Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pisti


pisti
őstag

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra ezekkel ez emeltdíjas számú tévés játékokkal kapcsolatban.
Nekem egy nagyon keserű tapasztalat adta meg az alaphangot ahhoz, hogy megnyissam ezt a témát. Egyszerűen a gyomrom felfordul az ilyen módszerektől, és a tévés társaságok a telkókkal karöltve röhögnek a markukba, hogy ezzel is megint milyen jól lehúzták az embereket.
Én személy szerint nem játszok ilyennel, de szegény édesanyám most legutóbb beugrott a dolognak, mert tudta a megoldást és ezért telefonált, de csak nem akarták regisztrálni vagy mi a fene, és hívta és hívta. Vége az lett, hogy adásba sem került, viszont kaptunk erre az akcióra egy 15k+ os számlát.
Végülis ez szerencsejáték, de undorító egy fajtája. Kiscsóka mosolyog meg teszi a szépet a tévében, hogy hívjanak, és van akit sikerül ,,bepalizniuk,, mert nem érti meg, hogy ez igen sokba fog fájni.
Ez még 1 dolog, mert 1x megtörtént, kifizetjük viszont mikor megkaptuk a számlát az megint 1 másik dolog, mert a veszekedés meg a rosszérzés amit ez generált az nem kifejezhető pénzben. Hát erről ennyit.
Persze biztos vannak sokan akik tudják, hogy ennek milyen anyagi vonzatai vannak, és csak játszanak kicsit a szerencséjükkel, de a többség nem ilyen szerintem.
Ez elég szubjektív mert mondjuk, ha meg nyert volna akkor nem lenne ez, dehát hány ember közül nyer 1?

[Szerkesztve]

(#2) Out válasza pisti (#1) üzenetére


Out
addikt

A legjobb megoldas ez ellen, hogy lekell tiltani az emeltdijas hivasokat. Nalunk ez bejon :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) Tomcyboy válasza pisti (#1) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Örülök, hogy nyitottál ilyem topitkot.
Kíváncsi lennék én is emberek véleményére. Szerintem egyértelműen csak a pénz kicsalására vanna. Főleg a Vias*t3 meg az A*V-n. Akkora hülyének nézik az embereket.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#4) viharhozo válasza pisti (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

En sehol nem lattam, h kotelezo lenne ezeket a szamokat hivni es ezeket a musorokat nezni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#5) pilóta válasza Tomcyboy (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az a baj, hogy nem csak akkora hülyének nézik az embereket, hanem hogy konkrétan akkora hülyék az emberek, akik betelefonálnak...
Ha valakinek annyi esze van csak, hogy felhív egy ilyen műsort, vagy sms-ezik, hogy melyik csökött villalakó maradjon/menjen, az konkrétan megérdemli, hogy jól lehúzzák...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) pisti válasza viharhozo (#4) üzenetére


pisti
őstag

Igen.
Én nem is foglalkozok ilyesmivel, de szerintem van akit meg tudnak babonázni ezek a műsorok és nem is fogják fel, hogy ennek milyen következményei lesznek.

(#7) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Jah, az ilyen sms-en szavazásről megvan a véleményem. Csak egy kis matek kell hozzá, és kiderül mennyit hoz az adott műsornak. Ez is szintiszta lehúzás.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#8) pisti válasza Out (#2) üzenetére


pisti
őstag

Na igen, az egy jó megoldás lehet.

(#9) Lortech válasza Tomcyboy (#7) üzenetére


Lortech
addikt

Önlehúzást akartál mondani...? :U

Thank you to god for making me an atheist

(#10) VladimirR válasza Tomcyboy (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en nem lehuzasnak neveznem, hanem iszonyatos balfaszsagnak a befizeto reszerol
mellesleg remlik valami olyasmi, hogy oda szoktak irni, hogy a hivas bizony nem helyi tarifat hasznal

p.s.:
#include <twolla.h>
ujabb IQBlaster topit


[Szerkesztve]

(#11) Tomcyboy válasza Lortech (#9) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Önlehúzás aki bedől és küldi az sms-t. Sajnos az idősebb korosztály, nagyik stb... könnyen bedőlnék és orba szájba telefonálnak, mert a piacon a boltban a fodrásznál... azt hallották, hogy a Rozinak,Jolánnak,Katinak,Erzsinek... is sikerült így nyernie.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#12) supercow


supercow
őstag

Tavaly nyáron RTL Klub 7próbában a feleségem egy játékban nyert felfújható jetski-t a gyerekeknek, rengeteg zenei CD-t, porszívót, egyéb tárgyakat és 5000 Ft pénzt. A pénzből csak 4000 lett (adót levonták), a telefonszámla plusz-költség kb nullszaldósra sikeredett a nyereményekkel. Azóta nem játszik, mert akkor is többszöri próbálkozásra jutott adásba és sok volt a telefonszámla.
Legalább valamit sikerült nyerni, nem esett ki az első körben :D Azóta tudom, hogy a Cf a kalifornium vegyjele, ezen a kérdésen esett ki :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#13) Out válasza Tomcyboy (#3) üzenetére


Out
addikt

A masik dolog, hogy van neha hogy ejszaka latok ilyen musort es ugy gondolom hogy tudom is a megfejtest, de mikor valaki felhivja oket hogy nah, ez a megoldas, es en is arra gondoltam, aztan megse az lesz, akkor kicsit kiakadok. Ez foleg ilyen szamolos feladatoknal van. Pl: hany forint van az abran? Es meg veletlenul se annyi amennyit osszeszamolok :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#14) simonzé


simonzé
addikt

Ne haragudj meg, de ''A hiba az Önök készülégében van.'' Sajnálom, hogy így saját károtokon kellett megtanulni, de legalább soha többé nem dőltök be ezeknek a kamu marhaságoknak. Komolyan gondolhatja valaki, hogy az ilyen műsorokban 1-2-3 milliót is meg lehet nyerni??? Nem is értem. Magyarországon, ahol 3 misi igen nagy pénz, miért gondoljuk, hogy valaki ennyit akar hozzánk vágni?

Ha egyáltalán képes vagy végignézni ezt a provokatív hülyének nézést, már az első betelefonálónál rájössz, mekkora esély van a nyerésre. Max. 20-50e Ft-t vihetsz haza, és annak nagyon kell örülni, mert kb fedezni fogja a telefonszámládat.

Azon csodálkozom, hogy a nyilvános átveréseket miért engedi még mindig az ORTT... Veled pedig együttérzek, de egyértelműen csak magatokat okolhatjátok. Bocs. :(

I don't fit in. I fit out.

(#15) Tomcyboy válasza Out (#13) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Na igen. Ilyenkor jut eszembe, hogy nem véletlenül beépített ember. Pont azért, hogy telefonáljon más, mert hiszen ő tudja. Szerintem akik betelefonálnak és egy egyértelmű feladványt nem tudnak megoldani azok mind beépített emberek.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#16) LKW válasza pisti (#1) üzenetére


LKW
tag

''Végülis ez szerencsejáték, de undorító egy fajtája. Kiscsóka mosolyog meg teszi a szépet a tévében, hogy hívjanak, és van akit sikerül ,,bepalizniuk,, mert nem érti meg, hogy ez igen sokba fog fájni''
Te saját magad leirtad a vállaszt. Egyszerű. Tudomásul kell venni, hogy ilyen világban élünk. Az emberek nagy része reggel ugy kel fel, hogy egész nap kezét-lábát töri azon, hogy a másikat hogyan b...sza át.
Miért lenne ez a TV-nél másként, amikor az egyik fő jövedelem forrásuk ez.
Ott van pl a Legyen Ön is mil...., nézői kérdés 100k-ért.
Olyan kérdést tesznek fel, hogy pl Milyen szinű a Néger feje ?
a. fekete
b. piros
c. kék
d. cinóbersárga
Erre minden agyatlan elrohan, és szétkalapálja a telefont, mert ő tudja.
És nem is egyszer, mert abban a hitben van, hogy ha többször telózik akkor nagyobb az esélye.
Kilehet számolni, hogy az az egy bd 100k-s nyeremény milyen pár másodperc alatt kerül be az RT.. kasszájába, a többi meg csak nyereség.
Ennyi.

Minden hepe után jön egy hupa

(#17) dabadab válasza Tomcyboy (#11) üzenetére


dabadab
titán

<flame>
Ezeknek az embereknek is van valasztojoguk, ha azt el lehet toluk varni, hogy megmondjak a frankot orszagos ugyekben, akkor a sajat kis eletuket is illene vmi normalis modon kezelniuk.
</flame>

DRM is theft

(#18) simonzé


simonzé
addikt

Ráadásul a pofátlanság csúcsa, hogy a beugró kérdés az, hogy mondjuk ''Hány lába van a kutyának?'', de a nyereményért folyó feladat az egyik RTL-klubos csaló játékban az, hogy az üvegbúrában található 200 db tízezresből (amiket egyébként megnyerhetsz, csak olyan béna vagy, hogy nem nyered meg...) egyet kisorsol a köcsög, és te találd el az utólsó 3-4 számjegyet. Ha egyel is mellé nyúlsz, akkor ''Saaaaaajnáááloooomm. Jaaajj, de saajnáálooom... Pedig remekül játszott!''

Egyszer láttam vagy egy hónapja, de majdnem felborítottam a tévét én agresszív állat...

I don't fit in. I fit out.

(#19) EEdem_Dtx


EEdem_Dtx
csendes tag

A Vias@t3 tényleg übereli az összeset. Amikor indították a játékukat, nem volt nehéz észrevenni, h valami nem gömbölyű. Kb. olyan szintű a kérdés, h -mi az sárga, vizimadár, hápog, a betűk: ACSAK , és nem villamos. Az_első_helyes_megfejtő_pedig_játékba_kerül. Fél óráig jöttek a hívások (gondolom egy-egy operatőrtől, szerkesztőtől, világosítótól...) a baromi hülyeségekről. A műsorvezető pedig könyörgött, h valaki mostmár mondja meg a helyes megfejtést! Na most kérdezem én az ORTT, vagy bárki,nem felügyeli, ezeknek a játékoknak a szabályosságát? Egyértelmű félrevezetés. :(((

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#20) QuarK


QuarK
senior tag

Flood-os totyik...

Akit idegesíti, ne nézze. Így teszek én is.

Aki van olyan balf, hogy betelefonál, tegye. Saját baja.

(#21) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Gyors számolás:
Legyen Ön is M-ben 100 000 a nyeremény.
1 hívás, sms kb(nem tudom) 100.
100 000/100 = 1000
Nekem senki ne mondja, hogy kevesebb mint 1000 ember telefonál be.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#22) simonzé válasza LKW (#16) üzenetére


simonzé
addikt

Pont ezt csinálják a piacon a cigény pirosozók. Elsőre a beépített ember mellényúl, de a gyanútlan lúzer látja, hol van a piros. Meg is nyeri a pénze dupláját. (Beépített ember ekkor eltűnik.) Pirosozó szakember rádumálja, hogy ''Báz nyerjél már sokat báz! Tegyéfee egy huszast baaz, vagy gyík vagy baaz?!'' Emberünk felteszi a huszat, beépített ember visszatér, elviszi a huszast. Lúzerünk üldözni kezdi, a pirosozó közben elpakol. Lúzer utóléri a tolvajt, de annál már nincs a huszas. Persze, mert már régen átadta egy beépített ribinek. Lúzerünk visszamegy a pirosozó ex asztalához, de ott már senki csincs. Van párhuzam?

I don't fit in. I fit out.

(#23) [Kovi] válasza Out (#13) üzenetére


[Kovi]
tag

azt a pénzszámolósat én is láttam.. egy pillanat alatt összeszámoltam, aztán vki hívta őket és mondta azt amennyit én számoltam.. mondta a csaj hogy nem jó.. nah mondom jólvan akkor erről ennyit... olyan hülyén jön ki a megfejtés, hogy még véletlenül se lehessen eltalálni..

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#24) pisti válasza Tomcyboy (#11) üzenetére


pisti
őstag

Pont erről van szó.
Sokszor mondják az emberek, hogy ,,aki hülye haljon meg,, :( és néha még lehet énis egyetértek ezzel, de pont hogy oda kéne figyelni egymásra az embereknek és törődni a másikkal amennyire lehet. Főleg ha rokonokról, családról van szó.
Az biztos, hogy nem lehet mást okolni emiatt, nem is akarok, de talán ha nem lennének ilyen műsorok akkor nem lenne ilyen probléma se.
Ráadásul én nem emlékszem, hogy olyan nagy múltjuk lenne ezeknek a játékoknak. Szóval ebből nekem az esik le, hogy ezis csak egy újkeletű módszer (eddig azthittem hogy az emberek szórakoztatására) a pénzszerzésre.
Az is biztos, hogy ez tanulópénz volt és kötve hiszem, hogy valaha is felhívna még1x egy ilyen műsort édesanyám.

[Szerkesztve]

(#25) futrinka


futrinka
csendes tag

Itt tényleg önbecsapásról van szó, erre játszanak rá a műsorok, amik pont a fizetőképes(?) kereslet miatt jönnek létre. Ha nem hívná senki, eltűnnének.
Arra vigyázni kell, hogy az előfizetői szerződésekben nincs ilyen kibúvó, hogy jaj, én nem tudtam stb. nincs számlapanasz esetén történő sírás utáni jóváírás sem. Sőt. ''minden'' hívás annyi, amennyi! Még az is, amikor foglaltsági(nak tűnő) hangot, vagy éppen semmit sem hallunk vissza! Ez arra azért jó, hogy legalább az első kicsengésig nyomkodják az emberek.
A számlát kiallító rendszer szempontjából minden hívás sikeres (ha pozitív visszajelzést kap a játék szolgáltatója gépétől!), még akkor is, ha az említett számláló vagy adásba tevő gép nem foglakozik vele. Legalábbis a tapasztalatok szerint.
A szomszédom pár éve egy laza 50 ezres akciót követően ''migrált'' mobilra. Megsértődött, mikor kézhezkapta a számlát... Mintha azzal ugyanilyen marhaságot nem tudna csinálni. Csak benne van a fék az agyában, hogy a mobil ''drága''. Mondjuk az ilyen hívások ott is pont annyiba kerülnek.

(#26) VladimirR válasza pisti (#24) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt a mondatodat jol atgondoltad: ''Az biztos, hogy nem lehet mást okolni emiatt, nem is akarok, de talán ha nem lennének ilyen műsorok akkor nem lenne ilyen probléma se.''?

futrinka: szomszedos sztori: lol - de legalabb jol lehorhatja a matavot (persze a sajat hulyeseget bizonygatva) :DDD

[Szerkesztve]

(#27) Tomcyboy válasza pisti (#24) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Nekem is a drága nagyikámat alig sikerült erről meggyőzni. De hál istennek már azóta nem csinálja. Vagy ha igen nagyon jól titkolja.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#28) pisti válasza LKW (#16) üzenetére


pisti
őstag

Igen ilyen világban élünk, de azért ilyenkor szívesen olvasgatom mások véleményét is a dologról. Mert talán remélhetem azt, hogy az emberek többsége nem abból a fajtából való, aki ott vágja át a másikat ahol lehet. De így is sok ilyen ember van és bizony figyelni kell.

(#29) EEdem_Dtx


EEdem_Dtx
csendes tag

Valaki tudja esetleg mi volt az első műsor ami ebben a témában utazott?
A kereskedelmi csatornák úgy 8 éve működnek, de talán a régi MTV-n volt egy olyasmi, h kéményseprőnek öltözve kellett egy plexicsőben 1000-esekkel megtömni magad, miközben a heréidet a szemedbefújta egy ventilátor by.:H.A. :DDD

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#30) pisti válasza VladimirR (#26) üzenetére


pisti
őstag

Biztos bennem van a hiba, de nekem jónak tűnik az a mondat. Mondjuk nem vagyok magyartanár szóval építő jellegű kritikát szívesen meghallgatok.

(#31) Tomcyboy válasza EEdem_Dtx (#29) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Ah mekkora régen volt. Valami olyasmi lehetett az első. Nekem nem jut más az eszembe, bár még fiatal vagyok.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#32) Loretto válasza pilóta (#5) üzenetére


Loretto
veterán

Az a gáz hogy ennek a túlnyomó többsége az idősek közül kerül ki, és nekik ezek szerint mindegy hova megy a nyugdíjuk. De mindig tüntetnek hogy kevés...

Soirée...

(#33) Tomcyboy válasza Loretto (#32) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Miért ne onnan kerülne ki? Ki a legjobban befolyásolható korosztály? A nyugdíjasok, meg a tini csajok. Főleg az sms-ezős szavazós játékoknál. Na ki maradjon bent a villában?

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#34) simonzé válasza Loretto (#32) üzenetére


simonzé
addikt

Általánosítás. Nagyon sántít... Ismerek olyan nyugdíjast, akinek nemhogy telefonra, de még kenyérre sem futja...

I don't fit in. I fit out.

(#35) Tomcyboy válasza simonzé (#34) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Jó persze én is ismerek olyanokat, de most nem róluk van szó. Hanem azokról akiknek a megélhetésük úgymond biztosítva van. De nem az unatkozó otthonülősökre gondolok.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#36) VladimirR válasza pisti (#30) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Az biztos, hogy nem lehet mást okolni emiatt...'' - stimm
''...nem is akarok...'' - stimm
''...de talán ha nem lennének ilyen műsorok akkor nem lenne ilyen probléma se.'' - nekem ugy tunik, hogy elozo ket allitasod ellenere, mar bele is kezdtel ezen musorok hibaztatasaba, annak ellenere, hogy ezt nem lehet, s te nem is akarsz ilyet

(#37) Flashback válasza Tomcyboy (#21) üzenetére


Flashback
addikt

de ebből még lejön az adó meg a mobilszolgáltató felé a pénz. kb olyan 50 ft-ot keresnek egy smsel. De még így is gáz...

Ami viszont überidegesítő volt az a Lapos Világban az sms-es játék... Pff hát én kiröhögtem mindenkit aki szavazott...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#38) Tomcyboy válasza Flashback (#37) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Okés, akkor nem 1000 hanem 2000 telefonáló, smsező kell. Hacsak azt nézed, minden településről csak 1 ember hívja, küldi. Már akkor is megéri.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#39) pisti válasza VladimirR (#36) üzenetére


pisti
őstag

Nyilván nem hibáztathatok mást, és nem is akarok a megtörtént hívások miatt, mert ezt anyukám csinálta és kész.
De ha nem lett volna mit felhívnia akkor gyökerestől lenne megszüntetve a probléma.
Tehát a lényeg, hogy az a műsor hibája, hogy létrehozza a hibázás lehetőségét a nem kellőképpen figyelmes emberek számára.

Én körülbelül ezt akartam kifejezni azzal a mondattal.
Remélem így már érthetőbb voltam.

(#40) Fo(c)us válasza pisti (#39) üzenetére


Fo(c)us
csendes tag

Sajnos az idősebb embereknek az átfogó átlátóképességük egyenesen arányos a havi nyugdíjjuk összegéve. Mi is leszünk 60+ évesek, és lehetünk szellemileg jól karbantartva (pl fps játékokkal hehe) de az agyi képességeink nekünk is beszűkülnek. Én is az anyukámat ajnározom és vigyázok rá, hogy ne menjen bele ilyen értelmetlenségekbe.

Egyetértek: A hibás a műsor, nem pedig az az idős bácsi aki felhívja.

Barceloooona, Barceloooona... Barcelooooona ééééjáááóóó!!!

(#41) TéKrys


TéKrys
senior tag

Mikor kapcsolgatom a tv-t atszaladok az ilyen műsorokon. 1x-2x olyan válaszok vannak, hogy az eszem eldobom. kétlem hogy iolyenek tényleg betelefonálnak. sztem ez olyan mint az itt a piros hol a pirosnál a beetető játékos.

A minimum nyereménnyel a szerencsés az ember éppen ki tudja fizetni a telfon számláját.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#42) Bagoly válasza Out (#13) üzenetére


Bagoly
senior tag

Azt a forintost én is láttam....Ott az volt a poén, hogy direkt el volt b@szva néhány forint a képen...pl. kétszer volt alul aláhúzva, nem volt meg a nullának egy íve stb...) A vége felé már erölködött is a csaj, hogy a magyar forintokat számolják össze!;]...Mondjuk az elején nem emlékszem, hogy így mondta volna, úgyhogy az a része tényleg átcseszés volt.
Én néha leragadok egy-egy ilyen pénzesőnél (azt hiszem íg hívják a műsort), mert annyira nevetségsen eröltetett, hogy képes vagyok rajta hosszú percekig röhögni, ámulni......
Aki ezeket felhívja, az ugyanúgy bepalizódna az élet más területein is, ha ez éppen nem lenne. A problémát a betelefonálóknál kell keresni........sajnos valóban igény van ezekre a műsorokra, amit ezek az emberek teremtenek meg....:(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#43) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem a lottó, meg a töbi szar szerencsejáték legalább akkora gáz, mint a hülye TVs nyereményjátékok. Csórikám minden héten megveszi a szelvényt és reménykedik benne, hogy megnyeri a milliárdot. Közben meg csak a Szerencsejáték RT.-t gazdagítja.
Ettől már csak a különböző termékekhez kapcsolódó nyereményjátékok gázosabbak. Ott aztán úgy csalnak, ahogy akarnak.

Fel kellene már hagyni a nyerni akarok gondolkodásmóddal. Van még egyáltalán olyan ember, aki meg akar dolgozni érte?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#44) yerico válasza TheVeryGuest (#43) üzenetére


yerico
senior tag

Csinálsz egy ilyen 240 + áfás vonalat. Egy hívás max 2 percig tarthat, de ezt el is intézzük, mert kitartjuk addig a vonalat, pl. adja meg a nevét, címét, anyja neme, stb.
A Matáv ebből tudtommal 50 %-ot emel le, tehát hívásonként megvan a 300 Ft tiszta haszon. Most már csak az kell, hogy minél többen hívjanak. Ehhez kell némi nyeremény, mondjuk 100.000 Ft, és kell hozzá valami ultra primitív kérdés, hogy a 199 éves Pista bácsi is ki tudja találni. 3334 telefonáló után már nyereséges a bolt. A játékosok kidobnak 600 forintot, és nyerhetnek cserébe némi pénzt. A lottónál sokkal kisebb a befektetendő összeg, de a nyaremény is sokkal nagyobb. Igaz, a lottónál nincs szükség minimális játékosra sem, mert ott csak a NYERESÉG bizonyos százalékát osztják ki, tehát az garantáltan nem lehet veszteséges.

(#45) Suliro


Suliro
senior tag

Sajnos már minden tv nyomatja ezeket. Elmondják, hogy hívjanak 10x, nagyobb lesz az esáélyk. Egy nagy büdös lófaszt lesz nagyovbb esélyünk. Csak nekik lesz több pénzük. Azt szajkózzák, hogy milyen jó az nekünk, hogy felhívhatjuk őket 400 forintért :(
Emlékeztek még a való világra? 1 milliónál is több ember szavazott azokra a noname szardarab emberekre, egy csomó hasznot hozva ezzel a csatornának.

I believe in Dodge power!

(#46) etilin válasza TheVeryGuest (#43) üzenetére


etilin
aktív tag

A szerencsejáték mindig is a maffia kezébe volt. Nézd csak meg kié a szerencsejáték Rt a legnagyobb maffiózóké.
Na nem írok többet mert még eltörik a lábam.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#47) Drizzt válasza Tomcyboy (#21) üzenetére


Drizzt
nagyúr

240+áfa az... Szóval 300 betelefonáló...

A legviccesebbek viszont tényleg az atv-s, meg a viasatos műsorok, na azokon lehet olyat gurulni a földön a nevetéstől, hogy baszarsz-behúgyozol...

I am having fun staying poor.

(#48) Sam válasza Bagoly (#42) üzenetére


Sam
csendes tag

Hmm... más oldalról megközelítve a dolgot, amikor az a hölgyike vezeti ezt a csodás műsort, aki ennél a jó magyar forintosnál is volt (ezt a fél prohardver! látta, tv kártya rulez :) ), akkor én is mindig leragadok ott. Imádom, ahogy beszél, és úgy beleharapnék abba a husika karjába... :DD

[Szerkesztve]

Sam, a Lélek Tükre

(#49) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Amikor ilyen müsort nézek, mindig betegre röhögöm magam. Ekkor látom, hogy nagy az isten állatkertje.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#50) TheVeryGuest válasza yerico (#44) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

A nevetséges az egészbe, hogy általában még nyereményre sem kel költeni. Vagy a saját promó cuccaikat nyomják el (mittomén Megaszar CD) vagy valami nyomorult szponzor felajánlka, azért, hogy pár másodpercre feltűnjön a logójuk, illetve bemondják a cég nevét.
Az emberek még akkor is jobban járnának, ha betelefonálás helyett inkább összeadnák az erre fordított pénzt. A nevét mindenki felírná egy cetlire, aztán a cetliket bedobnák a kalapba és akit kihúznak elvihetné az összeadott pénzt.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.