Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

már csak az a kérdés, hogy az nvcleanstall továbbra is ki tudja-e gyomlálni a sok retket a megújult szoftverekből. :U

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) anulu válasza Narasim (#1) üzenetére


anulu
félisten

tbh, soha nem értettem, hogy mi az elvárás az ilyen "cleaner"-ektől. 2-3x használtam, de több galibát okott, mint amennyit hivatott lett volna megoldani.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Busterftw válasza Narasim (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Az uj app ugyanugy letolti a drivert mint a GE, szoval biztosan.

(#4) Raysen623 válasza anulu (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Nálam meg pont az ellenkezője volt. Mindkét gyártónál clean installokat csináltam és egyszer sem volt baj velük egyiknél sem.

Várom a zöldektől is az új felületet. :C

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én mondjuk azon kevesek közé tartozom akiknek megfelelt az ediggi dizájn is.
Na mind1 így is jó lesz biztosan :)

(#6) Amacs


Amacs
aktív tag

A shadowplay 120fps tetszik benne előre is.

(#7) #57018880 válasza B.Á.L.!.N.T (#5) üzenetére


#57018880
törölt tag

Nekem is teljesen megfelelt így, nem volt emiatt hiány érzetem vagy alvászavar :D.

(#8) B.Á.L.!.N.T válasza #57018880 (#7) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nekem se volt PTSD-m ez miatt ;]

(#9) gbors válasza B.Á.L.!.N.T (#5) üzenetére


gbors
nagyúr

Inkább ahhoz a jelentős többséghez tartozol, sztem :)

"Now that's a very small drop in a very, very large bucket of drugs"

(#10) podtibi


podtibi
senior tag

Nekem aztán tuti nem lesz nvidia app-om. Teljesen jól megvoltam a külön állítgatásokkal.

Ezt inkább rád bízom.

(#11) tlac


tlac
nagyúr

Megtudtuk még azt is, hogy a bétateszt erejéig opcionális a regisztráció, vagyis felhasználónév nélkül is lehet használni a programot, viszont bizonyos funkciók így is csak bejelentkezés után élnek.

miért kell egyáltalán regisztráció egy driver vezérlő pultjához?

[ Szerkesztve ]

(#12) #57018880 válasza tlac (#11) üzenetére


#57018880
törölt tag

Könnyebb lesz eladni a telemetriát, bigdata big$.

(#13) warrior93


warrior93
tag

Eddig olyan jó volt. Mindent megtaláltam, amit lehetett állítgatni. Remélem egy átláthatatlan katasztrófát csinálnak belőle, mint a windowsból, hogy az eddig a főmenüből elérhető beállításokat a legmélyébb bugyrokból kelljen előkotorni.
AMD első ránézésre sokkal szebb, csak amit keresek nem találom benne soha.

Üdv. Woules

(#14) ttt válasza tlac (#11) üzenetére


ttt
senior tag

Lassan a wc csészére sem ülhetsz le, ha nem regisztrálsz. A kibedaszott ms meg gúgli módszerre rászokott már minden sajtreszelő cég és egy karakteres szövegszerkesztő is hozzáférést akar kamerához, mikrofonhoz, fényképalbumhoz, telószámhoz, stb.
Már jó ideje archiválom a régi és jól működő progikat, amik nem adver/kém programok, csak sajnos egyre kevesebb indul el, mert igyekszenek ezt/ezeket megakadályozni. :W

(#15) Pikari


Pikari
addikt

Windows 98ban még jól működött a dolog. Aztán meg kellett reformálni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#16) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Eddig sem raktam fel a driveren kívül semmilyen gépzabáló vezérlőpultot. A GFE-től amúgy is a gyomrom forog ha csak eszembe jut.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#17) K0vasz


K0vasz
aktív tag

ideje volt. mondjuk én nem szoktam ott állítgatni semmit, mert minek (főleg, hogy a GFE automatikusan belő minden beállítást az egyes játékokhoz), de most már legalább lesz ennek is rendes felülete

(#18) Armi1P


Armi1P
csendes tag

Pont azért vettem utoljára NV-t, mert AMD vezérlőpultja egy átláthatatlan retek, míg az NV-é az XP óta tökéletes. Hát ez idáig volt így ezek szerint, mostmár ez is "modern" lesz a használható helyett. :(

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Ha nem kell hozzá neten regisztrálgatni meg bejelentkezgetni, akkor jöhet, amúgy meg dobják a kukába.

(#20) anulu válasza Armi1P (#18) üzenetére


anulu
félisten

nV-nél ha nem akarod, nem használod :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) Reggie0 válasza tlac (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Samsung monitort internetre kell dugni, hogy el tudd fogadni a szerzodesst, amivel engedelyezni tudod a PIP funkciot... K. vilagot elunk.

[ Szerkesztve ]

(#22) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Én pl. a regisztrációt nem tekintem problémának.
Gondolom mindenkinek van több gmail fiókja. Elég az egyik ilyen célra fenntartottal bejelentkezni.

(#23) Dr. Akula válasza FLATRONW (#22) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Az alapvető probléma hogy nem is akarunk soha sehova bejelentkezni, főleg nem olyan dolgokért, ami totál indokolatlan. Minek? Hogy ellenőrizhessenek? Más indoka nincs.

(#24) FLATRONW válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


FLATRONW
őstag

A telemetria miatt eddig is ellenőrizhettek, regisztráció nélkül is.
Az hogy most hozzá lesz csatolva egy kamu email cím, nem oszt nem szoroz.

(#25) Busterftw válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Busterftw
veterán

Pl személyre szabott ingame promok miatt.

(#26) FLATRONW válasza Busterftw (#25) üzenetére


FLATRONW
őstag

+ kártya mellé adott játék regisztráció miatt.

(#27) Dr. Akula válasza FLATRONW (#24) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Az egész csak arra jó, hogy amikor épp net sincs (vihar után mindig "kötelező" az áramszünet, szolgáltatói karbantartás, szolgáltatóváltás), akkor még játszani se lehessen. És mindezt a semmiért, hiszen nem tesz hozzá semmit a játékhoz, nem lesz attól jobb hogy netre csatlakozik. Aki mégis nagyon akar, az offline játékból is rányomhat a multiplayer gombra, és akkor a másik felét, aki nem akar, azt nem kell kényszeríteni.

(#28) tlac válasza Reggie0 (#21) üzenetére


tlac
nagyúr

az igen, ilyenről nem is hallottam még
akkor a samsung monitor messze kerülni kell

(#29) FLATRONW válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


FLATRONW
őstag

A játékot nem lehetetleníti el az, hogy átmenetileg nem tudsz a driver beállításaiba belépni.
Most megnéztem, az Experience nem működik net nélkül, de jelenleg ez nem is a driver vezérlésére van.
Valószínűleg az egységesítés után net nélkül is fog működni a vezérlés, csak a többi extra szolgáltatás nem lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#30) Dr. Akula válasza FLATRONW (#29) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Kivéve ha akkor telepíted (újra).

(#31) FLATRONW válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem szoktam a drivert újratelepíteni, max frissíteni. Net nélkül pedig nem fog menni a frissítés.

(#32) Dr. Akula válasza FLATRONW (#31) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Én mindent elrakok ami a gép újratelepítéséhez kell, így nem csak akkor tehetem meg ha épp hajlandó a net is működni.

(#33) Busterftw válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Busterftw
veterán

És milyen gyakran telepítesz gépet és az ahhoz való drivereket honnan töltöd le? Ahhoz is kell net.

(#34) FLATRONW válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


FLATRONW
őstag

Net nélkül a Steam-et sem tudod feltenni egy Windows újratelepítés után.
Ha például nem újratelepítésről van szó, hanem csak egy Steam-es játék helyi biztonsági mentésből való visszaállításáról, akkor sem fogod tudni feltenni, mert szükség van a netre a hitelesítéshez.
Tehát nem a Control Panel esetleges net követelménye fog megakadályozni a játékban.

(#35) tlac válasza FLATRONW (#34) üzenetére


tlac
nagyúr

ezért kell gog-ot használni, ahol csak lehet, ott drm mentesek a játékok
önmagukban is letölthetőek és használhatóak

(#36) FLATRONW válasza tlac (#35) üzenetére


FLATRONW
őstag

Használom is, de sok minden nem elérhető ott.

(#37) Dr. Akula válasza Busterftw (#33) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Kell net, de csak 1x, utána soha többet (ugyanahhoz a filehoz). Versus: állandóan kell net. Melyik a jobb?

#34FLATRONW: Ez egyáltaslán nem probléma, lévén nem használok Steamet.

(#38) Busterftw válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Busterftw
veterán

Hát nem tudom, én nagyjából másfél évente húzom újra a Windows, elég outdated lenne az Nvidia driver.

(#39) Dr. Akula válasza Busterftw (#38) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Én rendszeresen csekkolom a frissítéseket és archiválom, ha bármikor kell, kéznél legyen. Ha baj van, nem akkor kell pánikolnom hogy úristen, még LAN driver sincs kéznél, amivel egyáltalán a netről letölthetném a többi cuccost. Mondhatni saját repo.

(#40) FLATRONW válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor azon kevesek közé tartozol, akiket 10 évente talán egyszer érinthet az a probléma, hogy éppen akkor akarod újratelepíteni a rendszert, amikor a vihar miatt nincs net.
De szerintem téged sem fog igazából érinteni a dolog.
A telepítőből fel fogod tudni tenni a drivert.
Legrosszabb esetben a bejelentkezés miatt átmenetileg nem fogod tudni módosítani annak beállításait. De továbbra is úgy gondolom, hogy a driver beállítások bejelentkezés nélkül is elérhetőek lesznek, csak az extra szolgáltatások (pl. játék optimalizálás) nem lesz elérhető.

(#41) Busterftw válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt csinálja a GE is, rendszeresen csekkolja a frissítéseket. :)

(#42) Pikari válasza Busterftw (#33) üzenetére


Pikari
addikt

Nekem van egy 50 gigás driver könytáram mondjuk.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#43) Dr. Akula válasza FLATRONW (#40) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"továbbra is úgy gondolom, hogy a driver beállítások bejelentkezés nélkül is elérhetőek lesznek"

Ezt én is csak remélni tudom, de sajnos láttunk már ellenpéldát is. Pl. Diablo 2 Resurrected. Ez a Diablo 2: LOD + grafikai tuning. De amíg az eredetiben nem volt kötelező a net, itt már igen. Indokolja ezt a szebb grafika? Nem. Más okai voltak. De ott van az Elite: Dangerous is. Az összes korábbi Elite elvolt net nélkül is, ahhoz se azért kellett mert anélkül játszhatatlan lenne. Mindenki tudja hogy ennek csakis az ellenőrzés, az antiwarez próbálkozások az okai, nem valamiféle funkció. Egy driver letöltőhöz se nagyon értem minek bejelentkezni, ha nagyon akar anoním is tud frissítést csekkolni, ez az összes nagynak (TVSU, Dell Command|Update, HPSA) is sikerül.

(#44) Busterftw válasza Pikari (#42) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, és?

(#45) Pikari válasza Busterftw (#44) üzenetére


Pikari
addikt

Tehát akkor is újra tudom telepíteni a gépeket, ha nincs net. Hasonlóan Akulához.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#46) FLATRONW válasza Pikari (#45) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha éppen akkor támadna kedvem újratenni a gépet, amikor elment a net, akkor használnám a mobilnetet a bejelentkezéshez, vagy belentkeznék akkor, ha visszatért. Használni így is úgy is tudnám.
Majd kiderül, hogy a driver eddigi funkcióit is bejelentkezéshez kötik-e. Én nem hiszem, hogy ezt meglépnék.

[ Szerkesztve ]

(#47) Dr. Akula válasza FLATRONW (#46) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ha van neted, még az Nvidia oldala is lehet downban. Ha kelleni fog, biztos kitalálnak valamit csak hogy valamiért pont ne legyen elérhető. :)

(#48) FLATRONW válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


FLATRONW
őstag

Miért, mi céljuk lenne azzal, hogy ne legyen elérhető a bejelentkezés?

(#49) Dr. Akula válasza FLATRONW (#48) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ami egy áramszünetnek. Semmi, de attól még létezik.

(#50) FLATRONW válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


FLATRONW
őstag

Most akkor miről is beszélünk?
Az áramszünetek azért vannak, mert a szolgáltató lekapcsolta csak úgy kibaszásból, nem pedig azért, mert valami meghibásodás történt?
Az Nvidia pedig szándékosan nem fog engedni bejelentkezni, mivel éppen olyan kedvük támadt, és ezt találták ki, hogy szívassanak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.