Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Falconmaster


Falconmaster
tag

Sziasztok!

Körbekutattam a fél internetet és amennyire tudtam fórumon is megnéztem (bocsi, de alaposan nem tudtam utána járni mert mobilról netezek, ami meg ugye forgalmi korlátos... :O ).

Mostanság készülök Notebookot venni, és van egy nagy gondom vele: hogy ugyebár (jelenlegi ismereteim szerint legalábbis) a vinyót nem lehet úgy kivenni belőle, hogy ahhoz az embernek ne kelljen megbontani a 'csomagolást' (kivéve a félmillás modelleknél ugyebár, de én nem ilyet készülök venni :D).

Már pedig nincs is annál jobb persze, mint haverhoz átugrani, és megosztani vele a méretes fileokat amit a merevlemezen tárol az ember... (persze digitalizált családi videókról beszélek, keep it legal ;) )

Már most erre a következő módokat tudom (amik biztosan kell hogy működjenek...):
> 1, Hálókártyán keresztül csatlakoztatni switchbe/routerbe vagy crossover kábellel egyenesen a másik
gép hálókarijába, majd...

-- 1/a, IP cím egyeztetés, ftp szerver program telepítése, ftp csatlakozás, fájlok ide-oda huzigálása...

-- 1/b, Windows munkacsoport szinkronizálása, fájlok/mappák megosztása, intézőben fájlhuzigálás...

> 2, USB kábelen keresztüli csatlakoztatás, majd valamilyen program (azt hiszem total commander
például tudja... :U ) segítségével fájlok ide-oda vonszolása.

Ezen módozatok ha minden igaz működnek bár, de mindegyik meglehetősen macerás (külön programok, szerverek, kliensek, szinkronizálás), és ekkor felvillant az agyamban az 'isteni szikra': milyen egyszerű is lenne ha lehetséges lenne USB meghajtót csinálni a laptopból, majd egy usb kábellel a másik géphez csatlakoztatva megjelenne azon mint külső meghajtó (mint ha csak USB-s pendrive, vagy mobil rack lenne).

Amennyire én gondolom ez simán lehetséges lenne, ami kéne hozzá: USB kábel (valószinuleg a fent említett link kábel fajta) és egy szerver program ami megosztja az USB csatlakozón keresztül a notebook vinyóját, esetleg csak mappákat azon belül.

No itt jön a kérdés: Létezik-e ilyen program.
A második kérdés: A fent felsoroltakon kívül ismertek e még meglehetősen egyszerű módozatokat a gépek összekapcsolására.

Köszi szépen előre is!

[Szerkesztve]

by Flaki™

(#2) bLaCkDoGoNe válasza Falconmaster (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Esetleg még a megfelelő technikai feltételek mellett a wifi is szóba jöhet.

Illetve az USB-s külső vinyó, bár az anyagilag nem biztos, hogy rentábilis.

Egy ilyen linket is leltem Neked, nem olvastam végig, nem tudom, mennyire jó: [link].

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) morfondőr válasza Falconmaster (#1) üzenetére


morfondőr
őstag

Igazából jó ötlet lenne, amit írtál, de félek nem igazán megvalósítható!
De egy crosslink UTP kábellel nagyon egyszerűen meg lehet osztani a fileokat, és az se mindegy, hogy min 100, de lehet 1000Mbit/sec sebességen, ami usb-n nem elérhető. Csak a helyi hálózat beállítását kell végigkattintgatni!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4) Falconmaster válasza morfondőr (#3) üzenetére


Falconmaster
tag

Igen valószinüleg ez lesz a dologból :)

Ja meg az ajánlott WLANos megoldás sem hüjeség éppen.... :D

ezt az usb link kábeles megoldást is megnéztem, de drivereket kell telepiteni és hasonlók, meg alapból spéci kábel, szóval kilőve :D

Még amit ajánlottak itt-ott az a mobilrack ugye, vagyis inkább a külső USB merevlemez ami meg persze szintén jó ötlet csak én valamikor még azt hallottam az ilyenekről hogy az USB port tápellátása nem elég nekik, igy külső tápra van hozzájuk szükség, ez meg ugye nem hangzik tul jól : :F

Majd kitalálok valamit... Köszi a hozzászólásokat!

by Flaki™

(#5) szilvaspet válasza Falconmaster (#4) üzenetére


szilvaspet
tag

Üdv!

Ha 2.5''-os racket veszel meg belevaló notebook vinyót, annak nem kell külön táp asszem...
Ez az usb link kábel nekem tetszik, tán vmikor veszek is... nem mindegyik régebbi gépben van hálókártya, ez egyszerűbbnek tűnik, csak kicsit drága.

(#6) Dr. Akula válasza Falconmaster (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak a 3.5''-es hdd-knek kell külön táp. A 2.5''-eseknek (notivinyók) 2 usb port kell, arról elég áramot vesznek fel a működéshez is. Nekem volt ilyen (amíg be nem szart, gyanítom a noname keretnek is köze volt hozzá).

(#7) Falconmaster válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Falconmaster
tag

Aha én egy IOMEGA ION 2.5 USB -t néztem most ki de nem naon látom sehol nálunk, a tököm kivan hogy nálunk semmit nem lehet kapni csak nóném gagyikat :(( :(((

by Flaki™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.