Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Táp probléma? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Sziasztok!

Jelentkezett egy elég kellemetlen probléma, aminek az okáról fogalmam sincs, de a tápra gyanakszom :)
Inno3D GeForce4 Ti4200 (280/580-on hajtva) -40.72-es driverrel (soha nem volt vele semmi bajom)
30GB WD + 120GB WD SE
Hitachi GD2500 DVD-ROM
Mitsumi TE48X9 CD-RW
Mindez egy Chieftec házban, amiben van 4 db 8 centi levegőkeverő ventillátor, és egy PCI helyre szerelhető levegő kifújó.
És szerintem a lényeg: 400W-os Azona táp.

Szindróma: minden tökéletesen fut (és még gyorsan is :D), DE! Ha bármi mást futtattam előtte, és elindítom a 3DMark2001-et, akkor a high Poligon 1 fényforrásos tesztjénél lelövi a gépet. És mindíg ott. Nem értem, hogy mi a baja. Az ASUS A7V333-ammal nem volt ilyen baj, mondjuk, akkor még nem volt benne a 120-as winchester.
Én spec a tápra gyanakszom, de mondjuk, az is érdekes, hogy a BIOS-ban a feszültség értékek rendben vannak :( Mi lehet a baj? Segítsetek, légyszi!!!

Előre is köszi!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) guess.who válasza anulu (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

Én ugyan nem ismerem az AMD-t, sem nVidia-t, de kétlem, hogy ez táppal kapcsolatos gond lenne... Inkább valami beállítási-, esetleg driver-hiba. Próbáltad már a Detonatort helyettesíteni valami újabbal esetleg?

(#3) anulu válasza guess.who (#2) üzenetére


anulu
félisten

Az ASUS alaplapom alatt, és a KX7 alatt is gond nélkül ment! Csak akkor jön elő, ha mondjuk egy órát GP4-eztem, vagy C&C generals, vagy bármi, csak játszottam...
És olyan szinten lövi ki a tápot, hogy dugó ki, 3-4x megnyomni a bekapcs gombot, utána visszadug, és megy... minden, a 3DMark2001-et kivéve.

Ja! Azt Lfelejtettem, hogy XP-m van SP1-el támogatva és DirectX 9

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

op. rendszer? mert az XP ilyet csinálhat, ha a progi fatal error-t követ el

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) warmaster válasza anulu (#3) üzenetére


warmaster
aktív tag

A WinXP-nél, mivel a felhasználók utálták a kék halál képernyőt (a régebbi windowsnál), ezért az XP lekapcsol kékhalál helyett.
És a 3dmark-ot úgy ismerem, hogy bármiféle kis telepítési hiba esetén elszáll.
+ a táp probléma csak akkor lehetne, ''ha a 3dmark futtatásakor a teljesítményed a 400W fölé megy'' ez pedig elég hülén hangzik.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#6) kovi


kovi
senior tag

Helló.
Ez nem táphiba!
A full tuningtól, valamilyen chipben a hosszas játék után,valamely chipcellában tulmelegedés okozhatja.Tehát lehet proci, Vga.
Próbáld hogy csak a kártya van húzva és próbáld hogy csak a VGA van húzva.Majd kiderül.Ha mindegyiknél akkor, tuning nélkül.
Ha alapba minden és ugy is, az vagy memória(bár nemhiszem), vagy hardware-es sérülés(esetleg tuning miatt).
Nyugi ennek táphoz semmi köze,főleg hogy az egyik tesztben lép csak ki.
Még egy kérdés: Minek GP4-hez ekkora konfig?
Bár te dolgod,de szerintem ezen a gépen minden elmegy.
Na csá.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#7) guess.who válasza warmaster (#5) üzenetére


guess.who
senior tag

''az XP lekapcsol kékhalál helyett''
Pontosabban külön figyelmeztetés nélkül újraindul -ami azért nem ugyanaz...

(#8) warmaster válasza guess.who (#7) üzenetére


warmaster
aktív tag

ott a pont igaz.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#9) anulu válasza guess.who (#7) üzenetére


anulu
félisten

Az automatikus újraindulást kikapcsoltam már... A GP4 csak 1 példa volt. Megnézem 2100MHz-en, hogy ott is csinálja-e... Lehet, hogy a proci melegszik? Mert a VGA már volt brutálisabban is húzva, és akkor max a monitor kapcsolt ki :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) anulu


anulu
félisten

Szerintetek, ha berakok egy régi, AT-s tápot is az ATX mellé, hogy arról kapja az áramot a ventillátor-hegy, + a DVD és a CD-rw, az megolhatja? Mert ha nem, akkor megkímélem magam néhány óra tömény szívástól :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) warmaster válasza anulu (#10) üzenetére


warmaster
aktív tag

Én továbbra is fentartom, hogy szorver telepítési hiba lehet. Egy 400W-os Azonarol, szvsz. ''atomreaktort'' üzemeltethetsz.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#12) anulu válasza warmaster (#11) üzenetére


anulu
félisten

Csak az a baj, hogy nem tudom, hogy mit cseszhettem L. Ötletek? Elég régóta foglalkozom PC-kkel, de ilyet még nem láttam! :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) anulu


anulu
félisten

Meg hogyha a CPU melegedne túl, akkor kékhalálozna, de nem teszi! :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Ha mindig ugyanott hal be, akkor szvsz szoftverhiba.

....What's up!....

(#15) WaterLo válasza anulu (#13) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Már leírták, hogy XP-nél nincs kék halál.

....What's up!....

(#16) anulu válasza WaterLo (#15) üzenetére


anulu
félisten

Tévedés, van! Húzd túl a procit, kapcsold ki, hogy újraindítson kékhalál helyett, és engedj rá egy stabilitás-tesztet... Látni fogsz szép kékhalált! :(:(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) anulu


anulu
félisten

Vmit nem értek!
Lefutott a 12 órás stabilitás teszt, minden gond nélkül! 12 óra maximális terhelés mellett! Utána a 3DMark2001 is lefutott.
Próbából megcsináltam a következőt: 1280*1024/32bit, 4xAA: 9313 pontocska! :) Tényleg egy atomerőmű van az asztalomon! :D
Valakinek van vmi ötlete, hogy mi lehetett a baj? Meg kellett az eszközöknek szokniuk 1mást? :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Táp probléma? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.