Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Teac cdrw-problem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nokamiki


nokamiki
senior tag

_Az a problémám, hogy a Teac CDRW-m elrontja az összes program cd-képét (image) és nem lehet írás után telepíteni, vagyis lehet, de valahol tuti elakad vagy a program lesz hibás!
De ha a cd képet megnyitom a Deamon tools-al HDD-ről akkor jól fut!
Mit tegyek Írjak lassabban CD-t?
40-48x-osan szoktam.
Egyébként mást jól ír a Teacom!
Mondjuk volt már probléma Audio CD-vel is!
Segítsetek!
:O

V2 rider - Yamaha MT-01

(#2) WN31RD válasza nokamiki (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Mindenképpen érdemes lenne a 40-48x-osnál sokkal lassabban írni a CD-t.
Mondjuk legfeljebb 16x-osan... (jobb minőségű lesz a megírt CD)
Egyébként melyik programot használod CD írásra?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) Som@ válasza nokamiki (#1) üzenetére


Som@
őstag

Először is: mit írsz ki képfájlba?
Másodszor: mekkora sebességgel írható lemezre írsz?
Amúgy szvsz max 24x sebességgel írj, ha még szeretnéd az adatokat valamire használni. Az az egy perc többlet nem sokat számít.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4) nokamiki


nokamiki
senior tag

Nerot használok!
És az Image-ben játék van.
TDK vékonytokos d-view 80perces up to 48x




Csak úgy utoljára (lehet hülyének néztek) de mi az a ''szvsz''

V2 rider - Yamaha MT-01

(#5) Conscript


Conscript
csendes tag

Egyrészt a nero nem túl jó a másolásvédelmek kezelésében (talán a 6-os már igen), másrészt a d-view lemezeket célszerű max 24x-esen írni, bármit is írtak rá

''Ha kizárólag a helyzeted jogosságára összpontosítasz, akkor kihívod magad ellen az oppozíció erőit'' Gaius Helen Mohiam

(#6) Som@ válasza nokamiki (#4) üzenetére


Som@
őstag

Nerot ne használj játékok másolására.
Arra ott van a CloneCD, vagy az Alcohol120%, Mondjuk ez utóbbi esetében nem árt tudni, hogy milyen másolásvédelem van a CDn.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#7) WN31RD válasza nokamiki (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Fogadd meg a többiek tanácsát, és másolásvédett CD-k image-eit ne Nero-val írd (ami egyébként egy nagyon jó CD író program), hanem direkt erre kitalált programokkal.

szvsz = szerény véleményem szerint
(angolul: IMHO = in my humble opinion)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#8) tsello


tsello
aktív tag

Nekem is ez van. Bánom is hogy ezt vettem meg.
Na mind1.
Mivel még 2 hete van meg nem sokat írtam vele de egyszer megpróbáltam ilyen gyorsasággal írni cdt. Nekem sem lett jó. Szal írj lasabban.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#9) nokamiki


nokamiki
senior tag

Mégeygszer hangsúlyoznám ,hogy nem másolok hanem ISO-t írok fel HDD-ről cd-re!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#10) DcsabaS válasza nokamiki (#1) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Kedves (#1) nokamiki!

Írod:
''Az a problémám, hogy a Teac CDRW-m elrontja az összes program cd-képét (image) és nem lehet írás után telepíteni, vagyis lehet, de valahol tuti elakad vagy a program lesz hibás!''

Tájékoztatásul közlöm veled, hogy a TEAC gyártmányú CD drive-ok (CD, CDRW és DVD) általában félelmetesen stabilan működnek, rendkívül ritka náluk akár a mechanika, akár az elektronika hibája! Úgyhogy ne bánd, hogy TEAC-od van, hanem nagyon örülj neki!

Ha valaki IMAGE file-ból ír CD-t, akkor a hibás írás leggyakoribb oka, hogy a CD író PROGRAM nem ismeri az adott image file formátumot, vagy ha ismeri is, külön be kell állítani hozzá. (Ez a helyzet pl. a Nero-val. Az Alcohol120% sokkal több formátumot ismer, az viszont általában véve hajlamos inkompatibilitásokat okozni a rendszer egészében.)

Ha a rossz felírás nem csak image file-ból írásnál lép fel, akkor valami hardveres hiba valószínű. Alaplap, vagy RAM hiba a leggyakoribb. Hírhedtek voltak pl. a SiS735-ös chipsetre épülő ECS K7S5A alaplapok arról, hogy bizonyos Athlon CPU-k használata mellett, ha több száz MByte-nyi adatot mozgattunk meg (hálózati átvitel, nagy file-ok kopírozása, CD írás, stb.), akkor időnként nem odatartozó adatok is megjelentek az eredményben, vagyis az adatátvitelnél meghülyült a címzés. Ha egy ilyen géppel írta meg valaki a CD-jét, akkor az bár teljesen olvasható lehetett, csak éppen helyenként nem oda tartozó szemetet tartalmazott, ezért problémás lehetett a videó file lejátszása, időnként recseghetet/sistereghetett az audió CD, vagy rendszeresen és ugyanott lefagyott az installáció.

Az írás általános szabályaként az is igaz, amit már mások megjegyeztek, hogy sem az írónál, sem a CD-nél nem szabad a megengedett írási sebesség határáig elmenni.

(#11) doc válasza tsello (#8) üzenetére


doc
nagyúr

az én Teac-548-asom tökéletes, próbaképp kétszer írtam már vele 48x sebességgel, nem volt semmi gond, de otthon 16x-ot vagy (fontosabb adatoknál) 8/12x-t használok, irány az örökkévalóság :D

(#12) PiSoft


PiSoft
tag

Nekem egy TEAC 52/24/52 íróm van. Egyetlen gondom van vele, ha berakok egy CD-t, azt hosszú idő, míg felpörgeti... :) Viszont eddig még minden CD-t egyben szedtem ki belőle, megírt CD-t nem rontott, és olvasott mindent...

Übergagyi, hengeres Traxdata-ra írtam 40x-esen (annyi a max. a lemeznek), és semmi hibát nem produkált...

Szóval csak ennyit magukról a TEAC írókról. Nem véletlenül drágábbak az átlagnál!

Mit mondanál, ha ugyanezeket a probémákat egy Plextor író produkálná? És ha egy LG/Sony? Érdemes máshol is körülnézni a hibakeresés közben!

Üdv:

PiSoft

Ez az ami éppen kell, / Repülök a gyógyszerrel, / Ez az adag éppen jó, / Ez az anyag éppen jó. -> Kontroll Csoport - A hang

(#13) WN31RD válasza DcsabaS (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Erről a K7S5A + Athlon (XP?) + Teac író problémáról írnál részletesebben?

Csak azért, mert nekem is ilyen összeállításom van... :F

Köszi.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) WN31RD válasza WN31RD (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

Bocs, most látom, hogy a Teac írók nem tartoztak specifikusan a hibához.
A részletesebb beszámolóért és az esetleges magyarázatért továbbra is hálás lennék. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#15) Calogero


Calogero
addikt

Eddig mindent a neroval irtam legyen audio vagy image vagy mas es nem okozott neki gondot a masolasvedet cd-k (kiveve ha nem volt bepipalva a '' A CD-kep iro osszes tamogatott formatumra valo engedelyezese'', Az egyik haveromnal ez volt a gond).
Amugy a 5.5.10.35 Nerot hasznalom Teac 48X-os iroval
Adatot 8X-24Xen irok (magamnak 8X) :D
Audiot meg 4X

Felraktam a 6-os Nerot is, de nem vettem eszre semmi kulonbseget a kulson kivul, persze csak a cd iras reszt tudtam kiprobalni mert meg nincs DVD irom :O

(#16) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

Én egy régebbi yamahát használok, nero 5,5el. Az irásvédett lemezeket sima copyval veszem át (két cd meghajtót használok). Eddig nem tapasztaltam semmilyen hibát.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#17) DcsabaS válasza WN31RD (#13) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Kedves (#13) _Balint_!

A K7S5A alaplapok a SiS735-ös chipset-jére épülnek. Ez a chipset az integrált funkcióit tekintve jó (sVGA, hang, LAN, modem), a sebessége megfelelő, az ára pedig kiváló (hiszen olcsó). Mégsem készült vele sok alaplap, kivéve éppen az ECS K7S5A alaplapját, mert valószínűleg a gyártók is találkoztak egy komoly problémával az FSB illesztési impedanciáinál. A baj az, hogy a CPU felé kommunikáló résznél (FSB, avagy Athlon rendszerbusz) az impedanciák nem illeszkednek tökéletesen az Athlon CPU-hoz. Az illesztetlenség nemkívánatos reflexiókat okoz, ami adatvesztésre, fagyásra és hasonlókra vezethet. Az egyes Athlon jellegű procik némileg különféle illesztési impedanciákat igényelnek, ezért az illesztetlenségből eredő instabilitás a CPU fajtájától függően különböző mértékű. Lebontva a különféle procikra:
- A Duron procik (100 MHz-es FSB mellett) stabilan mennek.
- A 133 MHz-es FSB-jű Athlon XP-k többnyire stabilan mennek.
- A 1000-1400 MHz-es belső órajelű klasszikus Athlon-ok (SSE nélkül, és 100, vagy 133 MHz-es FSB-vel) általában HIBÁZNAK.

Aki tehát K7S5A alaplapot birtokol, és klasszikus Athlon mellett hibákat tapasztal, a legkönnyebben a CPU cseréjével menthette a helyzetet. (Az alaplapot csak ritkán és nehezen vették vissza, ugyanis az alaplap nem teljesen működésképtelen, az időnkénti hibákat meg ráfogták valami másra.)

Lehetett próbálkozni különféle ellenállások forrasztgatásával is az alaplapon (=garanciavesztés), hogy az adott procival ne legyen gond. BIOS upgrade is segíthetett valamelyest, ahogy az FSB frekvencia módosítása is, mégpedig akár fölfelé is (!), mert előfordulhat, hogy éppen ez tolja megfelelő irányban az impedanciákat. Sokak tapasztalata szerint a jobb minőségű tápegységek mellett ritkább a probléma.

A minap volt szerencsém egy ''K7S5A Pro v.5.0'' alaplaphoz. A verziószámból egyből látszik, hogy a gyártó ECS is sokat tökölt a javítgatásával. Ennek az eredménye az lett, hogy inaktiválták az integrált grafikát és helyettesítették az integrált hangvezérlőt is. (Kisebb gondok az integrált hangvezérlő keverőjével voltak.) Úgy tapasztaltam (egy Athlon XP1700+ mellett), hogy 133 MHz-es FSB-n ez sem tökéletes. 100 MHz-es FSB-n tünetmentes (ez persze jelentős underclock.)

És hogy megismételjem (#10)-es üzenetemből az ide kívánkozó lényeget, jellegzetesen nagy adattranszfereknél (200-300 MByte fölött) lép fel hiba, éspedig olyan formában, hogy szórványosan máshova tartozó adatok kerülnek a file-okba pár blokk erejéig.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Teac cdrw-problem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.