Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  W98 error 160 gb hdd-n (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Kéremszépen a segítséget:

w98SE rendszerem van egy 160-as hdd-n: a partíciók
FAT32 mindegyik
c: 24 GB primary, ezen van a rendszer 4K cluster
d: 32 GB logical 8K cluster
e: 32 GB logical 16 K clus
f: 32 GB logical 16 K clus
g: 32 GB logical 16 K clus

másolok mondjuk a D-ről vagy E-ről F-re vagy G-re és közben a C-n a könyvtárak a másolás közben szépen lassan mennek tönkre: krixkrax lesz belőlük, ha későn veszem észre, akkor a rendszer elszáll. Annyit tudok, hogy a hiba nem egy piilanat alatt keletkezik, hanem fokozatosan mennek tönkre a könyvtárak, mert most már sikerült az elején elkapnom a scandisk-kel. Legutoljára a bootrekord veszik el.
VÍRUS NINCSEN.

Gondoltam, hogy hátha vmelyik program csinálja, ami memória rezidens, de eddig ne sikerült kideríteni mi a gond. Egyelőre csak találgatok és windowst installálok.

Lehet hardver hibás a hdd?

Majd XP-t rakok fel meg NTFS-t, de addig ezt a problémát szeretném megoldani, remélem tud valaki segíteni.

(#2) fügike válasza Yoshida (#1) üzenetére


fügike
senior tag

Nézesd végig a vinyót a scandisk-kel, teljes teszttel! Az megnézi a felületet, ha gond van, szól! Lehet, hogy a lemez felülete hibás, azonnal vissza vele, ha még garis!

Boci-boci tarka!:D

(#3) MagNum


MagNum
csendes tag

Hi! én kezdtem a topicot csak nem az én loginommal léptem be...

A c-t végig scanneltem scandisk-kel dos-ban és semmi, majd folytatom tovább, de nem hinném hogy a lemezfelület lenne rossz, mert már volt fullra feltöltve és nem akadt meg egyszer se

Nem lehet, hogy a C-n túl kicsi a clusterméret?

(#4) MagNum


MagNum
csendes tag

Aztán nekem egy Abit BX6-om van, de a BIOS az lett frissítve (2000-es a legutolsó), tehát 40 felett látya a hdd-ket

(#5) warmaster válasza Yoshida (#1) üzenetére


warmaster
aktív tag

Nekem csak annyi ötletem van, hogy lehet hardverhiba, vagy már nem emlékszem, de nem lehet, hogy a win98 nem tud ennyi partíciót kezelni egy disken?

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#6) MagNum


MagNum
csendes tag

de előtte csak 3 partíció volt:


C: 24 GB 4K clus
D: 48 GB 8K
E: 83 GN 16 K

aszittem hogy túl nagy az E:, de nem így volt, mert utána is csinálta és előtte is

(#7) gaborbol válasza MagNum (#6) üzenetére


gaborbol
őstag

HI!


Ha jól tudom fat32(fdisk,scandisk) határa is csak 64GB alapban.
Van egy MS update
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;184006
,de ez is csak127,53 GB ig oldja meg a problémát.

ScanDisk cannot process the FAT on a volume using the FAT32 file system that defines more than 4,177,920 clusters (including the two reserved clusters). Including the FATs themselves, this works out, at the maximum of 32 KB per cluster, to a volume size of 127.53 gigabytes (GB).

MS win98 ha szintén jól emlékszem nem támogat(javasol) 87 GB feletti hdd használatot.





[Szerkesztve]

(#8) nap válasza Yoshida (#1) üzenetére


nap
addikt

A lenyeg: Huzod-e gepet?
Egyes vinyok nem szeretik a 33-tol nagyobb pci sebesseget. ''Jo'' esetben nem indulnak el, rossz esetben el.. rontjak az adatokat.
Ezert is a tuningosok alma a fix pci frekvencia.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#9) nap válasza Yoshida (#1) üzenetére


nap
addikt

A lenyeg: Huzod-e gepet?
Egyes vinyok nem szeretik a 33-tol nagyobb pci sebesseget. ''Jo'' esetben nem indulnak el, rossz esetben el.. rontjak az adatokat.
Ezert is a tuningosok alma a fix pci frekvencia.
Szerintem ehhez nincs koze, hogy milyen oprendszered van... (legalabbis remelem :P)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#10) Polesz válasza Yoshida (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Nincs hardverhibád, csak a vinyógyártó oldaláról szedd le a toolt ami megformázza neked a vincsidet és akkor jó lesz. Mi is szívtunk vele, hogy egyszerűen 160Gb-os vinyót hullanak az adatok meg a partíciók és ez rendesen megoldotta. Sőt kifejezetten ajánlják is csak azt nem tudom, hogy akkor miért nincs mellékelve ez a program a winchester mellé :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) MagNum


MagNum
csendes tag

Kösz az infót: most töltöttem le a samsung oldaláról disk manager progit, ott írja a 137 GB-ot, meg azt is, hogy jelenleg dolgoznak az újabb progin, hogy kezelje a 137 Gb felettieket is, de nem tudom hogy az van e fenn vagy a régi, majd dos-ban megnézem. Az új SW-t 2003 dec-re ígérték.......

(#12) MagNum


MagNum
csendes tag

Ja igen ezt win-ből kell indítani, de ez még csak a 10.02-es verzió, arra meg azt írja, hogy 137 GB-ig......majd megímeélezem őket, hogy mikorra lesz kész a nagyob hdd támogatás

(#13) dain válasza Yoshida (#1) üzenetére


dain
tag

a probléma ott gyökerezik, hogy a win98 szerintem rohadtul nem kezeli a 48 bites LBA-t (137Gb+), mivel az xp is csak az sp1től, úgyhogy szerintem válj meg az oprendszeredtől..

mellesleg az alaplapodnak is kezelnie kell, nekem még a nem annyira nagyon régi asus a7a266 sem kezelte rendesen..

mod: most nézem, bx6-os lap, akkor felejtsd el :( vegyél egy usb 2.0-ás kártyát meg mobil racket, nincs több a kettő bruttó 15nél és egyéb előnyei is vannak és úgy tuti fog működni.. xp sp1 ígyis-úgyis kell..

[Szerkesztve]

my days are darker than your nights..

(#14) MagNum


MagNum
csendes tag

NEmtom, de én egyik nap teljesen feltöltöttem adattal és akkor pont nem szállt el semmi

(#15) MagNum


MagNum
csendes tag

Ezt írja a microsoft oldalán:

*****
Windows XP SP1 includes 48-bit LBA support for ATAPI disk drives. With this support, you can use hard disks that are larger than the current 137 GB limit.
*****

Ha jól fordítom, akkor enélkül csak 137 GB-ot látna, de nekem látja az egészet és hozzá lehet férni bármely részéhez, de néha összeomlik

(#16) dain válasza MagNum (#15) üzenetére


dain
tag

hol írták, hogy nem látja? :)

nekem is látta, csak nekem meg arcátlanul lassú volt és full beakadt tőle az egész rendszer, amíg másolt, próbálkoztam mindennel, de nem lett jobb, csak amikor usb-re került.. lehet, hogy van megoldás, én a maxtoromhoz nem találtam még xp sp1 alá sem..

szóval ha így neked jó, akkor.. :)

my days are darker than your nights..

(#17) MagNum


MagNum
csendes tag

így nem jó, de 15ezret biztos nem fogok rá költeni, sőt egy fillért se, most küldtem emilt samsungéknak, hátha nem válaszolnak majd.
Egyébként nekem nem csigult be

(#18) dain válasza MagNum (#17) üzenetére


dain
tag

nekem meg nem romlott el rajta semmi adat :)

my days are darker than your nights..

(#19) Panther válasza gaborbol (#7) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''Ha jól tudom fat32(fdisk,scandisk) határa is csak 64GB alapban''
''MS win98 ha szintén jól emlékszem nem támogat(javasol) 87 GB feletti hdd használatot''

Nos, az biztos nem igaz hogy nem müxik 64 meg 87 GB felett a win98 fat32-je, mert nekem 120GB van egybe formázva Win98SE alatt és egy kanyi hiba nem volt még vele fél év alatt.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#20) gaborbol válasza Panther (#19) üzenetére


gaborbol
őstag

Köszi!

Nem telepítettem win98-at már jó ideje,(max 80 gigásra)és én is kiváncsi vagyok mi a legnagyobb hdd amit még normálisan kezel. www.microsoft.com irja a 64 87GB meg azt is ,hogy ez frissitéssel KB max127 Gb-ra tolódik ki.
Ha valakinek még 120 gb -nál nagyobb hdd-n fut a win98 az irjon.Please!

Ui :Samsung hdd-m még csak 1 volt(1 hete) ,de intel alaplappal ata 133-as kábellel win2000,Xp pro telepítője állandóan megrohadt: olvasás-irás hiba a hdd-n.
Maxtor,Ibm gondnélkül ment ,betettem 1 ata33-as regi idekábelt lás csodát Samsungon megszűntek a hibás file-ok.Aztán bios update az ata133/samsung kérdést is megoldotta.

(#21) MagNum


MagNum
csendes tag

Megnéztem a samsung disk managert, amit letöltöttem, de csak 137 GB-ig formáz, még nincs fent az új program.

Nem fogok csinálni microsoft update-et, mert engem nem érdekel hogy mit tud a scandisk meg az fdisk, úgyis 60 GB-nál kisebb partícióim vannak és így is szarozik.

De egy biztos, hogy 2-szer akkora clusterméretet fogok használni az összes partíción, ha megoldódik a probléma, egyelőre nem nyúlok hozzá.

Ja, a samsungék visszaírtak, de magyarul, de még nem közöltek sokat, gondolom folyamatban van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  W98 error 160 gb hdd-n (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.