Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) peti_sz


peti_sz
tag


Szevasztok!!
Windows98 alatt netezek. Megnyitok néhány oldalt, belépek pár helyre, és hirtelen kb. 10-15 perc, vagy 5-10 oldal után széttötedeznek a betük. Olyan lesz, mintha valami kínai írás lenne, de a website csak egy bizonyos ''betűtipusa''.
( Nem tudom pontosan, talán a hírdetések vagy az ilyan típusú kiírásokra nem vonatkozik, csak amelyek ténylegesen az oldalhoz tartozik, pl. az index.hu-n vagy az ilyen ''rendes oldalakon lévő cikkek vagy értitek... :) nah
ez az elmosódás nem csak az INTERNETES oldalra vonatkozik, hanem a WIN98 kinti felületén is az ikonok ill. az ikonok alatt az ikonok neveire is ''kihat''
A kérdésem az lenne, hogy mitől van ez?? A probléma csak netezéskor jön elő, ezért biztos hogy intenettel összefüggő a doldog??
(Lefuttattam már NAV2004-et Ad-aware-t..nem találtak semmit..)
Illetve ha az ikonok is elmosódnak, akkor ugye ez lehet VIDEÓKÁRTYA-probléma?

Egy S3-trio 64MB-os van most benne, van itthon nekem még egy SAVAGE 4-es 6 MB-os ( nem röhögni!!! ), az berakhatom a gépbe???
Mármint be berakhatom, csak ugye azzal is megy a WIN98??
Van a gépbe 128 MB SDRam is.

U.I : Mitől lehet az elmosódás?? Jah..és újraindítás után ''megjavul'', a következő netezésig.
Köszönöm előre is.

(#2) peti_sz


peti_sz
tag


Várok ám minden ötletet...bármit...helyeselést vagy saját ötletet is!!!

(#3) _Volkovy_ válasza peti_sz (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ez videokártya problémának néz ki,cserélj vga-t,aztán írd meg hogy mi a szitu.

(#4) clayman válasza peti_sz (#1) üzenetére


clayman
aktív tag

Nos az S3 Trio -d valóban 64 MB-os? én ilyenről még nem hallottam, nekem 4 v. 8 megás volt belóle a legnagyobb! Ha PCIos mind2 akkor nyugodtan tedd bele, ha AGP-s akkor össze kell vetni hogy mind2 3.3 V-os legyen.

Továbbá mióta produkálja a tüneteket?

Eddig volt a kérdés része, aztán tény hogy az S3 kártyák nem kifejezetten minőségiek. Továbbá az illesztőprogramjaik se valami profik és komolyabb igénybevétel esetén piszkosul fel is tudnak ám melegedni( értem itt 1024x768x32 felbontásban netezést! )

Néhány tipp:
-először is próbáld ki a Savage4-el
-próbáld ki hogy 640x480x16biten mit produkál a kari, nekem már volt S3Trio DX/GX -em ami igy ment csak
-nézd meg nem e nagyon meleg a videokártyán vmelyik chip.
- ha igen akkor vszeg ez a baj -> kell rá hűtés :)

(#5) peti_sz


peti_sz
tag

S3 VIRGE/DX
on board ez van ráírva a kártyára ( EZ nem is TRIO), 64MB-os, de sajnos most nem tudom kipróbálni a SAVAGER4-et, mert nincs itthon.
PCI-os az S3

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#6) _Volkovy_ válasza peti_sz (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

az ki van zárva hogy 64mb-os legyen :)

(#7) peti_sz


peti_sz
tag

Most bekapcsolom azt a gépet, amiben az a kártya van..megnézem :)

(#8) clayman


clayman
aktív tag

hány pontot kapsz 3dmark03ban ? :P

az S3 Virge64 - olyan van, de azt nem azt jelenti hogy 64MB-os hanem valamit...
... 64-bites memóriabusz se lehet rajta ... esetleg 64Hz-en megy GPU( :) ), bár ahhoz meg túl 2^6 hát passz... de tuti hogy nem 64MB-os.

na szal vedd vissza a felbontást az legyen az első lépés a azt követő meg hogy fordítsd rá a légkondit! Iszonyat hogy melexik 1024x768ban!

(#9) peti_sz


peti_sz
tag

nah...megjöttem...éls megnéztem
A videókártya: S3 VIRGE DX/GX PCI ( 375-385)
MEMÓRIA : 2 MB ( !!! ) kettő !!! ( mégsem 64, hanem csak 2 )
A képernyőterület beállítása : 800*600 24 bites( a legjobb)
És jelzett még valami máski képernyőbeállítást, ugyanott a tulajd.ablak, beállításnál: Super Vga 1024*768@75Hz
(+ még : DAC-típusa : INTERNAL )
Verzió : 4.0

Jaaa...és a gépben 200Mhz-es proci van 128 RAM-mal ( vagy lehet csak 200HZ-es?? :) :)

3Dmarkom nincs, de szerintem a pontozás nem is kell ide....
Van fönt Norton Internet Security 2004 , aminek a könyvében olvastam, hogy kell neki legalább 333-as CPU, így CPU 200-al lehet valami, azon kívül, hogy lassú mint a szemét?

[Szerkesztve]

(#10) peti_sz


peti_sz
tag

Szóval akkor kiegyezünk abban, hogy 640*480 ban 16bites beállítással folytassam a munkát a gépen??

(#11) _Volkovy_ válasza peti_sz (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A 200-as proci miatt nem lehet gond..:)

(#12) peti_sz


peti_sz
tag

A 200-as procit a Norton Internet Scurityre írom, hogy a minimum 300 de én minimum alattival használom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.