Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Itt a prohardver-en és a gyártó honlapján olvasottak alapján megvettem életem első FTF monitorát, úgy hogy élőben nem láttam, csak on-line rendeltem. Szép is jó is, csak 2 dolgot nem értek.

Előljáróban, hátha fontos: a monitort DVI csatlakozón át egy Matrox G550 hajtja.

1. Dolog:
Az OSD menüben nem aktív az ''Auto Image Adjust'' és a ''Manual Image Adjust'' menüpont.

Igaz, a kép a helyén van, tehát nem kell modosítanom, de azért szeretném tudni, hogy ez egy általánosan megírt software, amit a CRT és TFT monitorokhoz egyaránt használnak, csak a FTF-nél inaktív, vagy a monitorom gyengélkedik és ez nem az előírt működés?

2. Dolog:
Használnék hozzá fejhallgatót, hogy ne zavarjam a szobában lévőket (asszony és gyerek), de elég macerás:
A fejhallgató jack dugója a panel alatt csatlakozik és nem szeretném mindig leszedni a panelt, ami a monitor hátulján van, de ha nem húzom ki jack dugót, akkor a monitor nem hajlandó a hangszóróit megszólaltatni :(
Azaz ha a jack dugó a helyén van, akkor már nem szól a hangfal, amonitort nem érdekli, hogy a vezeték végén nincs is fejhallgató :(
Valami ötlet a panel fel/le szerelésén és a fejhallgató mellőzésén túl?

Valom válaszaitok!

Bye, Fifi

(#2) rog válasza Fifi (#1) üzenetére


rog
addikt

az a ket adjust azert nincs mert az az analog-digital atalakitasra vonatkozik.
nalad meg olyan nincs.

(#3) Fifi válasza rog (#2) üzenetére


Fifi
őstag

Köszi!

Ez nem jutott volna eszembe, meg a manual sem írta le.
Tehát, ha hazamegyek, akkor a G550 HD-15 analóg csatijáról hajtom a monitort, akkor megjelenik az említett két menü.

Jól értettem? Ki fogom próbálni.

Köszönöm gyors válaszod!

Bye, Fifi

(#4) neduddki válasza Fifi (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Akkor igen, de leht hogy tobbet vesztesz vel, mint nyersz! Errol legyszi aze holnap beszamolni!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) Fifi válasza neduddki (#4) üzenetére


Fifi
őstag

Helló!

Mint írtam a kép jó helyen van és a monitort a DVI csatolón át kivánom hajtani, mert az analóg kell a TV-nek, csak hiányoltam ezt a funkciót.

Holnap azért megírom a tapasztalatom!

Bye, Fifi

(#6) neduddki válasza Fifi (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

dvi-onb termeszetesen jo hejjen van a kep az ma besztos, en inkabb a kepminosegre gondoltam, hogy romlast fogsz tapasztalni!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) Fifi válasza neduddki (#6) üzenetére


Fifi
őstag

Hi!

Ah, ja vagy úgy. Akkor mire vagy kíváncsi, mivel teszteljem a kép minőségét?
Jelenleg a munka mellett csak framebufferes konzol alatt DVD-t, TV-t nézek linuxon.

A grafikus szutykokat még nem volt időm/kedvem beállítani (mivel nem csak a monitor, de az egész konfig cserélődött).

Bye, Fifi

(#8) Fifi válasza neduddki (#4) üzenetére


Fifi
őstag

Hi!

Sajnos nem volt időm kipróbálni, asszony kiharcolta a grafikus felületét ;)

Majd ma este hátrabujok a gép mögé.

Bye, Fifi

(#9) neduddki válasza Fifi (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En hive vagyok az elso rapillantasnak es annak megirasanak, ill. a hosszu orakat elotte ulok es akkor alkotok velemenyt!!!:-)))
kicsit komojabban dprewirol kepke, nokiamonitortester meg egyebej, de szeritnemettol a hosszan ulok leotte es utanna leirom az erzedseim es amit latok cimu dolog jon be a legjobban:-)))

udv

neduddki

p.s. hat ezek az aszonyok !!!!!!!!!!!:-))))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) Fifi válasza neduddki (#9) üzenetére


Fifi
őstag

Helló!

Még soha nem teszteltem monitor, így egy kicsit bővebben kifejtenéd?
Erről a nokiamonitortester programról már sokszor hallottam, de most sem találtam letöltési lehetőséget. Gondolom ez nem GPL ;)

Honnan húzhatom le?
Megy linux alól, esetleg dos bootfloppyról, mert ezért nem áldoznék fel egy particiót sem má$ra :)

Van egy javaban írt programom monitor kalibrálásra, de az nem gyárt logot, így csak az előtte ülőt győzi meg :(

Bye, Fifi

(#11) zetecR válasza Fifi (#10) üzenetére


zetecR
addikt

Pédául innen:

[L]http://prohardver.hu/download/_UTIL/nokia%20monitor%20tester.exe[/L]

Egy kis exe, csak simán futtatni kell, nem is települ.

(#12) Fifi válasza zetecR (#11) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Köszi, de ez csak olyan oprendszeren fut, amivel nem rendelkezem.
Sőt ez sem gyárt semminemű logot, az esetlegesen észlelt hibákról, csak a monitor előtt ülő látja a hibákat.

Különben szinte ugyanazokat a tesztképeket adja, mint a nekem is meglévő platformfüggetlen javás progim. Remélem otthon valahol meglelem ...

Azért köszi!

Bye, Fifi

(#13) Fifi válasza neduddki (#6) üzenetére


Fifi
őstag

Helló!

Hát eltelt egy kis idő, de közbefutott még egy kis nyaralás is ;)

Szóval a ''hiányzó'' 2 menü az analóg csatlakozó használatakor előbújt valóban.
A kép minősége az én megítélésem alapján a dvi-on tényleg szebb, de ez csak olyan szubjektív dolog és nem olyan egetverő a külömbség.

Ami előnye van még a dvi-nak, hogy tényleg jó helyen van a kép, mind framebufferes konzolon, mind a grafikus felület alatt, míg az analóg csatlakozó használatával ha beállítom az egyiken, akkor elmászik a másikon ...

Köszönöm, megint tanultam Tőletek!

Bye, Fifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.