Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

"Teljesítmény gondok minden platformon"

Ezt nem orvosolta már egy patch (egy részét legalábbis PC-n)?

[ Szerkesztve ]

(#2) Raidon válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


Raidon
őstag

Nálam 5800X RTX 3060Ti FHD 120-130FPS Ultrán minimális akadás néha van, de alapjáraton igen jól fut :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#3) Blizz


Blizz
őstag

Méltó örököse a dead spacenek de egyben a leggyengébb pontja is(?)

Akkor nem lehet méltó örökse

No mistakes, just happy little accidents

(#4) oriic válasza Blizz (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem a kettő nem zárja ki egymást, meg ha kicsit furának is hat. Egy részről ugyanis úgy vélem hogy hozzá a DS hangulatát minden szempontból, de teszi ezt úgy, hogy kvázi másolja azt, ami azért zavaró összességében. :R

Live-Die-Respawn

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ha sikerül az RT teljesítmény problémáit orvosolni PC-n, (Xboxon be sincs kapcsolva), akkor egy nagyon szuper játék lesz belőle.🙂

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) Daelion válasza oriic (#4) üzenetére


Daelion
őstag

Erről én elég megosztó véleményeket olvastam eddig.
Másik külföldi tech fórum ahol aktívabb vagyok ott pl inkább a negatív vélemények vannak többségben mert, hogy lelketlen üres semmi a játék és közelébe sem ér a DS-nek.

Engem is nagyon érdekelt a játék de így inkább kivárok valami leárazást azt majd akkor megnézem + addig lehet javítgatnak rajta még.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kr/\toS válasza Daelion (#6) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Tehát ezt úgy írtad hogy nem is játszottál vele. Akkor erre azt mondanám hogy; baromság a fikavonaton. A steamen már többségben a pozitív vélemények aránya.

[ Szerkesztve ]

(#8) Daelion válasza Kr/\toS (#7) üzenetére


Daelion
őstag

Én nem de akik írták azok igen és DS-el is játszottak, pont ezért mondtam hogy megosztó attól függően hol néz utána az ember.
Ettől függetlenül én is fogok majd játszani vele mert az a mérvadó inkább, de teljes árat inkább nem adnék érte pedig majdnem előrendeltem. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Bad Pritt válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

És akkor eredetibb lesz a sztori, érdekesebbek a karakterek, jobbak a boss harcok meg kevésbé lesz feltűnő, hogy a Dead Space-ről másolták a játék jórészét? Csoda RT. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#10) NomAd_82 válasza Kr/\toS (#7) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Aki nem játszott vele annak a véleménye nem mérvadó, ezeket a hozzászólásokat nem is értem.
Igaz régóta ez a vesszőparipám, hogy mások által készített tesztek, youtube végigjátszások alapján véleményt alkotni vicc.
Rengeteg alkalommal volt, hogy lefikázott játékok óriási élményt adtak és az istenkirálynak kikiáltott játékok csalódást okoztak.
Nem vagyunk egyformák.
Amint lesz szabadidőm, kipróbálom és a DS-t is mert nagyon bejön ez az atmoszféra. :)
Jó játékot mindenkinek.

(#11) Bad Pritt válasza NomAd_82 (#10) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

+1

Idén három játékot követtem aktívan megjelenés előtt, Elden Ring, A Plague Tale: Requiem, The Callisto Protocol. Mind az Eldennél, mind a Callistónál feltűntek azok a tesztet írók igencsak nagy számban, akik 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem játszottak a játékkal, vagy legalábbis nem vitték végig őket.
Fontos elemeket hagytak ki az írásaikból, tényszerű hibákat ejtettek, szóval vagy felületesen végzik a munkájukat és azért nem érdemes adni a véleményükre, vagy nem ismerik az alapanyagot és akkor azért.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#12) Wellin9


Wellin9
tag

Nekem csupán egy gondom volt vele, az egyértelműek mellett. Ahogy haladt előre a játék, úgy lett egyre unalmasabb. Az egy dolog, hogy talán van összesen 1 oldalnyi szövegük a karaktereknek, de igazából nem történik semmi. Csak úgy sétálgatsz, aztán ennyi, lehet ez működött a Dead Space-nél bő egy évtizede, de azért már 2022 van.

(#13) Bad Pritt válasza Wellin9 (#12) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meg kifejezetten gyenge narratív megoldásokat alkalmaz a játék, legtöbbször úgy haladt a sztori, hogy megjelent egy random hologram, mesélt egyet, meghallgatta a karaktered, kommentált egy rövidet és lehet menni tovább hentelni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14) Daelion válasza Bad Pritt (#11) üzenetére


Daelion
őstag

Requiem nálam elő volt rendelve az első része alapján ami nálam akkoriban év játéka lett.
Meg sem néztem tesztet Requiem-ről és nem is csalódtam benne miután befejeztem. :) 'és ez nem is volt csak 11k huf ~25 órás első végigjátszással'

Callistot DS 1 illetve DS 2 miatt majdnem behúztam ugyan így de mivel gépet fejlesztettem nemrég elment arra a pénzem és mondom inkább kivárok most kivételesen.

Maga nemében biztos nem rossz mint 1 Sci-fi űr játék szal már az miatt is érdekel de azért utána néztem több helyen is mik a vélemények. 'nem szeretek 1 helyről informálódni'

#12 Wellin9

Na pont erre gondoltam, mások is ezt hozták fel mint negatívum.

Még 1x én személy szerint nem fikázom játékot csak megjegyeztem azt, hogy azért nem annyira egyértelmű az összkép mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#15) Bad Pritt válasza Daelion (#14) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Teljes árat szerintem nem is ér. Én nem bántam meg a vételt, DLC-ket is várom, de azt látom, hogy sok pontja van a játéknak, ami hagy kívánnivalót maga után, a sztori 1:1 DS copy, a játékmenetben szintén felismerni az elődöt, viszont ami újdonság (harcrendszer pl.) az hangsúlyos és nagyon jól működik, ez megmenti a játékot.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#16) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Bár kezdetben még arról volt szó, hogy a játék a PUBG világának részét képezi, ezt az ötletet végül a fejlesztők kidobták az ablakon és csak egy easter egg emlékeztet erre a végső változatban.

Amúgy tegnap beszélgettünk erről és van még egy utalás a PUBG-re: említenek egy helyszínt, bizonyos Paramo-t, ami a PUBG egyik pályájára utal.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17) Daelion válasza Bad Pritt (#15) üzenetére


Daelion
őstag

Ez így teljesen reálisan hangzik, amúgy pont ezért szoktam inkább kommentek közt olvasgatni/informálódni. :) 'hivatalos tesztekre nem nagyon adok még ennyit se'

Az viszont jó, hogy már most javítgattak az első napos teljesítmény/stutter gondokon.

Na majd megvárom első leárazást azt meglátom. Most lefoglaltam magam Cyberpunkal mert ahhoz is csak most jutottam hozzá pár hete jól leárazva. :DDD

Szerk: PUBG easter egg nekem sem tűnt volna fel, nem játszok vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) oriic válasza Bad Pritt (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ennyire nagyon nem ismerem a PUBG világát már, elég volt, hogy felismertem a sisakot :D

Live-Die-Respawn

(#19) Bad Pritt válasza oriic (#18) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez számomra is mai info, szóval lehet vannak még elvétve utalások, csak kívülállók nem ismerik fel. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#20) GodGamer5 válasza Bad Pritt (#9) üzenetére


GodGamer5
addikt

Nekem az eddig látottak alapján bejön a játék, az meg, hogy egy DS klón eddig is tudtam és nem zavar.
Az Rt rész viszont kimondottan felháborító lett optimalizálás terén, ami egy ilyen grafikailag intenzív játéknál elfogadhatatlan.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) aginor válasza GodGamer5 (#20) üzenetére


aginor
addikt

Link. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#22) cyberkind


cyberkind
félisten

Kár, hogy elfogyott a pénz a színészekre, és a játék az utolsó harmadától egy katasztrófa minden téren, a boss harc meg... Ez ennyiért abszolút nem, ez nem AAA, csak az árazása, kár ezért.

Paranormal Cocktivity

(#23) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

A 70%-ánál vagyok kb a játéknak.
Én nem tudom, de én szerintem immunis vagyok ezekre a brutál horror játékokra. Imádom, de már annyira kiszámítható számomra hogy szemrebbenés nélkül játszom 50-es pulzussal. Jó az atmoszféra, a fények, árnyékok a körítés. PS4 Pro-n játszom. A betöltés ha meghalok 35-45 mp. Kicsit idegel. De ez van. Ennyi kompromisszumot elfogadok. Ami hibát találtam és tényleg idegesít hogy a karakteremen van lámpa. És világítok nonstop. De ha magam felé fordítom a kameraképet vagy akár oldalról nézem nincs neki fény csíkja. Szóval a karakteren nincs megcsinálva hogy fénylik a lámpa. Így hirtelen. Ennyi. Gyorsan kijátszom és adom is el. 3-4000 bukót megért végülis .

(#24) NomAd_82 válasza toronyhaz (#23) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Én nagyon fostos vagyok de mivel DS- re hajaz, nekem még belefér a parafaktor.
Pl. egy outlastot az első 5 perc után töröltem, mert arra nincsen kihegyezve az idegrendszerem, sőt az ilyen devil in me típusú játékokkal sem vagyok kompatibilis.A DS-re amikor megjelent, nem volt hype, nem volt agyonreklámozva, semmit nem tudtam róla. Teljesen véletlenül raktam fel és pofánvágott a játék de nagyon. Emlékszem, amikor a kapitányi kulcsért kellett menni…
Ha ilyen a Calisto is akkor nekem bőven belefér.
Plusz bízom a srácokban, hogy záros határidőn belül javítják.
Nem egy wargaming brigád.

(#25) Raidon válasza NomAd_82 (#24) üzenetére


Raidon
őstag

Az én konfigommal FSR-el ultra 120 körüli FPS megvan. Full HD semmi akadás nincsen szóval nálam az első patch jó :D

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#26) NomAd_82 válasza Raidon (#25) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Nem tudom a ryzen 7 5800x mit tud de full dh-vel kiegyeznék én is.
Nekem is most lett 3060 ti-m, direct calistora vettem.
Majd próbálgatom hétvégén, már csak meg kell venni :)

(#27) Raidon válasza NomAd_82 (#26) üzenetére


Raidon
őstag

[link] Ennyit kb. Valamivel talán gyorsabb mint a tied. De az sem rossz lévén, hogy 2019-es proci. Szerintem teljesítményben nem lesz sok difi.
Valószínűleg jól fog futni nálad is. :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#28) aginor válasza Raidon (#25) üzenetére


aginor
addikt

RT on? Meg tudod nézni 1440p-ben is?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#29) ldave


ldave
félisten

Nem játszottam a játékkal, pár videót, streamet láttam csak, de számomra tökéletes példája az AAA játékok túlzott (számomra értelmetlen) grafikai részletességének. Adott jelenetben megy a folyóson a játékos, valamelyik irányba nyílik egy szoba. A szoba teljesen be van rendezve, egy üres négyzetmiliméter hely nincs szabadon. A játékos körbenéz, talán ha 20-30 másodpercet ha eltölt ott, nem talál semmit majd visszamegy a folyosóra folytatni az útját előre.
Persze, fontos a hangulatteremtés, a történetmesélés, de szerintem ez alig ad hozzá az összképhez és gondolom nem kevés idő és erőforrás ment el azt az egy szobát megtervezni.

A Slime draws near! Command?

(#30) Raidon válasza aginor (#28) üzenetére


Raidon
őstag

FHD-monitoron is meglehet? Akkor ha van rá mód megtudom :D

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#31) blackydan


blackydan
senior tag

Feléig élveztem, utána sajnos elvesztette számomra a dinamikát a játék. Keveseltem a boss harcokat, illetve lehetett volna több fajta ellenfél is, a történet teljesen átlagos és kiszámítható. Ami tetszik az a grafikai megvalósítás illetve Josh Duhamel és Karen Fukuhara karaktere a játékban, ettől billent a mérleg nyelve az erős közepes felé.

(#32) cyberkind válasza ldave (#29) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez nem AAA játék, csupán az árazása az a színészek miatt.

Paranormal Cocktivity

(#33) Bad Pritt válasza cyberkind (#32) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Minden szempontból az.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#34) cyberkind válasza Bad Pritt (#33) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem kicsit más az elképzelésem a AAA-val kapcsolatban, de neked legyen az.

Paranormal Cocktivity

(#35) Bad Pritt válasza cyberkind (#34) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez nem elképzelés kérdése, ezek a betűk nem minőséget, hanem költségvetést jelölnek elsősorban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36) cyberkind válasza Bad Pritt (#35) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha tényleg ennyire sok pénzt kalapoztak össze a játékra, azt sikerült igencsak szarul menedzselni, gyakorlatilag a játék utolsó harmadára ez el is fogyott kis túlzással.

Paranormal Cocktivity

(#37) Raidon válasza cyberkind (#36) üzenetére


Raidon
őstag

Tegyük hozzá, hogy terveznek DLC-t(ket) is hozzá. Szóval ez még ha hagyunk neki időt akár jobban ki is forrhatja magát még :K

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#38) cyberkind válasza Raidon (#37) üzenetére


cyberkind
félisten

Egy biztosan lesz, de ugye a sztori is ordítóan nyitva maradt, aztán meglátjuk, mindenesetre a 2. részre ez nagyon jó lehetne.

Paranormal Cocktivity

(#39) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Köszi a bemutatót oriic!
Engem meg se lep hogy nem egy dead space volumenü dolog lett.
Kissebb csapat plusz nem ehy EA volt mögöttük mint kiadó.
Teljesrn jó a játék hossza. Ha elég jó hogy platinázzam akkor az úgyis több lesz, ha meg nem akkor ennyi pont elég.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#40) aginor válasza Raidon (#30) üzenetére


aginor
addikt

Régebben volt rá felskálázás a driverekben. Mostanában nem néztem, lehet még megvannak.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#41) Redneck


Redneck
veterán

10k körül majd behúzom, mert biztos jó kis game, de a DS1-hez semmi nem ér fel, max a remake fog.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#42) Raidon válasza aginor (#40) üzenetére


Raidon
őstag

Ma, ha lesz időm a gyerkőctől akkor meglesem. Ha játszani akar akkor Fall Guys van :DDD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#43) Gubu0101 válasza NomAd_82 (#26) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hasonlo konfigom van (laptop) 3060Ti+ryzen5 5600H +16Gb ram medium/high beallitas 1080p.
Tegnap kezdtem el a gamet,neha van mikro lag,egyszer volt egy nagyobb akadas,mikor tobben tamadtak.Rosszabbra szamitottam,de eddig jol viszi a lapos :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#44) Raidon válasza Gubu0101 (#43) üzenetére


Raidon
őstag

A mostani legfrissebb Nvidia driverrel nálam is akad. Talán jön rá javítás. Witcher miatt raktam fel azt most.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#45) Gubu0101 válasza Raidon (#44) üzenetére


Gubu0101
veterán

Elozoket nem tudom,remeljuk.Kicsit meg csak optimazalnak a jatekon is gondolom.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#46) pRoject22


pRoject22
őstag

Már a vége felé vagyok, továbbra sem érzem ,hogy megbántam érte pénzt adni :))

¯\_(ツ)_/¯

(#47) cyberkind válasza pRoject22 (#46) üzenetére


cyberkind
félisten

Majd a végső bossnál fogod. :DD

Paranormal Cocktivity

(#48) Zsu91


Zsu91
csendes tag

Most kezdtem el játszani, 1080TI viszi köszöni. :) Számomra elég para :))

(#49) Gubu0101 válasza Zsu91 (#48) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem nem jott at a horror,inkabb zombishoz hasonlitanam.En mar tul vagyok rajta 14 ora,szep nyugodtan.Johet a folytatas :D Meg a nyarat kivarom,addig nem veszem meg a passt kb akkora lesz a dlcben hozza story resz,remelem lesz az is ilyen jo.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#50) Zsu91 válasza Gubu0101 (#49) üzenetére


Zsu91
csendes tag

Én még a dying light-tól is besz*rtam az elején :D

(#51) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Daryl hogy kerül a CP-be,második végigjátszás... :D

(#52) Gubu0101 válasza ScomComputer (#51) üzenetére


Gubu0101
veterán

Rossz helyre kezbesitett,elnezte a cimet :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#53) Gubu0101 válasza Zsu91 (#50) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem,ehez is hozza lehet szokni egy ido utan.Jo kis jatek lett ez,hangok a grafika nagyon tetszik.Varok 1-2 honapot es elkezdem elorol :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#54) Zsu91 válasza Gubu0101 (#53) üzenetére


Zsu91
csendes tag

:K

(#55) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Ezzel a grafikával és hangulattal kéne végre egy normális doomot csinálni ami parás, nem egy ilyen gagyi ugrálós akciót :(

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#56) aginor válasza Bennyboy (#55) üzenetére


aginor
addikt

Látom, nem sokat játszottál az eredetivel..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#57) Bad Pritt válasza aginor (#56) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meg ezzel a játékkal se. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#58) Bennyboy válasza aginor (#56) üzenetére


Bennyboy
őstag

Latom nem sikerult ertelmezni a leirtakat tobbeteknek sem.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#59) aginor válasza Bennyboy (#58) üzenetére


aginor
addikt

??? Szerintem a hiba a te készülékedben lehet. Az eredeti Doom egy agyatlan, akció orientált "ügyességi" játék volt. Amire te gondolsz, az a Doom 3 néven futott borzalom, ami a Doom márkanév nélkül egy tök jó akció-horror lett volna, ellenben Doomnak borzasztó gyenge volt, ellenben az utolsó két résszel, aminél pont fordítva van.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#60) Bad Pritt válasza Bennyboy (#58) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Neked nem sikerült értelmezni ezt a játékot. Pedig nem nehéz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61) cyberkind válasza aginor (#59) üzenetére


cyberkind
félisten

Érdekes ez a horror dolog, mert 93-ban, amikor még játék se volt sok, nemhogy különböző kategóriák, abszolút tudott működni horrorként is, ezért se értem, amikor nem horrorként említik a Doom-ot. Személyes véleményem meg az, hogy a 3. és a 64 a legjobb, pont a horror mivoltja miatt, a többi is is király, de az Eternal bőven elég egyszer.

Paranormal Cocktivity

(#62) Bad Pritt válasza cyberkind (#61) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Érdekes ambivalencia volt az akkoriban, mert amikor a hozzáértők írtak róla, akkor sokszor előjött a horror jelző, viszont hamar kialakult egy kompetitív szcéna az id játékai körül, ami abszolút felülírta ezt.
Amúgy a horror zsáner akkor már létezett az Alone in the Darkkal, az volt A horrorjáték akkoriban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63) cyberkind válasza Bad Pritt (#62) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, gondoltam az Alone-ra, de az nem volt ennyire könnyen fogyasztható, mint a Doom, azért a Doom is tudott meglepetéseket okozni az agyatlan lövölde ellenére, a 64 meg aztán főleg.

Paranormal Cocktivity

(#64) Bennyboy válasza Bad Pritt (#60) üzenetére


Bennyboy
őstag

Félreértettél, nem ehelyett vártam mást, annyit írtam, h ilyen grafikával és hangulattal szívesen látnék doomot ami nem agyatlan hent hanem szaratós hangulatú horror. Nyilvánvaló mindenkinek, h ez más stílus.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#65) aginor válasza Bennyboy (#64) üzenetére


aginor
addikt

Pedig igaza van. Ezt írtad: "Ezzel a grafikával és hangulattal kéne végre egy normális doomot csinálni ami parás, nem egy ilyen gagyi ugrálós akciót".
Ugyanakkor újra leírom, hogy a Doom széria nem egy "szaratós hangulatú horror". A Doom egy véres, kissé tarán groteszk (de igazából még az sem) sci-fi akció játék. Nem, nem kaland, nem, nem horror, stb. :P ;)

Bad Pritt: a Doom soha nem volt horror. Nincs meg benne igazából semmi, ami ahhoz kellene, hogy az legyen. Ha már a stílusban keresünk, akkor az Alien trilogy sokkal inkább az volt a konstans sötétségével (vagy Hexen/Heretic), és az alap témájával is. Ha kicsimét későbbre is tekintünk, akkor a System Shock, Undying jut szembe így hírtelen. :U

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#66) Bad Pritt válasza aginor (#65) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem azt írtam, hogy horror volt, hanem hogy azt írták róla, hogy vannak benne horror elemek, ami amúgy igaz is, csak a játék túl gyors ahhoz, hogy értékelni lehessen őket (ilyen jumpscare jellegű, ajtó mögül előugró, sarokban megbúvó ellenfelek pl., illetve a gore).
Ezek Tom Hall eredeti dizájnjából voltak a maradványok, ő scifi horrornak képzelte el a játékot, amit aztán Carmack felülírt és így lett még gyorsabb a játékmenet, mint a Wolfenstein előtte.

Az meg nem igaz, hogy soha nem volt horror, a Doom 3 az volt, akár tetszik az embernek, akár nem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#67) p a s s e r


p a s s e r
őstag

"Alapvetően úgy érezzük, hogy nem csalódtunk a The Callisto Protocolban, azonban azt el kell ismerni, hogy jóval többet vártunk tőle."

most akkor melyik? a csalódás az, amikor nem jön be, amit vártunk, vagy tévedek? :)

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#68) aginor válasza Bad Pritt (#66) üzenetére


aginor
addikt

Ok, legyen. Én ugyan nem észleltem egyetlen ilyen horror elemet (nem, az ajtó mögött álló ellenség, a nyíló kapu mögött lapuló ellen számomra nem az), de elfogadom, hogy van akinek ez már horror. ;)

Amúgy itt egy friss teljesítményteszt a játékról és a vram használat eléggé rendben van, a többi pedig olyan, amilyen.. ;]
Aki próbálta az meg tudja erősíteni a fentebb láthatókat? Különösen érdekelne, hogy a különböző szintek (medium, high, stb) között tényleg ezek a különbségek láthatók csak? Valamint, hogy az RT mennyit ad hozzá látványban?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#69) Gubu0101 válasza aginor (#68) üzenetére


Gubu0101
veterán

En hetfon ujra jatszom.Most csereltem laptopot,kivancsi vagyok a 3080 hogy muzsikal majd.3060Ti volt az elozoben.Mondjuk en a beallitasokat nem babraltam,amin volt alapbol high/medium azon hagytam.Benchmarkot csinaltam ott 70 fps jott ki asszem.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#70) Hulk-Zsolt


Hulk-Zsolt
csendes tag

Ps5 ön most frissít ![kép]

[ Szerkesztve ]

(#71) Bennyboy válasza aginor (#65) üzenetére


Bennyboy
őstag

igazad van, félreérthetően fogalmaztam, sry

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#72) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez volt már,ezek hülék... [link] :Y

(#73) Bad Pritt válasza ScomComputer (#72) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vihar a biliben, rengeteg játéknak van hasonló szövegezésű szabályozása.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#74) SpazzMaticus válasza Bad Pritt (#73) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Szerintem meg szánalmas, hogy ilyenekre a játékostársadalom 99%-a fel sem emeli a fejét.

Egyáltalán nem csak egy "vihar a biliben". A gamerpiac az egyik legdurvábban szabályozatlan, legegyoldalúbb, a vásárlói oldalnak szinte 0-jogokat biztosító "iparág" minden szempontból az egész világon.

Mindezt úgy, hogy a vásárlókörük igen nagy hányada kiskorú...

Értelmesebb országokban már rájuk is másztak a törvényhozók és jogalkotók nagyon helyesen.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#75) Bad Pritt válasza SpazzMaticus (#74) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pontosan milyen jogokat szeretnél, amit egy ilyen szabályozás gátol?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76) SpazzMaticus válasza Bad Pritt (#75) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Pontosan milyen jogai is vannak egy ilyen játék megvásárlójának ?

Főleg úgy általában a piac többi szegmensében (már hogy nyugaton) megszokott fogyasztóvédelmi törvények függvényében ?

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#77) Bad Pritt válasza SpazzMaticus (#76) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A cikk a játék Rules of Conduct doksijának egy bizonyos pontját kifogásolja, erre kérdeztem, nem általánosan.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#78) SpazzMaticus válasza Bad Pritt (#77) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Tudom, értettem.
Én meg azért írtam azt amit, mert ez egy "pont" tökéletes jellemzője annak, ami a mai gamerpiacon "fogyasztóvédelem", és "végfelhasználói licencszerződés" (EULA) nevű bohócparódiával művelnek, -még egyszer mondom- zömében kiskorúakkal- szülői beleegyezés nélkül.
Csak mondom, hogy a gazdaság más szegmenseiben, ilyen "szerződések" előterjesztéséért a vevő, vagy vásárló fél nem hogy felháborodna, de pert is indítana...

Szerintem ez egy komoly és szomorú dolog.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#79) Bad Pritt válasza SpazzMaticus (#78) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jól van, jót beszélgettünk. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#80) L3zl13 válasza SpazzMaticus (#76) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"Pontosan milyen jogai is vannak egy ilyen játék megvásárlójának ?"

Semmilyenek kb, főleg online platform esetében.

Aki hülye, haljon meg!

(#81) SpazzMaticus válasza Bad Pritt (#79) üzenetére


SpazzMaticus
tag

:D ...

Respect. :)

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#82) oriic válasza p a s s e r (#67) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó játék volt még így is, hogy többet vártam tőle eredetileg (bár ebben lehet hogy az előzetes hype volt a ludas :D). De az tény, hogy egyáltalán nem csalódás a cucc.

Live-Die-Respawn

(#83) cyberkind válasza SpazzMaticus (#76) üzenetére


cyberkind
félisten

Semmi, pont ezért születhetett meg egy Cyberpunk így, de lehetne mondani még bőven játékokat ami az átbaszás oltárán működnek csak, mint kb az egész ipar.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#84) flexxx2


flexxx2
őstag

Artemis küldetésen ez a Callisto az ez a játék? [link]

(#85) Bad Pritt válasza flexxx2 (#84) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem. [link]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86) melega válasza Bad Pritt (#85) üzenetére


melega
őstag

Na én már 3 főbosson túl vagyok, de nem egyszerű a játék. Visszavettem könnyűre, de úgy is nehéz.

Ugyanúgy not for casual mint a middle earth játékok a nehézsége is.

Neha már így is a hajam téptem.
Kíváncsi leszek a folyzatásra és a dlckre.

(#87) melega


melega
őstag

Srácok lányok végignyomtam szeretettel várom a sztori dlcket.

(#88) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok nálam inditás után ezt a hibát dobja be.
nem tudom hogy mi lehet a gond?
valami ötlet?

(#89) ScomComputer válasza Vadasz1 (#88) üzenetére


ScomComputer
veterán

Van valami mod,vagy magyarítás buhera ?

(#90) Vadasz1 válasza ScomComputer (#89) üzenetére


Vadasz1
tag

Most nincs elötte volt,de leszedtem ujra ,igy most nincs
fajlok ellenörzése meg volt ,és nem talált hibát.

[ Szerkesztve ]

(#91) Vadasz1


Vadasz1
tag

Köszi az ötletet meg is oldódott.hiába telepitettem ujra benne maradtak a magyaritássi fájlok.kitöröltem most jó.
eszembe se jutott volna,köszi mégegyszer

(#92) ScomComputer válasza Vadasz1 (#91) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen ezért is kérdeztem,mert a "gépi magyarítás" nem müxik tovább,még a régi exe-vel sem sőt hibát is dob ha többi fájl is a mappában marad! De akkor megoldódott ! :K
Egy ötlet, ha nem kell a sok intro a játék induláskor, akkor az alábbi mappából, az alábbi fájlokat nevezd át, vagy tedd át egy backup mappába....
*\Steam\steamapps\common\The Callisto Protocol\TheCallistoProtocol\Content\Movies\*
*AMD_Logo_4K.bk2
*Krafton_SDS_logos_4k.bk2
*Unreal_Logo_4K.bk2
*Wwise_InstaLOD_Logos_4K.bk2
....
Így indítás után 1mp és a menüben is vagy... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.