vagyok otthon codec témában előre is thx bye

(#16) Flameus válasza xTc (#15) üzenetére


Flameus
aktív tag

Itt egész jól össze van foglalva:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=89132&arc=f[/L]
Használd a keresőt a jobb felső sarokban!

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#17) L3zl13 válasza xTc (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen codecpacket? Már a kérdésfelvetés is rossz. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Sanya válasza Zebu (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Segíts magadon, Isten is megsegít:

google search, prohardver kereső

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) #54715584


#54715584
törölt tag

ne használjatok codecpackot... mert amilyen hülye a júzer, amint megjelenik egy újabb verzió vmelyik kodekből azonnal felteszi, aztán meg itt sír, hogy nem megy neki semmi...
divx, xvid, ac3filter és divxg400/vobsub... ennyi bőven elég, a realplayer szar, a quicktimeot meg marha ritkán kell használni, de mindkettőnek van egy atler változata.... esetleg még fddshow, ha ezek fent vannak, akkor mindent meg tudsz nézni...

(#20) Zebu válasza #54715584 (#19) üzenetére


Zebu
addikt

Én azért kiprószálom ezt amit felraktam, ha nem megy, marad ez a felozatal, amit ismertettél.

Ez volt nekem is a terv, csak lusta voltam mindegyiket egyesével megkeresni.

(#21) marcee válasza Zebu (#20) üzenetére


marcee
addikt

A codec pack-okkal nem akkor van baj amikor felteszed, hanem ha újat kell feltenni, vagy uninstallálni akarod.
Anno egy cimbinél Ace MegaCodec Pack uninstall kiirtott olyan codec-eket is ami nem volt benne a csomagban, sőt az xp-ben alapból benne volt. Nem indult el nála valami játék mert hiányzott neki az a video vagy audio cedec, de sehogy sem tudtuk kideríteni, hogymelyik az. Kipróbáltunk más pack-okat is, de ami nekünk kellett az nem volt egyikben sem. Ezek csak több galibát okoztak. Újra kellett telepíteni a windows-t, ami azon a gépen elég munkás volt. A friss rendszeren azonnal futott a gém.

\m/

(#22) #54715584 válasza Zebu (#20) üzenetére


#54715584
törölt tag

egyébként olvastam a topicod is, talán még írtam is bele :) én leszedtem minden lejátszót és kodeket, restart, majd újratelepít minden és restart, most műxik minden :))

[Szerkesztve]

(#23) Zebu válasza #54715584 (#22) üzenetére


Zebu
addikt

Szerintem nálam is megbuzerált valami INdeo codecet.... remélem rendben lesz az újjal.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows xp sp2 és kódek kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.