Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Lenne egy kérdésem: 120-132 Mhz-s FSB-ig mennyivel oszt le a gép, hogy megkapja a pci/agp orajelét?

Tehát ha pl.: 124Mhz az FSB-m akkor harmadol vagy negyedel a Pci-hoz?

Köszi

Zolcsy

prohardver vendég

(#2) karib válasza guest (#1) üzenetére


karib
addikt

Attól függ, milyen lapod van. Jellemzően harmadol minden lap, néhánynál lehet választani.

Department of Redundancy Department

(#3) guest


guest
veterán

Hello!

Lenne egy kérdésem.
Nekem egy régebbi gépem van. Az alaplap típusa:
Pcchips M748LMRT.
Ehhez letöltöttem egy .rom filet, amibe belenéztem és pontosan ehhez az alaplaphoz való, legalább is oda volt írva az elejére, hogy pcchips m748lmrt.
Olvasgattam a neten és úgy vettem ki, hogy kell hozzá egy nvflash.exe és egy dos4gw.exe file. Ezeket is megszereztem, de írták, hogy a legfrissebbet használjam. Viszont azt írja ki, hogy nVidia Flash ROM programming utility v2.1
Szeretném emgkérdezni, hogy ez az nvflash.exe jó a biosom frissítéséhez? Vagy nem?
És pontosan mit kell csinálni ezzel a programmal?
Vissza lehet állítani a biost valahogyan, ha esetleg nem sikerül a frissítés?

prohardver vendég

(#4) Balint válasza guest (#3) üzenetére


Balint
tag

Az nvidia flash rom utility biztos nem jo neked, mert az Nvidia chipes videokartyk biosfrissitesere jo.
Attol fuggoen, hogy award vagy ami bios van a lapodon kell a megfelelo frissito program, de ha csak nincs nagy gond a mostani biossal nem feltetlen szukseges a frissites.

(#5) karib válasza guest (#3) üzenetére


karib
addikt

Igen, vissza lehet csinálni, ha mellé megy, de nem egyszerű.

Mindenesetre az nvflash NVIDIA videokártyák flasheléséhez van, tehát neked más fog kelleni, méghozzá awardflash vagy aminflash (mingyá megnézem).

Amúgy miért szeretnél flashelni? Ha nincs gondod a géppel, akkor nem muszáj. Persze nem árt megtanulni, de inkább mutassa meg valaki élőben, hogy kell, biztonságosabb.

Department of Redundancy Department

(#6) guest


guest
veterán

Köszi szépen a tanácsokat, igen még sosem frissítettem biost, ezért kérdeztem rá, mert hallottam egy két dolgot róla, ami igen csak nem tetszett. Pl, ha nem lesz jó a bios frissítés...
Ha meg tudnátok nekem mondani, hogy pontosan honnan tudom leszedni azokat a programokat, akkor megköszönném.
A géppel annyi a problémám, hogy túlságosan lassú egy Celeron 366-oshoz képest. Egy Sis530/620-as videokártya van benne (8 mega), ami tudom, hogy elég szar. Nem akarom magam égetni nagyon, de 3DMark2001-ben 1024x768x16 ban kaptam 55 pontot.
És nem akarom elhinni hogy ennyire rosszul menne ez a gép.
CSupán ezért szeretnék biost frissíteni, hogy tudjam tuningolni a 366-os procit. gondolom ez leehtséges lenne vagy tévedek?
Köszi
Kova

prohardver vendég

(#7) guest


guest
veterán

Minden bizonnyal az aminflash.exe kell, mert a gép Amibios-os. Sajnos elég régi van rajta 1999/06/01.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.