Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Exynos. Csak nekünk. Gondolom 300k+ért.
Csak tudnám hol van ennek a célcsoportja.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#2) buherka válasza kakuk.tamas (#1) üzenetére


buherka
addikt

Neked Exynos másnak egy okos telefon.
Tudom hogy hihetetlen, de igaz.
Ilyen egyszerű. :)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3) kakuk.tamas válasza buherka (#2) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Attól függetlenül hülye aki ezt megveszi, és ezt a Samu szépen ki is használja. A sima S23 jobban megéri olcsóbban...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) LosBlancosRM válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Miért lenne hülye? Mert nem érdekli? Mindenkinek tudnia kéne, hogy nem az igazi az Exynos? Sokaknak szerintem ígyis elég a tudása.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#5) joelke HU


joelke HU
senior tag

Szép nagy keret van a kijelző körül. Gondolom ezt is kifejezetten a rajongók kérték. :F

Motorola G51

(#6) kakuk.tamas válasza LosBlancosRM (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De ha konkrétan gyemgébb telefont kapsz (soc, kamera. Amit eddig biztosra vehetünk), drágábban, az rendben van?

Itt (ahogy az FE sorozattal is) a legnagyobb probléma az árral van. Jó telefon ez, de max 220-250ezres magyar árral.

Dehát annyira széthúzza a Samu a kategóriáit, és úgy áraz, hogy nem lehetne beszúrni sehova. Olcsóbban házon belül lenne konkurencia, ilyen áron meg semmi értelme az S23 mellett.

Vagy még azt tudnám elképzelni, hogy az aktuális FE mobilt kizárólag az aktuális FE tabbal adnák, mit tudom én 500-550ért. Örülhetnének a fanok, évente lenne jópénzért mindkettő cserélve.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) batai15


batai15
félisten

Ezerszer inkább egy s23. Nem is értem mi a lét jogosultsága, főleg úgy hogy az fe egyetlen előnye a snapdragon proci helyett is exynos van.

[ Szerkesztve ]

(#8) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nem tudom mit szórakoznak a saját SoC-val, mehetne Gen1-el mindenhová, ha beáll az ára értelmes utódja lehetne a 21FE-nek. :(((

B.Cs.

(#9) doooo


doooo
veterán

Jövőre ütős ajánlat lesz ez, pont mint az eddigi FE-k. Ezek tovább maradnak forgalomban és gyártásban (nem csak egy évig, mint az S-széria mindenkori tagjai), és egyre csak javul az ár-érték arányuk. Sikeresen betölti majd az űrt az A-széria, meg az S24-ek között.

De persze hivatalosan olcsóbb lesz most az S23-akhoz képest is. Amerikában is meg Európában is.

[ Szerkesztve ]

(#10) novinyul válasza doooo (#9) üzenetére


novinyul
veterán

Ez mind szép és jó! De Exynos van benne :( Innentől meg lehet akármilyen jó áron, nem lesz a toppon. Anno az S20FE Exynos 990 után a Snapi865 egy más világ volt, két évig hibátlanul ment.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#11) Örni válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


Örni
senior tag

Az S23 370 ezer Ft. Hol olcsóbb az FE-nél?

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#12) kakuk.tamas válasza Örni (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Seneticnél pl 330csak, ami megbízható bolt, nagykerből vásárol. Ez átszámolva a nettó eurós árat 270 körül van. És hol vannak az adók...
275-ön nyitott az 21FE. Lehet számolni, hogy ennek az ára hogyan fog alakulni.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) doooo válasza novinyul (#10) üzenetére


doooo
veterán

Akkora különbség itt véletlenül sincs, mint az általad említett kettő SoC között, a 8 Gen1 sem sikerült jobban az alapokat nézve (csak azt mindenki szépen elfelejtette, mert el akarta felejteni).
A legnagyobb probléma az optimalizáltság hiánya volt az appok részéről, hála az AMD GPU-nak, de azt is azért lényegesen javították mostanra.
Egyébként várjuk meg a teszteket, majd kiderül, hogyan szerepelnek. Minden lehetőségük megvolt újabb 4nm-es technológiával gyártani ezeket (nem úgy, mint amikor először piacra kerültek). Talán éltek is a lehetőséggel.

(#14) kakuk.tamas válasza doooo (#13) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Semmi...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) doooo válasza kakuk.tamas (#14) üzenetére


doooo
veterán

Nem kellene áttervezni. Ugyanúgy 4nm.
Anno az S10-Note10 között sem tervezték újra az Exynos 9820-t, pedig ott 8nm-ről 7nm-re rakták át, pár hónapon belül (és érezhetően javult is).

Szerk.: most látom, hogy visszavontad, de nem baj, itt hagyom, szolgáljon kiegészítésül az előző kommentemhez.

[ Szerkesztve ]

(#16) klaya86


klaya86
senior tag

A felső kategóriás kinézetű (kivéve hátlap)és anyaghasználatú 21fe után a Samsung csinált egy 3 éves designt idéző A54et s23fe néven, jó kis üzemidő "bajnok" exynossal 😀 szép munka. Ez aztán kurv@ra fan edition. :C

(#17) novinyul válasza doooo (#13) üzenetére


novinyul
veterán

Az Exynos hálózati problémái azok amik a legjobban fájnak. Ráadásul a honi szerviz is tudott a problémáról, de csere nem lehetett. Majd aztán jöttek a Snapis verziók, nem is voltak bajok utána. Itt is ugyan azok a problémák lesznek(Exynos 2200).

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#18) kakuk.tamas válasza doooo (#15) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Tudom, utána kapcsoltam, hogy 4nm-es volt eredetileg is. Ezért töröltem a hszt. :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem csak az Exynos miatt nincs létjogosultsága,(lehet, hogy csiszoltak rajta ?) így nem ítélném el azonnal, de valahogy ebben semmi FE-t nem látok. Inkább csak egy mindentől megfosztott olcsó valaminek érzem. Olyan alsópolcos érzete van, előfizetéshez ingyen.
Kb. mint egy Astra Classic.

[ Szerkesztve ]

(#20) gattolino


gattolino
senior tag

Nem tudom, hogy ezt melyik Fan fogja megvenni, de hajrá Samsung. Hajrá Exynos ;]

Vivo X90 Pro Plus

(#21) samu74 válasza klaya86 (#16) üzenetére


samu74
addikt

+1.Az a káva meg egy vicc.

-----------

(#22) GuineaPigMan


GuineaPigMan
tag

Engem érdekel a telefon, és lehet le is váltom a jelenlegi A72-t, ha előfizetés mellé egy szép kis kedvezményt raknak rá. :) Kinézete nekem kifejezetten tetszik, Exynos-nál látom vannak problémák (főleg játékoknál), de remélhetőleg ez már javult valamennyire. Jobb kijelző, jobb kamera, erősebb processzor, több memória, vezeték nélküli töltés. Nekem szerintem megérné, de az egész az árazáson múlik majd. :R

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#23) leslien


leslien
nagyúr

ezt mondtam anno :
ha S széria Snapdragon ,akkor tőlem jöhet bármi más Exynos -al

és ha S24 Exynos al jön ,akkor még nagyon sokáig marad a S23 ,de leszünk ezzel egy páran.. :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#24) Hallosz válasza GuineaPigMan (#22) üzenetére


Hallosz
senior tag

2021-22-ben legyártott, raktárban porsodó proci köré építenek egy telefont.
Mitől javult volna bármi is? :U

Mert lakni, muszáj.

(#25) GuineaPigMan válasza Hallosz (#24) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Optimalizálásokra, frissítésekre gondoltam. Néhány játéknál például találtam infót, hogy javult az Exynos 2200 teljesítménye.

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#26) leslien válasza GuineaPigMan (#25) üzenetére


leslien
nagyúr

ha jót akarsz magadnak ,akkor veszel az apróról egy S23 -at..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#27) janeszgol


janeszgol
félisten

Attól függ, mennyiért nyit nálunk. 300k felett nem éri meg, ott az S23, Xiaomi 13.
250-300k között meg ott az S22. Bár utóbbiban csak 3700-as akku van, lehet, hogy a jobb kamerát érdemes beáldozni az akkuidő oltárán?

(#28) jeni


jeni
félisten

Ezek szerint a gyártóhoz nem jutottak el az Exynos 2200 problémáik.
Sok volt a hiszti az S22 mobilszéria során,hogy ez a Exynos 2200 saját SOC-k a legrosszabb a gyártó részéről ez idáig.
Vagy még se?

(#29) Füleske válasza gattolino (#20) üzenetére


Füleske
addikt

A fan szerintem attól fan (rajongó, a márka rajongója), hogy bármit kedvel/megvesz, csak az adott márka legyen ráírva. Tehát ez a mobil pont nekik szól, ők fogják tudatosan megvenni.

(#30) gattolino válasza Füleske (#29) üzenetére


gattolino
senior tag

Szerintem az is fan aki megveszi az S széria darabját. Én is vettem egyszer 1-et még az első szériát.

Vivo X90 Pro Plus

(#31) Füleske válasza gattolino (#30) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem az a sima vásárló. Egyszer ilyet vesz, egyszer olyat. Ár/érték arány, épp megtetszik az adott modell, akció van, ilyet még nem vett, stb. A fan mindig az adott márkát veszi.

(#32) jeni válasza gattolino (#30) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem az S széria elődje a kiinduló mobil az a Alpha teló volt anno.

(#33) gattolino válasza jeni (#32) üzenetére


gattolino
senior tag

Nem. Az első S1-em az még 2011-ben vettem, Alpha csak később jött

Vivo X90 Pro Plus

(#34) janeszgol válasza gattolino (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Az Alpha akkor volt, amikor az S5. A Samsung az S6-tal vágott egyet a mobiliparnak (Edge, ami a mai telefonok kinézetének alapját adta/adja).

(#35) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szép kavak :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#36) kakuk.tamas válasza janeszgol (#34) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Note Edge hamarabb volt. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#37) 19ati93


19ati93
senior tag

Nem tudom de a promó videón/kivágott képkockán vékonyabb a káva mint amit a csávó mutogat nekünk FE néven, de a minősége annak a promós videónak totál gagyi szóval fene tudja.

A model nevét az utolsó videón meg mi a bánatnak takarja el. Mintha az imei lenne vagy a serial lol.. legalább kiderülne hogy kamuzik e vagy sem.

(#38) Örni válasza 19ati93 (#37) üzenetére


Örni
senior tag

Mivel a reklámok általában hazudnak, én a vastag kávára tippelnék :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#39) lolal


lolal
senior tag

Vélhetően vastag árazás, snapi helyett garantált Exyfos a hülyének is megéri … Ja nem. Kerülje mindenki messziről ezt a szennyet és vegyetek S23 at vagy egy tavalyi S22-t. :))

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#40) janeszgol válasza lolal (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

A tavalyi S22-ben is ez az Exynos van.

(#41) lolal válasza janeszgol (#40) üzenetére


lolal
senior tag

Tény, de fele ennyibe is kerül mint majd ez. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#42) jeni válasza lolal (#39) üzenetére


jeni
félisten

Tény és való,hogy az S22 tud melegedni,de ennek ellenére stabil nem meghibásodó darab. Lassan nekem meg van 20 hónapja és még nem látott sem szervizt sem csavarhúzót.

(#43) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Az a káva eleg szép darab, na meg az exynos amire az optimailzálás nem nagyon megy sajnos. :((

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#44) doooo válasza lolal (#41) üzenetére


doooo
veterán

Ja szóval ha a koránál fogva olcsóbb, akkor oké az Exynos. :DDD
Mintha bármit is számítana neked.

(#45) jeni válasza Elit3Zotya (#43) üzenetére


jeni
félisten

Az a kérdés, hogy valóban az Exynos 2200 lesz benne?
Még a S24 EU szériában sem tudni,hogy mi is lesz itt a SOC?

(#46) jeni


jeni
félisten

itt már Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 van megadva.

(#47) 19ati93 válasza jeni (#46) üzenetére


19ati93
senior tag

Csak és kizárólag USA-ban lesz S8G1, mindenhol máshol Exynos.

(#48) doooo válasza 19ati93 (#47) üzenetére


doooo
veterán

*USA és Kanada, de az úgyis nagyjából egy kaptafa. De a lényeg, amit írsz is, mindenhol máshol, Indiában, Kínában, mindenhol Exynos lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.