Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Valaki elmagyarázza nekem,hogyha alacsonyabb órajelen megy mint a sima verzió,akkor miért lett 105W a fogyasztás ?
Ilyen éhes ez a 3d cache vagy mi ? :)

Csak mert az 5800x/3d-nél maradt ugyan annyi a tdp. Szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#2) Picco válasza B.Á.L.!.N.T (#1) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog

TDP nem egyenlo azzal hogy annyit is fog fogyasztani foleg nem amikor turbo//PBO frekin jar a proci. valojaban valamivel kevesebbet fog fogyasztani mint az 5800x3d, tippre 15-30w tevekenysegtol fuggoen.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3) MZsoltee válasza B.Á.L.!.N.T (#1) üzenetére


MZsoltee
veterán

Gondolom azért, hogy a leghitványabb darab is eladható legyen. :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4) opr válasza B.Á.L.!.N.T (#1) üzenetére


opr
veterán

AMD-nel TDP osztalyok vannak. 105 alatt ha jol tevedek 5000-es szeriaban a 65 van. Sot, nincs is mas, csak 65 meg 105 watt.
Ez alapjan annyi van, hogy az orajelcsokkentes nem hoz annyi sporolast, hogy 65W TDP osztalyba keruljon, tehat marad a 105. Ha meresek alapjan mondjuk 66W lenne a TDP-je, akkor is 105-ot irnak ra.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) villamos


villamos
őstag

Csak az Amerikai Egyesült Államokban, kizárólag a Micro Center -ben, kizárólag személyes vásárlás (el kell menned megvenni), és egy vásárló csak egy darabot vásárolhat.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6) ledgeri válasza B.Á.L.!.N.T (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az AMD TDP adatát kiadó képlete nagyon hőalapú, és nincs is benne teljesítmény. mint összetevő. Szerintem mint "szeretnénk, hogy ennyi hőt szállíts el a felületről" az alapja, és nem a "felvett energiánk ennyi lesz".

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) opr válasza villamos (#5) üzenetére


opr
veterán

Es bumm, igy lesz a chocapic iszonyatosan tularazott, gyujtoi/scalper termek egy elvileg (so-so) vasarlobarat, nagyon kedvezo ar-ertek aranyu, jol pozicionalt termekbol.

AMD meg nyaljon sot, hogy ezt nem adta ki alapbol, bar a helyukben valszeg en se adtam volna ki. Ha jo a megerzesem, iszonyat mod megtepazta volna egy ilyen termek a felsokategoria eladasait.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) opr válasza ledgeri (#6) üzenetére


opr
veterán

Igen, ezekkel az egyszeru (es valos) TDP besorolasokkal az AMD az OEM-eknek kedvez, igy nagyon egyszeruen, hatekonyan es olcson tervezhetoek az SKU-k. Mar csak az kene, hogy az OEM-eket is erdekelje a dolog. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) Z_A_P válasza villamos (#5) üzenetére


Z_A_P
addikt

remek :U

OK

(#10) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Rendben, köszönöm mindenkinek a választ. :R

(#11) anulu válasza villamos (#5) üzenetére


anulu
félisten

és mivel 1 batch készül(t), így ha garis bajod van, akkor annak a megoldása is kérdéses :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) villamos válasza opr (#7) üzenetére


villamos
őstag

Az a magyarázat, hogy ez ilyen "elrontott chip -ek megmentése". Ahelyett hogy kidobják mint e-hulladék, inkább eladják letiltott magokkal. Azt is mondják, hogy nincs is belőle sok, valami néhány ezer darab lehet. Az ára 229USD lesz (nagyjából 80e Ft -persze itthon úgyse ennyi lenne kedves kis 27% tréfa ugye...), kérdés hogy mennyire érné meg, a 5800X3D mellett, ami most olyan 115k körül kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#13) bitblueduck válasza opr (#7) üzenetére


bitblueduck
senior tag

én is ilyesmire gondoltam. 30 év múlva majd lehet mutogatni akinek van egy ilyen darab a gyűjteményében.
ameddig viszont van 300USD 5800x3d meg 250USD 5800x nemtudom mennyire érdemes scalperkedni 230USD 5600x3d-vel.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#14) hokuszpk válasza B.Á.L.!.N.T (#1) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mondjuk azert, mert ezek a chipek pont ebben a tekintetben nem hozzak a 8 magosra megszabott specifikaciot ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Kíváncsi leszek az eBay-es árakra, még nem látok egy példányt se feltéve.

Bontatlan dobozban elrakni egy ilyet a polcra, egyet meg tesztelni... -drága mulatság lenne, de jóleső. :)

(#16) opr válasza villamos (#12) üzenetére


opr
veterán

Ezt ertem, de elvileg minden nem csucs chiplet igy szuletik. Binning van ezerrel. Tehat arra, hogy ez most jon, ket magyarazat letezhet:
A) Annyira jo volt a kihozatal, hogy csak mostanra jott ossze eleg pont jo selejt egy ilyen termekhez
B) Bekavart volt a termekstrategiaba, igy inkabb hanyagoltak, viszont mostmar annyira nem szamit, el lehet passzolni
+1) A fenti ketto valamilyen kevereke.

bitblueduck: Igen. Kerdes, hogy mennyire repulnek ra a gyujtok, meg milyen teljesitmenye lesz a valosagban. Ha ezen az aron nagyon jo, youtuberek meg a szaksajto az egekbe tolja a hype-ot, es bumm, nulladik naptol, maris legendas statuszban van es el lehet kerni erte barmennyit is, fuggetlenul attol, hogy a teljesitmenyskalan hol helyezkedik el.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) sittes79 válasza villamos (#5) üzenetére


sittes79
addikt

Pont akartam irni, hogy ez aprocska resz kimaradt... :DDD

(#18) FireGL válasza opr (#16) üzenetére


FireGL
aktív tag

Annyira nem lehetett jó a kihozatal, ha már tavaly is demózták az 5900X3D processzort (ami ugye 2db 5600X3D)
Talán lesz még egy kör a kifutó termékből és kiszórják a "maradékot" ...

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#19) opr válasza FireGL (#18) üzenetére


opr
veterán

Ah, jogos, kimaradt a felhasználták másra opció. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) bartos96 válasza opr (#4) üzenetére


bartos96
tag

A sima 5600 am huzas nelkul is cb23 alatt benyalt 100 wattot majdnem 1voltig kellett levinni, hogy 65 wattig fogyasztson.

(#21) zz top


zz top
tag

Olvasom itt a kommenteket.. gyűjtői példány egy letiltott magú 5800X3D-ből..
Hagyjuk már..
A jóisten gyűjt ilyen mindenféle elektronikai hulladékot.

(mondjuk nálam pont van jópár régi notebook cpu a fiókban, kell valakinek? Kikiálltom őket gyűjtői példányoknak, és 1 millióért adom darabját.)

(#22) D55 válasza B.Á.L.!.N.T (#1) üzenetére


D55
aktív tag

Ha magasabb feszültségekre lőtték be a gyengén sikerült példányok stabilitása érdekében, akkor az megmagyarázza.

Tehát van egy X freki amit szeretnénk, ahhoz kell Y feszültség, hogy az adott példány stabilan tartani tudja. És akkor ha ezt megszorzod a maximális terhelés által megmozgatott árammal, akkor megkapod wattban a fogyasztást / TDP-t (hulladékhőtermelést).

(#23) tserrof77


tserrof77
senior tag

Abu, kövezz meg, de elég félreérthető lett a cikk címe. Váratlan taggal bővült az előző Ryzen sorozat. Nekem így valahogy jobban hangzana. A mostani cím alapján bios vagy ablakfrissítés ugrott be elsőre. Tévesen...

A garit, mivel limitált széria lesz, szerintem el lehet felejteni. Max refund. De jó részük , ahogy írtátok is, gyaníthatóan gyűjteménybe végzi, meg a saját eredeti dobozában. Az ára meg mindennek annyi, amennyit adnak érte...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#24) ricsip


ricsip
addikt

Aztán melyik gyártó csinál hozzá új bioszt az ócska AM4-es 3,5-4 éves lapjaikhoz, ha már mindegyik baszik kihozni még a tavaly nyári Agesa-s stabil bioszt is?

-

(#25) PuMbA válasza bartos96 (#20) üzenetére


PuMbA
titán

Azért nyalt be annyit, mert a PBO-t bekapcsoltad a BIOS-ban, ami már túlhúzás :) Nekem alap BIOS beállításokkal 77W fölé stressz teszt alatt sem megy az 5600X-em. Egyébként a 65W TDP az AMD-nél 77W-ot vagy 88W-ot jelent. A 105W TDP pedig 142W maximális lehetséges fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

(#26) opr válasza ricsip (#24) üzenetére


opr
veterán

Gondoltam megneztem, mennyire beszelsz igazat. Sajat lapomat neztem meg. Uj BIOS, junius, Update AMD AGESA V2 1.2.0.8. Gyors gugli alapjan majd minden nagyobb marka majd minden lapjahoz van 1.2.0.8 update. ASUS, MSI, AsRock, Gigabyte legalabbis biztos.

Gyors kereses utan kiderult, hogy meg az elozo gepem fostalicska, elso genes zen procival hasznalt b350m lapja is megkapta a legujabb AGESA-t.

Es nem, ezek nem beta BIOS-ok, hanem stabil, mindenki altal elerheto es hasznalhato, hivatalos verziok. Szoval... Most akkor eppen mirol is beszelsz? :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) ricsip válasza opr (#26) üzenetére


ricsip
addikt

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X570-GAMING-X-rev-10/support#support-dl

tavaly ősz óta nincs hozzá végleges bios. Agesa-ból meg van 120A-s is, ami zen2 SMU-t is updatel hosszú idő után, miután 1205 környéke óta vmi nagyon félrement sokaknál ilyen 3000-es ryzenekkel.

-

(#28) bartos96 válasza PuMbA (#25) üzenetére


bartos96
tag

Szerintem az nem lett piszkalva. A ramokat felnyomtam 3200 re xmp vel es az vitte az orajelet 4.4 re vagy 4.3 ra. Utana vittem le feszt.

(#29) opr válasza ricsip (#27) üzenetére


opr
veterán

Huh, fura, ez tenyleg csak beta-s biost kapott. Pedig x570. Franc erti. Azt hinne az ember, hogy az x570 azert boven prioritast elvez a b350 elott. :DDD

Plane fura, mert az en x570s UD-m megkapta nem beta-san a legujabb AGESA-t. :F

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) Reggie0 válasza ledgeri (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

A TDP teljesitmenyt jelol, ezert is watt a mertekegysege. Amugy meg az elektromosan felvett teljesitmeny majdnem 100%-a hove alakul.

(#31) pengwin válasza B.Á.L.!.N.T (#1) üzenetére


pengwin
addikt

az AMD-s TDP egyenletben nem szerepel a fogyasztás. A tényleges fogyasztást egy másik HBR-rel jelöli az AMD.

Üdv, pengwin

(#32) opr válasza pengwin (#31) üzenetére


opr
veterán

De a tdp konkrétan az átlagolt maximum fogyasztást jelenti. Tehát pbo nélkül elég egy olyan hűtés, ami annyi hőteljesítményt el tud vezetni. Erről szól a TDP osztály.
Ez így van intel és AMD oldalon is.
Az egy másik kérdés, hogy ma az alaplapokon általában az alap beállítás az, hogy ezt hagyjuj figyelmen kívül, menjen a turbó, amíg a csövön kifér. Úgy nyilván más lesz a fogyasztás, de ez hivatalosan tuningnak minősül.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) arabus


arabus
addikt

2 éve kellett volna kiadni nem a szemétből összeguberált alkatrészekből.
Inkább ez:

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#34) MZsoltee válasza arabus (#33) üzenetére


MZsoltee
veterán

A két évvel hamarabb az 5600X3D-re vonatkozik, akkor azt azért nem tették meg, mert akkor nem lehetett volna eladni, annyi 5700X/5800X és 5800X3D-t. Nem volt érdekük, most az AM4 életciklusának legvégén már meg lehet ugrani, de azt is max a szemétből. Ha kell a 3D cache, akkor fizesse ki a vásárló. Az ő részükről teljesen jogos hozzáállás, vevőként meg kellemetlen.

20 dollárral drágábban én mindenképpen a 7600-ast választanám. 8000 forintot nekem és szerintem a legtöbb embernek megér a tarcsi integrált vga.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#35) ricsip válasza opr (#29) üzenetére


ricsip
addikt

Ugye-ugye? F@szkalap gigabyte. :(((
Ugyanez a sztori ánusz és msi-nél is: sok hülye megvette 2-300 ezrekért a gyémantplatina 50fázisos vrm-es x570 szarokat, aztán első adandó alkalommal beintett nekik a görény gyártó, és sírják tele a fórumokat mennyire át lettek baszva.

[ Szerkesztve ]

-

(#36) opr válasza ricsip (#35) üzenetére


opr
veterán

Ez nagyon durva. Azt hinne az ember, hogy pont azokat a vasarlokat fogjak tamogatni, akik szivesen hagynak ott istentelen mennyisegu dellat a penztarnal, de ugy latom, valami mas alapjan priorizaljak a supportot. Talan mennyiseg lehet a dolog mogott?
Mindenesetre rohadjanak meg. Illetve ugyan eddig se volt szokasom, de note to self: Nem veszunk felso kategorias alaplapot...

Azert egy ilyen akcio felbaszna engem is, ha latom, hogy a regi fostalicska b350 (es meg annak se a teteje) mar reg megkapta a stabil uj BIOS-t, a csucskategorias cuccomra meg szarnak nagy ivben. Szerintem szarjanak sunt. Plane, ha az osszes gyarto ezt csinalja. Akkor a kerdes csak annyi, hogy akinek tenyleg szuksege es igenye is van a top kategoriara, az megis mit vegyen, mert ez alapjan... Semmit, rabasztunk, Belaim, ez van. :(((

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) ledgeri válasza Reggie0 (#30) üzenetére


ledgeri
nagyúr

[link] erre gondoltam (gamersnexus vidi, ha sejlik valami, már nem kell kattolnod)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38) JóképűIdegen válasza opr (#36) üzenetére


JóképűIdegen
tag

Erdekes mert Aorus-ok mai napig kapjak a legujabb Agesa-t, igaz leginkabb a top kategoriakkal van tapasztalatom, de furi hogy x570Aorus kap es X570 sima Gigabyte meg nem :Y

(#39) Reggie0 válasza ledgeri (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze ertem, csak a megfogalmazas nem volt jo. :) Az AMD-nel is teljesitmeny alapu, de nem a szilicium kepessegeit(fogyasztasat) irja le, hanem a tokozas korlatait.

[ Szerkesztve ]

(#40) opr válasza JóképűIdegen (#38) üzenetére


opr
veterán

De ebben az a legdurvabb, hogy az enyem is sima nem Aorus x570, de az meg kapott. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#41) ledgeri válasza Reggie0 (#39) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42) pengwin válasza opr (#32) üzenetére


pengwin
addikt

A TDP egy marketing hülyeség mindkét CPU gyártónál. Lásd az AMD-s képletet:

AM4 és AM5 platformon is a PPT (Package Power Target) érték határozza meg a processzorok valós fogyasztási korlátját. Pl. egy 5600 PPT-je 88W, és annyit is fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#43) KROK640 válasza villamos (#5) üzenetére


KROK640
veterán

így aztán túl sok értelme nincs.
Maximum tudjuk, hogy ilyen is létezik, de ilyen alapon valami kínai belpaicos izé is lehetne ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#44) KROK640 válasza opr (#7) üzenetére


KROK640
veterán

Valószínűleg nem véletlenül jelent meg ilyen későn. Már inkább a 7000-es széria felé érdemes kacsingatni. Meg akinek nagy teljesítmény kellett az bevásárolt 5800X(3D)-ből.
Mind a limitációnak, mind a késői megjelenésnek szvsz az a szerepe, hogy ne is nagyon jelentsen konkurenciát az X3D-nek. (Bár szerintem aki nagyon gerjedt ezekre már beszerezett egyet, ez viszont tökéletes lenne 2000-3000-es Ryzenekről upgradelőknek).
Azt is eltudom képzelni, hogy nem marat vissza olyan sok selejt 5800X3D 5600X3D-nek, ezért is "limitált", mert gondolom, plkáne a 7000-es széria rajtja után jóval már nem akarnak előző generációs "új" CPU-t gyártani, pláne, hogy csak a selejt kiadásának indult. Máskor ilyenkor kínára öntik, érdekes, hogy most nem ezt tették.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45) KROK640 válasza arabus (#33) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom, hogy miért jó a Ryzen 7500F...
Új foglalat (és alaplap) új memória (lévén dobták teljes mértékben a DDR4 támogatást) kell hozzá, miközben nincs IGP (F-es modell ugye), és 6C12T, amiből már bőven van az előbbi genekben is, sokkal olcsóbb RAMmal és alaplapcsere nélkül.
maximum annak tudom elképzelni, aki totál új gépet vesz, de akkor meg Intelt vennék, az AMD újabban kissé bétateszt gyanús.

Persze lehet, hogy 6-12-18 hónap múlva, mikor a lapok is olcsóbbak lesznek mega DDR5 is akkor jó árazzás jó vétel lehet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46) Bossp válasza MZsoltee (#34) üzenetére


Bossp
addikt

Így van. Milyen áron dobták volna piacra? a játékok nagy részében hozni fogja 1-2 % eltéréssel az 5800x3d szintjét. Tehát pariban lesz egy 12900k-val :D Na most gondold el ha kiadják ezt a 6 magost vagy pofátlanul túlárazva vagy olyan árral amivel alávágnak az intelnek de saját maguknak is. Most hogy már vannak jobb 7-es szériás procik meg 13. gen intel már simán lehet egy fasza középkategóriás proci belőle ami még sokáig bárkinek elég lesz gamingre.
Nálam az 5800 x3d 45-75W között fogyaszt játék közben msi lappal alul feszelve fixen hozza a max órajelet. Sztem ez el lesz 40-65W on is jól belőve. Lap nem kell alá drága. Ram se. Hűtő bőven elég les rá egy gyári wraith prism. Egy 13600k árán megveszed a fél konfigot majdnem azonos játék teljesítményért cserébe. Best Buy kár hogy nem jött ki előbb lehet ilyenem lenne és ne a 8 magos.. :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47) MZsoltee válasza Bossp (#46) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én már csak arra várok, hogy olcsó legyen az 5800X3D. Kár volt megvenni egy éve 100k körül az 5800X-et, ki kellett volna tartani a 3800X-el.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#48) Bossp válasza MZsoltee (#47) üzenetére


Bossp
addikt

Nagyobb ugrás mint bármilyen ddr5-ös platform az 5800x3d-ről :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#49) KROK640 válasza MZsoltee (#47) üzenetére


KROK640
veterán

Valószínűleg akkor még nem tudtad, hogy lesz 5800X3D ...
Szerintem nem mostanában lesz "olcsó" elvégre az 5000-es szériát, az AM4-es foglalatra és DDR4-re kb ez a teteje amit lehet építeni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50) pengwin válasza KROK640 (#49) üzenetére


pengwin
addikt

Meg szerintem 5800X3D-t többségükben olyanok vettek, akiknek már megvolt a DDR4-es plaformja... szerintem az ilyen emberek nem fogják egyhamar fejlesztésre adni a fejüket, ha még az AM4-nek is adtak egy ilyen utolsó lehetőséget. Bár ki tudja.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.