Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Mindreader


Mindreader
tag

Megosztanám akkor a tapasztalataimat én is. Régóta érdekel a szalagos tárolás van is jó néhány DDS (ezeket már nem használom élesben), egy LTO2 (ezt sem), és egy Ultrium 3000-es LTO5. Szerintem jelenleg az ár/érték arányt tekintve egy LTO5-ös drive-ot éri meg beszerezni. Persze ez nem olcsó, valószínűleg nem mindenkinek éri meg az árat.

Jelenleg egy új külső SAS HP Ultrium 3000-est használok, amit újonnan vásároltam ebay-ről az itthoni új ár kb harmadáért. Kazikat szintén az ebay-ről szerzek, kizárólag bontatlanokat. Átszámolva általában 4000 és 5500 forint között jön ki darabra számítva (szállítással együtt), többet nem szoktam adni érte. Én archiválásra használom otthoni környezetben. A kazikat LTFS-re formázom és sima meghajtóként érem el fájlkezelőből. Ennek megvannak az előnyei meg persze a hátrányai is, akit érdekel talál jó néhány cikket erről a neten.

Óvatosan a használt LTO drive-okkal, korábban vettem németből egy használt szintén külső HP 3000-est. A diagnosztikai adatok szerint gyakorlatilag 4 évet egyfolytában ment. A képen tipp-topp állapotban volt megérkezvén viszont láttam belülről tiszta por. Jó néhány tisztítókazettázás, óvatos megfújkálás után is az HP Tape tools "degraded"-nek mutatta. Írni még csak-csak lehetett vele (bár a kazetta csökkent kapacitást mutatott) de olvasni már nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudott. Szerencsére az eladó rendes volt visszaadta a pénz csak az oda-vissza postaköltséget buktam. Szóval használt drive vásárlása esetén javaslom mindenképp kérjetek a drive-ról egy diagonsztikai és akár egy (drive assessment) teszt report-ot. Tudtommal Magyarországon jelenleg nincs olyan cég/szerviz aki hivatalosan és megbízhatóan javít LTO drive-okat. Legalábbis én nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.