Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Western digital winyó - hány év garancia? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

hello! a wd honlapjan olvastam,hogy a 2 mega cacheval rendelkezo winyok 1 év garanciat kapnak, míg a 8 mega cachesek 3 évet... a boltban pedig a 3 éve garancias winyora azt mondta a csavo,hogy az 2 mega caches, az ara is ezt indokolna, mert brutto 24 a 120 gigas... ti lattatok mar valahol 2 mega caches wd winyot 3 év garanciaval? amugy a bb-s az a 2 megas a jb-s meg a 8 megas.... Írjatok!

VteC

(#2) vtechun


vtechun
veterán

komolyan kérdezem!!! senkinek sincs WD winyója?

(#3) vtechun


vtechun
veterán

még az is érdekelne, hogy ez folyadék/siklócsapágyas vagy görgős-e?

(#4) karib


karib
addikt

Hát, ha megnézed a WD oldalát, ott is nagy zűrzavar uralkodik. Biztosat én sem tudtam leszűrni, de valahogy így néz ki a dolog:

-Raptor: FDB és 5 év
-SATA: FDB és 3 év
-8 MB OEM (!): golyóscsapágy és 3 év
-8 MB dobozos (!): golyóscsapágy és 1 év
-2 MB: golyóscsapágy és egy év

Persze, ha itthon több garral alkarják neked eladnik, ne zárkózz el :)

Amúgy inkább nézd meg a Hitachi 7K250 szériát, 3 év garral adják, és most a leggyorsabb 7200-es IDE HDD.

Department of Redundancy Department

(#5) vtechun válasza karib (#4) üzenetére


vtechun
veterán

nekem az lenne a fontos,hogy 8 megás legyen, ha jol tudom a jb-s az nyolc megás..., mert elvileg csak annak lehet 3 év garanciája...., tehát itt valami gáz van.... és a Hitachi 7K250 milyen?,mert nem hallottam mostanában túl sok jót az IBM/Hitachi winyókról, mennyire melegszik? az folyadékcsapágyas? (FDB=folyadékcsapágy? kb?)

(#6) karib válasza vtechun (#5) üzenetére


karib
addikt

Igen, a 75GXP és 60GXP szériák nem voltak a megbízhatóság csúcsai, bár sosem derült ki, hogy mi volt a baj velük. Azért gyorsak voltak és pl. nekem is fut egy még, két halálközeli élmény ellenére. Viszont azóta már volt 120GXP, 180GXP, most meg a 7K250, tehát azok az idők már rég mögöttünk vannak.

Hitachi most a tesztek szerint a leggyorsabb, természetesen már FDB mocis. StorageReview.com-on találsz az adatbázisban infót a melegedésről és hangról is, de szerintem egyik sem lehet veszélyes.

WD-nél a 8 megásakat JB vagy BB-SE jelzéssel látják el, a sima BB 2 megás. Régen mindegyik nagyon jó cucc volt, mára szerintem kicsit túlhaladtunk rajtuk - bár azért még nagyon ott vannak a szeren.

Department of Redundancy Department

(#7) vtechun


vtechun
veterán

láttam ezeket a hitachi-kat 1 év garanciával is, lehetséges az ,hogy a gyár 3 évet ad míg a magyar forgalmazó 1 évet?

(#8) karib válasza vtechun (#7) üzenetére


karib
addikt

Mindent lehet kapni 1 év garral, sőt még kevesebbe is :) Olyan helyen kell venni, ahol 3 évet adnak. Samsung még ilyen, de azok teljesítményéről nem tudok semmit - mondjuk nagyon fika nem lehet :)

Department of Redundancy Department

(#9) vtechun


vtechun
veterán

és ezek a seagate 120 gigas 8 mb-os winyók milyenek? megbizható? melegszik?

(#10) karib válasza vtechun (#9) üzenetére


karib
addikt

[L]http://www.storagereview.com[/L]

Nézz be az adatbázisba, van objektív hőmérséklet- és hangmérés is, plusz szóbeli értékelés is.

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Western digital winyó - hány év garancia? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.