Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Surda mindig szív a vinyókkal (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Surda


Surda
tag

Amint a címből kiderül, én mindig szívok a vinyókkal.

(Egyébként hurrá, megvan a 10000. ilyen topik.:) )

Vettem egy Seagate 7200.7 60G-st (ST360014A). Hazamegyek. Fdisk, format. Bad sector.
Oké, semmi gond, másnap viszem vissza. Azt mondják megnézik hogy bad sectoros-e.
Megnézték. Így: Partition Magic, Check partition. Kb. 2 mp. alatt végez. Azt mondják nincs hiba.
Mondom állj. Ez nem teszt volt. Az mondják de. Sokat vitatkozunk,
szerintem így nem fog kiderülni hogy van-e bad sector a vinyón. Végig kell nézni valami
normális teszttel. Azt mondják nem. Hogy ez egy célprogram, direkt azért van, hogy ne kelljen órákig várni amíg tesztel. Mondom de kelljen. A vége az lett, hogy kicserélték.
Na mindegy, nem is ez a lényeg.
A cserevinyón a SeaTools teszt simán lefutott, nem volt hiba.
Csináltamam egy 5G-s partíciót, próbaképp. FAT32-re formáztam, nem volt bad sector. Utána viszont ilyeneket csinált:
Felmásoltam a Win98 telepítőt hogy ne CD-ről installálja. Azaz csak másoltam volna,
pár file után kiírta, hogy nem tudja létrehozni a könyvtárat. Megnéztem a vinyón a Win98 könytárat, a fileok fele krix-krax, meg 999999999 méretű, stb.
Inkább CD-ről telepítettem. Nem is volt semmi baj, az első újraindításig. Akkor megint hülyéskedni kezdett. A betöltés elment egy
bizonyos pontig, aztán elkedzett kerregni a vinyó. Nem úgy mintha szét akarna esni, csak
mintha egy szektort nem tudna rendesen olvasni. Viszont továbbment, csak nagyon lassan, és
folyamatosan ezt csinálta. Lefuttattam rajta a Scandisk-et, de nem
talált rossz szektort. Fogalmam sincs mi a gond.

PII-es alaplapom van, BX-es chipset-tel,
de a biosz elvileg rendesen felismeri a vinyót, LBA-ban is. Úgy látszik hogy mégsem?

Egyébként egy Seagate 5400-as 40G-s ugyanezt csinálta telepítéskor, de az csak a 2. újraindítás után, amikor már a Win grafikus felülettel jelentkezik be a gép.

Hétfőn jár le a 3 napos cseregarancia, úgyhogy jó lenne még ma kifundálni valamit.
Hétvégén ugyan kipróbálom majd egy másik gépben, ha tudom, de ha valaki számára már az fentiekből világos, hogy mi a gond, szóljon.

A garancia meg... ha a címke meg...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Surda mindig szív a vinyókkal (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.