Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Van egy vantec nexus panelom, eleddig kihasznalatlanul. Most szeretnek a hazhoz ventiket venni. Fontos lenne a halk mukodes, nomeg az is, hogy megfeleloen illeszkedjen a venti feszultsegigenye a panel attributumaihoz. Ket kerdes merult fol ezzel kapcsolatban bennem:
1. mennyire problema, ha nem vantec ventiket rakok a hazba? Lesz-e problema a szabalyozassal? (tul kicsi, tul nagy feszultsegek vegallasban?)
2. Ahogy elneztem a piacot a 8 centis ventik zajszintjet szinte csak a fordulatszam hatarozza meg, azaz minden gyartonal kb ugyanolyan hangos az adott fordulatszamon mukodo venti. Erdemes ennek ellenere alapbol alacsonyabb fordulatszamu es halkabb ventiket venni, vagy vegyek jo nagy fordulatszamu, hangosat, mert majd ugy is beallitgatom zajtalanra magamnak a panelon, es igy legalabb van benne tartalek?

A valaszokat elore is koszonom,
Fisha

(#2) I_Am válasza Fisha (#1) üzenetére


I_Am
veterán

A max fesz. 12V lehet emiatt nem kell aggódni, a min. meg attól függ mekkorák a potik, de általában 5V. Akármilyen ventit tehetsz rá a lényeg, hogy ford.szabályzós legyen és számodra megfelelő zajszinttel rendelkezzen. (amugy a közepes ford.számú ventik sztem a legjobbak, mert teljesen hangtalanná lehet állítani, vmint ha erősebb hűtés kell akkor azt is tökéletesen ellátják)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) Fisha válasza I_Am (#2) üzenetére


Fisha
őstag

Koszi.
Egy kerdes: miert kene fordulatszamszabalyozos, ha ott a panel?

(#4) _Volkovy_ válasza Fisha (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Csá!
1:Bármilyen ventit rakhatsz rá.
Nálam megy 2 8centis 1 tekerőn,egy 5 centis 6300-3000rpm között,egy 8000-es Delta 8500-2500között..
2:vegyél alapból gyorsat,úgyis beálítgatod magadnak,ahogy jó.

(#5) _Volkovy_ válasza Fisha (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Fordulatszabályzósat _ne_ tegyél rá.Direkt írják is a weboldalon.Csak konstans rpm-es ventit.

(#6) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Kérdésem lenne! Fasza házhűtést szeretnék pár venitivel. a házam oldalán egy pvc lapon van már egy hütéshely, de az szinte semmit nem ér.Hova applikáljak még hűtést, háztető, házhátulja, melyik merre fújja, mekkora fordulaton, mekkora properrelel... ha venitket is tudnátok ajánlani árral az jóó lenne!

(#7) tts válasza Fisha (#1) üzenetére


tts
addikt

Ez így majdnem igaz - csak nem igaz.

Egyrészt minden gyártó írkál mindent a termékeire, úgy sem lehet kontrollálni.

Másrészt a venti hangját befolyásolja a kialakítása és csapágyazás - golyós/sikló vagy a Panflo szerintük egyedi megoldása.

Bizony lényeges különbbség van venti és venti között!

(#8) shtml válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


shtml
őstag

Sokan tévesen fordulatszám-szabályozósnak hívják a fordulatszám-visszajelzős ventilátort.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#9) back|


back|
csendes tag

nekem is nexusom van, az a modell, amelyik 2 hidegkatodot vezerel + elvileg 3 ventin, 2 venti ossze van kotve, igy 4 megy a hazban, azok mindegyik vantec stealth, és teljesen meg vagyok elégedve velük

BELÖVI A CSÚÚÚNYÁT!

(#10) atosz válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


atosz
őstag

2 ventit hogy lehet rakotni egy tekerore? Mit kell hova dugni, forrasztani? :))

En is most halkitom le a hazat egy kicsit. Szereztem Coolink panelt, van hozza ket csavargatos szabalyzom. Beszerzek egy Cool U2VS prochutot a jelenlegi U1B2 helyett, amihez elvileg tartozik megegy tekergetos szabalyzo, igy tele is lesz a 3 hely. De az igazsag hogy szeretnem az osszes ventit szabalyozni. Namarmost a VGArol (GeF4 Ti4200) mar leszedtem a gyari hutot, es kapott egy jo nagy bordat (ez is coolink :) ), ami jelenleg passzivan megy. Erre vhogy raszeretnek applikalni egy 6 vagy 8 centis ventit. Tovabba van egy venti hatul egy oldalt es egy elol. De az elol levot lehet kiszedem, mert tul sokat ugysem tud beszivni, es az oldalso azert rendesen tolja be a cuccot. Szerintetek hogy oldjam meg a dolgot? Jelenleg itt hever 1 db Silent Blade, 2 db Zalman 8 centis, 2 db Zalman 9 centis (bar ezekkel ugysem tok mit kezdeni, nincs helye nekik), es 4 db Coolink CFY08B, tovabba van egy Coolink panel 2 db szabalyzoval. Es ehhez jon majd a szabalyzos procihuto. Ezekbol kene halkan es hatekonyan megoldani a hutest ugy, hogy minden szabalyozva legyen, a VGA is! :)
Koszi a segitseget! :C

(#11) atosz válasza atosz (#10) üzenetére


atosz
őstag

Nem tudja esetleg vki a valaszt? Vagy vmi tanacs esetleg? :)
Koszi!

(#12) FlasH-BacK válasza atosz (#11) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Ha egyszerre akarod szabályozni az össz. ventit, akkor rákötheted egy potira is. Ilyenkor érdemes kivezetni a szabályozóból egy vezetéket, amire aztán rákötöd a ventiket párhuzamosan. Elvileg nem lesz feszültség esés az egy ventis megoldáshoz képest, ám gyakorlatban lesz egy kicsi. Ezért legfeljebb 2 ventit érdemes egy potira kötni, persze ha többet kötsz, akkor is menni fog, csak nem olyan jól.

(#13) atosz válasza FlasH-BacK (#12) üzenetére


atosz
őstag

Koszi! Vmi ilyesmire gondoltam en is, csak mar a megkopott fizika tanulmanyaimbol nem igazan remlik, hogy akkor pontosan hogy is lenne ez az elviekben, de leginkabb termeszetesen a gyakorlati oldala erdekelne :)
Amugy ugy lesz, hogy 2 (esetleg 3, bar szerintem felesleges) hazventi lesz egy potin, a VGAra raapplikalt procihuto kap egyet, es vegul a procihuto szinten kap egy kulon szabalyzot. Az alaplapi NB most kapott egy Zalmant. Kezd eleg jo lenni, csak talan a tap egy kicsit hangos, mert asszem thermal fan controllos, most meg dog meleg van alapbol...lehet oda is kene tennem vmi jofajta (szabalyozhato) ventit. Apropo ez a Zalman ZM-NB47J semmivel sem huti jobban az alaplapi csipszetet, mint ahogy tette azt az eredeti huto :( Pedig felulrol kap is levegot rendesen, mert van oldalt a hazon venti. Na jo, legalabb nem kerreg... :))

(#14) Hitman


Hitman
aktív tag

Kérdés a kövi: ha fordszámszabályzót teszek két hagyományos ledes ventire akkor a ledek fényereje is megváltozik????
Tudom hogy nem ebbe a topicba tartozik, de légyszi segítsetek :O

[Szerkesztve]

(#15) NoNick válasza Hitman (#14) üzenetére


NoNick
tag

Meg.

(#16) Frenky89


Frenky89
őstag

Szerintetek lehet valahol 16-os ventit kapni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.