Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win xp remote desktop S. O. S.! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ubul_bp


ubul_bp
csendes tag

Sziasztok. A problema szamottevo:
csucsulok egy linux elot ami nagyon jo el is vagyok de igen jo lenne az otthoni gepem asztalat berantanni.
de az a baj hogy a cegnel is egy linux tuzfal mogott vagyok es a koliban is linux tuzfal mogott van a windows. Na a problema annyi, hogy hogy a p. be tudnam behuzni az otthoni desktopot????
tehat: Linux ----> Linux Firewall -----> Linux Firewall -----> XP
cliens desktop

ennyi lenne ha van megoldas please help me.....

elore is koszi...
Ubul

(#2) Szuri


Szuri
tag

Szia!

Ez kell neked: [L]http://www.realvnc.com/[/L]
Ingyenes progi AT&T fejlesztése

Én régóta használom és szerintem nagyon jó!

(#3) eper-fa válasza ubul_bp (#1) üzenetére


eper-fa
aktív tag

sztem RealVNCvel meg tudod csinálni, mert ez van windózra is meg Linuxra is. h a két tűzfalat hogy oldod meg, az már más kérdés...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#4) ubul_bp


ubul_bp
csendes tag

Igen igen a progit en is ismerem hasznaltam is . a vicc hogy ha a windows helyen linux lenne akor megtudnam csinalni de igy en nem tudom ezert tettem fel ezt a kerdest. mertugye pont a tuzfalakkal van a baj. mindkettohoz hozzaferek de nem tudom configolni. mert ugye nem en vagyok a szupervigyor.

erre kellene nekem egy megoldas.....


de koszi a hihetetlen gyors hozzaszolast



Ubul

(#5) LukE válasza ubul_bp (#4) üzenetére


LukE
veterán

ha nem férsz hozzá a tűzfalakhoz, akkor nehezen. Legfeljebb, ha át tudnád paszírozni valami engedélyezett porton. Csak azt meg gondolom nem szeretné a progi.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) Elbandi


Elbandi
aktív tag

csa!
Itt az a gond hogy mindket gep firewall mogott van.
azt kell csak csinalnod, hogy az otthoni firewallon beallitod/beallitatod hogy a 3389 portot iranyitsa at a gepedre, es akkor lesz remote desktop.

Bandi

(#7) ubul_bp


ubul_bp
csendes tag

Igen en is hasonlora gondoltam . Ha nem a windows lenne akkor ssh val at lehetne hidalni a kozbulso kettot. ez mar mukododott is csak most windowst hasznalok mert rengeteg olyan progi ami kell csak azon hajlando elindulni. aban remenykedek valaki jart mar ugyanebben vagy hasonlo cipoben es es sikerult neki valahogy megoldani.Mert valoszinusitem idovel en is rajonnek de nem konyen es nem hamar.Ha lehetne ssh -n keresztul behuzni mert mondjuk lenne ssh progi a windows hoz ami nem csak client akkor nyert ugy.

(#8) ubul_bp


ubul_bp
csendes tag

Hat pont az nem megy mert ez egy kolesz es ott nekem van igaz beleszolasom a halozati ugyekbe nde nem akkora hogy egy port forwardingot csinaljanak nekem

(#9) bocs válasza ubul_bp (#8) üzenetére


bocs
csendes tag

lehet hogy hülyeséget mondok de a windozos putty az nem jó neked?

-bocs a hardwerláma-

(#10) LukE válasza ubul_bp (#7) üzenetére


LukE
veterán

van. használtam is. ssh.com, csak most nem találtam az ingyé verziót. Amit régebben leszedtem júliusig ment, most is megy, ha éppen 2002 van:D csak nem éri meg szenvedni vele.

(hogy lehet win alatt cmdline-ból prockillelni?)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) ubul_bp


ubul_bp
csendes tag

most talatam egy kulfoldi forumot ahol detto a problema es a puttyal okoskodnak epp forditgatom hogy hogyanis .

(#12) LukE válasza bocs (#9) üzenetére


LukE
veterán

'' ssh progi a windows hoz ami nem csak client akkor nyert ugy.''

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) LukE válasza ubul_bp (#11) üzenetére


LukE
veterán

link?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) ubul_bp


ubul_bp
csendes tag

http://www.experts-exchange.com/Networking/Q_20765487.html

(#15) ubul_bp


ubul_bp
csendes tag

win alatt prockillelni cmd bol jo kerdes az alapfelszereltsegel tuttomal sehogy de ha latok ilyen progit akkor irni fogom

(#16) vlaci79 válasza ubul_bp (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv rdesktop amire neked szukseged van

nem tom milyen linuxot hasznalsz
debianban benne volt asszem jo egy eve hasznaltam korrektul mukodott

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win xp remote desktop S. O. S.! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.