Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Valaki látott már ilyet ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BeePee_3


BeePee_3
csendes tag

Gondom a következő:

Az utóbbi 3 hónapban 2X telepítettem újra a windowsomat. Mindkétszer összeomlás miatt. Win98 első kiadás, angol nyelvű.

Azóta nem indul se a Fifa 2002, se a 2002 World Cup. Minden más játék kifogástalanul megy. Más Fifát nem próbáltam, mostanában csak ezzel a kettővel próbálkoztam. A 2002 korábban már volt a gépemen, akkor rendesen futott. A 2002 WC-ot nemrég kaptam meg, fölinstalláltam, de semmi. A homokóra megjelenik, de nem jön be az EA SPORTS képernyő. Ha ctrl+alt+del-t nyomok, megjelenik a futó programok listája, többek közt a Fifa is, de a képernyőn csak a Windows asztal látható. Kb. 2 perc után elindul a játék, de olyan iszonyú lassan, hogy nem lehet vele mit kezdeni. Próbáltam reinstallt, de semmi. Uninstall, újra install, DE HATÁSTALAN VOLT.

Mégegyszer mondom, korábban a 2002 már volt a gépemen, rengeteget játszottam vele, a 2002 WC soha nem indult el. Tegnap este próbáltam, az újabb Windows reinstall után, de semmi.

Konfigom:
ABIT BE6 II legújabb Bios/ 256 MB PC133 / CEL 900 nincs húzva / Diamond Viper V770 TnT2 32 MB / SBLIVE LiveWare 3.0 / Wd 13.6 GB 7200 RPM 2MB Cache.

Korábban a NEC 40X cédémről installáltam föl a Fifa 2002-t, akkor ment rendesen, játszottam is sokat, úgy hogy ebben a Cdromban volt a lemez. Most ugyanerről installáltam, fölment rendesen, de nem indul a játék. Legutóbb megpróbáltam az íróról fölrakni (Yamaha 20/10/40 IDE) fölinstallálta, de akkor se indult a játék.

Valaki látott-e már ilyesmit ? Mi a fene lehet a gond ? Többi más program (akár játék, akár más) kifogástalanul működik, de ez a két Fifa nem akar menni, pedig korábban a Fifa 2002 ment rendesen, azóta csak a SCSI cédéírómat cseréltem le a mostani IDE-re. Segítsetek !

Há magyarok vagyunk, nem ? - Király Liba ''sztár-ócska''

(#2) localhost válasza BeePee_3 (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez itt már maga a misztikum!
Tudom, hogy nem segít, de a fiam gépén sem indul el néhány játék, ami korábban remekül ment.
HW-változás nem volt, és Oprendszer/DirectX/Drivercsere sem...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Az EA Sports CD-i jól le vannak védve, talán próbáld meg eredeti CD-vel... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) guest


guest
veterán

Próbáld meg egy másik biossal, nem biztos ,hogy az ujabb jobb. Én egyszer egy hasonlóval szivtam és a bios volt a ludas.

prohardver vendég

(#5) localhost válasza guest (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

???????????????? :DD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) guest válasza BeePee_3 (#1) üzenetére


guest
veterán

Bill Gates utjai kifurkeszhetetlenek !

Bgs

prohardver vendég

(#7) Egon válasza BeePee_3 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

A Windows reinstallnál formáztad a C:-t? A CD-író cseréjén kívül semmilyen más hardver vagy szoftver módosulás nem volt (BIOS, driver stb.)?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) BeePee_3


BeePee_3
csendes tag

Ja, formáztam a C:-ot windows reinstall előtt. Tegnap este csináltam. Bios-t nem szívesen cserélnék, mert csak ez az újfajta támogatja gyárilag a 900-as celeront ennél az alaplapnál. A réginél user define-nal kellett a 9 X 100-at beállítani, de ez nem volt annyira stabil. Egyébként pedig nem hinném, hogy az új Bios miatt lenne gáz, mert kb 1 hete használom, de a Fifa már előtte sem működött.

Próbálkozzak eredeti EASPORTS cd-vel ? Ezt nem értem. Eddig is ezt használtam és idáig működött.

Há magyarok vagyunk, nem ? - Király Liba ''sztár-ócska''

(#9) BeePee_3


BeePee_3
csendes tag

A SCSI-s cédéíró helyett van most az IDE-s, ezen kívül semmilyen hardvert nem cseréltem.
Először gondoltam arra is, hátha a tűzfalak miatt van gond, de megnéztem nem ez a probléma.

Windows installálása után szoktam INF update-et csinálni, korábbi tapasztalataim szerint az SBLive miatt kell. De ezt eddig is csináltam, a Fifa működött. Ugyanazokat a tűzfalakat használom mint eddig, amelyek ha futottak korábban, a Fifa működött.

Most, hogy visszagondolok, a Seti@home is hasonlóan viselkedett, iszonyú lassan számolt. Utána le is szedtem, tegnap este a Windows reinstall után visszaraktam, most nmormálisan számol.

Már nem tudok más hibára gondolni...

Há magyarok vagyunk, nem ? - Király Liba ''sztár-ócska''

(#10) BeePee_3


BeePee_3
csendes tag

helyzet némileg változott.
Tegnap elindítottam megint, lesz ami lesz. Kezdetben ugyanaz történt, megjelent a homokóra, játék sehol. Ctrl+alt+del, futó programok listája, látom, hogy ott a Fifa.
Gondoltam kivárom akármi történjen is. Kb. 2-3 perc mulva a játék elindult és kifogástalanul működött. Ez a sima Fifa 2002 volt, a World Cupot nem próbáltam.

Na ezt magyarázza meg valaki. Miért tart annyi ideig, hogy elinduljon a cucc. A cd, amin a játék van tuti nem hibás, nem azért csinál ilyet. tegnap a haverom lemezével próbáltam, ami nála remekül megy és azzal produkált 2-3 percet.

Namostakkor ?

Há magyarok vagyunk, nem ? - Király Liba ''sztár-ócska''

(#11) TARNOKIPASI


TARNOKIPASI
csendes tag

Lehet hogy meg kellett volna 3 zines cechammerrel vamzerolni, és ha utánna ráheftölsz akkor megy, de lehet hogy nem működött volna. :-)
De őszintén szólva fingom nincs. Nekem is csinált hasonlót egy 200 MMX el egy másik progi, ott a DirectX csere megoldotta a problémát

Harcolni a békéért olyan, mint b...ni a szüzességért

(#12) guest válasza BeePee_3 (#10) üzenetére


guest
veterán

Aztán azalatt a 2-3 perc alatt dolgozik a CD olvasó vagy író (amelyikben a CD van) ? Mer ha igen akkor valószínüleg nemigazán lett tökéletesen átírva a másolásvédelem. Tudod nem minden védelmet lehet gyors írással átírni (nagyobb mint 4x).

prohardver vendég

(#13) Godfather


Godfather
aktív tag

Hát, erre csak azt tudom mondani, hogy van az ''ABIT szellem'', meg a win98 hiányosságai. Na, ha ez egy helyen, egy időben eggyüt van, bármi megeshet. :D Szerintem cseréld le a win-t, egy 2000-re, vagy XP-re, a ME-t nem mondom, mert az nem túl stabil.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#14) TitiRii válasza Godfather (#13) üzenetére


TitiRii
senior tag

hasónló dolgokal én is szembe kerültem már nem csak programok. hardverek is csinálnak hasonlót)alias msi lap vs 56 bps modem :)
de tényleg nem tudom. arra tippelek hogy még se mindegy hogy scsi vagy ide
amugy win 98 tényleg elég hát ö izé hogy is mogyam
de az előttem szoloval nem értek 1 et
az abit elég satbil csak érteni kéklene hozzá ;)
a win me? hát szószó nekem már 3/4 évet kibirt összeomlások nélkül pár kékhalálall
az xp-2000 kicsit gép igényesebb dolog már de tényleg jobb talán(xp re nem mindenhol igaz) :)
én a cd megajtóra tipelek.
korábban meikről isnűtaláltad az olvasóról? vagy a scsi rol?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#15) BeePee_3


BeePee_3
csendes tag

Abetyárját !

Azt nem értem csak, hogy korábban miért nem produkált hasonlót. Eddig ha rányomtam a desktopon lévő Fifa ikonra, fölpörgött a cédé és elindult a játék. Ugyanezzel az első kiadású windows-zal, ugyanezzel a videókártyával, minden más ugyanez volt, kivéve a SCSI írómat. Azt viszont a legritkább esetben használtam játékra.

Most ha rányomok a Fifa ikonra, fölpörög a cédé, megjelenik a homokóra és ennyi. Majd 2-3 perc mulva elindul a game.

Windowst cserélni nem tudok, maximum csak W98 2. kiadást, ugyanis a LAN ami nálunk van ARCnet alapú jelenleg, W98-on kívül viszont semelyiknek sincs ARCnetes drivere. Hát ennyi.

Há magyarok vagyunk, nem ? - Király Liba ''sztár-ócska''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Valaki látott már ilyet ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.