Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BreffMCHN


BreffMCHN
újonc

Üdv, tápegység problémám van legalábbis a bolt ahol vásároltam a számítógépem ezt mondja, de valamiért nekem sántít a dolog. Hátha tud valaki segíteni.
Vettem egy számítógépet :
Alaplap: MSI Mag Tomahawk Z790 DDR5 wi-fi
processzor : i9 13900k
video kártya : MSI RTX 4090 Gaming trio x
ssd: 2tb Samsung Evo pro
processzor hűtés : NZXT Kraken 360
ram: Corsair Dominator 2x16 gb 6000mhz
tapegyseg : be quiet dark power 13 pro 1300 w

Leírom a teljesen történetet, hogy semmi ne maradjon ki.
Az alapvető tervem az volt, hogy saját magam állítom össze az alkatrészeket, mivel csináltam már ilyen úgy gondoltam nem lesz nagy kihívás. Itt jött a fekete leves ugyanis összerakás után el sem indult a számítógép. Vissza vittem a boltba mindent, hogy valami nem stimmel, mostmár le mondok az élményről inkább rakják össze ők.
Így is lett majd mikor adták át közöltek, hogy hibás volt az alaplap amit cserélni is kellett. Mondom rendben szuper akkor irány haza és mehet a game.
Ez meg is történt 3 napig majd 3 nap eltelte után hétfőn arra erek haza a munkából, hogy le van verődve a biztosíték ( sosem szoktam bekapcsolva hagyni a számítógépet, amint befejezem kikapcsolom és kész ) . Furcsa volt, hogy kikapcsolt állapotban ilyen lehet viszont nincs mit tenni garancia van, irány vissza a bolt. A boltba kiderült, hogy a tápegység leégett, és a dugalj ami járt hozza, azon is az egyik villa akkor hőt vett fel vagy adott le, hogy kilyukadt. Megnyugodtam, hogy nem történt nagy baj és csak a táp égett le és legalább megvan a probléma forrása. Ismét szólnak, hogy kész a gép vihetem haza. Így is tettem viszont most úgy döntöttem, hogy veszek egy másik elosztót ami el van látva túl feszültség védelemmel, biztos ne legyen para, de mivel az ördög nem alszik úgy döntöttem, mostmár ha nem használom a gépet,
lenyomom a kapcsolót az elosztón, biztos ami biztos alapon. 2 hétig használtam is a számítógépet, minden rendben volt vele, egészen tegnapig. Tegnap ugyanis úgy döntöttem bevásárlás előtt, hogy mivel délután játszani szeretnék, feldugom a fülesem tölteni, a gépet nem kapcsoltam be hiszen minek, majd elmentünk vásárolni és 2 óra múlva arra jöttünk haza, hogy a lakásban a biztosíték ismét nincs jó állásban. Tudtam hogy megint leégett a tapom, és boltban megerősítettek ebben, viszont nekem van egy olyan érzésem, hogy ez nem hibás tápegységek sorozata. Ti mit gondoltok ? Jelenleg a számítógép szervizben van és vár egy új típusú tápegység beszerelésére ami egy Asus Thor 1200 w platinum II ( ezt ajánlotta az eladó a másik helyett ).
szerintetek csak szerencsétlen vagyok vagy jól érzem, hogy más baj lehet ?

(#2) Undoroid válasza BreffMCHN (#1) üzenetére


Undoroid
őstag

Üdvözöllek!

Érdekes problémákat produkál az a teljesen új gép! A 3napos működés utáni ismételt hiba felvetett egy kérdést: mivel a géped ki volt kapcsolva, akkor hogy lehet, hogy mégis nagy áramokat vett fel a géped? Vagy nem fér hozzá valaki más is, aki használni próbálta? :F Részemről, ha kikapcsolom a gépemet, akkor le is áramtalanítom. Van egy saját elosztója a gépnek, amiben csak azok vannak csatlakoztatva, amik hozzá szükségesek! Egy ilyen drága gépnek, mint a Tiéd, illene egy saját elosztót használni! Ha kikapcsolod, akkor áramtalaníthatsz! Sokan azt hiszik, hogy kikapcsolt állapotban nem fogyaszt a gép, de ez tévedés! Nem fogyaszt annyit ugyan, de pörgeti a villanyórát a tápegység készenléti áramköre! Ha pedig ilyenkor áramingadozás van az elektromos hálózatodon, akkor előfordulhatnak furcsaságok. Bekapcsolni biztosan nem fog, hacsak nincs valami baj (zárlat) amit nem vettetek észre, összerakás közben?!

Javaslom, hogy kérdezz be oda, ahol ezekkel (is) foglalkoznak: KLIKK IDE

Ha pedig más a hiba forrása, akkor pedig inkább ITT érdeklődj! Mindkét topikban jó tanácsokat kaphatsz! Hamar válaszolnak, mert azok már régen léteznek, látogatottak!

Sok sikert a hiba elhárításához!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.