Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Új hálóhártya-de milyet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SeF


SeF
tag

Sziasztok!

A kérdésem adott: Milyen hálókártyát érdemes manapság venni? (gyártó,chip,bnc-vel vagy anélkül,sebesség, etc.)
Amihez kellene: elsősorban nethez, 2.sor fájlmegosztás (egy régebbi 8029-es csippes kártyával /utp + bnc/ összeköthető legyen!

Ja és ne a csillagok között legyen az ára!

Köszönöm szépen!

SeF

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#2) AND1 válasza SeF (#1) üzenetére


AND1
őstag

Sztem tök mind1....vagy is nem lehet nagyon rosszat venni. Mondjuk én az SMC-t nem preferálom, mert lanpartyn ismerősnek voltak vele gondok de azon kivül bármit. Nekem 2 Realtek van a gépben és tökéletes...

Egy régi PH-s.

(#3) danteshell


danteshell
aktív tag

nekem van egy micronet rtl8139d 10/100 hálókari, nem bnc-s, sb live 4.1-el együtt 4e pénz.

7447 óta folyamatosan...

(#4) twollah válasza SeF (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Vegyél RealTek chipes kártyát abban nem fogsz csalódni.

(#5) emvy


emvy
nagyúr

Edimax: szvsz olcsó és jó.:)

while (!sleep) sheep++;

(#6) twollah válasza emvy (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

És finom.

(#7) #25954560


#25954560
törölt tag

Hat, a regebbi (ket-harom eves) realtek-ekkel nem voltunk megelegedve :( ket gep egymassal szemben rtl8239c-s chip-ekkel es nem akartak 100Mbps-cel masolni, csak olyan 40 korul max, akarmilyen iranybol. Ket intel chip-es az bezzeg tolta.
1. az uj realtek-ekrol nemtom, milyenek
2. nem mindenkinek keves a 40Mbps
3. afrance' olyan dragak az intelek? :U

(#8) Szeke válasza #25954560 (#7) üzenetére


Szeke
senior tag

Jaja, intel rulz :) Nekem ibm netfinity 10/100 karim van intel chippel és nagyon fasza...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Na ebből hamarosan RealTek vs. Intel flame lesz.

(#10) hobizoli


hobizoli
nagyúr

3com, SMC, DEC (Tulip), Intel...

Nekem van itthon:

-SMC Etherpower II
-Realtek8029AS (BNC)
-Via (onboard)

-Intel82557 Etherexpress Pro(2x),
-DEC21040 (BNC)

Aztan van olyan is ami meghalt/rakoncatlankodik:

-DEC21040 (ez volt akkan idejen abban a gepben, amit agyonvagott a tapegyseg)
-DEC21140 (ez 30perc mulva leveszti a kapcsolatot a masik geppel, reset utan jo megint (mar hasznaltan vettem, ilyet tobbet nem teszek))
-Winbond W89C940F chipes nemtudom milyen markaju (ez ''csak'' leulteti az egesz belso BNC-s halonkat, senki nem lat senkit (amig ezen is van kabel))


hobizoli

több drón kell ;P

(#11) Gismo


Gismo
addikt

HI
Nekem SMC EZCard 10/100 (SMC 1255TX)-em van,havernak SMC 1233TX-e van
és szoktunk hálózgatni és úgy hasít mint a disznó!
Szerintem vegyél azt! A Realtek chipsetes kártyák viszont szerintem lassúak (ezért az nem ajánlatos!).
Talán még az Intel és a 3Com a király!
Hali!

(#12) Gismo


Gismo
addikt

Users-ben: SMC1233TX 3080 Ft.
SMC1255TX 3260 Ft.

Az SMC1244TX Realtek chipsetes Tehát nem ajánlott.
Helló! (sztok)

(#13) hobizoli válasza Gismo (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Aze' ha az SMC a nevet adja egy Realtek chiphez, mar nem biztos, hogy az olyan nagyon sz@r...


hobizoli

több drón kell ;P

(#14) szepi79 válasza danteshell (#3) üzenetére


szepi79
őstag

Ha még mindig áll, engem érdekel! (A hálókari is meg az sb is)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#15) #25954560 válasza twollah (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

Nem lesz :)

Azert irtam, hogy nem feltetlenul mindegyikkel van ez, csak ilyet tapasztaltam. Valszeg az olcsosaga miatt az rtl8139 nagyonis elterjedt es muxik. Lanpartykon is a leggyakrabbi halokarik. Csak neha gaz van veluk. Volt ugy, hogy egy tokugyanolyan tipusu uj halokartya ment vissza egy gepbe es az mukodott rendesen. Valamelyik nagyobb kulfoldi forumon nagyonhozzaertoknek tuno emberkek megcsevegtek egymas kozott hogy melyik halokari rulez es abban maradtak, hogy az arahoz kepest a 8139-ek (asszem nem volt mindegy, hogy milyen betu van utana) jok. De ha valakinek tutibiztosan kell a sebesseg meg a nemleszakadas meg a keves hibas csomag, akkor vegyen dragabbat.

Nnna.

(#16) Gismo


Gismo
addikt

Kinek van Edimax EN-9130TX hálókarija?
Akinek van az legyen szíves mondja meg, hogy hány db LED van rajta!
Kössz!
Helló!

(#17) sirály12


sirály12
őstag

Nekem két bestek hálókarim van, de naon meg vagyok vele elégedve, kivéve azt hogy iszonyú forró használat közben, de ez meg kit érdekel.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#18) hobizoli válasza Gismo (#16) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ csak 1db van rajta, legabbis az edimax honlapjan kepen ennyi latszik



hobizoli

több drón kell ;P

(#19) zenit válasza Gismo (#16) üzenetére


zenit
tag

A honlapon tényleg csak egy, de a gyakorlatban 2 LED-je van,
10/100-asnak külön. Az enyémnél legalábbis, de a manuálban
is kettő szerepel.

(#20) Gismo


Gismo
addikt

Kössz!
Az Users-ben az SMC 1233...-ra élettartam garancia van és negyon megéri!

(#21) Sanya


Sanya
nagyúr

vegyél egy gigabites hálókártyát, az elég lesz egy darabig(5-10 év)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) Dorian


Dorian
félisten

Szerintem tökmindegy. Vegyél akármilyen 10/100-ast.
Kb annyi jelentősége van, mint a floppy meghajtó márkájának :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23) Gismo


Gismo
addikt

Hali!
Van egy elég különös problémám:
Engem az érdekel, hogy kinek van Microcom LANPorte (Nem WOL-os) és SWEEX 10/100-as LANCARD (Nem Wol-os)?
És hogy ezeken hány LED van, még mielőtt megkérdezitek, azért mert(a probléma itt kezdődik) a szobámba csak úgy lehetett betenni a gépet, hogy a hálókártya LED-je szinte pont a pofámba világít alváskor. Ezért szeretnék venni egy másikat amin 1db LED van.
Vagy ki tud mondani olyan márkát és típust amin 1db LED van! (csakis kizárólag 10/100-as lehet, mert LanParty-zni is szoktam!)
Köszönöm a segítséget!
HÍ!

(#24) Alvin_ti4200 válasza Gismo (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Muszáj volt ide is beírni?:F

(#25) Sunzi válasza Gismo (#23) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szigetelőszalag?

:C

S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#26) Gismo


Gismo
addikt

Állandóan leesne (máá prószáltam)!
Ha tudtok mondani olyan márkát és típust (kivéve SMC, mert azon 1 van de azos kétszínű és magasfényű) amin 1 Led van!
Kösssz!
HI!

(#27) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Forraszd le a LED-et. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#28) Gismo


Gismo
addikt

Hogyan ha egyszer olyan pici van benne,hogy szinte nem is látok?
kb akkora mint a mobiltelefonokba való.

(#29) Gismo


Gismo
addikt

látok=látom

(#30) Gismo


Gismo
addikt

ÁP!

(#31) joysefke válasza twollah (#9) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem lesz, mert:
-egyik gagyi és olcsó
-másik jó és drága

el kell dönteni mire kell.

És miaz, hogy itt csak ajánlgatják a kártyákat, anélkül, hogy tudnák milyen hálózat kell.:
ha bnc van, akkor mire föl vegyen 10/100 as UTP kártyát? Vehet überfasza 3com-ot, arra sem lehet rádogni a bnc csatlakozót, ha nincs rajta.

Szal ha bnc-s hálózat van, akkor olyan kártyát kell venni, amin van bnc port is.
Ilynek közül van: 10Mbites bnc és bnc/utp kombó (ezis csak 10 et bír még az utp portján is) gagyi relatek chipeset kapsz 2 alatt.

Ha utp-s hálózatod van (és ha még nincs semmilyen akkor utp-set válssz) akkor egyértelmű, hogy 10/100 as csak UTP portot tartalmazó kártya kell (mert ha van rajta bnc, akkor nem valszínű, hogy az utp bírja a 100 at (pláne ha realtek))

intel kártya 7 nél kezdődik (nem néztem meg most az aktuális árlistát, de nem valszinű, hogy tévedek) 3com-ot sem úszod meg olcsóbban.

Ami töbletet nyújtanak ezek a ''drágább'' kártyák az a te szempontodból (játék, LAN fájlmegosztás) annyi, hogy kissebb mértékben terhelik a cpu-t. (jóval kissebb mértékben) van még a drágább kártyáknak egy csomo extra szolgáltatásuk (WoL, monitoring stb) de ezeket nem fogod használni.

Szvsz ha a géped nem egy full time fajl server akkor fölösleges a jobb (intel/3com) kártyát megvenni. Játékra mind1, ugyis gyors a proci, meg a játékok szvsz nem generálnak tul nagy adatforgalmat (ftp szerverhez képest)

Valaki itt említett kompatibilitási dolgot is, gondolom csak viccelt...







(#32) Black_Death


Black_Death
csendes tag

Realtek kártyát vegyél, 100Mbit-es adatátviteli sebességgel. Mondanám h 10/100-asat, de olyat már nemnagyon gyártanak manapság. Amúgy meg netezéshez a 10Mbites koax kábelen keresztüli kapcsolat nem is jó. Nagyon nem kell válogatni, nem tudsz nagyon szart venni.

(#33) joysefke válasza Black_Death (#32) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

olvasd el légyszives mit irtam :)
bnc miért nem jo netezéshez? kibaszott gyors bármilyen otthoni internethozzáféréshez viszonyitva, szoval az nem szük keresztmetszet.
nem a sebesség miatt, hanem a macerás kezelhetőség miatt szar a bnc ()körb körbe kábelek, néha szétcsuszik stb nekem csak rosz tapasztalatom volt vele.
Realteket pedig ugy ajánjad, hogy az az egyik leggagyibb hálokártya (de legalább olcso)

(#34) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Nekem is SMC hálókarim van és még semmi baj nem volt vele pedig sokat játszom hálóban!

(#35) eper-fa válasza joysefke (#33) üzenetére


eper-fa
aktív tag

mert a legtöbb modemen nincs bnc ;]

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#36) eper-fa


eper-fa
aktív tag

egyébként nekem is két ríltek van, de kurvára nem vok megelégedve velük...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#37) mozso válasza Sanya (#21) üzenetére


mozso
senior tag

Gondolom mar kiszamoltad, hogy a gigabites halokartya mennyi adatot tud/akar/szeretne atnyomni a 32-bites, 33MHz-es PCI buszon....ha nem erdemes. :)

Hogy ne legyen offtopic az irasom, csakis 3com 905cx-tx-m.

(#38) Gismo válasza mozso (#37) üzenetére


Gismo
addikt

Én még régeben vettem két 3Comot, de mndakettő szarvolt!
A gépbe helyezés után minden bootoláskor ujraindította a gépem.
Azóta nemkell 3Com.
Vszont valami 1 ledes, ami egy színűen tud villogni olyan még érdekelne (10/100-as) drverrel.

(#39) Gismo


Gismo
addikt

Csere 1 smc 1255tx-re.

(#40) Lomos válasza Gismo (#38) üzenetére


Lomos
aktív tag

az lehet, hogy egyedileg szar kartyat vettel, de a 3Com egy igen elismert, es nagy referenciakkal rendelkezo halozati kellekeket gyarto ceg.

Az 1 ledes halokartyaddal meg pihizzel mar, takard el papirlappal, szigszalaggal, kopd le, fordulj a fal fele, de ne ird be meg 5x mert kezdek a falramaszni a tesze-toszasagtol.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#41) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

3Com. Ajjó. Realtek esetleg visszafoghatja a géped.

Amúgy kolléga gondolom arra gondolt hogy 10/100 UTPs karikon nem szokott 10-es BNC lenni, csak a drágábbakon ergo elvétve.

(#42) joysefke válasza JulWCZar (#41) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ja de ezt énis írtam...
10/100 as utp n, vagy nincs bnc csatlakozo, vagy nem bírja a 100 at UTPn
(realteknél ez általános szabály)

(#43) Gismo válasza Lomos (#40) üzenetére


Gismo
addikt

Mi vagy te pókember? Akkor jó mászást! Tehát tud valaki....
Szétroppantottam rajta a LED-et a picsába kombinátfogóval, mintahogyazt a telefonos múltamból tanultam.

(#44) eddie303


eddie303
őstag

Gismo, brutál vagy :) ) aztán van valami SureCom EP320S asszem, valami Myson chipset-tel, ilyet ne vegyetek, olcsó, mint a Realtek, de azt bár támogatja is valami, ennek meg kernelt kell fordítani Linuxnak is, hogy ismerje :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Új hálóhártya-de milyet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.