Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szerintetek lehet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) levy1983


levy1983
aktív tag

Szóval a probléma a köv: Van egy Abit KR7A-133-as alaplapom, és a biosban a proci ''szorzóértékénél'' max 10.5 vagy 11 szeres értéket lehet megadni, ami 2100-as Athlon XPnek felel meg. Nekem 2200+-om van, és tudtommal megy bele nagyobb is. Mivel a procit igen jól lehet húzni, ezért kérdem, hogy valamilyen progival lehet-e nagyobb szorzóértéket megadni neki, mert újabb bios nincs már...és szeretnék mindent kisajtolni belőle. Most 150-es FSB-n megy, de én a szorzón is állítani szeretnék. Köszi mindenkinek.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#2) levy1983


levy1983
aktív tag

senki nem jártas ebben?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#3) fügike válasza levy1983 (#2) üzenetére


fügike
senior tag

Én valóban nem vagyok jártas benne, de szerintem ezt nem fogod tudni megcsinálni programmal. Keress tuning-BIOS-t valahol. Igaz, vannak lapok, amik engedik, sőt ha jól tudom még gyári tuning-program is van hozzá, de ez nem annak tűnik. Túl régi szerény véleményem szerint. Viszont FSB és feszültség emeléssel megoldható, ha van rajta egy jó hűtő!

Boci-boci tarka!:D

(#4) Yaye válasza levy1983 (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Régen, még a super socket7-es alaplapoknál is volt olyan, hogy az alaplap elvileg nem támogatott csak mondjuk 3,5x szorzót, mert az intel p1-esei 233-nál nem fejlődtek tovább. De az AMD meg nyomta tovább a p1 kompatibilis socket7 vonalat, egész 550-ig (vagy még tovább, már nem emlékszem). Ezt úgy oldották meg, hogy ha a lapon a szorzót 2x-re állítottad, azt az AMD proci 5x-nek vette, ha 2,5x-et azt 5,5-nek és így tovább. Próbálgasd ki az egészen alacsony szorzókat, hátha itt is működik ez az elv.

(#5) hobizoli válasza Yaye (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez azert mukodott, mert afrekiszorzo aramkor az a CPU-kban van es nem a deskan. A jumperrel/BIOS opcioval csak a vezerlest lehet modositani, hogy a CPU-ban melyik aramkor mukodjon. Ezert volt az hogy az egyik CPU-nal az adott jumperbeallitas esetleg mas erteku szorzast eredmenyezett




hobizoli

több drón kell ;P

(#6) levy1983


levy1983
aktív tag

Szóval szerintetek nincs rá esély?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#7) anulu válasza levy1983 (#6) üzenetére


anulu
félisten

vagy bedrótozod a procit leírás alapján (ilyet nem tudom, hol találsz, de biztos van vhol :DDD) a kívánt szorzóra. csak azt nem tudom, hogy az 5 értékes szorzóttudja-e ez a lap, vagy csak a 4-est (felső szorzó-tartomány)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) levy1983


levy1983
aktív tag

Magyarán a procit kéne buherálni...de hogy 5, vagy csak 4 fingom sincs...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#9) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Szia! elgépleted? Nekem Abit KT7-A v1.3 van. A max proci amit még elbír 2200+.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#10) levy1983


levy1983
aktív tag

nem, nem gépeltem el, nekem KR7A-133-asom van... VIA KT266A-s...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#11) Yaye válasza hobizoli (#5) üzenetére


Yaye
őstag

Jól mondod, ugynezt mondtam én is. A lap alacsony szorzót mondott, de a proci direkt magasnak értelmezte. Viszont pont ezért megpróbálhatja, hátha az ő procija is hasonlóképp van megszerkesztve, különösen mivel semmi kockázata nincs!

Levy1983: Próbáld meg a lapot egész alacsony szorzókkal, és nézd meg Aidában, hogy valójában mennyivel megy a procid. Ha nem annyival, mint a beállított szorzóból következnie kéne, akkor lehet hogy bejön a trükk, és találsz olyan alacsony szorzót amit a cpu olyan magas szorzóként értelmez, amit a lap elvileg már nem tudna.
Veszteni valód nincs, ha nem működik akkor max underclockoltad a procidat pár percig. Ha viszont mégis működik a trükk akkor előfordulhat, hogy olyan magas szorzóba nyúlsz bele amin a proci már meg sem mukkan, ez esetben nyilván ésszel kell kísérletezgetni és lecsapni a cuccost ha látod hogy nem is postol.

[Szerkesztve]

(#12) mr_ricsi válasza levy1983 (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha nem szorzólockos a procid, akkor beállítasz a biosban
5,5x=2200+
6x=2300+
6,5x=2400+
...és így tovább.

Ne hidd el a Bios által kiírtakat, hanem a wcpuid-vel vagy az Aidával ellenőrizd le, mennyi az annyi ténylegesen.
Bizonyos szorzók hiányozhatnak, vagy más érték jön ki, mint ami várható (pl17,5 helyett 18x), ez normális dolog.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) levy1983


levy1983
aktív tag

köszi, srácok, kipróbálom, és majd jelentkezem...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#14) Drótszamár válasza levy1983 (#10) üzenetére


Drótszamár
őstag

Brühühü akkor az jobb mint az enyém :((( Azé gondoltam hogy elgépeéted, mert a té olyan közel van az errhez :)) Sok sikert a tuninghoz. :P

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15) pep


pep
tag

nekem is lenne 1 ilyen : ''szerintetek lehet?'' kérdésem( lehet hogy egy oltári nagy baromság) :F :U

van e olyan 300 as proci amit a socket7 foglalatba tudnék dugni? vagy átalakító?

[Szerkesztve]

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#16) rog válasza pep (#15) üzenetére


rog
addikt

van.

(#17) pep válasza rog (#16) üzenetére


pep
tag

te most viccelsz?

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#18) rog válasza pep (#17) üzenetére


rog
addikt

vicceljek?
nincs.

(#19) hobizoli válasza pep (#17) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem, az AMD K6-2 K6-2+ K6-3+ 550MHz-g keszult, de 350MHz-tol kezdve ajanlott egy 95-100MHz-s FSB-re kepes lap.



hobizoli

több drón kell ;P

(#20) pep válasza rog (#18) üzenetére


pep
tag

namost komolyan, van ? elvileg nem lehetetlen :)

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#21) L3zl13 válasza pep (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Fentebb írták. AMD K6-ok asszem 550-ig voltak.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#22) pep válasza hobizoli (#19) üzenetére


pep
tag

socket7 es foglalatba kéne, amd belemegy?

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#23) pep


pep
tag

akkor kéne 1 k6 os . van valakinek?

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#24) rog válasza pep (#20) üzenetére


rog
addikt

mondom hogy lehet.
az alaplapodtól függ hogy mit.
ha vias, ali-s super7-es (onnan tudni, hogy 100mhz-s fsb-t is elő tud állítani)
akkor amdből 550-ig jó vagy. intelből meg 233-ig, overclockkal 300-ig.
ha viszont inteles alaplap. akkor a chipset tipusától függ a móka. ha TX-es, akkor az amds varázslatok életre kelthetők benne. az legutolsó változatok (ööö.. 400(?)-tól felfele) tudnak 6x-szorzót csinálni az alaplap 2x-szorzójából és így alaplaptól függően 400-500mhz-ig virgonckodhatnak.
mindez egyszerübben:
van.

(#25) pep válasza rog (#24) üzenetére


pep
tag

jóóóó :D

[Szerkesztve]

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#26) pep


pep
tag

kell egy K6 os, hamar :)

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#27) hobizoli válasza rog (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem csinal az semmit az alaplap szorzoval mert a szorzo aramkor az a CPU-ban van, a alaplapon csak azt valasztod ki, hogy melyik menjen ezek kozul a CPU-ban. Pl Pentium tud 1.5x-ni, de a Pentium MMX ugyan arra beallitasra mar 3.5x-z, mert 1.5x-st mar nem tud a CPU.



hobizoli

több drón kell ;P

(#28) hobizoli válasza pep (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&id=55[/L]




hobizoli

több drón kell ;P

(#29) rog válasza hobizoli (#27) üzenetére


rog
addikt

oh. nem mondod..
a virgonckodhatnak az stimmel? nem lenne helyesebb fogalmazás a futhatnak? :)

(#30) pep


pep
tag

a k6 osok még mindig drágák :(

van olyan , hogy: socket7- socket370 átalakító?

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#31) hobizoli válasza pep (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nincs, de amennyiert egy ilyesmi K6-s CPU kapsz, annyiert vehetsz egy Abit KT7A-t vagy ECS K7S5A-t is hasznaltan es bele egy 6-700MHz-s Duron-t...es ez nem vicc



hobizoli

több drón kell ;P

(#32) rozsomak


rozsomak
tag

ha valakit erdekel a szorzoallitas, vcore, alapfsb allitas pinmoddal, a www.ocinside.de -n talal. workshop-> pinmod guide menupontnal. Nekem mukodott a dolog egy K7S5Aban. En nem a procilabakat kotottem ossze, hanem az alaplapi socketba kis osszekoto ''hidakat'' raktam. Ja es szorzolock kiszedesehez mindossze 1 atkotes kell, szoval nem bonyolult.

-=< Power is Nothing without Control >=-

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Szerintetek lehet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.