Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Usb 2.0 és a win98se (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) marcee


marcee
addikt

Ismerősöknek segítettem multifunkciós nyomtatót venni, erre kiderült, hogy nincs USB csatlakozó az alaplapon :( Acorp ZX-es AT-s (!) P2-es slot1-es lap 433MHz-es cerkával, és 128MB ram, későbbiekben fontos lesz). Ez már önmagában is nagyon kellemetlen, de innentől válik a sztori ''überláma'' éretté, csak azért nem oda írom, mert szeretnék segítséget kapni. :)
Vettem a gépbe egy via chipes 4 portos pci-os USB 2.0 kártyát [L]http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2007768&szam=1&user=1[/L], ami nálam win xp-n tökéletesen működött (még a driver cd-jére sem volt szükség).
Beraktam a kérdéses gépbe, ott viszont nem csak a driver cd kellett volna, hanem a windows-é is #'ˇ!%+!%/= :O (vicces egyébként, hogy kb. 5 éven keresztül vagy 20-30 win9x-es gépet menedzseltem és ilyen könnyen meg tudtam róla feledkezni, hogy csak memóriabővítéshez nem kell a cd)
Újabb egy héttel később, immár windows 98 se cd-vel felszerelkezve, sikerült telepíteni a kártyát, de nem látja sem a nyomtatót, sem a pendrive-ot, ami a próba kedvéért nálam volt. Az eszközkezelő szerint az usb driverek ''kifogástalanok'' nem akadnak, tökéletesen működnek.

Mivel a gép nagyon gyenge, nincs lehetőségem fejlettebb windows-t telepíteni. Holnap negyedízben látogatom meg a tulajt, ezúttal szeretnék sikerrel járni.

\m/

(#2) neduddki válasza marcee (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Amit en probaltam annal is ugyanesztet csinalta, majd miuatan tejjesen hujjet kaptam aszontam hog frisicse a drivereket magatol mire felfrissitette bekerve mindenfele hujjeseget /driver cd win98cd/ es azota is lassa a nyomtatot...
nalam ennyi volt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) Alex91 válasza marcee (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Nyomtato drivert, pendrive-hoz drivert telepitettel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) marcee válasza Alex91 (#3) üzenetére


marcee
addikt

Igen.
A nyomtató telepítője jelezte is hogy nem találja és dugjam be.

\m/

(#5) neduddki válasza neduddki (#2) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hoppp javitas esetre forog fenen, most latom vaksi szemeimmel hogy 2.0 rol lenne szo, en 1.1-val szerencsetlenkedtem....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) marcee válasza neduddki (#2) üzenetére


marcee
addikt

28.8-as modem-es netkapcsolatuk van, tehát nagy cuccokat letölteni, windows update nyomni nincs lehetőség, de az illeszőprogram frissítését megcsináltam windows update-tel, de nem változott a helyzet.

\m/

(#7) marcee válasza neduddki (#5) üzenetére


marcee
addikt

Igen én is attól félek, hogy a 2.0 a probléma forrása. Vennék akár 1.1-eset ha az segítene, de már nem kapni sehol.

\m/

(#8) neduddki válasza marcee (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nem arra gondotam, hanem az eszkozkezeloben aszondod hogy frisicse a drivert, automatikusan azutan keregetett be egy rakas cd, es a vegen lass csodat mukodott..., de az 1.1 vala mint javitottam magam elobb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) Alex91


Alex91
félisten

En sima, alaplapi USB-vel xoptam, mikor ujratelepitettem a win98-at. Be volt dugva az USB-s ADSL modem, es ugye felismert valamit, de rosszul. Telepitett valamit a win98, es aztan hiaba raktam ra a modem driver-t, nem akart mukodni. Mire rajottem, hogy mit kell leszedni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10) marcee válasza neduddki (#8) üzenetére


marcee
addikt

Ezt mondom én is. CD-ről telepítve is azt hoiszi a win, hogy tökéletesen működik.
Az illesztőprogram frissítésénél ki lehet választani forrásnak a windows update-t, azt is megcsináltam, bekérte a win98 cd-t, szügymögött valamit, újraindult és ismételten azt hiszi, hogy minden rendben.
Azt próbáltam jelezni, hogy a teljes windows-t nincs lehetőségem update-elni.

\m/

(#11) marcee válasza marcee (#10) üzenetére


marcee
addikt

Áp

\m/

(#12) marcee válasza marcee (#11) üzenetére


marcee
addikt

Ismét ÁP

\m/

(#13) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Csak annyit tudok mondani, hogy nálunk egy hasonlóan gyenge gépen (sőt gyengébb) hasonlót produkált a pen drive-al (usb 2.0). Egy ideig ment aztán annyi. Látszólag fent a driverek, minden ok, de ha rádugtam a kulcsot semmi reakció.
Kicsit megpiszkáltam a kártyát, a drivereket újratelepítettem és láss csodát műkszik. Paranormális jelenség. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#14) LocalNerd


LocalNerd
tag

Ha nem akarod letölteni az összes létező 98SE frissítést egyenként, próbáld meg ezt:

[L]http://www.techniz.co.uk/modules.php?name=News&file=print&sid=1150[/L]

Anno utánanéztem, és kósernek tűnik a dolog. Most csak ezt a linket találtam hirtelen, de ez is oda mutat. ~100MB

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle.

(#15) marcee válasza LocalNerd (#14) üzenetére


marcee
addikt

Köszi. Bár ott már halott a link, de legalább rá tudok keresni. Szerinted magyar win-re is jó lesz?

\m/

(#16) hunluigi válasza marcee (#15) üzenetére


hunluigi
senior tag

A link amit az elején beszúrtál döglött :( igyaztán nem tudtam megnézni az érintett kártya paramétereit de azt csekold le hogy 1.1 kompatibilis e vagy csak kizárólag 2.0 tud... futottam már bele ilyen kariba ha hiszitek ha nem. Persze elméletileg ezek a karik is tudják az 1.1 -et csak a drivere nem támogatja valami sejtelmes okból. Ezesetben viszont csak az XP fog tudni valamitis kezdeni a karival és az is csak SP1 telepítése után. Elméletileg ezután drivertől függetlenül kezelnie kell az 1.1 es cuccokat is. Remélem tudtam segíteni...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#17) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Az USB 2.0-val kapcsolatos ''nagy titok'', hogy előbb kell a drivert telepíteni, és csak azután szabad az USB-s eszközt rádugni a protra, különben a a Windows 98SE _ROSSZ_ drivert telepít fel (1.1-est), ami nem fog működni, noha megfelelő hibajelzés sem lesz.

Ha már bementünk ebbe az utcába, akkor előbb el kell távolítani a rossz driver-t (az windows/Inf subdirectory-ból is), majd installálni az USB 2.0-ást, és csak ezután csatlakuztatni és hagyni működni a P'n'P rendszert.

A VIA USB kontrollereihez le lehet tölteni a drivert:
[L]http://www.viaarena.com/?PageID=298[/L]

(#18) marcee válasza hunluigi (#16) üzenetére


marcee
addikt

Goodway UC-154: [L]http://www.goodway.com.tw/en/product3.asp?id=4&subid=8&pid=91&typeid=13[/L]

''It is fully backward compatible with USB Revision 1.1 devices''

\m/

(#19) marcee válasza DcsabaS (#17) üzenetére


marcee
addikt

Nagyon köszi, úgyrémlik készre szereltem a rendszert előre tényleg.

Szerk: ''Ha már bementünk ebbe az utcába, akkor előbb el kell távolítani a rossz driver-t (az windows/Inf subdirectory-ból is), majd installálni az USB 2.0-ást, és csak ezután csatlakuztatni és hagyni működni a P'n'P rendszert''

Ezt úgyértsem, hogy illesztőprogram részletei, file-nevek feljezez és manuálisan töröl, vagy van egyszerűbb módja?


[Szerkesztve]

\m/

(#20) DcsabaS válasza marcee (#19) üzenetére


DcsabaS
senior tag

1.) Törés a Device manager-ben,
2.) aztán mielőtt újra indítanánk a rendszert, törölni a megfelelő INF file-t (miután beazonosítottuk).
3.) Installálni a 2.0-ás driver-t,
4.) csak ezután újra indítani,
5.) és csak ezután csatlakoztatni a használni kívánt eszközt.

(#21) marcee válasza DcsabaS (#20) üzenetére


marcee
addikt

Kösz. Ha működik, hálám a sírig fog üldözni. :t

\m/

(#22) marcee válasza DcsabaS (#20) üzenetére


marcee
addikt

A hét végén voltunk a rokonoknál vendégségben, akkor próbáltam ki a lenti trükköt, de nem jött be. (sok lehetőségem nem volt próbálkozni sajnos)

A driver csomagban található .inf file (valami vusb2.inf vagy ilyesmi), nem volt bemásolva a windows könyvtárba. A .dll-eket és .sys file-okat az eszközök eltávolítása után töröltem manuálisan és újraindítás nélkül újratelepítettem (nyomtatót kihuztam). Újraindítás után a windows megint mindent rendben talált, de a nyomtatót nem találja.
Valami 3-4 féle eszközt talált a ''usb vezérlők'' (vagy hasonló) kategóriában.
-intel valami (gondolom a zx chipset miatt, de kivezetése nincs)
-usb root hub 2.0 (4db)
-via enhanched usb....
-meg valami furcsa ''via (szám) usb ...'' (nem emléxem)

Ez utóbbi törlésénél kifagyott a rendszer, de a többi esetében is másodpercekig szöszölt, így csak csökkentett módban tudtam eltávolítani (így viszont azonnal törölt mindnet) és újratelepíteni az eszközöket.

Ha nem találok más megoldást, valószínűleg fejleszteni fogják a gépet, hogy elfusson rajta egy XP.

\m/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Usb 2.0 és a win98se (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.