Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Handor


Handor
tag

Sziasztok!
Az történt ma reggel, hogy próbáltam bekapcsolni a gépemet (most nem arról a gépről írok, a hiba továbbra is fennáll), és kb az történt, hogy nem történt semmi. A gép elkezdet felpörögni, az LCD monitor villogott, mintha a gép kikapcsolt állapotban lenne és én nem kapcsoltam volna ki. Felpörögtek a CD-ROM-ok és kb ennyi a történet. A monitoromon nem láttam semmit és a gép csak zúg. Ilyenkor mi a teendő? Ezt a kérdést hol kéne feltennem.

Köszi szépen előre is!

Ja és nem tuningoltam meg semmi ilyesmi!

Intel Core 2 CPU 6600 @ 2.40GHz, GigaByte GA-965P-DS4 (iP965), 2GB /2db 1024MB/ DDR2 800MHz GEIL Ultra, Gainward GeForce 8800 GTX 768MB (PCI-E)

(#2) mikado válasza Handor (#1) üzenetére


mikado
tag

Én a kábelekkel kezdenék, utána a vidkari, aztán mem, végül proc.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#3) L3zl13 válasza Handor (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Van már erre topic.
2. Vinyókat, CD-ket és társaikat lehúzgálni az alaplapról, aztán memória, VGA megmozgat és próba.
3. Hogyhogy nem tuningoltál, ha az aláírásod szerint 18x133-on megy a procid? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Szab_576 válasza Handor (#1) üzenetére


Szab_576
csendes tag

Előfordul az ilyen... ;]

Nemtudom, a gép csak pörög, és nem ad ki semilyen hangot a speaker akkor valószínű megtudod oldani a kábelezéssel, a fenti tippekel.
De ha nem válna be akkor CMOS átrak. Alapbeállítást vissza, és ha azsem segít, akkor jön az a kérdésem, hogy nem-e húztad a videókarid... :))

(#5) szjoci


szjoci
őstag

Üdv! Nekem akkor volt pont ugyanilyen jelenséggel dolgom amikor elcsesztem egy flashelést a 9600XT vidkarimon

(#6) WillChi válasza L3zl13 (#3) üzenetére


WillChi
senior tag

A legvégén meg tápcsere. Tegnap volt egy hasonló gépünk, minden indulni látszott, de kép mégsem volt. Egy tápcsere után minden rendben lett (Vargánya).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#7) KőkorSzaki válasza L3zl13 (#3) üzenetére


KőkorSzaki
tag

18*133 az pont annyi...
Mondjuk ezt nem tuningolni szinte bűn. S lám így is elszállhat alatta a lap.
(Bocs, remélem a kábelmozgatás megoldja a gondot, vagy valamelyik másik ügyesség).

(#8) Gordon Sultz


Gordon Sultz
csendes tag

Én is találkozam már hasonló géppel. De ha a mozgatások nem sikerülnek akkor a táp lesz a hibás és valszeg az egyik ágon nem jön le a cucc rendesen. Az előttem hozzászólók is jó dolgokat mondtak:))))) :R :))
What kind of TÁP?

[Szerkesztve]

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#9) L3zl13 válasza KőkorSzaki (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igaz, csak egyrészt olyan soknak tünt. (Nem vagyok hozzászokva az ilyen magas szorzókhoz AMD-s révén.) Másrészt meg eleve, hogy fel volt tüntetve az aláírásában a freki, arra gondoltam, hogy tuning eredményt ír. :B

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Zull


Zull
senior tag

Átvitt értelemben is lehetséges hogy egy gép nem indul? :DDD Amugy tuti hogy a BIOS halt meg, nekem kétszer halt meg ugyanilyen tünetekkel a deszkám, szoval tapasztalt vok ebben :O Nemtom garis még a lap? Ha nem, akkor suck, próbálj meg egy BIOS chipet szerezni, ha a tied cserélhető fajta (az enyém az, csak a gari gyorsabb, mint BIOS-t szerezni) vagy kuka.

(#11) Handor


Handor
tag

Köszi a sok segítséget, az a helyzet, hogy nem tudom milyen oknál fogva de meghalt a videókártyám... gef 6600gt se szó se beszéd meghalt. Nem tudom mi törtétn... Ötlet? 35k-ból este most ki :(

Intel Core 2 CPU 6600 @ 2.40GHz, GigaByte GA-965P-DS4 (iP965), 2GB /2db 1024MB/ DDR2 800MHz GEIL Ultra, Gainward GeForce 8800 GTX 768MB (PCI-E)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.