Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cos


Cos
senior tag

Egy ismerősöm vett egy digit gépet... A problémája az hogy mivel csak a gép hátulján volt a usb bemenet így vett egy hosszabbítót az hogy ne kellejen minden alkalommal a gép háta mögé mászni! Viszont amikor úgy akarja rádguni a fényképezőt hogy a hosszabbító is rajta van akkor nem ismeri fel a gép a fényképezőt, anélkül igen! A kábel(hosszabbító) viszont jó, mert minden másra lehet használni! Hol lehet a probléma? Ami még esetleg felmerült bennem az talán az lehet -ebben erősítsetek meg ha így van- hogy hálózati adapterre kellene kötni a fényképezsőt ez időre talán!? :F

Ha van valakinek ötlete ehhez csak írja bátran! :))

Brr Brr

(#2) Dworkyll válasza Cos (#1) üzenetére


Dworkyll
tag

Hmm,

én arra tippelnék, hogy a gyári kábelnek más a bekötése mint a hosszabítónak, és megcsavarodnak a dolgok, vagy van olyan ér, amit a hosszabbító nem ''szolgál ki''
Talán :F

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#3) FluID


FluID
tag

Valószínűleg mégiscsak a hosszabbító lesz a hiba forrása.
Másikkal is ki kéne próbálni...
Egyébként milyen hosszú?

(#4) Cos válasza FluID (#3) üzenetére


Cos
senior tag

Ez már a második kábel és mindkettő egyébként működött...

...ja és kb 1 másfél méteres :))

[Szerkesztve]

Brr Brr

(#5) tildy válasza Cos (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem egy ismerősömnek hasonló problámája van.Igaz ott nem hosszabítóval van a gond.Más szgéppel tökéletesen kommunál a digigép, a srác saját gépével meg elkezdené a letöltést, de hibaüzenettel kilép.Mi lehet a gond?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Cos válasza Dworkyll (#2) üzenetére


Cos
senior tag

Ez csak azért érdekes mert minden mással működik! :U:F

Brr Brr

(#7) Cos válasza tildy (#5) üzenetére


Cos
senior tag

Itt most a hosszabbítóval fel sem ismeri a gépet! Így nem tud hibát okozni! :D

Brr Brr

(#8) loszerafin válasza tildy (#5) üzenetére


loszerafin
senior tag

A srác saját gépe v. a srác saját gépének oprendszere és/vagy usb meghajtó programja vagy srác
saját gépének USB-s bios beállítása.
Esetleg a srác saját gépe alatt futó vízér.

KL

(#9) tildy válasza loszerafin (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát lehet.Biosban be van kapcsolva, az tuti.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) raven10011


raven10011
senior tag

Milyen hosszú a hosszabítókábel meg a fényképező kábel együtt?
Mert én ugy tudom, hogy az USB-s szabvány meghatározza a kábel maximális hosszát is. De ha nem hosszabb 2-3m-nél akkor passz!

financenewbie.com

(#11) Cos válasza raven10011 (#10) üzenetére


Cos
senior tag

Ezzel most megfogtál! :U De gondolom ha ennyire figyelnek a szabványos dolgokra akkor a két kábel max 3 méter lehet együtt de szerintem egyébként nincs annyi! Sajna nincs itt előttem! :(

Brr Brr

(#12) Dworkyll válasza tildy (#9) üzenetére


Dworkyll
tag

MIlyen alaplapja van a tagnak? Az ABIT BD7-II-esemhez sokáig nem volt USB2 driver. A lap tudta vón, de valakik lazsáltak :-). AZtán mikor meglett a driver, ment minden, mint az olajozott ménű. Szal lehet valami félbehagyott driver is a háttérben.

Uff.

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#13) Dworkyll válasza Cos (#4) üzenetére


Dworkyll
tag

Nekem ez egyre inkább ''tápos'' dolognak tűnik. AZ egyik kábel vinné, a másik meg nem. ESetleg egy másik fényképezőgéppel is ki kéne próbálni.

(Halkan mondom, hogy kártyaolvasásra én kártyaolvasót használok 5 éve, nem a gépet. Csak bonyolítja a dolgokat a gépen keresztüli töltekezés, sajátprogi, megizé...)

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#14) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Emlékeim szerint (szinte) minden USB-s eszköz leírásában benne van, hogy a hosszabítóval való működése nem garantált. Hogy ennek pontosan mi az oka, azt nem tudom :(

(#15) Cos válasza Cathfaern (#14) üzenetére


Cos
senior tag

Ha ez így van az elég szomorú főleg az eredeti 161 elméleti működtethető I/O egységhez képest! :F Mert ha jól emlékszem akkor ennyi mókát lehetne rákötni a gépre egyszerre...

Brr Brr

(#16) rudi válasza tildy (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem flash memóriás mp3 lejátszó nem akart menni ABIT NF7essel (nForce2) a 2.xx-es driverekkel, újabbal meg nem próbáltam mert más gépeken tökéletes az mp3lejátszó és már nincs nálam. Ha Nálatok is nForce-s lap akkor lehet hogy újabb driver után kellene nézni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) harry


harry
veterán

hello, nekem az a problémám, h miután felraktam SP1et nem frissítettem az USB drivert /véletlenül/ de így is ment digitről az áttöltés. Amikor rádugtam pendriveot WinXP kiírta, h 'alacsony sebességű drájv...' így megcsináltam a frissítést, de azóta nem megy a fényképezőgép :( Ha rákötöm, akkor kiírja, h eszköz csatlakoztatva + felismeri, ott van a sajátgépben is, meg tudom nézni a tulajdonságit /itt van olyan, h teszt, az is lefutott/ de amikor megnyitom a képáttöltő progit és kiválasztoma gépet /tehát itt is látja/ akkor azt írja ki, h nem érzékeli a gépet.
próbáltam leszedni/felrakni megint SP1et, de nem megy.
Ugyan ez a hiba webcam-el is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18) harry válasza harry (#17) üzenetére


harry
veterán

up

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) harry


harry
veterán

up

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#20) rudi válasza harry (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha látja a windows, akkor valami filekezelővel meg tudod nézni a fényképezőt mint ''meghajtót''? Nem lehet (de nem is valószínű), hogy az alaplap BIOS-ában 1.1-esre vannak állítva az USB portok?

próbáld olyankor letelepíteni a kamerát amikor rá van dugva a gépre, és újra visszarakni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) harry válasza rudi (#20) üzenetére


harry
veterán

total commander nem látja, sajátgép igen, de mikor megnyitom nem látom rajta a képeket /üres/, ha bal oldalt a fényképek beolvasására kattintok sem történik semmi.
menet közben töröletem (minteszközt), ki/be kapcsolás után újratelepítette /eszköz telepítve, megfelelően működik/
azon gondolkodom, hh frissítés után pendrive sebessége változott-e. mindjárt benézek BIOSba.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22) harry válasza harry (#17) üzenetére


harry
veterán

up. lehet inkább újrahúzom a rendszert :(

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23) rudi válasza harry (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

hát, ha más nincs...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) harry


harry
veterán

vmint az furcsa, h a ''microsoft képáttöltő'' progi látja a Camet is, de ugyan az a hiba.
de ha sajátgépből megnyitom, akkor tudok fele felvenni.
fényképezőgéppel nem megy. meg tudom nyitni, de szerinte üres. tulajdonságainál van olyan, h gép ellenörzése, ez lefut rendesen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#25) harry


harry
veterán

sikerült megoldanom úgy, hogy a digiten átállítottam, hogy a pc mint külső meghajtót ismerje fel, és totalcommanderrel áttöltöttem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.