Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó formázás nem megy, help me! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Van egy maxtor 80gb-os sata vinyóm, egy nf7-s lap hozzá és xp alatt egy pata rendszerből szerettem volna megformázni a sata vinyót, rámegyek, jobb klikk formázás, de nem tudja megcsinálni. Sebaj, beraktam egy xp telepítőt, újraindítás, és Ő sem tudta megoldani, ez mitől lehet? Van megoldás?

(#2) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Senkinek sincs 5lete?

(#3) DukeFX


DukeFX
tag

Én azt próbálnám meg, hogy letöltöm az alaplapi chip legújabb driverét. Lehet, hogy ez segít. A másik: próbáld meg MaxBlasttal. MAXTOR.COM

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4) Ateesz


Ateesz
tag

Leszeretném formázni 80Gb-os vinyómat de eddig mindig floppyrol Bootoltam be és már nincs floppymeghajtom ugyhogy cd-ről akarok de ugy nemtok!!Xp-cd bebootolás után már rögtön elkezdi felrakni a rendszert!!Hogy lehetne megoldani?
Tudom hülye kérdés nem nagyon vágom ezeket a dolgokat!
THX

(#5) Ateesz


Ateesz
tag

Pedig nem nehéz kérdés valaki segítsen mert nagyon halott a rendszerem!!
THX

(#6) lesaux válasza Ateesz (#4) üzenetére


lesaux
veterán

XP telepítésénél felajánlja a formázást.
De most nem igazán értem, hogy mit csinálsz. Amelyik gépről most pötyögsz, oda berakod a vinyót és leformázod.

(#7) djyuri válasza Ateesz (#4) üzenetére


djyuri
őstag

Az xp is tud csinálni boot floppy anyagot. Az a lényeg,hogy ezt írd ki egy cd-re és bootolj cd-ről és ugyanaz lesz mintha floppyról bootoltál volna,csak 50-szer gyorsabb. De ha van a közeledben ME vagy 98 lemez,akkor az is jó.

(#8) Ateesz


Ateesz
tag

Csak ha cdről bootolok nekem nem ajánlja fel a formázást csak melyik partícióra telepítsem és a partíció törlését ami eltünteti teljesen!Floppymeghajtóm nincs azért akarom cdről formatálni csak ez vhogy nekem nem megy!

(#9) djyuri válasza Ateesz (#8) üzenetére


djyuri
őstag

Értemén. De nem is mondtam,hogy az xp-lemezzel bootolj.
Valakinél írj ki egy floppy-t egy cdrw-re és azt tedd be a gépbe és csinálj úgy,mitha egy baromi gyors floppy-d lenne és úgyanúgy vannak a parancsok.
Ha meg van ME vgay 98,akkor is mehet ugyanez,mert azoknak be van építve a dolog.

(#10) Attesz


Attesz
aktív tag

Töröld ki a particiot amit formázni szeretnél! (asszem T-vel)
Kiirja, hogy nem paticionált terület!
Utána lehet válsztani azt hogy particionálás!
És utána formázás!


Aszzem ennyi

Attesz

(#11) Alex91 válasza Ateesz (#8) üzenetére


Alex91
félisten

Particio eltuntet, aztan csinal uj particio, es megformazza a telepito. Szerintem mashogy nem fog menni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Ateesz


Ateesz
tag

Oké köszönöm!!!!

(#13) Junó válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Junó
tag

A sata a rendszerlemezed? Most hogyan van particionálva, te csináltad?
Nekem is ilyen van, én ezt még tudtam 98-as but lemezzel is, de lehet Xp vel is ami butol, csak akkor a sata vezérlőjét rá kell tenni egy flopira, és indulás után nyomni kell egy f3vagy f4-et. Utána írja mi a teendő, de lehet egyébb gond is.

(#14) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Van egy 60-as maxtor-om most vettzem egy 120-asat arra feltettem a rendszert és megakarom formázni a régit hogy kell??? PLS HELP ME

(#15) bati


bati
csendes tag

Szega Mindenkinek!!!!!
XP alatt miért csak azt NTFS-t lehet csak létrehozni? Milyen parancsal tudok fat32 formázni???

(#16) Flashy válasza bati (#15) üzenetére


Flashy
veterán

az XP nem enged 32G-nűl nagyobb FAT32-t csinálni. ha mással megformázod, kezeli, csak csinálni nem enged. ennyi.

(#17) vakondka


vakondka
őstag

Hi !

Vettem egy USB-s külső vinyót (2,5HDD-t és beleraktam egy hozzá való házba), de nem tudom megformázni a vincsesztert XP alatt.
Felismerte az XP, hogy rajta van egy ''Mobile device'', de ezen kívül semmire sem hajlandó.
A sajátgépnél ha jobb egér gombbal rákattintok, akkor nincs olyan lehetőség, hogy formázás, míg a többi meghajtónál van... bármi ötlet ???

Előre is köszi !

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#18) Alex91 válasza vakondka (#17) üzenetére


Alex91
félisten

Súgóba beírni, hogy Partíció! :)

(Én is most szenvedtem vele, mert en se talaltam...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19) vakondka válasza Alex91 (#18) üzenetére


vakondka
őstag

A súgó nem formáz...kicsit bővebben plíz... :U

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#20) sh4d0w válasza vakondka (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Disk Managementben sem tudod formázni?

https://www.coreinfinity.tech

(#21) Alex91 válasza vakondka (#19) üzenetére


Alex91
félisten

Az nem is, de megsugja, hogy hol kell csinalni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) sbazsi


sbazsi
veterán

Vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógépkezelés
Ott disk management (vagy hogy hívják a magyarban)
Ott tudsz neki particiót csinálni és utána formázni

(#23) vakondka válasza sbazsi (#22) üzenetére


vakondka
őstag

Köszi !

Én is így gondoltam, mégsem ment... :W
...aztán egy helpben azt olvastam, hogy érdemes újraindítani a gépet, s csodák csodájára egyből látta az eszközkezelő a vinyót, tudtam partíciót csinálni és formázni is... :U

Hát igen, ezt azért gondolhattam volna egyből...de azt hittem, hogy plug and play az eszköz formázatlan vinyóval is, pedig nem... :U

Azért köszi mégegyszer !

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#24) Papesz01


Papesz01
tag

sziasztok!
bocsi, hogy ide irom a kérdésem de nem találtam neki jobb topikot, olyan láma kérdésem lenne, hogyha teljesen leformázok egy meghajtot akkor utána még ténleg vissza lehet hozni azokat az adatokat, amik egyszer rajta voltak? :F :F vagy ez pontosan hogy is müxik, és van olyan progi amivel ugy lehet formázni, hogy soha ne lehessen vissza hozni a régi rajta lévő adatokat? :B :B

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#25) djtörök


djtörök
senior tag

először nem ártana partícionálni azt a szerencsétlen winyót. annélkül télleg nem fog menni

(#26) rlazol válasza Papesz01 (#24) üzenetére


rlazol
addikt

a formázás után az adatok visszahozhatók. Megfelelő program kell ahhoz, h visszaállíthatatlanul töröld őket.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27) Papesz01 válasza rlazol (#26) üzenetére


Papesz01
tag

megfelelő program :F és ennek nagyon komplikált a használata? és mi a progi neve?

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#28) mr_ricsi válasza Papesz01 (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hogyha teljesen leformázok egy meghajtot akkor utána még ténleg vissza lehet hozni azokat az adatokat, amik egyszer rajta voltak?''
Amíg felül nem lettek írva az adatok, addig vissza lehet állítani.

'' van olyan progi amivel ugy lehet formázni, hogy soha ne lehessen vissza hozni a régi rajta lévő adatokat?''
Igen van ilyen progi. De ugyanezt éred el, ha valami érdektelen fájlokkal teleírod az egész vinyót 1x-2x.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#29) Papesz01 válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


Papesz01
tag

értem :C köszönöm szépen a gyors a válaszokat... :R

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#30) lazydog válasza Papesz01 (#27) üzenetére


lazydog
addikt

Ez kell neked: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#31) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
a problémám, h nem tudok cd-t bebootolni...
VAn xp-m, de nem megy sehogy, letöltöttem azt a maxtor-os akármit kirtam egy cd-re de az sem megy.
mit csináljak?

[Szerkesztve]

(#32) holinorby


holinorby
tag

azt még meg tudná mondani vki h hogy indtsam el az xp teleptőjét ha nem bootol be magától?

(#33) 4d


4d
aktív tag

Hello!

Segítséég!! Van egy Sata II 80gb seagate vinyóm amin egy vista oprendszer volt. A vinyó formázás közben kiírja h az Xp (én ezt használok) nem tudja befejezni a formázást! most az a helyzet h a particion magic se tudja újraparticionálni mert a formázás ott se megy! a pm azt írja a vinyóra h BAD, sárga keretben. Semmi ötletem nincs kérlek segítsetek! Megoldás lenne szerintetek ha vista alatt próbálnám meg formázni?? Ja még annyit h a vinyóra a hd sentinel 100%ot ír de van rajta valami elképesztő mennyiségű, több 42 millió!! hibás és gyenge szektort ami szerintünk lehetetlen. Lehetséges, h a pm az egész vinyót bad szektorosnak látta és ezért nem tudok most hozzáférni? A kezelőben látom a H: meghajtót de nem lehet hozzáférni.

(#34) liksoft válasza 4d (#33) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szüntesd meg a partíciót is, és partícionáld újra. Ezután próbálj formázni.

De elfért volna itt is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A topicot zárom. Folytatni a már említett topicban lehet:

Hdd probléma, segítsetek!!!!

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó formázás nem megy, help me! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.