Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

No, akkor kérek szépen egy S23 / Zenfone 9 méretű készüléket ilyen SoC-al, és akkor újabb 4-5 évig nem kérek semmi mást :)

(#2) Sgr_A válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én bármilyen ilyen vagy sima 7gen1 procival szerelt telót szeretnék hazai hivatalos garival

(#3) D@niel válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


D@niel
addikt

Wish list?
7-7,2" 120hz oled/amoled
sd7gen2/860/870
dupla hangszóró - szimetrikusan (vagy mindkettő középen, vagy mindkettő jobb/bal oldalon)
6/8+128gb
fém keret+hátlap
nyitható bootloader+crdroid custom rom támogatás

Márka, lencsék száma, android verzió szám&támogatás whocares.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#4) D@niel válasza D@niel (#3) üzenetére


D@niel
addikt

5000/6000mah 33/67w

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#5) doooo


doooo
veterán

Ezt is olyan kevés modellbe rakják majd bele mint az elődjét? Konkrétan 2 modellbe (amiből az egyiket átcímkézte a Xiaomi még kettőre).

(#6) <Adamsky> válasza D@niel (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nyitható bootloader+crdroid custom rom támogatás ... "
Hö-hö, és még azt hittem nekem lóg bilibe a kezem. :DDD
Hát, igen. Ezt olyan szépen elengedte (beletörődött) a felhasználók többsége, hogy a több 100e Ft-os eszközén nincs rendszergazdai joga, hogy azt rossz nézni.

(#7) D@niel válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


D@niel
addikt

Régi szép idők, amikor a Meizu M2 note-ban a beállítások között gyárilag ott volt a root-kapcsoló=)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#8) <Adamsky> válasza D@niel (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és a Mi 2s-em is tudott ilyet. Az a Xiaomi nagyon nem a mai Xiaomi ... sajnos.

(#9) Shyciii válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem csoda, hogy elengedte. Az utolsó 3 készülékemet már én sem rootoltam, pedig előtte mindegyiket. Egyszerűen nem volt értelme, mert a gyári szoftverek is rendben működtek, és sok funkciót adtak.

(#10) <Adamsky> válasza Shyciii (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Egyszerűen nem volt értelme ... "
Ez, hogy mikor van értelme, engedjük el! Neked lehet nincs, de én tudnék mit kezdeni a root jogommal.

(#11) D@niel válasza <Adamsky> (#10) üzenetére


D@niel
addikt

+28

Saját tapasztalat:
Miui 4,5/10
Pixel experience rom: 7/10
Crdroid rom: 9/10

És akkor ios 3.1.3 9,5/10 - a világ legstabilabb os-e :)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#12) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Na, akkor ez lesz jó eséllyel az erős és takarékos processzor ami nem zabálja fel az akkut miközben a teljesítménye bőven elég mindenre az átlag usernek.

(#13) RobbyJr válasza D@niel (#3) üzenetére


RobbyJr
őstag

Azért az a 7-7,2" már nem zseb barát :(

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

"Hardware-accelerated H.265 and VP9 decoder" -és ennyi, semmi több, nincs hardveres AV1 support; ha lenne, írták volna. Tehát már megjelenéskor idejétmúlt.
Annak lehet esetleg jó választás egy ilyennel jövő teló 2023-ban, aki csak 1-2 évre venné a készülékét.

(#15) TeeJay


TeeJay
félisten

A MediaTek Dimensity 7200 nekem jobban bejön mert bőven elég a 2 darab A715 és mellé 6 darab A510
Ez a 7+gen2 nem lesz akku bajnok :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) aprokaroka87 válasza Fred23 (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezek tényleg nem tudnak gondolkodni.
Az Av1 kihagyása megint baki.
Ráadásul, ha jól nézem a 8K videó lejátszás / felvétel támogatás, ami csak azért is vicces mert emlékeim szerint a Snapdragon 855 már tudott 8K videót lejátszani.
Tudom hogy a 8K videó inkább parasztvakitás..

(#17) LosBlancosRM válasza <Adamsky> (#10) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ellenkezőleg meg hülyének nézed, aki nem akar mókolni a telefonján, csak használni. Aki nagyon akarja, az most is megteheti. Ja, hogy ugrik a gari? Helyes.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#18) <Adamsky> válasza LosBlancosRM (#17) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ellenkezőleg meg hülyének nézed ..." - ezt miből szűrted le?
"Ja, hogy ugrik a gari? Helyes." - miért fáj neked, ha valaki root-olni szeretne? Komolyan nem értem, hogy mi bajod van. :F Talán rossz napod volt?

(#19) Fall-N válasza D@niel (#11) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen baromi sok értelme van. :U Ha nem jön be a MIUI minek veszel olyan telefont, amin az fut? Ezért nem kell root. Hasonló árban és kategóriában ott a Realme stock közeli ROM-mal.

Az lehet, hogy a te hobbid az, hogy ROM -okat csereberélsz, de hidd el a legtöbb ember pont nem erre vágyik! Munka és család mellett, abban a kis szabadidőmben hasznosabb dolgokkal szeretném tölteni, nem a telefon flesselgetésével. Ezért kár kivetíteni mindenkire, hogy erre vágyna. Nem törődött bele senki, csak egyszerűen a legtöbb ember olyan telefont akar, ami elsőre megfelel gyárilag és nem kell "gyógyítani" ROM-olással.

(#20) <Adamsky> válasza Fall-N (#19) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Rövid időn belül te vagy a második, aki félreérti az egészet. Csak azt nem tudom, hogy miért. Ilyen nehéz lenne a magyar nyelv? :F

Próbálok egyszerűen fogalmazni: SENKI sem írta (ha tévedek, kérlek mutass rá, hogy ki, mikor állított mást!) azt, hogy root-olni ezáltal esetleg (erre még visszatérek) ROM-ot cserélni kötelező, és aki nem így tesz, az sikeres ember nem lehet.
Ezek okos készülékek és az erejük - normális esetben - abban kellene, hogy legyen, hogy minél több mindenre képesek.
Én sose nyavalygok azon, hogy minek még egy X-edik lencse a mobil hátuljára, ahogy az sem zavar, ha valaki infra portra vagy FM rádióra vágyik.
A root, ill. annak hiánya pedig sokak (tudom nem a többség) számára egy fájó pont. Nem tudom miért olyan nehéz ezt elfogadni? Egy ideális világban erre lenne (ahogy sok helyen volt is) egy kapcsoló, amivel ezt ki-be lehetett kapcsolni. Még egyszer: kinek fájna ez, ha visszajönne?

(#21) D@niel válasza Fall-N (#19) üzenetére


D@niel
addikt

Hú, ilyenkor szoktam bánni, hogy kommenteltem.

"Ha nem jön be a MIUI minek veszel olyan telefont, amin az fut? Ezért nem kell root. Hasonló árban és kategóriában ott a Realme stock közeli ROM-mal."

Nem a stock közeli rom-ot keresem (látnád a jelenlegi user interface-em) , hanem a teljesítményt és megbízhatóságot (munkához), testreszabást, jobb üzemidőt, 120fps opciót, stb. - kérlek, ezt a részét most egyszerűen engedd el; ne késztess arra, hogy tételesen kifejtsem mit, miért, így nem lesz több félreértésed. Köszönöm.

"Az lehet, hogy a te hobbid az, hogy ROM -okat csereberélsz."

Lehet. Kimondtad a szót. Feltételes mód. Így akkor röviden válaszolok: nem így van. 1x megcsináltam, kész.
Utolsó sorban, engem aztán teljesen nem zavar, hogy más nem rom-ol; tényleg nem világos, hogy ezt miből, honnan vetted. Írtam 1x is ilyet akár itt, akár az X3pro topikban?
Megkérlek, ne állítsd valótlant, vagy ne sugalj olyat, amit nem állítottam.

Kommentem vedd irrelevánsnak - mert számodra az - és zártuk a témát.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#22) joelke HU válasza Fall-N (#19) üzenetére


joelke HU
senior tag

Ez nem hobbi kérdése. Itt az én esetem, a nagyon szeretett Nokia 8 mobilom megállt android 9-nél. Most akkor dobjam el? Custom rom meg van rá android 13 is. Ha csak annyira jól futna mint a gyári, akkor még pár évig tenné a dolgát nálam.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#23) DS39 válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


DS39
nagyúr

Igazából nem éri meg senkinek.
200k alatt nem adnák, akkor már jobb választás az S23, kamatmentes részletre.

(#24) <Adamsky> válasza DS39 (#23) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Most - az egyszerűség és a korrekt összehasonlítás okán - induljunk ki abból, hogy egy Samsung Store-os 8/128-as S23 kb. 400e Ft.
Az S23-ból azért jó pár dolgot ki lehetne dobálni, ami az emberek nagy részének nem hiányozna. Aztán mehetne bele ez a SoC.
Szóval szvsz. simán alá lehetne úgy menni árban az S23-nak, hogy a népek vegyék, mint a cukrot.
Az, hogy ez a gyártónak mennyire éri meg? Nem tudom, de úgy sejtem, hogy ugyanazért (vagy legalábbis nagyon hasonló okokból) nem lehet gyakorlatilag ma már kis autót kapni (és egyre több a sárnehéz SUV), amiért nincs szép kis / kompakt méretű készülék sem.
Mindkettővel túl sok a macera, és nem lehet olyan haszonnal adni, mint a full-full verziót, amibe mindent (is) belepakolnak.
Szóval ez a nincs rá igény, vagy ne lenne rá kereslet szvsz. nem igaz. Tényleg érdemes felállítani azt a bizonyos párhuzamot az autókkal. Látványosabbá válik az egész.

(#25) DS39 válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem is lenne rá kereslet, de a gyártónak nem éri meg, és ha valaki csinál is ilyet, a vevőnek nem éri meg, mert relatív drága lesz. (és a gyártónál mostohagyerek lesz)
szóval ha azt nézzük, egy S23, ami tényleg ki tud szolgálni 4-5 évet, úgyhogy a telefon gyors, használható is marad, nem úgy mint a középkategóriások, akkor vagy részletre, vagy később amikor olcsóbb lesz, vagy használtan ezek jobban megérik.
lásd A54 5G, ami 210k lett (nem is kicsi), de kispóroltak belőle, amit tudtak.

[ Szerkesztve ]

(#26) <Adamsky> válasza DS39 (#25) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mi a relatív drága?
Konkrétabban (az előző példánál maradva): ha kivágnánk a sok kameramodult az S23-ból, és csak 1db - de tisztességes (azért láttunk már rá példát, hogy az is lehet jó → Pixel 3) - kamera maradna, cserélnénk a SoC-ot egy ilyen 7-es Qualcomm-ra akkor az szerinted nem állna meg mondjuk 200-250e Ft között? Tudom ez is sok pénz, de 150-200e Ft mínusz az S23-al szemben.

[ Szerkesztve ]

(#27) Sgr_A válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem nem állna meg ott az a54 az is 210-230 nyit
A kamerákon kívül nincs benne vezetékmentes töltés, adaptív kijelző, e-sim (e-sim lehet lesz benne)
és csak a saját exynos procijuk van benne

[ Szerkesztve ]

(#28) DrDoktor válasza Shyciii (#9) üzenetére


DrDoktor
tag

Pontosan semmi értelme nem volt utolsó 3 készülékeken.Csak biztonsági rés a rooot manapság.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#29) Fall-N válasza DrDoktor (#28) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem egyetlen dologban van csak előnye, az pedig a magasabb szintű reklámblokkolás. Régi Androidnál még a 2.3-nál azért használtunk rootot, mert egy képernyőképet nem lehetett készíteni root nélkül. Manapság sok mindent tud az Android minden hókuszpókusz nélkül. A biztonság is szigorodott, nem is lehet már egy egyszerű Update.zip-pel rootolni, mint régen.

(#30) <Adamsky> válasza Fall-N (#29) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Manapság sok mindent tud az Android ... " - na, akkor írok pár konkrétumot, mert látom nem tudjátok elengedni a kérdést, hogy más miért vágyhat root-ra.
• Tasker (van pár dolog, amit root nélkül nem lehet megcsinálni)
• Titanium Backup (vagy vm. hasonló alkalmazás, amivel profi módon lehetne menteni)
• Viper4Android
• Host file manipulálása (reklámok)
• Bloatware-ek kigyomlálása / "fagyasztása" (ezt mondjuk már lehet ADB-vel is, de root-al könnyebb)
• HW / SW "diagnosztika": a legtöbb - hatékony - fogyasztás figyelő (GSam Battery Monitor, Wakelock Detector) igényli a root-ot
• Magisk + Xposed

Egyébként nem tudom, hogy hányótoknak van itt PC-je, de megnézném az arcát, hogyha egyik napról a másikra megvonnám az illető admin jogát.

(#31) Dr.FantastiK válasza Fall-N (#29) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nem is lehet már egy egyszerű Update.zip-pel rootolni, mint régen. ''

ez az valodi nagy baj !!! :o

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#32) Fall-N válasza <Adamsky> (#30) üzenetére


Fall-N
veterán

A reklámblokkolást írtam.
- A legtöbb Tasker feladatra meg lehet ADB-n jogot adni, így nem kell root. Android 12 óta még wireless ADB is van, így még PC sem kell már.
- A diagnosztikai eszközök is ADB-n kaphatnak jogot.
- Fagyasztani nincs sok értelme a programokat, le lehet tiltani már Android 8 óta, ami 'bloatware', ha le is törlöd akkor sem lesz több tárhely miatta.

Az Xposed meg a Viper4Androidnak kell root ezt aláírom, de ezek is rétegigények ahogy a root. Alapvetően jól el lehet lenni root nélkül, akinek meg kell az úgyis megoldja magának. Reklámra nekem elég a helyi VPN-es AdGuard.

[ Szerkesztve ]

(#33) <Adamsky> válasza Fall-N (#32) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A legtöbb Tasker feladatra ... " - de azért akad amire nem, és sok esetben ezek a jogok a köv. reboot-ig tartanak.

" ... le is törlöd akkor sem lesz több tárhely miatta." - persze a mai mobilok esetén ez nem szempont, de azért egy-két "szemetet" végleg törölni, majd pár app-ot betenni system-nek, az azért nem rossz dolog.

" ... akinek meg kell az úgyis megoldja magának." - igen, általában meglehet, de rögtön ugrik a gar. és mint fentebb írtam, a gyártók ezt minden úton-módon lehetetlenítik. Ez a gond!

" ... de ezek is rétegigények ... " - de van rá igény. EZ a lényeg. Aki nem szeretne root-ot, az nem root-ol, de aki szeretne, azt ne szo*assák már a halálba! Tényleg nem érted?
Bár igazából mindegy is, mert a "fejlődés" nem ebbe az irányba tart (hanem a minél zártabb Android felé, mígnem egy skin-ezett iOS nem lesz).

Az utolsó kérdésemre nem válaszoltál! Nevezetesen, mit lépnél, ha mondjuk holnaptól nem lenne admin jogod a saját gépeden?

(#34) Fall-N válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


Fall-N
veterán

Én értem, de a root miatt mindig ugrott a garancia. Szerencsére vissza lehet állítani.

(#35) <Adamsky> válasza Fall-N (#34) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a root miatt mindig ugrott a garancia." - és feltetted már a kérdést magadnak, hogy vajon miért? Vagy azt, hogy ez így rendben van-e?

(#36) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Még nem olvastam végig, de (eddig) egy érdekesnek tűnő írás: Galaxy A54 - Samsung now makes cheaper phones worse to get people to spend more on Galaxy S23?
Némiképp kapcsolódik ahhoz, amiről itt korábban folyt a diskurzus.

(#37) Fall-N válasza <Adamsky> (#35) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos, igen rendben van. Sok emberke téglázta a telefonját, vagy csinált bootloopot úgy, hogy nem nézett utána és flesselgetett össze-vissza. Miért kellene a gyártónak garanciát vállalni olyan dolgokért, amiket nem ők írtak? Főleg manapság, amikor a root és a nyitott bootloader miatt kockázat az adatlopás is akár. A root sem olyan egyszerű, megintcsak miért kellene ezért nekik felelősséget vállalni? Egyébként is ha nyom nélkül valaki visszaállítja az eredeti ROM-ot és recoveryt, akkor él tovább a garancia.

De minden mással is így van. Ha valaki belenyúl egy szerszámgépbe, láncfűrészbe stb. és baleset lesz belőle, az nem a gyártó felelőssége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.