Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dollyb


dollyb
csendes tag

Hi mindenki.

Azoknak a hozzászólását várom akik átestek ezen a kellemetlen ügyön.
Arra lennék kiváncsi, mivel lehet védekezni, enyhíteni stb.....

thx

dollyb

(#2) e-biza válasza dollyb (#1) üzenetére


e-biza
őstag

http://www.prog.hu/news.php?qnid=1151 ez is egy módja az enyhitésnek.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#3) dollyb


dollyb
csendes tag

Hi

ugy látom sokat visszakoznak pedig most ellepték a szemetek a koleszokat!

dollyb

(#4) róland


róland
veterán

Linux + OpneOffice.org: ezért nem zaklathatnak. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5) Szuri


Szuri
tag

Nem tudom mi a konkrét szitu (volt-e már vizsgálat, lefoglaltak-e valamit, vagy csak számítasz rá)

Ha a jövőben lévő vizsgálattól tartasz, akkor ezek hasznosak lehetnek:

- Ha MS termékeket használsz, akkor legyen hozzá felsőoktatásos ingyenes licenced, és jelszóval védett NT alapú rendszert használj (NTFS partícióval!), de használhatsz Linuxot is…

- Az oprendszer alatt nyugodtan lehet mindenféle program, játék, film,… ezeket a hatóságok csak akkor látnák, ha bekapcsolnád nekik a gépet erre nem vagy kötelezhető, ők meg nem tudják:).
- P2P (peer-to-peer) hálózatokról (pl. Kazaa) nyugodtan bármit letölthetsz, a szerverek csak azt tudják logolni, hogy használtál ilyent (ami nem törvénytelen), de hogy mit töltöttél le azt már nem. Azt, hogy milyen weblapokat, ftp, stb. látogattál és onnan miket töltögettél bár általában eléggé logolják, de ezek a mai joggyakoltat szerint még nem igazán számítanak bizonyítéknak. (Nem eléggé tárgyiak:) és másik fél által könnyen manipulálhatók…)

- Másolt audio CD-kkel (nem MP3!) semmi gondot sem lehet , ez nálunk teljesen törvényes:). Filmeket, programokat, játékokat… és minden olyan dolgot, amiről sejted hogy szerzői jog alá tartozik KÓDOLVA írj CD-re vagy más nem titkosított fájlrendszerű adathordozóra. (Pl. ISO-kból ne csináljon simán CD-t a cd-író progi, hanem a kódolt ISO fájlt írd ki a CD-re) Titkosításokhoz a legjobb választás az ingyenes GNU Privacy Guard (www.gnupg.org)

Magyarországon elemi jogod van a magántitokhoz, ha a hatóságok nem tudják bizonyítani, hogy szerzői jogot sértettél akkor kötelesek visszaszolgáltatni a lefoglalt anyagot (tipikusan merevlemez és CD-k) Legrosszabb esetben ezek ott figyelnek náluk pár hónapig:(, és olyan 20-30 rongyért új vinyót meg CD-ket kell venned közben…

(#6) anulu válasza Szuri (#5) üzenetére


anulu
félisten

És az mp3 CD-kel mi van? Főleg azokkal, amiket Európában ki sem adtak (pl. In Flames - The Tokyo Showdown Special Edition)? Amit pl megvennék, ha szállítanának ide? Vagy lehetne kapni...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) Szuri válasza anulu (#6) üzenetére


Szuri
tag

Igen, lehet törvényes kereskedelmi forgalomban is venni MP3 CD-ket. (Külföldről is rendelhetsz.) Az azon szereplő számokat is másolhatod (az eredeti meglétét sem kell bizonyítanod:) ) de csak Audio CD formátumban.

(#8) Szuri válasza Szuri (#7) üzenetére


Szuri
tag

... ha a jogszabályok érdekelnek. :)

(#9) DJ Mythos válasza Szuri (#5) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

A minap kicsit filóztam a cd-kel kapcsolatoks jogon. AKkor hogyis van ez?
Ha veszek egy nyers CDt mostmár szerzői jogdíjat is kell fizetnem, amit ha jól tudom szétosztanak a lemezkiadó cégek között, stb.
Namármost ha van egy CDm amire hatalmas betűkkel rá van írva, hogy másolásvédett (van rajta egy data track, ami vmi miatt csak hifiben engedi lejátszani a cdt szg-ben nem, namármost az más kérdés, hogy nekem van egy olyan SONY meghajtóm ami így is beolvassa :) ) akkor miért is kell a jogdjat fizetnem? Ráadásul egy ''normal user'' még archiváni se tudná magának, ami viszont jogilag megengedett.
A másik problémám ezzel, hogy ha én írok egy progit, és azt akarom cd-re kitenni, akkor én hol kapom vissza azt a jogdíjat, ami vmelyik kiadó céghez megy teljsen alaptalanul!?

(#10) Sanya válasza DJ Mythos (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

mit kérsz azért a sony-ért?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) Sanya válasza DJ Mythos (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

sz6erintem ne problémázzunk a jogdíjakon. még mindig jól jártunk :DD

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) DJ Mythos válasza Sanya (#10) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Nem eladó.... :DD vagy legalábbis megfizethetetlen... :)

(#13) Sanya válasza DJ Mythos (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

:O

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) Sanya válasza Kalandor (#14) üzenetére


Sanya
nagyúr

hát igen, jobb félni, mint megillyedni. MA a koliba jöttek az idegenrendészek. az amúgy nagyszájú külföldi hallgatók behúzták fülüket farkukat(én kísértem végig a Jardot, vagy 3 fegyveres is köztük).Én azért szeretek csendben lenni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) Biaggio


Biaggio
őstag

''Az Artisjus közvetve érintett a tárhelyszolgáltatók monitorozásában azzal, hogy minden évben pénzbeli támogatást nyújt a Mahasznak a kalózkodás megfékezése érdekében'' - magyarázta Tóth Péter Benjámin. A szakjogász arra is utalt, hogy hamarosan létrejön a Mahasz, az Artisjus és más jogkezelők szövetsége, hogy egységesen tudjanak fellépni az illegális tartalmak jelenléte ellen.

Forrás: Bővebben: link

Na ez hiányzik még :((( Esetleg kölcsönkérhetnének néhány ötletet a BSA-tól:(

(#17) Sipi válasza Szuri (#5) üzenetére


Sipi
addikt

1. Ha jelszóval védesz egy NT alapú rendszert, jogtisztává válik?
2. Igaz, nem kötelező bekapcsolni. Amennyiben nem teszed meg, akadályozod a hatóság munkáját, ergo téged elvisznek, a gépedet pedig azonnal lefoglalják és elviszik elemzésre. Mindent! Nyomtatót, monitort, satöbbi. Több hónap is lehet, míg visszakapod - a merevlemezt viszont valószínleg így sem...
3. P2P-nél elég az, ha megállíptják, rata lógtál. Utána úgyis bitenként szétszedik a gépedet, hogy mi van rajta.
4. Titkosított, kódolt anyag esetén azonnal kérni fogják a megfelelő jelszavakat. Amennyiben nem adod meg, vagy ''elfelejtetted'', lásd 2. pont. Ja, ilyenkor a felmerülő költségeket is rádverik...
5. A magántitok nem egyenlő a bűncselekményhez való joggal...:) Amennyiben alapos gyanú merült fel, kimehetnek hozzád, bemehetnek és megvizsgálhatják a gépedet. A lefoglalt cuccokat bűncselekmény hiányában tényleg vissza kell, hogy adják, de ez alapban is pár hónap és sok utánajárás.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#18) Biaggio


Biaggio
őstag

Egy újabb friss hír a témához:
Magyarországnak hamarosan évi több száz millió forintot kitevő díjat kell fizetnie a kortárs magyar írók műveinek közkönyvtári kölcsönzése után, különben az Európai Bizottság szankcióira számíthat – derült ki azon a tájékoztatón, amelyet neves külföldi és hazai szerzői jogi szakemberek részvételével tartottak tegnap a budapesti könyvfesztiválon.

Bővebben: link

(#19) Out


Out
addikt

engem az erdekelne, hogy az sert-e valamilyen jogot, ha valaki felrak egy copyright-os kepet hatternek? nem vagyok biztos abban hogy igen, valaki vilagositson fel....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#20) Out válasza Out (#19) üzenetére


Out
addikt

valaki szagerto esetleg?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21) Out válasza Out (#20) üzenetére


Out
addikt

ennyire komplikalt?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#22) [w] válasza Out (#21) üzenetére


[w]
őstag

nah, látom te is dolgozol :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#23) powerwade válasza Out (#19) üzenetére


powerwade
senior tag

ez engem is erdekelne

(#24) Dave™


Dave™
nagyúr

Mondjuk azt én sem értem, hogy az üres CD-k és DVD-k után kifizetjük az artisjusnak a jogdíjak egy részét, de ha továbbra is MINDEN illegális, akkor miért? Akkor legalább az lehetne olcsóbb...

(#25) Varga Csaba válasza Dave™ (#24) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

1 kérdés: van egy digit fényképezőm+PC+Cd-íróm. A képeket kiírom CD-re, ekkor milyen alapon akar tőlem jogdíjat az ARTISJUS????

2 kérdés: Mi egyáltalán az Artisjus???????
Cég, hatóság, szervezet?????
Ki felé és hogyan számol el a befolyt összegekkel????
Kik kapják meg a nekik befizetett jogdíjakat????

Igen Kíváncsi vagyok!


Bye

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#26) Out


Out
addikt

Johetne mar valaki aki valaszol is a kerdesekre :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27) Out válasza Out (#19) üzenetére


Out
addikt

tejFÖL

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#28) Skylark válasza Varga Csaba (#25) üzenetére


Skylark
tag

Persze ehez kapcsolódva; ha már befizetem az artisjus hologrammal a kiesett jogdíjakat, akkor - józan paraszti ésszel - legalizáltam az írásomat. Persze tudom, hogy nem így van, de így lenne logikus. Az az írdatlan összeg, ami így befolyik -aztán elfolyik - teljesen etikátlan.

(#29) Out válasza Out (#19) üzenetére


Out
addikt

:O

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#30) delta9


delta9
senior tag

én egyszer beszélgettem egy jogásszal, aki az artisjusnál működik, és ő mondta, hogy ha az eredeti zenei cd-mről másolok néhányat, és a másolatot odaadom pl. a szomszédnak meg tesómnak (itt azt emelte ki, hogy ingyen és otthon, a saját írómmal írjam), akkor az nem illegális, csak ne lássam el az egész utcát vele.

szal másolt zenei cd-nél nem kell, hogy meglegyen az eredeti.

ők mondták, így ha vki nem ért egyet vele, ne engem győzködjön, hanem az artisjus-t, hogy rosszul tudják:)

(#31) PWR


PWR
aktív tag

a kepeknel az biztos, hogy ha jogvedett, leirjak hogy pontosan hogyan lehet felhasznalni. pl sajat celra (hatternek pl) lehet, de nem hasznalhatod fel sajat website-odon, nem adhatod el, stb.
többet nem tudok rola, csak azt, hogy valszeg a jogvedett kepek digitalis watermarkot tartalmaznak, amivel beazonosithato az eredete.

Üdv

(#32) Out válasza PWR (#31) üzenetére


Out
addikt

es mivan ha cegnel rak fel valaki ilyen jogvedett kepet? azt is lehet, vagy arra mas szabaly vonatkozik?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#33) Belvaros válasza PWR (#31) üzenetére


Belvaros
tag

Ezt a watermarkos dolgot soha nem értettem, mert eléggé manipulálható, nem? Pl. ha átméretezem a képet vagy csinálok rajta egy színtónus elnyomást vagy csak egy láthatatlanul kis mértékű noise effektet, máris oda a képbe beépített azonosító, de én vígan szaladgálok vele - amíg valaki a saját szemével fel nem ismeri, nem?

(#34) delta9 válasza Belvaros (#33) üzenetére


delta9
senior tag

de ezek a digitális géppel készített fájlok tartalmazzák, hogy milyen géppel és mikor készült az adott kép. legalábbis mintha láttam volna, mikor egy jpg-t képnézegető helyett notepad-ban nyitottam meg és ott, ha jól emléxem benne volt egy csomó adat. az is manipulálható?

(#35) fokukac válasza delta9 (#34) üzenetére


fokukac
nagyúr

van olyan program, amivel az exif adatokat vissza lehet tölteni a képbe.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36) Belvaros válasza delta9 (#34) üzenetére


Belvaros
tag

Van egy képem, mondjuk jpeg. Képnézegető betölt képet kijelöl, Ctrl+C, New picture, Ctrl+V, mentés és megvan a kép az általad említett adatok nélkül. Eztán ha a képbe van kódolva valami, akkor az effektek, amiket fentebb említettem. Legalábbis én ezt így gondolom.

(#37) Varga Csaba válasza PWR (#31) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Bocsi, de azok a képek amiket én kiírok CD biztos, hogy nem jogvédettek :)
Mivel én fotóztam őket és a családom számára írom ki, hogy megmaradjon az utókornak.
Az pedig, hogy az általam készített kép copyrihtos legyen nem érdekel.

Ami érdekel, ha nem jogvédett anyag tárolására használom a cd-t akkor mi a lóf****-ért szedi be tőlem a zsetont az ARTISJUS????

Éz az általam (és mások által) befizetett zseton kinek a zsebét gazdagítja????

Kap belőle esetleg a művész, vagy csak valakinek a tuti maszek bulija.
Mert arról, hogy hova megy a zseton igen nagy a kuss Artisjuséknál.
Azt nem reklámozzák, hogy beszedtünk X HUF-t és ebből Y, Z A, B, C kapott.

Pedig ha az emberek látnák akkor esetleg fizetnének is (???esetleg???)

üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#38) delta9 válasza Varga Csaba (#37) üzenetére


delta9
senior tag

hát ez nagyon frankó dolog, ti. ha én a saját zenekarommal fellépek, a zenekar saját dalait játszva, akkor is be kell(ene) jelentei az artisjus-nak a rendezvényt és akkor is jogdíjat kell(ene) fizetnem, mégha nem is vagyunk bejelentett zenekar náluk (ez esetben pedig nem is kapok egy fillért sem. hehe)...

a cd-n lévő jogdíjra meg azt mondta, hogy ha saját dolgaidat írod rá, akkor nem kellene fizetned, de mivel benne van a cd-árában, azt buktad, mert nem fogja az artisjus visszavizetni neked...

tök yo rendszer, nem tudom mi bajotok van vele:)

(#39) PWR válasza Varga Csaba (#37) üzenetére


PWR
aktív tag

igazad van, de ezt muszaj lenyelni. rosszabb is lehetne. nekem inkabb az fa'j hogy extrem dragak a lemezek es vannak lemezek amiket szeretek megvenni. az olyan orszagokban, mint Mo semmi ertelme ennyit kerni a cd-kert, ha feleannyiba kerülnenek akkor sem lenne kisebb a frogalmuk, mert valszag többet vennenek. Ha pedig negyedannyiba kerülnenek, kevesebben panaszkodnank. Ugyhogy vegülis ki van cseszve velünk, mintha direkt az lenne a cel hogy rosszabbul jarjunk. Ez az en velemenyem.

Üdv

(#40) PWR válasza Belvaros (#33) üzenetére


PWR
aktív tag

''The simplest schemes replace all the bits in one or more of the less significant bit planes of an image or audio sample with the `hidden' information. This is particularly easy with pictures: even when the four least significant bits of
the cover image are replaced with the four most significant bits of the embedded
image, the eye cannot usually tell the difference''
haat ennyi tudok, de azt nem, hogy ez manipulalhato-e vagy sem, nem ertek hozza.

Üdv

(#41) Biaggio


Biaggio
őstag

Kérdés:

már jóideje szerkesztegetem kis weboldalam, kifejezetten rétegközönségnek szól. Gyakran veszek át híreket más weboldalakról (Index, MÁV, BKV, stb.), mindig pontos forrásmegjelöléssel és most kaptam egy levelet, amelynek lényegét idézem:
''Arra kérlek, amennyiben a www.xxx.hu weblapon közölt cikkek közül bármelyiket átveszed a xxx.uw.hu lapra, az eredeti cikket szó szerint idézd.

A cikkek átszerkesztett formában történő újraközléséhez - tudomásom szerint - a xxx helyen nem járultak hozzá. Azok csak az eredetivel megegyező módon, a forrás megjelölésével használhatók fel.''

Mi a helyzet a jogi szabályozással?

(#42) Biaggio


Biaggio
őstag

up :)

(#43) Biaggio


Biaggio
őstag

up

(#44) Biaggio


Biaggio
őstag

up

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.