Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nekem is 65%-os billentyűzetem van sajnos nincs dedikált "0" (nulla) mint ezen ami nagyon zavar. Ezt megoldhatták volna azon is, mint ahogy ezen is megoldották. (ha jól látom a 9-es mellett van)

(#2) Synthwave válasza Cs1csó (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mivel US ANSI kiosztás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Cs1csó válasza Synthwave (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem magyar, (talán qwerty) akkor ilyen nem lesz magyar nyelvűben? Mármint hogy teljes értékű magyar - natív ó, ű stb. - és dedikált nulla?
Na mindegy ez a legkevesebb a lényeg, hogy mechanikus és világít és kicsi, kvázi a lehető legkisebb.

(#4) Synthwave válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Corsairnek nem szokott HU ISO lenni. Ha igényes billencs kell, ami kifejezetten magyar kiosztású (szóval nem csak szimplán valamilyen ISO, mert a DE ISO és az UK ISO is pontosan ugyanennyi gomb és ugyanilyen elosztásban, tehát ha nem kell állandóan a kezedet nézned, tökéletes, mivel az operációs rendszer beviteli nyelvének semmi köze a kiosztáshoz), akkor kb. marad a Keychron, és annyi, nekik már van normálisabb PBT szettjük is, bár barebone egyszerűségű.

Más gyártóknál sokat spórolnak a kupakokon, és rendszeres, hogy kettős fröccsöntésű / mártásos PBT helyett ócsó lézerrel gravírozott ABS-t kapsz magyarhoz. Egyes cégek, mint pl. a Corsair is, meg egyáltalán semmilyen magyar kiosztást nem árulnak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Cs1csó válasza Synthwave (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem, volt idő amikor követtem jobban a bill-es topikot bár az a szint nekem magas. Anno megtanultam a tízujjas vakon gépelést és szeretek (képességeimhez mérten) helyesen írni, sőt van bennem egy kis "grammar nazi" beütés, egyszerűen szeretem ha vannak ékezetek, vesszők, pontok és nagy- és kisbetűk.

Ezért fontos nekem a rendes kiosztás mert ugye én nem figyelem a billentyűzetet mikor gépelek, van hogy este (minimális háttérfény van csak) már javában gépelek mikor észreveszem, hogy nem volt bekapcsolva a billentyűzet világítás. Most egy olcsó talán whiteshark billengyűzetem van, és csak két gondom van vele:
1. nem tud egyszínű világítást hanem egyfajta szivárvány
2. nincs dedikált nullás gomb

Ezt leszámítva semmi gondom. Egy membrános billentyűzethez képest felüdülés.

(érdekességként írom, hogy egér fronton erősen visszaléptem mert volt egy Razer Abyssus 2014-es egerem ( ez egy ajánlott típus volt még anno is) de mindig fájt a könyököm és az alkarom (valami teniszkönyök és kéztő alagút szindróma dolog) és leváltottam egy vertilális 4kHUF egérre ami vezeték nélküli, de legalább azóta nem fáj a karom.)

[ Szerkesztve ]

(#6) dqdb válasza Cs1csó (#1) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt megoldhatták volna azon is, mint ahogy ezen is megoldották. (ha jól látom a 9-es mellett van)
Ezen sem oldották meg, csak a feliratozás US ANSI, de pontosan ugyanúgy fog az operációs rendszerben magyarra állított billentyűzetkiosztás mellett viselkedni, mint a mostani billentyűzeted, mert a billentyűzetek nem a kupakra ráírt billentyűt küldik el, hanem egy logika scancode-ot, amit aztán az OS fordít át billentyűvé. A felső sorban 11. billentyűből így lesz angol kiosztás mellett 0, magyar mellett pedig ö. Az Escape-ből pedig Escape nyelvfüggetlenül. Az Fn+Escape-ből pedig angol kiosztás mellett tilde, magyarnál pedig 0.

A magyar azon ritka billentyűkiosztások egyike, ahol a bal felső sarokban fontos billentyű van, és nem egy ritkán használt karakter (gyorsan végiggörgetve az európai kiosztásokat még három problémásat találtam: a lettnél ott van a kérdőjel, a máltainál és a töröknél ott van egy-egy betű, de szám másnál sincsen, a 0123456789 sorrend hungarikum). Így míg a legtöbb nyelvnél nem probléma azt a billentyűt rétegre tenni, addig magyarnál határozottan szívás.

Ezért kell F-sor nélküli billentyűzetből olyat venni, ahol szabadon lehet konfigurálni a kiosztást (65%-os méretben Keychron K6 Pro és V2 talán a két legolcsóbb és legkönnyebben elérhető), és az Esc-et oda teszed, ahol nincsen neked útban, de mégis könnyen el tudod érni (az meg az Fn rétegre, Caps Lock helyére, satöbbi). Vagy másik lehetőség ezzel az egyszerű AutoHotkey scripttel megcserélni az Esc-0 funkcionalitást:

`::Esc
Esc::`

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#7) NandoXXL válasza dqdb (#6) üzenetére


NandoXXL
senior tag

ESC hű de tud hiányozni, kedvenc Cherry billt öntöttem le :W (mert az alternatív bill kombó se működik minden alkalmazásban), Apple billt meg meg minden féle mókolással lehetett normális kiosztással beüzemelni nem Apple gépen.

Van külön program Sharp Keys amivel újra lehet definiálni a kiosztást.

(#8) nightwolf37 válasza Cs1csó (#3) üzenetére


nightwolf37
kezdő

Szia! Én is először féltem az angol kiosztástól, de ű betűn kívül mindent tudok írni. Lehet ezt is tudnék valami trükkel, de nem gond. D

(#9) ALBY


ALBY
senior tag

Egyre kevesebb billentyű, egyre több pénzért.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#10) sixpak válasza nightwolf37 (#8) üzenetére


sixpak
nagyúr

De hát leírtad....működik. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#11) Synthwave válasza ALBY (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyere többeknek kell kevesebb billentyű. Én sem fogok már soha 75 százalékosnál szélesebbet venni, és ezzel vagyunk még így pár millióan.

Egyébként meg minél több gomb van, annál drágább a cucc.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) nightwolf37 válasza sixpak (#10) üzenetére


nightwolf37
kezdő

Hát, böngészőbe át tudom javítani, de billentyű kombóval még nem sikerült rájönnöm, hogy kell. :D

(#13) Synthwave válasza nightwolf37 (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Cs1csó válasza Synthwave (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem pont fordítva. 65%-osban nem látram meg olcsó membránosat, ezek inkább drágábbak. Már kapható multimédiás (bazi sok extra gomb) világítós membrános bill. kb. 5k-ért, ez alapján egy 65%-os membrános világítós simwn kijöhetne 3k-ból.

(#15) Synthwave válasza Cs1csó (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, ilyenekkel nem foglalkozom. Itt mechanikusról volt szó, és ott olcsóbb a kompaktabb formátum.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) nightwolf37 válasza Synthwave (#13) üzenetére


nightwolf37
kezdő

Ez nem semmi, köszi. D

(#17) Synthwave válasza nightwolf37 (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA



:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.